Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) apszi válasza krealon (#1050) üzenetére


apszi
őstag

Azért neked is köszönöm! :)

(#1052) Laca0 válasza Intruder2k5 (#1048) üzenetére


Laca0
addikt

Sőt még attól is függ, hogy mennyire van tele a HDD.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1053) ariel96 válasza kali (#1043) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Univerzális sugárátalakítást találtam. Erre utaltál? :U

(#1054) kali válasza ariel96 (#1053) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen, arra gondoltam, a részletes leírásban sugáralkotást ír a gyártó, arra emlékeztem, de a lényeg azonos.

(#1055) hackeeeee válasza kali (#1054) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Olyan ez, mint a "zenekar". :)

Véleményem szubjektív...

(#1056) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Ha valaki esetleg Tomato-zik...

[RELEASE] v129 for ARM

Changelog

(#1057) Laca0 válasza Intruder2k5 (#1056) üzenetére


Laca0
addikt

"Wireless Temperature on Status page"
Ez mi lenne?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1058) Intruder2k5 válasza Laca0 (#1057) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

WiFi Chip hőmérséklet kijelzés a Status oldalon.

(#1059) ariel96


ariel96
tag

Sziasztok!

Egy régi HP notebook DVD írójához kerestem firmware frissítést, és ...
Jó, hogy bekapcsoltam a hálózat védelmet. :U

(#1060) Laca0 válasza Intruder2k5 (#1058) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi! Az hittem, vezeték nélküli hőmérő kezelés...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1061) Egon válasza ariel96 (#1059) üzenetére


Egon
nagyúr

A cégnél van Trend Micro vírustekergető. Nem emlékszem, hogy láttam volna ennél sz*rabb hasonló terméket, 20 év alatt (talán csak a szintén ott használt, e-Trust antimalware tudja alulmúlni, de ez sem biztos).
Mindezt csak azért írom, hogy elkerüld a hamis biztonságérzetet. Ez a routeres szolgáltatás adhat némi plusz biztonságot, de nagyon nem helyettesíti a normális végponti vírusvédelmet!!!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1062) ariel96 válasza Egon (#1061) üzenetére


ariel96
tag

Köszönöm. Azért sajnálom, hogy végre sikerült találni egy firmware frissítést, és a routernek köszönhetően nem csináltam meg. Mit kaphatok ettől az oldaltól? 2-3 havonta újratelepítem a gépeket, mivel sok programot kipróbálok, aztán kitörlöm őket, így elég gyorsan összeomlik a rendszer (most a DLL Suite-re kaptam rá). :U

(#1063) kali válasza hackeeeee (#1055) üzenetére


kali
legenda

mindegy, csak jól zenéljen a router! :DD

(#1064) Klara_ válasza ariel96 (#1062) üzenetére


Klara_
őstag

Ha ennyire ovatosak vagytok peerblock, ennek legalabb gyakran frissul az adatbazisa, es masra is ved...

(#1065) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Épp az előbb úgy "elszállt" a router, hogy elérni sem tudtam.. Ki-bekapcsolás segített csak.

Egyik pillanatról a másikra. Azt hittem, hogy csak a net szállt el, de nem.

Kerestem a naplóban, hogy van-e valami nyoma, de semmi. NTP update van, utána pedig már az indítás látszik csak.

Ezt az üzenetet írta ki úgy 2-3 perc homokórázás után. Vártam 5-10 percet, de nem állt helyre.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1066) csori23 válasza Laca0 (#1057) üzenetére


csori23
aktív tag

Köszi. Ez egyre jobb.. :)

https://logout.hu/tema/re_qiku_360_n4s_a_biztonsagban_rejlo_energia/friss.html

(#1067) kali válasza hackeeeee (#1065) üzenetére


kali
legenda

jellemzően elég a munkaállomás a router közötti kapcsolat megszakítása és csatlakozni hozzá újra, vagy esetleg a router újraindítása.
akkor jártam így, amikor valamit állítgattam épp a router adminisztrációs felületén, közben meg beugrott egy rövid áramszünet, minden elszállt, kivéve a notit, amiről wifi kapcsolattal konfiguráltam a routert, azonnal dobta az általad betett hibaüzenetet, wifi a notin kikapcs, router újraindít, notin wif be és már okés is volt.

(#1068) hackeeeee válasza kali (#1067) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Egyik eszközön sem volt internet, így a reboot egyszerűbb volt.

Semmi nem történt elvileg, egyszercsak megszakadt. Router reboot, és ment minden tovább.

Véleményem szubjektív...

(#1069) hackeeeee válasza hackeeeee (#1068) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Érdekes, most eldobta megint..

Bár, most terhelés alatt volt, másoltam a vinyóra, bár szerintem nincs összefüggés, mert az előzőnél nem volt.

Most annyit csináltam, hogy kikapcsoltam az AIProtection-t. Ha megint jelentkezni fog, akkor reset, mert miután update-elt, nem volt reset, bár akkor sem értem, hogy miért jött volna rá most a hepp.

Plusz van mögötte egy switch, azt is reboot-oltam.

Apropo, ennél a routernél, hogy mint van a hard reset?

Ui.: Wifi oldalon, a 2.4GHz-s sávon is engedélyeztem a Univerzális sugáralakítás opciót.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1070) ariel96 válasza hackeeeee (#1069) üzenetére


ariel96
tag

Nekem is elment az internet kapcsolat az előbb. Én a modemet (UPC) kapcsoltam ki 10 sec-re. Egy időben minden reggel el kellett játszani ezt a modemmel, mert valamikor hajnalban elment az internet kapcsolat.

(#1071) hackeeeee válasza ariel96 (#1070) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én digis vagyok, nem hinném, hogy van összefüggés.. Plusz Nekem olyan szinten "beállt", hogy a routert sem tudtam elérni, csak ki-bekapcsolás után.

Viszont, ha mégis volna összefüggés, az felettébb érdekes volna.

Véleményem szubjektív...

(#1072) ariel96 válasza hackeeeee (#1071) üzenetére


ariel96
tag

:DD

(#1073) Radomer


Radomer
aktív tag

Sziasztok!

A mai nap szereztem egy rt-ac56u routert, és a wifi-s résszel meggyűlt a bajom rendesen.

Előzmények:
"Beüzemeltem az RT-AC56U-t, de a wifi részével gondom akadt. Frissítettem a legutolsó elérhető firmware-re, és alig lehet csatlakozni a 2,5ghz wifi részéhez. Kapcsolódás->Hitelesítés (térerő leesik 1-re) és eldobja (térerő újra maximumon.). 5Ghz-re könnyeben csatlakozik, de a letöltési sebesség 0,05-0,1 MB/s. Ezt mind a két androidos készülékkel, és 2 laptoppal is ugyanez a helyzet."

A legrégebbi firm volt rajta. Betartottam a frissítési sorrendet. Elsőnek 3.0.0.4.376.3754-et tettem fel utána pedig a legújabbat. Reseteltem, és úgy állítottam be. Megkerestem a legerősebb chanelt, sőt kettőt is kipróbáltam (1;6).
Sávszélességet mindkettőt.
SSID, jelszó nem tartalmaz fura karaktereket.
Wifi régió..lehet ilyet állítani asusnál?

(#1074) Radomer


Radomer
aktív tag

Este mindent megpróbáltam, és arra jutottam hogy a wifi része valószínűleg halott. Kicseréltetem..

(#1075) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ennél a routernél a DHCP "bérleti idő" mp-ben van megadva, ha jól sejtem, igaz?

Alapból 86400 (1 nap). Lehet ennél több? Ha igen, mennyi a max?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1076) Intruder2k5 válasza hackeeeee (#1075) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudod megpróbálni? Mellesleg miért jó, ha több mint egy nap?

(#1077) hackeeeee válasza Intruder2k5 (#1076) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gondoltam megkérdezem.

Öhm, mert gyanús, hogy van olyan készülék itthon, ami lehet, hogy ez miatt hülyéskedik. Bár, ebből adóik a kérdés, hogyha mac alapján osztok ki IP-t, ez akkor is számít?

Korábban volt gondom a 2,4-es tartománnyal, amit most úgy néz ki sikerült orvosolni, legalábbis sávszélesség szinten biztos, viszont van olyan eszköz, ami random időközönként használhatatlanná válik 2,4-en. ezért gondoltam erre.

Véleményem szubjektív...

(#1078) ariel96 válasza Radomer (#1073) üzenetére


ariel96
tag

Én nem tudok ehhez hozzá szólni. Mi a szakértők véleménye? :U

(#1079) bandeevw


bandeevw
tag

Sziasztok!

Másik topic ajánlására vettem egy ilyen csodát :DD

Milyen USB-s wifi stick-et ajánlanátok hozzá, hogy ki is tudjam aknázni az 500 mbps-es netet (garantált 200)?
Fontos lenne még az mkv fájlok streamelése is (laptop -> wlan -> RT56u -> utp kábel -> TV).

Előzmény

Előre is köszi mindenkinek :R

(#1080) Multibit válasza bandeevw (#1079) üzenetére


Multibit
veterán

Ha laptoppal töltesz le, semelyik USB stickkel nem fogod elérni a gyakorlatban az 500 Mbps sebességet. AC stick/WLAN adapter kell a laposba, N-eseket felejtsd el! Bármelyiket választod, drága mulatság lesz. Én a laptopomban lévő WLAN kártyát cseréltem egy Intel AC7260 modulra, de ez a módszer nem minden típusnál alkalmazható, ennek utána kell járni! Ha USB-s AC stickben gondolkozol, USB 3.0-s típust vegyél! A legolcsóbb és egyben leggyorsabb, legstabilabb megoldás az UTP kábel alkalmazása. Tudom, mindig jön a "nem megoldható" kifogás, de csak elszántság kérdése és megoldható :K

(#1081) Tommee válasza Multibit (#1080) üzenetére


Tommee
aktív tag

Azert egy jó n-es laptop wifivel olyan 200-230mbit-et el lehet érni, én olyan 12-22MB/s-el másolok a rákötött usb2es vinyóról wifin. Igaz volt nálam ac wifis gép ott stabilan ment 30MB,csak az usb2 fogta meg.

(#1082) kali válasza Tommee (#1081) üzenetére


kali
legenda

nem nagyon, ha wan <-> wlan <-> wlan irányban elvárás adott sebesség.
a belső hálós másolás más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#1083) ariel96 válasza bandeevw (#1079) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Én is vettem ilyen Wireless USB Adaptert (TL-WN821N) a PC-hez, de a fiókban van, kábellel gyorsabb az adatátvitel. :U

(#1084) Intruder2k5 válasza hackeeeee (#1077) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez biztos, hogy nem a DHCP lease time-al van összefüggésben, ott valami más gond lesz.

De esetleg próbáld meg az eszközt fix ip-re állítani, nem a routerben, hanem a kliensben, és megpróbálni, hogy úgyis jelentkezik-e a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#1085) Laca0 válasza hackeeeee (#1077) üzenetére


Laca0
addikt

Basszus... beírtam egy csomó mindent és amikor meg akartam nyomni a küldés gombot megnyomtam az egéren a back-et és minden odalett... :O

A lényeg: nekem szinte minden eszköz dhcp-n van, mégis mindig ugyanazt az IP-t kapják. A korábbi router-emmel (WL500) is így volt. Vannak itt win-es gépek, androidok, win mobil, linuxos eszközök, tévék.
Szerintem a dhcp szerver amúgy is hozzárendeli a háttérben az ip címeket a mac címekhez, és ha valami más miatt nem lett még kiosztva, akkor az előzőt adja. Persze ehhez az kell, hogy elég nagy tartomány legyen neki kijelölve...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1086) Intruder2k5 válasza Laca0 (#1085) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha megnyomod az előre gombot a böngészőben, ott lesz a korábban beírt szöveg.

Nem hozzárendeli a MAC címhez, csupán abból kalkulálja az IP címet, egy ki tudja milyen algoritmus alapján.

(#1087) Radomer válasza ariel96 (#1078) üzenetére


Radomer
aktív tag

Nem gond már megoldódott. Visszavittem és visszafizették az árát.

Inkább elküldtem újraélesztésre a C7-et. ;]

(#1088) bandeevw válasza ariel96 (#1083) üzenetére


bandeevw
tag

Nekem is ott végezné, ha nem lennék 3 napon belül :-)

(#1089) hackeeeee válasza Intruder2k5 (#1084) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Android esetén ezt akkor is csak adott hálózathoz használja, vagy akkor minden helyen a fix ip-t használná? (nem próbáltam ezt még soha).

Amúgy összességében, nem tudom eldönteni, hogy a router 2,4GHz-s részével van-e valami gond, vagy csak tényleg a túltelített 2,4-es tartomány okozza a galibát.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1090) Laca0 válasza Intruder2k5 (#1086) üzenetére


Laca0
addikt

Volt már, hogy előjött, de most nem... valami mást is megnyomhattam... :(((

Lehet, hogy a MAC címből kalkulálva ad IP címet, de biztos, hogy nem fix az algoritmus és fw-től is függ. Pl. a WL500 a 84-est osztotta mindig a fiam gépének, az AC56U meg a gyári szoftal 86-ost, Tomato-val 85-öst.
Lehet, hogy valami kerekítési különbözet :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1091) hackeeeee válasza Laca0 (#1090) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Annó az EPC3925-nél megfigyeltem, hogy "megjegyzi" a mac address-t, és amíg nem volt hosszabb időre kikapcsolva, akkor az adott mac-re mindig ugyan azt a címet osztotta ki.

Véleményem szubjektív...

(#1092) bandeevw válasza Multibit (#1080) üzenetére


bandeevw
tag

"AC stick/WLAN adapter kell a laposba" - mi az, hogy a laposba :F

Köszönöm a tippet a WiFi kártyára - eMag-nál elérhető, ára sem vészes.

Már csak az a kérdés, hogy
1. tényleg elérhető e, vagy csak azt írják :DDD
2. honnan tudhatom, hogy alkalmas e a gépbe...laptopba még nem cseréltem ilyesmit, de gondolom úgy lehet mint az asztali gépnél, ha az enyém is Mini PCIe bus-on van, akkor ez is jó lesz bele, nem...?
3. a jelenlegi antennái alkalmasak az intel AC-s kártyájához is?

[ Szerkesztve ]

(#1093) Multibit válasza bandeevw (#1092) üzenetére


Multibit
veterán

mi az, hogy a laposba :F
lapos = laptop :D

AR9002WB-1NGCD kártya van a gépedben? Ez 2.4 GHz-es, tehát esélyes, hogy csak ezen a frekvencián működő antenna/antennák vannak a notiban. Valószínűleg felesleges AC7260-ra költened, hiába megfelelő a kártyafoglalat.

(#1094) Klara_ válasza hackeeeee (#1089) üzenetére


Klara_
őstag

Nalam rettenetesen telitett a 2,4 GHz 15-20 halozat. Csatlakozassal nincs gond, az atviteli sebesseg szokott csak beesni. Ha a tobbiek is nyomulnak a sajat haloikon.
5GHz-en csak en vagyok azert hasznalom azt. A betonfalakon keresztul a decibel ertekek is jobbak gyakran az 5GHz-en.

[ Szerkesztve ]

(#1095) bandeevw válasza Multibit (#1093) üzenetére


bandeevw
tag

Antenna csere...?

(#1096) Multibit válasza bandeevw (#1095) üzenetére


Multibit
veterán

A laptopban akarsz antennát cserélni? Hajrá!

(#1097) Intruder2k5 válasza Multibit (#1096) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ne legyél kishitű! :)

(#1098) Multibit válasza Intruder2k5 (#1097) üzenetére


Multibit
veterán

Hű de praktikus ;)

(#1099) bandeevw válasza Intruder2k5 (#1097) üzenetére


bandeevw
tag

(⊙_⊙)
Az. Végülis mennyivel szebb és jobb mint egy antennás usb wlan 😃
Beszarás 😂

[ Szerkesztve ]

(#1100) Multibit válasza Tommee (#1081) üzenetére


Multibit
veterán

Azert egy jó n-es laptop wifivel olyan 200-230mbit-et el lehet érni
Azért ez nem általános! Messze nem az. Mondjuk egy ilyen modullal és a hozzá passzoló routerrel esélyes lehet. A gyakoribb két antennás megoldásokkal, 1-2 falon keresztül aligha. Nálam 6205 kártyával 1 falon keresztül ennél jobb nem nagyon szokott lenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.