Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Intruder2k5 válasza gooof (#650) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem erősen töredezett a file torrent letöltés után!

Transmission configban a preallocation opciót állítsd 2-re, így előre lefoglalja majd a lemezterületet! Ez persze azzal jár, hogy nagy file-ok indításakor jól be fog állni a router, amíg ki nem írja a lemezre néhány GB-ot...

(#652) gooof válasza Intruder2k5 (#651) üzenetére


gooof
csendes tag

Köszi a segítséget. Sajna nekem az eredeti szoftvere van fenn, amit nem szeretnék egyelőre lecserélni. Abban nincs ilyen mágia? :-)

(#653) Intruder2k5 válasza gooof (#652) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudod róla...

(#654) envagyok


envagyok
veterán

Ha esetleg valakinek usb3 hdd-vel nem megy a másolás 26-27MB/s-nél gyorsabban, akkor két dolog segít:
1.: NTFS-re kell formázni
2.: (nálam merlin van) A vezeték nélküli beállításoknál a professzionális fülön 2.4 Ghz-re kapcsolva ki kell kapcsolni az usb 3.0 interferencia csökkentését.
Így én 40-50MB/s-et értem el olvasásnál úgy, hogy hálozati nasra másoltam.

Másik:
A hardveres NAT kikapcsolja a Qos-t, tehát aki forgalomkorlátozásokat akar, az ki kell kapcsolja a hardveres NAT-ot.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#655) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Olyat lehet csinálni a gyári szoftverével, hogy lokális szinkronizációra használjam? Tehát van 2 gépem, amin szeretném, ha egy adott könyvtár mindig ugyanazt az állapotot mutassa. A router-re kötött winyóra kellene szinkronizálnia mindkét gépnek.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#656) Intruder2k5 válasza Laca0 (#655) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mindkét gépen ugyanazt a router megosztást, ugyanannak a hálózati meghajtónak felmappeled, és ugyanazt fogják látni! Én is így használom a saját routerem /lanshare megosztását, minden kliensen csatolom Z meghajtónak, így ott mindenki ugyanazt látja!

Ha viszont fontos a szinkronizálás, azt a router nem fogja megcsinálni, ezt vagy Winben kell beállítanod, vagy más szoftvert kell keresned hozzá!

(#657) Laca0 válasza Intruder2k5 (#656) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi. Valahol éreztem, hogy túl sokat várok el... :)
Nekem fontos a fix elérési út (C:), úgyhogy a map nem jó erre. Akkor keresek egy jó PC-s szinkronizáló progit.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#658) lord.lakli válasza Laca0 (#657) üzenetére


lord.lakli
őstag

Egy meghajtó nevet (pl.: Z) hozzárendelsz és ott is fix lesz az elérés. Miért csak C meghajtó jó?

(#659) Laca0 válasza lord.lakli (#658) üzenetére


Laca0
addikt

Igen, csak a C.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#660) lord.lakli válasza Laca0 (#659) üzenetére


lord.lakli
őstag

Hozzáadod Z meghajtónak, majd jobb klikk és "Mindig elérhető offline módban", vagy az adott mappára csinálsz linket és a C meghajtóra helyezed el.

(#661) Laca0 válasza lord.lakli (#660) üzenetére


Laca0
addikt

"Mindig elérhető offline módban" na ez érdekel, hogy mit is csinál! Ma néztem is, de azt hittem a Onedrive-hoz tartozik...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#662) lord.lakli válasza Laca0 (#661) üzenetére


lord.lakli
őstag

Ez egy ősrégi windowsos funkció. Megosztott mappa tartalmát lemásolja és ha van kapcsolat, akkor oda-vissza szinkronizál.

(#663) Laca0 válasza lord.lakli (#662) üzenetére


Laca0
addikt

Hová másolja?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#664) Soma01


Soma01
veterán

Hogyan formatáljam le a vinyómat EXT4-re? Windows alatt pl meg tudom csinálni?
USB-n kötném rá a routeremre.

(#665) lord.lakli válasza Laca0 (#663) üzenetére


lord.lakli
őstag

Úgy emlékszem belépett user / dokumentumok alá szinkronizálja.

(#666) xAcidx


xAcidx
tag

Sziasztok!

500/100-as mérés:

Van esetleg valami különleges beállítás (ami felett átsiklottam), hogy elérje a feltöltésem a 100-at?

Router nélkül (switch-el, sima mezei toldóval) megvan a feltöltési sebesség. Ami még vicces, hogy amikor elkezdődik a feltöltés mérése 1-2mp-re felugrik 70-80 Mb-re.

Kipróbáltam vagy 5-6 régebbi firmware verziót, egyik se segített. Újraindítás, áramtalanítás, reset szintén volt.

Esetleg kifogtam egy hibás példányt és küldjem vissza gariba?

(#667) Klara_ válasza xAcidx (#666) üzenetére


Klara_
őstag

Engem anno az alapbol bedobott szerver szivatott a speedtesten, a WiFi-s es a TV-s mereseknel is.
Masik szerveren kiperseli a maximumot a netembol. Az utolso FW-vel hasznalom.

(#668) xAcidx válasza Klara_ (#667) üzenetére


xAcidx
tag

Dunaújváros:

Budapest:

Kecskemét:

Digi sebességtesztje: 505/48

Román Digi: 489/47

(#669) Multibit válasza xAcidx (#666) üzenetére


Multibit
veterán

Van esetleg valami különleges beállítás (ami felett átsiklottam), hogy elérje a feltöltésem a 100-at?
Nem tudok olyan beállításról, ami csak a feltöltést befolyásolja (persze ettől még létezhet ;] ).
Ha nem szintetikus tesztet használsz, hanem gyakorlati feltöltési sebességet vizsgálsz (FTP, torrent, stb.) akkor is ez a helyzet?

(#670) xAcidx válasza Multibit (#669) üzenetére


xAcidx
tag

Sajnos igen. Ha csak switch-gép összeköttetés van simán megy 12-14MB-al a feltöltés. Ha router is be van kötve, akkor 5,7MB a max.

(#671) Multibit válasza xAcidx (#670) üzenetére


Multibit
veterán

LAN-on belül rendben van a sebesség?

(#672) xAcidx válasza Multibit (#671) üzenetére


xAcidx
tag

Mire gondolsz pontosan?

Ha lehet kérni szájbarágósan, mert buta vagyok az ilyen dolgokhoz :)

(#673) Zirowe válasza xAcidx (#672) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szájbarágós kérdés: tényleg szükséged van az elfekvő sebességre, vagy csak szeretnéd látni a magas számot? :U

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#674) Intruder2k5 válasza xAcidx (#672) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáltad már a Merlin fw-t?

Látom igen...

[ Szerkesztve ]

(#675) xAcidx válasza Zirowe (#673) üzenetére


xAcidx
tag

A feltöltési sebességet nyilván csak torrentezés közben használom ki. Két trackert használok, az egyiknél nem igazán számít a feltöltött adatmennyiség, a másiknál viszont igen.

Ha nem is lenne rá szükségem (tehát értelmetlen volt a 200/50 -> 500/100-ra váltás), akkor is egy ilyen árú router bírja már kihasználni (a még csak nem is Gigabites) teljes sávszélességet.

(#676) Intruder2k5 válasza xAcidx (#675) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért mondjuk jó lenne a switch nélkül is kipróbálni! Nem tudod a switch-et kikötni, és a helyére be a routert?

(#677) xAcidx válasza Intruder2k5 (#676) üzenetére


xAcidx
tag

Úgy is próbáltam, ugyan ez a jelenség fogadott.

(#678) Multibit válasza xAcidx (#672) üzenetére


Multibit
veterán

Azt jelenti a "LAN-on belül", hogy helyi hálózaton (Local Area Network), tehát otthon két eszköz közötti másoláskor rendben van a sebesség? Ilyenkor csak switchként működik a router.

(#679) xAcidx válasza Multibit (#678) üzenetére


xAcidx
tag

Ez az amit jelenleg nem tudok megnézni, mert csak egy géppel rendelkezem.

(#682) xAcidx válasza xAcidx (#679) üzenetére


xAcidx
tag

A routert vissza küldtem garanciába.

Visszakötöttem a régi routerem (TL-WR740N), és egy sima CAT5-ös kábel megy a gépbe:

(#683) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Gyári szoftverrel újra lehet-e valahogy indítani a nyomtató szerver szolgáltatást? Időnként nem működik a nyomtatás a rá csatlakoztatott Kyocera lézerre. Hiába kapcsolgatom ki-be a nyomtatót (ami ugye amúgy sem használ neki), újra kell indítanom a router-t.
Korábbi router-emben ki-be lehetett kapcsolni magát a nyomtató szolgáltatást, ami sok mindent megoldott.
Itt, az alap szoftverben sajnos nem találok ilyen lehetőséget.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#684) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Sziasztok.

Gyári upc router helyére terveznék egy ilyet,most megint akciós 23900.Azt olvastam sok helyen hogy a 2,4 Ghz kicsit gyenge.
Jobb vagy rosszabb vagy ugyanolyan hatótávban mint a gyári?43m2 téglalakás.240mbit netem van
Meglepően jól majdnem az egész lakást lefedi a upc.
Használat:5-6 torrent hetente,külső hdd elérése bárhonnan,film streamelés tv-re.
Eredeti terv volt az ac66u de horror 43 körül van az ára.
Van vkinek személyes tapasztalata annak aki gyári upc mellé vette?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#685) odipapa válasza SonyNex7 (#684) üzenetére


odipapa
senior tag

Én egy 100 m2 tégla házba használom, jut még jel az udvarra is.
A teljes sávszélességet nem fogod kihasználni torrentnél, ennyi kompromisszumot kell kötnöd, de a többi dologra tökéletes.

(#686) *H* válasza SonyNex7 (#684) üzenetére


*H*
aktív tag

Két szomszédos ~56 m²-es panelban mindkét lakás lefedi 2,4 és 5 GHz-en is, illetve egy családi házban (ezt nem tudom pontosan mekkora, de nagyobb, mint 43 m²) a ház körül is van még jel.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#687) SonyNex7 válasza *H* (#686) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Jól van köszi srácok.
Megrendeltem az emag-tól 23900ft,ingyenes postával 30 nap vissza küldési lehetőséggel,bármi gond lenne visszaküldöm.
Torrentnél nem gond ha lassabban jön,a lényeg hogy a laptop kizárásával tudjak letölteni.

(#688) buktar


buktar
csendes tag

Beruháztam rá. Egy láma kérdés:
Feltettem a Media Server -t egy pendrive-ra. DLNA on. A laptopon, helyi hálón hogyan érem el a pendrive tartalmát. A TV -n már elértem. A külső vinyót még nem mertem rádugni, először mentek róla.
Gyári firmware.

(#689) amargo válasza buktar (#688) üzenetére


amargo
addikt

Megosztottad a tartalmát? Ha igen, akkor az átjáró IP címével eltudod érni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#690) balint435


balint435
csendes tag

Hali segítene valaki?
Hol kell képet változtatni?

(#691) odipapa válasza balint435 (#690) üzenetére


odipapa
senior tag

Milyen képet?

(#692) envagyok


envagyok
veterán

Tudja valaki, merlin firmware-nél hogyan lehet kikapcsolni a ledeket?

Ps.
Megvan - Tools- Other settings

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#693) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Sziasztok.
Megvan nekem is a router.Szép dizájn.
Feltettem az uj szoftvert...Ipad air2 80 mb-ról 240mb-re,5s pedig 40mb helyett 100-ra ment illetve a laptop is 240mb-ot hozza..Hatótáv a upc szemben 10-15% erősebb.
Beállítottam a2,4ghz és 5ghz,rákötöttem az usb3 hddt,letöltés megy,tv-re streamelés is
Eddig elégedett vagyok.

IOS eszközön hogy kell elindítani a letöltést úgy hogy ne kapcsoljam be a gépet?
Leszedem az indító fájlt, ugyanúgy mint laptopon(most már feltettem a gyári letöltés kezelőt a utorrent helyett laptopra,így nem kell beilleszteni) csináltam az elején böngészőbe megnyitom a letöltés kezelőt .Na de az ipadon a letöltés kezelőbe a fájl kiválasztás után fotók közül lehet választani .??
Próbáltam a http..formátumot beilleszteni de úgy sem megy.
Ötlet?

Más: DDNS mire jó,hogy lehet bekapcsolni?A hálózati térképen fent írja DDNS:ugrás.
Rákattintok ott meg be lehet kapcsolni de ezt írja ki:A vezeték nélküli router személyes WAN IP-címet használ (192.168.x.x, 10.x.x.x, vagy 172.16.x.x).
Ez a router multi-NAT környezetben lehet és a DDNS szolgáltatás nem működik ebben a környezetben.
Bekapcsolom de akkor meg azt írja ki érvénytelen IP cím.

[ Szerkesztve ]

(#694) rebelinside válasza SonyNex7 (#693) üzenetére


rebelinside
tag

Sziasztok!

Nekünk is tegnap érkezett meg a router, és hasonló problémáink vannak iOS-el: iPhoneról nem lehet webes felületen hozzáadni torrentet a Download Masterbe, mert a mobil változaton csak linket fogad el, desktop verzióban pedig a fájl betallózása esetén csak fotót készíteni enged, vagy a fotóalbumból képet betölteni. Androidról megy a desktop változat használata esetén a böngészőből torrent hozzáadása, és a külön Download Master appból is. Próbálkoztunk Dropboxba felrakni a torrent filet, amihez lehet linket generálni, de azt beírva az url-hez Errort írt ki a DM. Van erre valami workaround?

Másik problémám a media serverrel van, bár azt inkább a TV-m okozza, ami egy Bravia KDL-40EX500, ami UTP-n keresztül van rákötve a routerre, és DLNA-n keresztül szeretném rajta lejátszani a routerre kötött USB3-as külső adattároló tartalmát. A TV sajnos nagyon kevés típusú fájlt támogat, így nem sok mindent tudok lejátszani róla, ezt sajnos már elfogadtam. Viszont a router media server funkcióját használva kb egyik videó fájlt sem látta, amit ráraktam (bár sok mindennel egyelőre nem volt időm próbálkozni). Ezek közül többet is lejátszott USB-n keresztül. Van lehetőség másik media server szoftvert felrakni a routerre, esetleg egy alternatív firmware-n keresztül? Van rá remény, hogy azzal több videófájlt is lejátszik majd a TV?

Laptopról Serviio-n keresztül nincs gond a lejátszással, de ott gondolom a laptop végzi a transcode-olást, ami megoldja a kompatibilitási problémákat. Erre nem hiszem, hogy a router képes lenne, mit gondoltok?

(#695) krealon válasza SonyNex7 (#693) üzenetére


krealon
veterán

"IOS eszközön hogy kell elindítani a letöltést úgy hogy ne kapcsoljam be a gépet?
Leszedem az indító fájlt, ugyanúgy mint laptopon(most már feltettem a gyári letöltés kezelőt a utorrent helyett laptopra,így nem kell beilleszteni) csináltam az elején böngészőbe megnyitom a letöltés kezelőt .Na de az ipadon a letöltés kezelőbe a fájl kiválasztás után fotók közül lehet választani .??
Próbáltam a http..formátumot beilleszteni de úgy sem megy.
Ötlet?
"

iOS eszkozon az alkalmazasok egymastol elkulonitetten futnak (jail), nem tudjak egymas fajljait hasznalni.

(#694) rebelinside
"Laptopról Serviio-n keresztül nincs gond a lejátszással, de ott gondolom a laptop végzi a transcode-olást, ami megoldja a kompatibilitási problémákat. Erre nem hiszem, hogy a router képes lenne, mit gondoltok?"

A router processzora valoban keves a transzkodolashoz, radasul ez a lehetoseg csak x86-os arhitekturaju processzorra (Intel, AMD) elerheto. :-(

[ Szerkesztve ]

(#696) SonyNex7 válasza krealon (#695) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Azt akarod akkor mondani hogy ios készülékről semmilyen megoldás nincs a letöltés elindítására ?

Hogy kell megosztani a router kötött hddt?windows intezőbe látszik de a nem tudok fájlokat másolni rá.

[ Szerkesztve ]

(#697) rebelinside válasza krealon (#695) üzenetére


rebelinside
tag

De az megoldható valahogy, hogy amit USB-ről egyébként lejátszik, az DLNA-n is menjen? Elvileg nem kellene transzkódolnia semmit, mert amúgy lejátssza, csak a hálózatról nem látja valamiért.

Ha ebbe a rendszerbe veszek egy multimédia lejátszót, pl. ilyet, az megoldaná a gondot?

(#698) SonyNex7 válasza SonyNex7 (#696) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Még egy kérdés :aicloud csak saját wi-fi hálózaton működik.
Mikor be állítom az appot ezt ki is írja.
Valaki ötlet ?
Sikerült filmet tenni a ipadre a hddről ituneson keresztül vezetek nélkül.

Rebelinside:érdekes nekem meg az simán megy. A hdd levő filmeket de meg ami próbaképpen töltöttem rá csont nélkül viszi. Dlna elérés engedélyezve van,USB alkalmazáson belül ?ugyanugy bejön mint a plex. Profin megy

[ Szerkesztve ]

(#699) odipapa


odipapa
senior tag

Kint az új firm:
Firmware version 3.0.0.4.378.4376

(#700) GuruZone válasza odipapa (#699) üzenetére


GuruZone
őstag

köszi :R

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.