Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) chef_ryo


chef_ryo
csendes tag

Sziasztok
Lenne egy kérdésem:
Frissítettem a Merlint a routeren
azóta nem látja az ext 3-as partíciót
mitől lehet ez ?

(#602) Intruder2k5 válasza chef_ryo (#601) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bár én nem használok Merlin-t, de valahol olvastam, hogy az utolsó kiadással gondok vannak, semmilyen partíciót nem lehet csatolni vele! Talán az RT-N18U topikban írták, ha jól rémlik...

szerk.:
Meg is van!

[ Szerkesztve ]

(#603) Soma01 válasza Intruder2k5 (#600) üzenetére


Soma01
veterán

És melyiknek van rendes grafikus felülete?

(#604) Intruder2k5 válasza Soma01 (#603) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindegyiknek van grafikus felülete, alapbeállítás szerint ilyen...

De épp tegnap linkeltem Tomato-hoz egy alternatívát...

http://asusrouterforum.besaba.com/index.php?topic=134.msg814#msg814

(#605) Soma01 válasza Intruder2k5 (#604) üzenetére


Soma01
veterán

A router config felületére gondoltam. A transmission gondolom egyforma.

(#606) Intruder2k5 válasza Soma01 (#605) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor is mindegyiknek! Tomato és Merlin is "normális" webes felülettel ellátott firmware! A Merlin ránézésre teljesen ugyanolyan mint a gyári, mert, hogy abból készül, Tomato-nak más felülete van!

(#607) Soma01 válasza Intruder2k5 (#606) üzenetére


Soma01
veterán

Gondolom hardweres nat csak a Merlin-ben van... (meg a gyáriban)
Optware az micsoda? Ott is van GUI?

[ Szerkesztve ]

(#608) Intruder2k5 válasza Soma01 (#607) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez így van! De Tomato-ra is írták a minap, hogy "Cut Through Forwarding" opciót bekapcsolva mértek vele 750Mbps-t!

Milyen neted van?

[ Szerkesztve ]

(#609) Klara_ válasza Klara_ (#586) üzenetére


Klara_
őstag

Ertelme volt feltenni, a TV letoltesi sebessege LANon duplazodott, bar meg igy sem vagyok elegedett (20Mbps le 30Mbps fel es mar nem az orszag tulso felere rak a speedtest terkepen), toredeket sem hasznalja ki a lehetsegesenek. Mas valtozast egyenlore nem vettem eszre.

(#610) Soma01 válasza Intruder2k5 (#608) üzenetére


Soma01
veterán

Digi 500/100.
Nekem az a lényeg, hogy parancs-sorozni ne kelljen, max ha telepítem a Transmission-t. Úgy nagy átlagban grafikus felületen szeretnék beállítani dolgokat.
Nekem jó a Tomato is ha átjön rajta a 500 körül. De mivel torrentezni is szeretnék, az is fontos lenne, hogy abba az irányba is tudja, ha lehet. Úgy értem, hogy ha a routeren fut a kliens. Mert gondolom, az is igényel némi erőforrást.

(#611) Multibit válasza Soma01 (#610) üzenetére


Multibit
veterán

Tomato kevés az 500 Mbps-hez. A routeren futó torrent klienssel lassan tudsz csak letölteni.

(#612) Intruder2k5 válasza Multibit (#611) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ehhez nem a Tomato kevés, hanem minden mai SOHO router hardvere! Sem gyárival, sem Merlinnel, sem semmi mással nem fog tudni a router 500Mbps-el torrentezni...

[ Szerkesztve ]

(#613) Multibit válasza Intruder2k5 (#612) üzenetére


Multibit
veterán

Az 500 Mbps letöltési sebességhez??? Ne vond össze a két mondatomat!

(#614) Soma01


Soma01
veterán

Akkor átfogalmazom.
Mivel a Transmission is emészt fel erőforrást, nem jön át rajta szerintem 500 Mbps, ha közben megy a torrent kliens. Az 500-at úgy értem, hogy a routeren futó torrent kliens + én a laptoppal. De ez nem is olyan fontos. A 100 legyen meg felfelé. Lefelé meg elég ha megvan a 2-300 teljes terhelés alatt. Tehát megy maxon a transmission a routeren és én is nyomom a laptoppal, az legyen kb. 300 Mbps.

(#615) Intruder2k5 válasza Multibit (#613) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ahhoz állítólag elég a Tomato is, bár nekem most nincs lehetőségem kipróbálni ezt...

(#616) Intruder2k5 válasza Soma01 (#614) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A routeren körülbelül 8MB/sec (60-65Mbps) sebességgel tudsz torrentezni úgy, hogy akkor már teljes terhelés alatt van a vas!

(#617) Multibit válasza Intruder2k5 (#615) üzenetére


Multibit
veterán

Ismétlem, a két mondatom nem kapcsolódik egymáshoz. Nem írtam sehol, hogy 500 Mbps sebességgel tölt le a routerre telepített torrent kliens.

(#618) Intruder2k5 válasza Multibit (#617) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értem én, de ezt a választ már csak az első mondatodra írtam...

"Tomato kevés az 500 Mbps-hez"

Persze ha valakinek lenne lehetősége ezt kipróbálni RT-AC56U-n, és megerősíteni, vagy megcáfolni, az még jobb lenne!

[ Szerkesztve ]

(#619) Soma01 válasza Intruder2k5 (#616) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!

Akkor megelégszek ezzel a sebességgel.
Csak azért gondoltam, hogy jobb lenne a HW-NAT-ot is használni, mert akkor a CPU többet tudna törődni a letöltéssel és nem maradna rá a sok route-olás is és e mellett én is jobban tudnám használni a maradék sávszélt.
Szóval eddig úgy néz ki, hogy Merlin+Transmission kell. Vagy ha nem jól gondolom, mondjátok!

(#620) kali válasza Klara_ (#609) üzenetére


kali
legenda

a speedtest térkép az ip cím alapján határozza meg a várost, így az csak a szolgáltatótól függ, a router vagy az azon futó firmware verzió nem befolyásolja.

(#621) Klara_ válasza kali (#620) üzenetére


Klara_
őstag

Semmi mas nem valtozott csak az FW a routeren. Parajelenseg?
PC-n (LAN, WiFi), telfonon (WiFi) mindig tudta hol vagyok. A TV-n (LG LN575S) pedig folyamatosan az orszag masik vegebe rakott, a bongeszobol torteno speedtest.net begepelesenel.
Nezd el, laikus vagyok, ennyi kulonbseget vettem csak eszre azon kivul, hogy duplazta a siralmas letoltesi sebesseget a TV. En mar ennek is orulok.

[ Szerkesztve ]

(#622) kali válasza Klara_ (#621) üzenetére


kali
legenda

nem parajelenség, időnként alapban is változtatja a szolgáltató az ip címet, de a router ki- és bekapcsolásával, vagy egyszerűen csak az internetkapcsolat ki- és bekapcsolásával is újra felcsatlakozik a router a szolgáltatóhoz, ilyentén mindig más és más ip címet ad a szolgáltató, a speedtest térkép pedig annak megfelelően fog - esetlegesen máshová - pozicionálni a térképen, mert az ip címből olvassa ki az információkat.
lehet, hogy egymást követően kapsz több olyan ip címet, ami egy meghatározott városhoz köt, aztán később másikhoz, a következő megint eltérőhöz és így tovább, a véletlenen múlik, hogy mikor milyen értékű és város kötődésű ip címet dob a szolgáltató rendszere.
reggel még 94-es kezdetű és budapestre bepozicionált ip címem volt, most pedig 178-ast kaptam és székesfehérvárra dob, pedig helyileg budapesten vagyok.
tegnap a speedtest térkép szerint tartoztam nyíregyházához és dunaújvároshoz is, nem szoktam vele foglalkozni, az a lényeg, hogy megfelelő sebességű ip címet kapjak, van néhány problémás, ha olyat kapok a rendszertől, akkor cserélni szoktam, mert nincs meg a maximális netes sebesség.

(#623) MarQs válasza Intruder2k5 (#618) üzenetére


MarQs
senior tag

RT-N18U-ra már van erre vonatkozó teszteredmény! A router topikjában posztolta az egyik powerjúzer tulaj, nem tudom nézted-e? Érdemes rápillantani a számokra és a terhelés értékére is!

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#624) Intruder2k5 válasza MarQs (#623) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt láttam, de ez a teszt nem Tomato-val készült... :)

(#625) MarQs válasza Intruder2k5 (#624) üzenetére


MarQs
senior tag

De ha Tomato alatt "Cut Through Forwarding" opciót bekapcsolva mértek vele 750Mbps-t? Nem valószínűsíthető? :)

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#626) Intruder2k5 válasza MarQs (#625) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De valószínűsíthető, csak nem biztos! :)

(#627) MarQs válasza Intruder2k5 (#626) üzenetére


MarQs
senior tag

Ok! Vettem az adást! :D

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#628) Laca0 válasza Intruder2k5 (#595) üzenetére


Laca0
addikt

A winyó hőmérsékletét hol nézed? Tomato-n vagy ?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#629) Intruder2k5 válasza Laca0 (#628) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen Tomato-val, SSH-n, smartctrl-al... De nem szoktam nézegetni! :)

szerk.:
De webes felületen is lefuttatható a parancs, nem kell feltétlenül PuTTY.

[ Szerkesztve ]

(#630) Laca0 válasza Intruder2k5 (#629) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi!
Feltelepítettem, de az én winyóm nem támogatott :(((

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#631) Intruder2k5 válasza Laca0 (#630) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Előfordul, de leginkább inkább a rack szokott a hunyó lenni ebben, egész pontosan a vezérlő chip, nem támogatja a SMART adatok kiolvasását...

(#632) Soma01 válasza Laca0 (#630) üzenetére


Soma01
veterán

Az USB rack lesz a hibás, nem a vinyó, szerintem.
szerk.
...úgy is van...
:))

[ Szerkesztve ]

(#633) Laca0


Laca0
addikt

Volt egy letöltésem, szépen seed-elt is. Be akartam tenni egy másik torrentet, hogy seed-elje, de nem vett tudomást a bemásolt fájlokról. Hogyan kell vele megetetni pc-vel letöltött anyagot?
Gondoltam újraindítom a router-t, hátha akkor észreveszi. Az lett az eredmény, hogy a korábbit sem látta, nem seed-elte. Disable-enable után az már megy, de az újat csak nem látja.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#634) Laca0 válasza Laca0 (#633) üzenetére


Laca0
addikt

Közben meglett: a config\torrents mappába is be kellett másolni a torrent file-t.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#635) Laca0


Laca0
addikt

A dual wan-nál van olyan lehetőség, hogy a második wan: "ethernet lan".
Tudja valaki, hogy hogyan működik ez? Egy teljes értékű wan portot lehet készíteni a megadott lan portból?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#636) Laca0


Laca0
addikt

Rajta vagyok most nagyon a témán, követni sem tudtok! :D
Feltettem az AiCloud-ot Android-ra. A router fül alatt ott van szépen lokális IP-vel a router, minden működik.
Internet felől ez ugyebár nem jó. Plusz jellel a jobb felső sarokban hozzáadtam külső eléréssel (ddns cím, port, stb.) a routert és láttam is mindent. Igen ám, de ezt nem mentette el, akármit is csináltam. Programba belépéskor mindig csak a lokális elérés fogad. Hogy kell megcsinálni, hogy mindkettő benne legyen?
Köszi! :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#637) Multibit


Multibit
veterán

Ma hozzák a lányom új laptopját, a régit én öröklöm meg. Persze megindult az alkatrészek "shiftelése". Korábban a céges laposomat használtam magáncélra is, és vettem bele ezt-azt. Most ezek az alkatrészek kerülnek át az megörökölt noteszbe. Többek között az Intel AC7260 WLAN kártya került át a céges Dell-ből az öreg Toshibába. A Dell-ben eredetileg volt Intel N6205 most visszakerült eredeti helyére. Az az AC7260, ami a Dell-ben úgy 280-290 Mbps-t tudott, a Toshibában max 210-ig megy el (úgy látszik ennyit számít a gyengébb CPU). Viszont amin meglepödtem, hogy a korábban max 120 Mbps-re képes N6205 most hasít a Dell-ben. Rendszeresen ilyeneket mérek vele (nem csak Speedtesten):

A router és a laptop között kb. 5 méter és egy fal volt. Mindezt 5 GHz-en, MIMO 2x2-vel ;]

(#638) vincevega


vincevega
csendes tag

Én is vettem egy ilyen routert. Elsőre lefelé 75 MByte/sec, felfelé meg 29,5 MByte/sec sebességet mértem, a laptopban Intel AC7260 wifi kártya van és egy hálózati PC-ről/-re másoltam ennyivel kb. 3 méterről. Nem rossz.

Welcome to the mindfuck

(#639) envagyok


envagyok
veterán

Tudott valaki már beállítani NFS megosztást merlinnel?
Nekem nem látja az openelec linux alapu htpc-m :(

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#640) gooof


gooof
csendes tag

Sziasztok!

Kb. fél éve használom ezt a routert, előtte Asus rt-n16-om volt, és mind a kettőnél ugyanazzal a hibával találkoztam:
A router (ac-56u) 30-40 KB között másol és olvas 2,5"-es vinyóról, DE mikor letöltöttem valamit torrenttel, akkor azt 1, 2 esetleg 3MB-tal tudja visszaolvasni. Ha az adott fájlt átmásolom az adott külső vinyóra más mappába, akkor onnan már megy 30-40-nel, sőt, ha onnan áthelyezem/visszamásolom a letöltési mappába, akkor is megy ilyen sebességgel.
Ez a jelenség mindkét routernél volt. A gyári torrent klienst használom NTFS vinyóval.
A lényeg, hogy a letöltött fájlokat valamiért lassan olvassa vissza. Ha átmásolod valahova (1-3 MB-tal) ugyanazon külső winchesteren, onnan már megy 30-40-nel a visszaolvasás.
20 giga feletti filmeknél mindet át kell másolnom, hogy ne akadozzon lejátszásnál (ezeknél nagyobb a bitráta, kell nekik a minimum 6 MB/sec).
Mi lehet ennek az oka? :F

[ Szerkesztve ]

(#641) Feribacsi555 válasza gooof (#640) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Hali.

Lehet hogy meg kéne próbálkoznod vinyó formázással és ntfs helyett inkább ext 3 vagy 4 (nemtom melyik megy). Ezek linux partíciók, azt hiszem, hogy ilyen fájlrendszerrel többre képes a vinyó.

Más:

Srácok, valaki légyszives segítsen.
Alap rendszer van az asuson, az a bajom, hogy a hálózaton egy-két gép mikor megindítja a letöltést, akkor kb használhatatlan a net, mert az összes sávszélességet oda csoportosítja át a router. (pedig 120-as upc net van)
Hogy tudnám azt beállítani, hogy azok a gépek kevesebb sávszélességgel rendelkezzenek, ahányszor csak felcsatlakoznak a wifire? Tehát ha letöltene is, akkor is csak max 2-3 megával tudjon tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#642) odipapa válasza gooof (#640) üzenetére


odipapa
senior tag

Esetleg mert mindeközben futtatsz még 8 millió torrentet a routeren!?

(#643) odipapa válasza Feribacsi555 (#641) üzenetére


odipapa
senior tag

Forgalomkezelő - QoS/ A felhasználó által megadott QoS szabályok.

[ Szerkesztve ]

(#644) Feribacsi555 válasza odipapa (#643) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Az nekem nem sokat segít, hiába állítom be, ugyanúgy megkapja a sávszélességet a gép...

(#645) odipapa válasza Feribacsi555 (#644) üzenetére


odipapa
senior tag

Valóban nem működik, most próbáltam ki én is.
Tomatóban kicsit részletesebb beállítási lehetőségek vannak, ha ott működik, talán érdemes lenne kipróbálnod.

(#646) Feribacsi555 válasza odipapa (#645) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Anno az 1043 nd-t is szanaszét nyúztam ilyen fw-kkel, pl open wrt-vel. Gondoltam ha megveszem ezt a routert, akkor már majd nem kell ilyenekkel szórakozni, de úgy látom költhet az ember bármennyi pénzt bármire, az akkor sem lesz olyan, ami elvárható lenne... (tisztelet a kivételnek)

[ Szerkesztve ]

(#647) kali válasza Feribacsi555 (#646) üzenetére


kali
legenda

szia,

pedig már a tl-wr1043nd esetén is jól bekonfiguráltható adott dolog a bandwidth control által, gondolom az rt-ac56u esetén sem akadály, bár csak előbbinél mondom gyakorlati biztosra, mert ott nem egy routeren állítottam be anno, rt-ac56u meg bár használatban van már nálam egy ideje, de nincs szükségem adott funkcióra, így nem is próbáltam, de megteszem majd a későbbiekben, akár csak próba gyanánt is.
olyan sajnos nincs, hogy elvárható, bizonyos feladatokra a legjobb/ettől jobb router sem elég, arra nas...stb. kell.

[ Szerkesztve ]

(#648) Feribacsi555 válasza kali (#647) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Hali.

A tp linket azért cseréltem le, mert egyrészt elég volt a mókolt fw-kből, másrészt már nem bírta a sok eszközt, amit rá csatlakoztattam.

Nekem eddig nem jött össze ezzel a routerrel bármiféle sebességkorlátozás elérése, de ha te meg tudod majd oldani, akkor szívesen várom majd a megoldás kulcsát :) :R

(#649) kali válasza Feribacsi555 (#648) üzenetére


kali
legenda

a régebbi tl-wr1043nd v1 (manapság) már elég gyengének számít hardveresen, egy ideje a v2 van forgalomban, az jóval erősebb.
kipróbálom majd a héten, mert elvileg lesz időm kísérletezgetni vele.

(#650) gooof válasza odipapa (#642) üzenetére


gooof
csendes tag

De ha átmásolom a routeren másik helyre akkor már nem számít a torrent!? :W
Egyébként az volt az első, amit kikapcsoltam, és nem segít...
Megtenné valaki,h egy frissen letöltött nagy méretű fájllal csinál egy másolást egy számítógépre,hogy megnézze, mennyivel megy?
Előre is köszönöm a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.