Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) tomibro válasza rento (#1449) üzenetére


tomibro
tag

itt válogathatsz, de legalul vannak a legújabbak:

https://www.mediafire.com/folder/bkfq2a6aebq68/Asuswrt-Merlin#llun1z4o429fn

https://htech.hu A modellezők helye, ha 3D nyomtatás/elektronika kellene!

(#1452) hackeeeee válasza Sasos (#1442) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Béta firmware van fent?

Véleményem szubjektív...

(#1453) Sasos válasza hackeeeee (#1452) üzenetére


Sasos
senior tag

Azt nem tudom, hogy ez béta-e, netet kapott, mondtam neki frissítsen, ő meg megcsinálta. Toltam azóta rajta egy alapra visszaállítást, mert más hülyeségei is lettek (A DDNS állomásnév helyett valami hülyeséget írt ki a hálózati térkép oldalán) Újra beállítgattam, és most minden hibátlan, szerencsére. Úgyhogy valószínűleg a frissítésnél ragadt meg valami benne.

(#1454) rento válasza tomibro (#1451) üzenetére


rento
őstag

Köszönöm, fel is raktam a legfrissebbet, ma pedig tesztelem, hogy hogyan teljesít.

(#1455) hackeeeee válasza Sasos (#1453) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Alapból Nekem nem csipog a bétáért, hogy elérhető volna. Mi a verziószám?

Csak azért kérdeztem, mert a bétában van ez az UPNP bug, vagyis azt írja, hogy engedélyezve van, pedig nincs.

Véleményem szubjektív...

(#1456) Sasos válasza hackeeeee (#1455) üzenetére


Sasos
senior tag

3.0.0.4.378_4585

(#1457) Klara_ válasza hackeeeee (#1455) üzenetére


Klara_
őstag

Béta-verzió 3.0.0.4.378.6117 2 honapja fent, semmi gondja, jo sok hibajavitas volt benne. Az esetleges problemairol volt szo 2 honapja itt a forumon. Tobb a + mint a - benne.

(#1458) hackeeeee válasza Klara_ (#1457) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Egyedül Nekem csak az uPNP-vel volt gondom. Számomra nem túl megnyugtató, hogy auzt írja a router, hogy engedélyezett, pedig nem az. :)

@Sasos: Az nem a béta verzió, így viszont érdekes a jelenség, főként úgy, hogy reset után is csinálja.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1459) Sasos válasza hackeeeee (#1458) üzenetére


Sasos
senior tag

Már nem csinálja, most hibátlan minden, bár azt nem próbáltam ki, hogy ki-be kapcsolom a UPnP opciót. Amíg hibátlan addig nem aggaszt a dolog.

(#1460) hsrasus válasza rento (#1454) üzenetére


hsrasus
aktív tag

Nálam ami érdekes, hogy a TV kezdetben ment rendesen, majd valószínűleg (najó tuti, mert emlékszem, csak nem tudom már mikor) volt egy szoftver frissítés a TV-n, ami miatt egy csomószor nem látta a médiaszervert. nemrég jól berágtam mert van van egy félszar vinyóm egy félszar tokban és rendszeresen nem látta a TV, ezért elsőnek a TV-t frissítettem és azt kell mondjam, azóta a TV-vel nem volt bajom, szal mostanra leszűkítettem a hibát a vinyóra meg a tokra. Ezzel csak annyit akartam mondani, hogy ha lehet frissítsd a TV-ket, mert könnyen lehet, hogy a hiba ott van.

[ Szerkesztve ]

(#1461) rento válasza hsrasus (#1460) üzenetére


rento
őstag

Köszönöm a tippet, való igaz, 1-2 hónapja frissült mind a két tv. Megnézem hogy van e rá frissítés, habár mióta frissítettem a routert merlin fw-re azóta úgy tűnik, hogy jó.

(#1462) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

PPPOE-nél alaphelyzetben ha jól sejtem, ez kikapcsolható, igaz?

Véleményem szubjektív...

(#1463) kali válasza hackeeeee (#1462) üzenetére


kali
legenda

igen, ha nem kell célirányosan adott funkció.

(#1464) hackeeeee válasza kali (#1463) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudomásom szerint nem.

Köszi!

Véleményem szubjektív...

(#1465) hackeeeee válasza kali (#1463) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez vajon ennek a hozománya lehet?

Aug 5 17:49:40 dnsmasq-dhcp[589]: Ignoring domain ..... for

VPN-en csatlakozik a gép amire ezt írta, saját vpn-hez. Viszont működött.

Hm, valszeg mégsem, mert már korábban is szerepelt a logban, mielőtt kikapcsoltam a korábban említett funkciót.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1466) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato by Shibby - [RELEASE] 131

Changelog

[All versions
– lot of improvements in 4G/LTE support
* support huawei_ether module
* support E3372 non-Hilink
* fixed non-Hilink support
– OpenSSL: update to 1.0.2c
– dnsmasq: update to 2.73 (23.06.2015)
– OpenVPN: update to 2.3.7
– vsftpdL update to 3.0.3 – thx @tomatosoup
– lzo: update to 2.09
– OpenVPN: add „Ignore Redirect Gateway (route-nopull)” to mipsel builds
– Fix for Asus RT-10P & E2500 model name – thx @tvlz
– Re-enable IPv6 Debug Logging by setting debug_ipv6=1 in nvram – thx @tvlz
– add DNSSEC, NANO and TINC features to Mega-VPN buildtype
– few IPv6 Fixes – thx @tvlz
– VLAN/VID mapping patch for K26RT-AC branch
– MiniDLNA: Add support for DSD (dsf, dff) music files
– TOR: fix startup script

K26ARM only
– Add Xiaomi R1D support – thx @Nikk Gatanes – untested
– Add support for the Netgear R6300v2 (CH/Charter version)
– few ARM Qos Fixes – thx @tvlz

(#1467) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Aki Tomato-t használ, és lesz rá módja, nézze már legyen szíves, hogy mennyi a load értéke alapjáraton, amikor semmit sem csinál a router. RT-N18U esetén van probléma vele, amit itt is jeleztek itcafe fórumon, és gondoltam mivel ez is ARM platform, itt is meg kellene nézni. Nálam RT-N66U-nál nincs ilyen gond.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1468) Laca0 válasza Intruder2k5 (#1467) üzenetére


Laca0
addikt

CPU Usage 2.08%
CPU Load (1 / 5 / 15 mins) 0.00 / 0.01 / 0.05
Van dlna, rtorrent, samba és printserver a háttérben.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1469) Intruder2k5 válasza Laca0 (#1468) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszi, ezek szerint csak a 18-ast érinti a probléma.

(#1470) the radish


the radish
senior tag

A tavalyi black friday óta dobozában van, de látom, hogy már mehet rá az entware is? Persze Tomato alá. :)

(#1471) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Annyit paradicsomoztok, hogy kedvet kaptam hozzá. Jobb/rosszabb/más mint a Merlin féle firmware?
Jelenleg Merlinen vagyok+Entware és raktam rá egy Transmissiont. Béke és nyugalom. Egy notebook és két telefon kapcsolódik hozzá.

(#1472) Tamarel válasza eddie1978 (#1471) üzenetére


Tamarel
senior tag

Ami jól működik, azt nem kell megjavítani.

(#1473) eddie1978 válasza Tamarel (#1472) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Én is ezt vallom. Csak kíváncsi vagyok :)

(#1474) Laca0 válasza eddie1978 (#1473) üzenetére


Laca0
addikt

Én paradicsomon vagyok sok éve. Előző Asus-om is paradicsomos volt. Persze nem gyárilag. A gyári szoft 1-2 hónapig volt rajta. Utána Oleg volt 1 hónapig. Azóta csak Tomato.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#1475) vizimento


vizimento
senior tag

Sziasztok!

Nemrég lettem tulaja egy ilyen routernek. Eddig elégedett vagyok vele.
Van rá kötve USB-n egy OneTouch4-es 500Gb 3,5" külső HDD. A belső hálón szépen megy is a megosztás.
Hogyan/mit kéne állítanom, hogy elérjem neten keresztül távolról is? Természetesen úgy, hogy avatatlan szemek előtt rejtve maradjon, tehát jelszóval védve pl...

Köszi a segítséget!

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#1476) Intruder2k5 válasza vizimento (#1475) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Először is kell hozzá egy DDNS cím, ha csak nincs fix IP címed az internethez. Ilyet a WAN -> DDNS menüben tudsz beállítani 3 perc alatt.

Ha ez megvan, akkor pedig az USB Application -> Media Services and Servers -> FTP Share menüben kell beállítanod a megosztott mappákat, és a jogosult felhasználókat.

[ Szerkesztve ]

(#1477) vizimento válasza Intruder2k5 (#1476) üzenetére


vizimento
senior tag

Így csináltam ahogy írtad, annyi plusszal, hogy külön kellet engedélyezni a "megosztás fiókkal"-t.
Hozzáadtam egy új felhasználót, saját jelszóval, beállítottam a mappákat csak olvashatóra, majd elmentettem. Most ha neten megnyitom a ddns címet, akkor kéri a felhasználó/jelszó párost, de hiába írom be amit megadtam, újrakéri, majd újra, újra, újra, ....

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#1478) Intruder2k5 válasza vizimento (#1477) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

FTP protokollal nyitod meg? Tehát nem...

http://vizimento.asuscomm.com

hanem...

ftp://vizimento.asuscomm.com

(#1479) Bacusuz


Bacusuz
őstag

az új beta firmwareban a bejelentkezésnél egy új felület van.
jelszó beíráskor nem lehet beilleszteni,és google sem tudja megjegyezni.
ez számomra elég kínos mert hosszú a jelszó
nálatok is ilyen?
nem lehet ezt kikapcsolni?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#1480) Klara_ válasza Bacusuz (#1479) üzenetére


Klara_
őstag

Ilyen itt is.

(#1481) energomatt


energomatt
senior tag

Miután a Cisco EPC3925 fórumban hathatós segítséget kaptam, hogyan köthetem ideiglenesen e mögé (szolgáltató váltásig) a saját routeremet, az alapok beüzemelésével semmi gondom nem volt. Tudomásul veszem, hogy külső elérést addig nem használhatok, később sem fogok gyakran.
Ami számomra ezen kívül nagyon fontos, az a media szerver, tehát ezzel folytattam. Sajnos csak olyan HDD-m van hadra foghatóan, ami biztonsági mentéseket tartalmaz, pl. fotó anyagaimról, ezek általában három verzióban is megvannak, Raw, Tiff és Jpg, zenei anyagok Flac-ban, stb. 2TB-os USB3-as, egyben particionálva.
Miután rácsatlakoztattam, - a DLNA szerver on-ban volt -, elkezdődött a HDD szkennelése, gondolom eltarthatott legalább két óráig, mire készen lett. Ezután ideiglenesen teszteltem, mivel pl. mkv videó anyagok egyáltalán nem voltak rajta, ami alap médium lesz a későbbiekben. Egy-két avi/divx volt rajta és saját videó felvételek mobillal és hasonlók.
Két helyen teszteltem, egy SONY bravia TV-n, aminek az 5GHz-es kapcsolat látszólag most nagyon jólesik, valamint, kicsit messzebb egy LAN kapcsolaton lévő WDTV Live media lejátszóval, ami után, egy nem annyira okos TV van kötve. A hanganyagok jól átmentek, a JPG képek is. A divx videon kivül semmilyen más videót nem játszott le a WD TV Live, a Sony TV még azt sem. Ehhez azért hozzá tartozik, hogy a PC-men lévő Serviio DLNA szerver, ami talán a legjobb, az sem játszik le bizonyos saját videofelvételeket, ezért legalább még egy DLNA szervert kell ilyenkor használjak, pl. PowerDVD, mert azzal megy. A lényeg azonban az, hogy az mkv-ban lévő filmeket le tudja játszani. Létrehoztam egy másik könyvtárat és megpróbáltam egyetlen filmet rámásolni a belső hálózatban. Ez csigalassúsággal indult, de a fórumban megtaláltam a megoldást és kikapcsoltam az USB3 interferencia csökkentőt, így kb. 22Mbyte/sec-el ment a másolás. Amikor kész lett, sajnos megint automatikusan elindult a szkennelés, aminek már nem tudtam kivárni a végét.
Itt most tanácsot kérnék, hogy merre lenne érdemes továbblépnem, akár csak ideiglenesen?
* Az mkv meghatározásról tudom, hogy pontatlan, de HD felbontású filmeket értettem alatta.

(#1482) Intruder2k5 válasza energomatt (#1481) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Tudomásul veszem, hogy külső elérést addig nem használhatok"
Dehogyisnem, ha betetted DMZ-be az ASUS címét, akkor használhatsz, csak a noip-s DDNS-t a CISCO-ban kell beállítanod.

(#1483) energomatt válasza Intruder2k5 (#1482) üzenetére


energomatt
senior tag

Mondjuk erre a hátralévő jó egy hónapra, inkább ezzel nem foglalkoznék. A media szerver megismerése fontosabb. Úgy tapasztalom, hogy a belső hálózati másolás és media lejátszás közötti váltásoknál, mindíg elveszíti a kapcsolatot a merevlemezzel (3.5-ős külső tápos, NTFS-re formázva) és elég körülményes éleszteni, nem volt elég, csak a HDD-t ámtalanítani, vagy csak a routert újraindítani, vagy csak a DLNA szervert ki-be kapcsolni, mindkét készüléket együtt kellett ki-be kapcsolni. Vagy nem tudom, van-e esetleg jobb megoldás is? Esetleg hogyan tudnám elkerülni, hogy a nem kívánt könyvtárakat mindíg végigszkennelje? Csak az egyik könyvtár tartalma változik, mégis hasonló hosszú ideig szkennel. Addig meg nem lehet elérni a szerverét.
Ez kb. két óra.

[ Szerkesztve ]

(#1484) energomatt


energomatt
senior tag

Közben angol fórum rákeresésekkel rájöttem, hogy ki lehet választani könyvtárat is a merevlemezről, de a szkennelés egyelőre nem akar elindulni.

(#1485) energomatt


energomatt
senior tag

Most úgy néz ki, hogy egy sikeres firmware frissítés megoldotta a problémát.

(#1486) djpundro2


djpundro2
tag

Helo mindenkinek .
Mivel sokan hasznaljak en is vettem egy ASUS RT-AC56U .

Mivel nem vagyok szaki szeretnem töletek kikerni a tanacsot.

En Ausztriaban hasznalok egy TG588v Technicolor DSL-Typ:ITU-T G.993.2 Annex B (VDSL2)

Ezt a modem routert szeretnem SU ,Single User Mode-ban allitani ,(egyfelhasználós módban ,ezt be is tudom allitani) tehat a Technicolort mind csak Modemkent hasznalnam es az Asus RT-AC56U - kapcsolodna az internethez ,user passt a szolgaltatotol amit kaptam ott beirni.

1-De innen tovabb hogyan? (Annyit tudok hogy pppoe es vlan id 2 )

2-Jo lenne ha valaki küldene tanacsot es kepeket is a bealitasrol ,

3- Amikor mar ez megvolna meg egy optimalis bealitast az Asusnal hogy minden jol menjen (az elözö oldalon (#1402) kali válasza Mályki (#1401)
üzenetére lattam egy keppekkel abrazolt bealitast ,ez lenne a jo es optimalis bealitas ?

Privat pm dj.pundro@aon.at

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1487) Sasos


Sasos
senior tag

Valamelyik CFW-ben van lehetőség WAN-LAN közötti kapcsolathoz engedélyezési lista létrehozására, MAC alapján? Aki esetleg CFW-t használ körbelesne a tűzfal táján? Előre is köszönöm.

Szerk: Ilyeneket mi okozhat a logban?: dnsmasq[555]: Maximum number of concurrent DNS queries reached (max: 150) Nem tűnik egészséges bejegyzésnek...

[ Szerkesztve ]

(#1488) Intruder2k5 válasza Sasos (#1487) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem igazán értem, hogy az első kérdéseddel mit is akarsz. Tiltani szeretnéd egyes kliensek internet hozzáférést? Vagy mondjuk fordítva, tehát csak bizonyos megadott kliensek tudjanak netezni, a többi ne?

Az üzenet arra utal, hogy a DNS lekérdezések száma elérte a maximumot. Ez vagy nagyon sok klines miatt lehet, pl. nyilvános használat, vagy pedig valamelyik kliens tényleg ennyire intenzív.

(#1489) Sasos válasza Intruder2k5 (#1488) üzenetére


Sasos
senior tag

1: Igen, egyes klienseket nem engednék netközelbe. Egészen pontosan arra lenne szükségem, hogy azt adhassam meg aki mehet, egy fehér listán, mindenki más marad LAN-on belül.
2: Forgalom az van, így ez nem lep meg. Ilyenkor várólistára kerülnek a 150 feletti kérések, vagy eldobja őket vajon?

(#1490) Intruder2k5 válasza Sasos (#1489) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato tud ilyet, az biztos. A többit fw-t nem tudom...

Ez nem derül ki az üzenetből, de gyanítom drop-olja, tehát azt újra kell küldeni a kliensnek.

(#1491) Sasos válasza Intruder2k5 (#1490) üzenetére


Sasos
senior tag

A CFW-nek vannak hátulütői is? Eddig minden eszközömön a gyári szaladt, így null tapasztalattal bírok. Visszarakni a gyárit gondolom nem komplikáltabb, mint az alternatívot felvarázsolni?

(#1492) Intruder2k5 válasza Sasos (#1491) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen nettel használod? Mármint sebességet illetően...

Felrakni nehezebb, visszafelé mehet simán webes felületen, a firmware upgrade menüben. De mivel a routerben van recovery mód, így teljesen kockázatmentes az ide-oda csere.

(#1493) Sasos válasza Intruder2k5 (#1492) üzenetére


Sasos
senior tag

Most még 100/50 digi van (meg egy 120/10 T). Ez idővel feljebb csúszik majd 500/200 környékére...

(#1494) Intruder2k5 válasza Sasos (#1493) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó, az nem gond, de az 1000-esben nem vagyok 100%-ig biztos, hogy átvinné Tomato-val. Azt tudom, hogy RT-N18U-val Tomato-val 800Mbps átmegy, ami csak egy magos router.

(#1495) Sasos válasza Intruder2k5 (#1494) üzenetére


Sasos
senior tag

Akkor próbálkozok hamarosan azt hiszem. Köszönöm a segítséget! :R

Szerk: 1000-es biztos nem lesz, az 500-as is csak 200 fel miatt lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1496) Intruder2k5 válasza Sasos (#1495) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, de lehet elbírna az 1000-es nettel is.

Feltenni csak recovery módban tudod, mert a gyári fw nem fogadja el a Tomato image file-t. 1, 2, 3/2, 4-es pontok sorrendben.

Jelenlegi legújabb Tomato fw RT-AC56U-ra.
tomato-RT-AC56U-ARM--131-AIO-64K.zip

[ Szerkesztve ]

(#1497) djpundro2


djpundro2
tag

Nem kapok senkitöl segitseget ?

Helo mindenkinek .

Mivel sokan hasznaljak en is vettem egy ASUS RT-AC56U .
Mivel nem vagyok szaki szeretnem töletek kikerni a tanacsot.

En Ausztriaban hasznalok egy TG588v Technicolor DSL-Typ:ITU-T G.993.2 Annex B (VDSL2)

Ezt a modem routert szeretnem SU ,Single User Mode-ban allitani ,(egyfelhasználós módban ,ezt be is tudom allitani) tehat a Technicolort mind csak Modemkent hasznalnam es az Asus RT-AC56U - kapcsolodna az internethez ,user passt a szolgaltatotol amit kaptam ott beirni.

1-De innen tovabb hogyan? (Annyit tudok hogy pppoe es vlan id 2 )

2-Jo lenne ha valaki küldene tanacsot es kepeket is a bealitasrol ,

3- Amikor mar ez megvolna meg egy optimalis bealitast az Asusnal hogy minden jol menjen (az elözö oldalon (#1402) kali válasza Mályki (#1401)
üzenetére lattam egy keppekkel abrazolt bealitast ,ez lenne a jo es optimalis bealitas ?

Privat pm dj.pundro@aon.at
Köszönöm.

(#1498) Intruder2k5 válasza djpundro2 (#1497) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem értem, hogy milyen vlan id 2-ről beszélsz. A WAN menüben a kapcsolat típusát átállítod PPPoE-re, megadod a felhasználónevet és a jelszót, mented, működik.

(#1499) djpundro2 válasza Intruder2k5 (#1498) üzenetére


djpundro2
tag

Köszi a valaszt

Ausztriaban pppoe melett minden szolgaltatonak van mas vlan id 2 szamja .es bekell irni ,baris masik reuternal ugy kell .lehet az Asusnal nem kell?
Habar most talatam egy kepet csak masik modelnelel megtalalhato az a menüpont .az RT-A56U nal is van ez?
VAGY LEHETSEGES EN FELREERTETTEM ES CSAK AKKOR KELL A VLAN ID SZAM HA MODEMET IS HELYETTESITENEM?

Az MTU/MRU mindeg 1492?

[ Szerkesztve ]

(#1500) Intruder2k5 válasza djpundro2 (#1499) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez DSL betűjelű kombó eszköz, amint az a menü bal felső sarkában is látszik, vagyis nem csak router, hanem modem és router egybeépítve, aminek a telefonkábel megy az RJ11-es WAN portjába.

Az RT-AC56U nem ilyen, abban nincs modem!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.