Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) odipapa válasza nyepi (#5100) üzenetére


odipapa
senior tag

Összefoglaló? :U

[ Szerkesztve ]

(#5102) nyepi válasza odipapa (#5101) üzenetére


nyepi
tag

Basszus, nem vettem észre. :B
Köszi! Probálkozok vele.

(#5103) nyepi válasza odipapa (#5101) üzenetére


nyepi
tag

Probáltam kb. 4 féle fw-t, de sajnos nem oldotta meg a problémát egyik sem. :(
Nincs esetleg valami ötleted? Azt csinálja, hogy a USB alkalmazás/Download Master-ben megnyitok egy torrent fájlt, amit megnyit, de kb. 10 mp. után el is tűnik és nem tölti le. Eddig működött, bár sokszor előfordult, hogy ezt megcsinálta, de akkor mindig segített az újraindítás.
Ha lenne valami tipped, hogy merre próbálkozzak, azt megköszönném. :R

(#5104) imis


imis
senior tag

Azt írja a router, hogy mult-nat környezetben van, így nem működik a ddns.
a nasomon (asustor) és a https://whatismyipaddress.com/ oldalon egyezik a wan ip (erre jelzi is, hogy digi), de a router oldalán egy teljesen más wan ip cím van.
gyakorlatilag így nem engedi portforwaldolni a nast. Olyan mintha adna a routernek egy ip címet, mai valójában nem wan ip.

(#5105) Gubek-Einste válasza imis (#5104) üzenetére

Vagy NAT-olt IP-d van a Digi-nél és/vagy pedig a Digi-s eszköz is router módban van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5106) hunluigi válasza imis (#5104) üzenetére


hunluigi
senior tag

ipdns.hu -t nézd meg engednek-e most regisztrálni. Nálam csak az megy át multinaton, de az stabilan megy.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#5107) imis válasza Gubek-Einste (#5105) üzenetére


imis
senior tag

Köszi,
Digivel beszéltem, natolták, most törölték, szóval oké lett.

(#5108) imis


imis
senior tag

Ezzel kapcsolatban mit tudni?
új firmware-t nem találok.
https://pcworld.hu/pcwpro/ha-ezen-routerek-valamelyiket-hasznalod-azonnal-frissitsd-308136.html

(#5109) BB9000 válasza imis (#5108) üzenetére


BB9000
senior tag

Erre egyetlen megoldást tudok: ha az 56U átállítod 68U-ra és a cikkben is említett 3.0.0.4.386.xxxx-nél újabb gyári firmware-t raksz rá.
Az "átállításra" azért van lehetőség, mert a két eszköz hardveresen azonos. Az átállítás lépései:
Here's how I did it.
You will need Putty, WinSCP, CFEEdit or other hex editor, asus rt-ac68 firmware & mtd-write. * See PS#4 note below*
If you search for "Bay area tech pros" in Google you can find the files.

1. Enable SSH in "Adminitration" - "System" tab.

2. Open Putty and WinSCP and connect them to your router using its Lan ip address. In WinSCP selet SCP as protocol.

3. In putty type:
cat /dev/mtd0 > original_cfe.bin

4. In WinSCP you should be in the /home/root or /root directory hit the refresh icon on right side to see original_cfe.bin.

5. Copy original_cfe.bin form router to your computer by dragging from the right window to your computer in the left window.

6. Open the original_cfe.bin in your editor and find the 2 instances of RT-AC56U and replace with RT-AC68U save the file as new_cfe.bin

7. In WinSCP copy the new_cfe.bin, mtd-write, and RT-AC68U_3.0.0.4_384_45149-g467037b.trx (or any ASUS firmware) back to your router.

8. In Putty type: chmod u+x mtd-write

9. In Putty type: ./mtd-write new_cfe.bin boot

10. In Putty type: mtd-write2 RT-AC68U_3.0.0.4_384_45149-g467037b.trx linux (or whatever firmware you are using)

11. Follow steps below to perform NVRAM Reset, wait for reboot <5 mins
a. Power off router
b. Wait 10 seconds
c. Press and hold WPS button *See PS#2 note below*
d. Power up the router and continue to hold WPS button for 15-20 seconds until power LED starts blinking very quickly.


After reboot it should report as a rt-ac68u.

PS#1 Since initially writing this I uploaded a rt-ac68u official .cfe to it with the correct mac addresses and secret code and it works fine except the WAN is still LAN1 and the power light is the only light that lights up.

PS#2 From Asusfan999 "Instead of messing with the WPS button and the switch, I found that the command line incantation "mtd-erase2 nvram" followed by "reboot" was much more convenient."

PS#3 The USB port does not work unless an AC68u cfe is uploaded to the router as discussed later in the posting.

PS#4 Asusfan9999 reported having better luck with "mtd-write v2" (executable size 733,422) Google to find it.

[ Szerkesztve ]

(#5110) imis válasza BB9000 (#5109) üzenetére


imis
senior tag

Most megijesztettél. Kicsit bonyolultnak tűnik. Az ssh és a putty még érthető számomra.
Találok valahol kicsit lamereknek való leírást is?

(#5111) imis válasza BB9000 (#5109) üzenetére


imis
senior tag

Nekifutottam, mikor másoltam a trx fájlt nagynak találta, utána meg nem engedett belépni már a winscp a routerbe
(putty-ban be tudok lépni)

(#5112) imis válasza imis (#5111) üzenetére


imis
senior tag

Sikerült újra belépnem, de a trx fájlt nem engedi átmásolni a root könyvtárba:

(#5113) imis válasza imis (#5112) üzenetére


imis
senior tag

valamit biztosan nem jól csináltam:
RT-AC56U ír de afw 68-as

de a folyamatban látok hibát is:

cfe.bin -ben átirta a két 56-ot 68, de lehet, hogy ott a new_cfn.bin valahog be kellett volna olvastatni puttyban.?

most olyan, mintha 56 néven fitna a 68 fw .

(#5114) imis válasza imis (#5113) üzenetére


imis
senior tag

Van ötletetek, hogy mit rontottam el, miért nem sikerült 68-asra átállítani.
Működés szempontból jónak tűnik, LAN1 lett a wan port. FW-re is a 68-ast írja.
A menükben nem láttam változást, mesh sem láttam.
szóval működik, de nem tudom mennyire állt át.
És az mtd-write-nál valami hibát írt.

(#5115) adman válasza imis (#5114) üzenetére


adman
tag

sikerült végül?

(#5116) imis válasza adman (#5115) üzenetére


imis
senior tag

Nem.

(#5117) Zanik


Zanik
addikt

Agyalok rajta hogy cserélni kéne ezt a router-t. Igazából nincs vele bajom, teszi a dolgát, de a múltkor linkelt pcworld-ös cikk elgondolkoztatott, hogy ha a frissítések hiányában sebezhetővé vált, akkor mégiscsak modernizálni kéne. Csak hát mire?
Nem kell semmi extra nekem, én a gyári fw-vel bőven elvagyok, tudjak rákötni külső vinyót Samba/DLNA szervernek, meg hasítson a net, oszt jól van.

Ezeket néztem:
RT-AX68U - [link]
RT-AX86S - [link]

Szerintetek?

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#5118) Gubek-Einste válasza Zanik (#5117) üzenetére

Az AX86S jó választás lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#5119) chef_ryo


chef_ryo
csendes tag

sziasztok !

Ezen a routeren sikerült már valakinek a printerservert beüzemelni linux alatt ??
ezzel szívok egy ideje

(#5120) sztanozs válasza chef_ryo (#5119) üzenetére


sztanozs
veterán

Ezen meg nem probaltam. Jopar eve sikerult egy WL500g2-n… cups kell meg a firmware ha valami HP cuccrol van szo.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5121) chef_ryo válasza sztanozs (#5120) üzenetére


chef_ryo
csendes tag

HP nyomtatórol lenne szó

(#5122) chef_ryo válasza chef_ryo (#5121) üzenetére


chef_ryo
csendes tag

Sziasztok !

közben a nyomtató téma megoldódott, de gyarló az ember...
minden megoldásra talál egy problémát.
Egy HP 135A típ. nyomtató a delikvens
Arra vonatkolóéag nincs esetle valakinek infó , hogy azt a nyomtatásos dolgot , hogy valósította meg az Asus?
Arra gondolok, hogy ugye a routeren driverless a nyomtatás, mert ugy nem kell telepíteni semmi drivert.
Linux alól is megy a nyomtatás ,Winfos alól viszont tudok szkennelni is.
azon gondolkodom , hogy lehetne linux alól szkennelésre bírni ?
esetleg valakinek vmi ötlete?

(#5123) sztanozs válasza chef_ryo (#5122) üzenetére


sztanozs
veterán

csek disz:
https://www.cyberciti.biz/faq/how-to-install-networked-hp-printer-and-scanner-on-ubuntu-linux/

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5124) hunluigi


hunluigi
senior tag

Kiöregedett, de hibátlan routerem újra hasznosítása jeligével:

Ismer valaki olyan firmware-t amin AP mód mellett is enged VPN beállítást? A jelenlegi merlinben nincs erre lehetőség.

Ami a lényeg. AP mód, 2.4 wifi megy csak rajta, amolyan IoT kiszolgálóként, plusz Samba és media server is az asusra volna bízva. A szolgáltató által adott ONT ami jelenleg routerként fut (ehhez csatlakozik az asus) viszont nem ad lehetőséget VPN beállításra. Jelenleg ftp-vel megoldom a dolgaim egy részét, de ugye az meg nem egy életbiztosítás...

Próbálom megúszni az ONT bridge módba tételét (mert amúgy meg amit tud az teljesen jól teszi), mert akkor routert le kéne cserélnem (kevéske már egy picit a teljesítmény és kéne az AX is)

Az is megoldás, ha van valakinek pontos itinere, hogyan lehet router módban úgy üzemeltetni (ugye akkor elérem a merlinen is a hiányzó menüpontokat), hogy az ip-ket az ONT ossza le az asusra csatlakozó eszközöknek is. Kicsit fakezű vagyok ezügyben NAT áthaladással próbálkoztam kútfőből meg DHCP lekapcsolással, de nembírom az istennek sem összehozni. Nem tudom mennyire érthető, de az asusra csatlakozó eszközök ugyanabban a tartományban legyenek, és minden lásson mindent, ne egy zárt alhálózaton legyen. Plusz az asuson Samba, Media server, VPN

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#5125) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!
Ha még jár erre valaki, használtátok a routert Merlin firmware-el SSD-vel rákötve? Ha igen, mekkora tárhelyet kezel a router?
Előre is köszönöm! :R :R :R

(#5126) sztanozs válasza hunluigi (#5124) üzenetére


sztanozs
veterán

Bridge modban nem latszik a szolgaltatoi eszkkoz egyaltalan.
A routeren allitod be a login parametereket es ott kapod kozvetlen a publikus IP-t is. Nem kell a DHCP-n semmit allitgatni (legfeljebb beallitod a regi szolgaltatoi tartomanyra, ha van amit korabban IP alapon hasznaltal).

#5125 apszi - szvsz barmekkorat, ami az EXT formatum elbir.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5127) apszi válasza sztanozs (#5126) üzenetére


apszi
őstag

Köszönöm!

(#5128) apszi válasza apszi (#5127) üzenetére


apszi
őstag

Sziasztok!

Ha netán járna erre valaki. Adott egy AC56U router, Merlin firmware-el, rákötött vinyóval ext3 fájlrendszerrel (Entware, Transmission...). Szerettem volna egy merevlemez cserét csinálni, és gondoltam, hogy működhet egy olyan megoldás az egyszerűség kedvéért, hogy live linux alatt GParted-el lepartícionálom olyanra mint az eredeti, kivéve, hogy ext4-re formázom ext3 helyett az új HDD-t (első partíció Entware, második partíció adatok) , átmásolom rá az Entware tartalmát, rádugom a router-re, és működni fog, még csak fel sem csatolja a vinyót. Semmilyen módosítást nem hajtottam végre a router rendszerében. Mit szúrok el, mi a varázslat ami hiányzik a láncból.

Előre is köszönöm! :R

(#5129) apszi válasza apszi (#5128) üzenetére


apszi
őstag

Megoldódott. Az Ext4-et valamiért nem szereti. Ext3-al működik a módszer. :K

(#5130) nyepi


nyepi
tag

Sziasztok!

Ha elfelejtettem a jelszót, akkor hogyan tudok belépni a routerbe?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#5131) apszi válasza nyepi (#5130) üzenetére


apszi
őstag

Szia!
A hátulján található reset-el biztos.

(#5132) nyepi válasza apszi (#5131) üzenetére


nyepi
tag

Köszönöm, de sajnos nem segít. :(

(#5133) apszi válasza nyepi (#5132) üzenetére


apszi
őstag

Az ki van zárva. Tehát nyomod hosszan a reset gombot, és utána nem áll vissza az alapértelmezett gyári jelszó - felhasználónév párosra, ami ha jól emlékszem:
felhasználónév: admin
jelszó: admin

Esetleg próbáld így:
1. Amikor az ASUS router be van kapcsolva, nyomd meg és tartsd lenyomva a reset gombot 30 másodpercig.

2. Miközben lenyomva tartod a reset gombot, húzd ki az router tápkábelét és tartsd lenyomva a reset gombot további 30 másodpercig.

3. Miközben továbbra is lenyomva tartod a reset gombot, kapcsold be újra az egységet, és tartsa lenyomva további 30 másodpercig.

[ Szerkesztve ]

(#5134) nyepi válasza apszi (#5133) üzenetére


nyepi
tag

Így sikerült.
Köszönöm szépen! :R

(#5135) apszi válasza nyepi (#5134) üzenetére


apszi
őstag

Nincsen mit! :R

(#5136) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!
Adott egy a routerre kötött merevlemez 2 EXT3 partícióval. Egyiken van az Entware és dolgai, másik meg szimplán egy adat partíció. Hogyan tudom a legegyszerűbben megoldani, hogy EXT3 fájlrendszerről EXT4 fájlrendszerre átálljak.

Amit én csináltam:
Mezei egyszerűséggel leformáztam a meglévő EXT3 partíciókat EXT4-re, és rámásoltam az adatokat. Ez így viszont nem jó, mert nem mount-olja fel a merevlemezt a router. Baromi rég csináltam, és foggalmam nincs már merre menjek. :D
HELP PLEASE! :R :R :R

(#5137) sztanozs válasza apszi (#5136) üzenetére


sztanozs
veterán

Miert kell neked az ext4 amugy?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5138) apszi válasza sztanozs (#5137) üzenetére


apszi
őstag

Valahogy gyorsabbnak, stabilabbnak tűnt a fájl kezelése. Pl. egy nagyobb fájl törlése valamiért ext3-nál baromi lassú. Meg vannak kisebb problémák, amik ext4-nél nem voltak, és szeretném tesztelni, hogy ez valóban ennek az oka - e?

Igazából azt nem tudom, hogy hogyan mountoltassam a rendszerrel ha ext4-re van formázva. Mit, és hol kell átszerkesztenen.

[ Szerkesztve ]

(#5139) apszi válasza sztanozs (#5137) üzenetére


apszi
őstag

De, ha lebeszélnél róla, szívesen olvasom az érveid. :K Nem vagyok egy nagy spiller a témában. :D

[ Szerkesztve ]

(#5140) sztanozs válasza apszi (#5139) üzenetére


sztanozs
veterán

Asszem ext4-et fel lehet elmeletileg ext3-nak is mountolni (sot talan ext2-nek is).

Korabban az volt a mondas, hogy a regi kernel verzio miatt (2.6.22) nem volt tamodatott az ext4, mert bar az elso prod verzio a 2.6.19-ben jelent meg, de a 2.6.28-ban lett veglegesitve az ext4, de a kovetkezo verziokban (pl 2.6.30) is jottek be olyan bugfix-ek, amik fajl-allokacios illetve stabilitasi problemakat orvosolta). A binaris wireless blob viszont kotott (volt?) a kernell verziokhoz, ezert custom FW-ekben (pl tomato) bakcport-olni kellett ax ext4 drivert (tobbek kozott), ezt viszont az ASUS vsz nem tette meg.
Nem tudom, hogy a stock fw most milyen linux kernelen fut, de nem csodalkoznek, ha meg mindig 2.6.22 lenne az egyszerubb eszkozok alatt.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5141) apszi válasza sztanozs (#5140) üzenetére


apszi
őstag

Bocsánat, én saram, némi infót "elhallgattam". A routeren Merlin (384.5) firmware fut, és korábban használtam már ext4-et "natívan" mountolva, csak már olyan régen csináltam, hogy nem tudom mit csináltam, hogy menjen. Ext3-al simán működik egy mezei partícionálóval elkészített HDD, rámásolva az Entware mappát. Ext4-et viszont nem mountolja fel, mintha semmi nem lenne rádugva a routerre. Gondolom az adott fájlt kellene szerkeszteni ahol ez be van jegyezve, de ehhez én már láma vagyok segítség nélkül. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.