Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Klara_ válasza OldAkita (#147) üzenetére


Klara_
őstag

Te VPN-el kezdted, a linken AIO van. Tehat, ha AIOval kezded akkor nincs gond?
Transmissionhoz EXT ajanlott, NTFS-t csak DLNA illetve egyeb megosztasokhoz szeretni ez is? .
A leirast koszi.

[ Szerkesztve ]

(#152) OldAkita válasza Klara_ (#151) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Intrudertől tanulva, megtudtam hogy a VPN-t nem érdemes feltenni mert egy butított változat. AIO kell.
Elképzelhető hogy Transmission-höz Ext való csak, és egy előző kommentemben linkelt képen ahol az látszik hogy támogatja még a FAT32-őt is, meg az NTFS-t is az csupán az USB portra dugott eszközökre vonatkozik, nem a transmission-re. Majd kipróbálom mit csinál NTFS-nél, de ez nem most lesz mert örülök hogy megy :)
Mi több kezdek beleszeretni a Tomatoba, ahogy egyre jobban megismerem. Ez persze túlzás mert 5% ismeretet tudtam eddig növelni talán 8%-ra :)
Nagyon tetszik hogy precízen szabályozhatom az egyes kliensek le és feltöltési sebességét.

(#153) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Próbálok erőt venni magamon a külső elérés ügyében.
Fix IP-t adtam meg a szolgáltatói Cisco EPS3925-ösön 192.168.0.10-et. Ezt az IP címet beírtam a Cisco DMZ-be.Itt tartok most.

Elfogadom hogy a T-től kapott fix IP címem hiába fix évek óta, bármikor megváltoztathatj a T ha kedve tartja, de én bízok bennük és lusta vagyok regisztrálni ingyenes IP-t.
Gondolom ennek ellenére sikerülhet elérni hogy kívülről hozzáférhessek a routerre dugott wincsi tartalmához amit a Tomato-ban FTP server pont alatt beállíthatok.
Első kérdésem az lenne hogy ha minden jól sikerül, akkor a böngészőbe vagy mondjuk a Fizella vagy más FTP programba mit kell írnom ha el akarom érni a wincsimet? 192.168.1.1-et? és majd kéri a felhasználói nevet ami root és az általam beállított jelszót?
Nagyjából képbe kerültem mit is jelent a NAT. Annyit tudtam meg hogy címfordítás amit azért kell a routernek végrehajtani mert egyetlen IP címem van és az ide beérkező kéréseket a routernek kell a belső hálózat 192.168.1.x IP címei közül különválogatni és a megfelelőhöz, jelen esetben a routerre kötött wincsi-hez továbbítani.
Kérdés, milyen porton kommunikál a wincsi a routerrel, mert gondolom ezt kell beállítani az AC56U-n a Tomato-ban port forward-al?
Kell e valami DNS-t mondjuk a Google 8.8.8.8 és 8.8.4.4-et írni, vagy egyelőre a szolgáltatói DNS-el is működhet a külső elérés?
Ha kell, akkor ide kell beírni, mondjuk az első két sorba, a 3. sor meg maradhat üresen?

És ha már Port forward, így néz ki a Tomato-ban ez az ablak.
Hogy megy ez a port forward beállítás ezen a kezelőfelületen?

[ Szerkesztve ]

(#154) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Közben újra próbálkoztam egy másolási sebesség vizsgálattal. Egy 700MB körüli Linux mint ISO-t másoltam saját PC-ről az USB-re kötött wincsit transmission mappájába és 21MB/sec sebességgel sikerült. Ezt jónak gondolom, azonban visszafelé nem ilyen rózsás a helyzet. Visszamásolásnál ugyanis 0.5MB/sec sebességet tapasztaltam. Ez elég nagy baj, lévén ha letöltök valamit, majd szeretném átmásolni saját gépemre, pendrive-ra vagy bármire, akkor a hajam kihullik mire sikerül :(

(#155) csizo13


csizo13
tag

Sziasztok! Érdemes ilyen routert venni egy 1043nd helyett a wifi miatt? Mert a wifis eszközök csatlakoznak, amikor kedvük van , darabig megy a net, vagy nem megy, aztán azonosítási probléma jelentkezik. Mindenfélét próbáltam már megoldásnak, az új router vásárlását még nem.

(#156) Klara_ válasza csizo13 (#155) üzenetére


Klara_
őstag

Nalam egy 841ND v8 volt elotte. WiFi terero sokkal jobb volt, kulonosen ha iranyba forgattam az antennakat.
Ez belso antennas, elore es hatra relative jol szor, oldalra kevesbe. Ezt madj kalkulald bele!

[ Szerkesztve ]

(#157) Goose-T válasza csizo13 (#155) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem 1043ND volt előtte, egy rakás fos volt ehhez képest. Lehet, hogy ránézésre jobb a térereje a TP-Linknek, de annyira instabil, hogy legszívesebben a falhoz vágtam volna sokszor. Olyanokat is csinált a 1043ND, hogy szép lassan leesegetett a sávszélesség pár megabitig, aztán úgy maradt, csak a router újraindítása oldotta meg. Többet bottal sem piszkálom a TP-Link termékeit. :DDD

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#158) csizo13 válasza Goose-T (#157) üzenetére


csizo13
tag

Hát ez tényleg megérte. Végre van wifi mindenen, mindenféle idegeskedés nélkül.
Különben hasonló problémám volt nekem is. 5ös jelerősség,csatlakozási kísérlet, ekkor leesik minimumra a jel, vagy kiírta, hogy csatlakozva, de a net nem ment, nem töltött be oldalt, vagy kiírta, hogy azonosítási, vagy hitelesítési hiba, vagy hatókörön kívül. Aztán kb. 2órával később egyszer csak ment a net a telefonokon, kb.10 percig.
Most meg csak név és jelszó és csatlakozva. Persze ez csak az első órák tapasztalata, de a menüje is kiváló. A cd-n nem is tudom mi lehet. Igazából már ennyi elég. Az AiCloud is tök jó.
De nem akarom túl dicsérni a routert, nyilván ez az első pozitív sokk rovására írható.

(#159) Feribacsi555 válasza csizo13 (#158) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Nekem ilyen gondjaim nem voltak az 1043 al. Igaz nekem openwrt futott rajta. Amiert csereltem, az az hogy nem birta mar el a memoja azt az eszkoz mennyiseget, ami rajta volt. (kb 20 eszkozrol van szo). Igy mikor nagysebessegu letoltesre kerult sor megadta magat es ujraindult. Mindig mikor pont jol adta a kor a battlefieldben, igy meguntam es befektettem egy ilyen asus ruterbe. Mondjuk ennyi penzert tobbet vartam volna a forgalomkorlatozastol, mert valljuk be, hogy az hasznalhatatlanul sz@r. Meg a download managernel is hianyolom a tobb fiok beallitasi lehetoseget vagy egy kulturalt asztali progit, mert a transmissionnal nem kepes egyutt mukodni. Amit meg adtak hozza azt meg nemtom mire valo, mert talcara leteszi magat es csokolom.

(#160) Goose-T válasza Feribacsi555 (#159) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem is OpenWRT volt a 1043ND-n, és azzal tapasztaltam az instabilitást. Gyári firmware max. pár napot ha volt rajta, de akkor csizo13 szerint azzal sem lett volna jobb. Ha meg a TP-Linkre tudtál tenni OpenWRT-t, akkor erre is tudsz tenni Tomato-t, (ami szerintem jobb az OpenWRT-nél). Nem ér gyári firmware-t összehasonlítani OpenWRT-vel. :D

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#161) Feribacsi555 válasza Goose-T (#160) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Tudnék rá rakni, de anno mikor lecseréltem a telefonom, akkor megfogadtam, hogy a következőt nem rootolom és nem teszek rá olyan rendszert, ami 3. féltől van (mert csak a szívás volt vele)és ugyan ez fennáll, a routernél is. Bár én vargalex firmware-jét használtam, amiben nagyon sok jó dolog volt, de én nem akarok már ezzel szórakozni. Egyszer haza is vágtam a routerem, (1043), úgy kellett szétszedni és ráforrasztani 4 lábat, amire ment egy csatlakozó, amit egy kedves fórumtárs küldött nekem. Szóval, az ilyen fw mókolásokkor mindig őszültem egy kicsit, így inkább maradok a gyárinál egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#162) hsrasus


hsrasus
aktív tag

sziasztok!
kb 1 hónapja vettem meg ezt a routert hosszas morfondizálás után, hisz azért mégem 5 eFt, amennyibe egy átlag router kerül (pontosabban amennyit sztm érnek), igaz többet is tud annál. mikor megvettem kicsit úgy éreztem, mintha a fogam húznák és tartottam is tőle, hogy rossz lóra tettem. alapvetően a cél az volt hogy külső vinyót rákötve torrentezésre tudjam használni és a letöltött tartalmat elérjem smart TV-vel. elég sokat olvastam a témában, mert sajnos semmi ilyen jellegű tapasztalatom nem volt korábbi routereimből kifolyólag
(kb 10 éve vettem még egy GIGABYTE GN-BR01G-t akkoriban 10 alatt nem is lehetett routert kapni, nem volt olcsó, de jó sem ugyanis kb 1 év után előjött olyan probléma, hogy állanóan bontotta a netkapcsolatot és nem csatlakozott magától újra, sajnos túl sok firmware nem készült hozzá, így ma is a szekrényben pihen. illetve kb 5 éve vettem át egy barátomtól egy szabvány TPLINK-et - 841N a típusa azt hiszem-, ami neki nem működött, akkor felraktam rá a legújabb gyári fw-t azóta nem volt vele problémám)
ahogy hazaértem egyből beüzemeltem, nekem is a 3.0.0.4.374_158 fw volt rajta. mivel ekkor találkoztam először kétcsatornás hálózattal, külön nevet adtam nekik, ami lehet nem volt olyan praktikus, mindenesetre mobil vinyó rá, DM szintén és már próbáltam is ki a torrent részt.
az ahogyan a DM működik, az megér egy külön misét, mert pl ha már van egy progi a gépre, akkor az már miért nem tudja egyből be tenni a routeren a letöltendők közé? de ezen túl tudom tenni magam, nem töltök le naponta 100 állományt. igazából azért is vettem ezt a routert, mert nem is törlöm az állományokat, amíg van szabad helyem, had legyen elérhető másoknak is, és féltem ha gyengébbet veszek, majd nem bírja. (az asztali gépen kb 200 torrent van berakva utorrentbe). jelenleg csak egy 320-as vinyó van bekötve a routerbe és csak hd filmeket töltök le, uh nem hiszem, h 50-nél majd több torrent lenne bent, kíváncsi vagyok tudja-e majd kezelni.
szóval a kissé bőre eresztett előtörténet után jöjjenek a tapasztalataim:
többeknél olvastam, hogy nem elégedettek a DM-el, mert nem tölt nekik vissza, ilyen jellegű problémáim nekem nem voltak, mert 2-4x es arányt csinált, pedig a netem nem túl acélos (30/3).
a jelerősség is egész jó, ugyanis a router a ház egyis sarkában a TV pedig az átellenesben van és 3 fallal van elválasztva. azért nem ment minden flottul, mert először 5GHz-es csatorán csatlakoztam a TV-vel és volt hogy a film megszakadt, pontosabban kilépett. aztán váltottam 2.4-re azután nem volt ilyen problémám. úgy voltam vele, h addig nem is frissítem a fw.t amíg minden megy flottul (ami jó minek megbolygatni?).
viszont pár napja nagyon furcsa anomáliák kezdődtek. konkrétan laptoppal 2.4GHz-en nem tudtam csatlakozni, csak az 5GHz-ment, plusz valamiért nem értem el a külső vincseszter tartalmát. a vinyót a gépre kötve megrökönyödve láttam, hogy az összes eddig letöltött és rámásolt film eltűnt róla, aminek egyszerűen nem értem az okát!! :Y :W :O :((( kicsit sajnálom az elveszett filmeket, de sztm tudok majd így is tovább élni. szóval ezt megelégelve felraktam a legújabb fw-t és beállítottam a ugyanazt a SSID-t mindkét csatornára. ujra felraktam a DM-et is, viszont médiaszervert nem állítottam be, ahogy korábban sem. mindenesetre mikor a TV-t újra csatlakoztattam nem találtam a TV menüjében, hogy 2 csatornás wifi és melyiket használja, ez csak azért rossz, mert filmnézés közben újra megszakadt a film és ez elég frusztráló, főleg, h TV-n alig lehet tekerni.
a túl hosszú hozzászólásom lényege az lenne, h megkérdezzem találkozott-e már valaki hasonlóval, h eltűntek az adatai, illetve h megkérdezzem mi az a transmission amit it már többen is emlegettetek?
respect, aki elolvassa :R :DDD

[ Szerkesztve ]

(#163) hsrasus válasza OldAkita (#154) üzenetére


hsrasus
aktív tag

hali!

nekem egy 320-as 5400-as NTFS samsung laptop vinyó van USB2-es rackbe téve, azt dugtam az USB3 portra és egy szabadon létrehozott könyvtárba másoltam 1-4 gigás filmeket Total commanderrel. a másolási sebességem nekem is ennyi volt. visszamásolással még nem próbálkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#164) Klara_ válasza hsrasus (#162) üzenetére


Klara_
őstag

2,4 es 5 GHz nek erdemes kulon nevet adni, hogy tudd melyik melyik.
Adat eltunessel en meg nem talalkoztam. Ugyanaz az indok e router melletti dontesnel mint neked. Nalam DLNA volt beallitva FTP nem, szepen latta a TV. LANon kereztul kotottem ossze a TV-vel.
Mint fentebb fejtegettuk altrenativ FW - Merlin / Tomato a megoldas EXT particios HDDvel + transmissionnal ha stabilan akarsz torrentezni.

(#165) OldAkita válasza hsrasus (#162) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Az enyém is csinált már olyat hogy eltűnt róla adat. Az is igaz, jópárszor újraformáztam már mindenféle típusú partícióra és nem tudok egyértelmű választ adni mikor milyennél volt ez. Annyit azonban tanulságként levontam, olyan adatot, amit örök időkre meg kívánok őrizni, a routerre kötött hdd-n nem tárolok egy példányban.

(#166) hunluigi


hunluigi
senior tag

Csak okoskodom, de az adat vesztésre csak azt tudom elképzelni, hogy épp írt a partíciós táblába miközben elvesztette a kontaktot a winyóval. Szerintem ott van minden adat csak nem tudja listázni. Kérdés ér-e annyi macerát az "elveszett" anyag, hogy egy rocovery-vel neki ess.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#167) Multibit


Multibit
veterán

Ma izzítottam be az új routerem, ismerkedem vele. Egy gondom van (eddig), az az, hogy nem szórja az 5GHz-es jelet, az ellenoldalak nem látják az 5GHz-es SSID-t, csak a 2.4-et. Ahogy olvasgattam külföldi fórumokat, sok helyen panaszkodnak emiatt különböző Asus routerek tulajdonosai (nem csak az AC56U tulajok). Érdekes, hogy itt még senkinek nem jött elő ez a probléma. A legfrissebb gyári firm van a routeren. A régi routeremmel nem volt ilyen gond (az ellenoldalak tudják az 5GHz-et).
Tud valaki ezzel kapcsolatban segíteni? Köszönöm!

(#168) OldAkita válasza Multibit (#167) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Gyárival nekem gond nélkül ment az 5Ghz. 12m-re lévő tv problémamentesen játszotta le a legvadabb birátával tömörített mkv filmeket is.
Egy ideje a Tomato legújabb FW van rajta és végre kifogástalan működik (már amire nekem kell). Intruder fórumtárs segítségével, hasít a torrent és távolról is elérem az usb portra dugott hdd-t. Viszont, pont tegnap próbáltam, a tv-t. A Tomatoval nem látja az 5Ghz-et és amikor 2.4-re állítottam azzal is akadozott. Nem mintha gond lenne mert van utp kábel a router és a tv között, de azért jó lenne ha nem lenne gond a wifivel sem.
Azonban kezdem megtanulni hogy ha valami nem megy, egy idő múlva szinte mindig kiderülhet hogy megy az csak ezt-azt állítgatni kell hozzá.

(#169) Multibit válasza OldAkita (#168) üzenetére


Multibit
veterán

Most már nekem is megy. Arra nem volt kedvem, hogy nyomozzak, inkább nyomtam egy gyári visszaállítást.
Egyelőre maradok a gyári szoftvernél, majd ha beleütközök olyan akadályba, amit csak 3rd party szofttal lehet orvosolni, váltok. Úgy olvastam korábban, hogy a hardveres NAT nem megy még alternatív firmware-rel. Ez az info még aktuális?
Nálam csak telefonok lógnak wifi-n, meg néha a privát lapos. Video lejátszást nem is próbáltam WLAN-on. MP és NAS dróton csatlakozik a routerhez. Szerencsére torrenttel sem kell gyötörnöm az új jövevényt, azt a NAS intézi.

(#170) Multibit válasza Multibit (#169) üzenetére


Multibit
veterán

A Tomato topikból megtudtam, hogy sajnos a 3rd party szoftokkal még csak megközelítőleg sem lehet kihasználni az 1 Gbit/s sebességet. Na mindegy, egyelőre marad a stock firm. Pedig mennyire buta szegény (Mirotik ROS előélettel mondom ezt)!

(#171) OldAkita válasza Multibit (#170) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Szolgáltatói routerem DMZ-ben, így az Asus elvileg képes rá hogy dupla NAT nélkül beengedjen az usb-s hdd tartalmára, Tomato FW-al. Persze ez csak elvileg igaz, mert még finomítás zajlik ez ügyben. A gyári nekem is elég lett volna, de igényem volt hogy egy klienst lekorlátozzak, az viszont nem nagyon sikerült a gyárin. Na meg a torrent, amit a gyári elég betegesen töltött vissza. Ezek a gondok Tomato-val megszűntek, viszont vannak más problémák, pl nem ég a router lámpája csak az az egy ami a tápellátást jelzi. IP tarffic a real time módot szépen mutatja de semmit nem mutat az elmúlt 24 órából.
Szóval ilyesmik:)

(#172) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Addig emlegettük az adateltűnést hogy ma nekem is eltűnt minden. Jelenleg ext3-ra van formázva a wincsi. De ez talán mindegy is, lévén kiderült hogy nem tűnt el semmi! Csak a kedves FW, nem látta hogy van hdd dugva az usb3.0 -ra. Csináltam egy reboot-ot és azonnal látható lett minden ami elveszettnek látszott. Van egy olyan gyanúm hogy az usb 3.0 miatt van ez. Legközelebb át is fogom dugni a 2.0-ás portba hátha akkor nem tesz ilyet.
Arról már nem is beszélve hogy megüt a guta amiért hol elérhető az FTP távolról, hol nem.

(#173) Klara_ válasza OldAkita (#172) üzenetére


Klara_
őstag

Ez a Tomato erosen beta allapotban van meg, igy bugok boven elofordulhatnak..

(#174) imis


imis
senior tag

üdv a csapatnak :R ,
tegnap óta én is egy ilyen "csoda" tulaja vagyok, bár még nem élvezem.
kicsomagolás után azonnal nekiláttam a tomato fw felrakásának, ami persze nem sikerült (mondhatom se kép se hang), 4 óra küzdelem után egy merlin került fel, és most arra jutottam, ha azzal elérem ami az igényeimnek megfelel, akkor marad is.
elképzelése, hogy menjen a torrent normálisan, csatlakoztatható legyen hálózati meghajtóként a külső hdd, ami távolról elérhető és persze wifi+lan+wan működjön, később esetleg rátenném a nyomtatót is.

még csak a pc-re kötöttem a routert, mert kicsit messzebb van a digikábel, de ha sikerül a hdd-t rávarázsolnom, akkor, már wifin értekezem vele.

van egy egy terrás hdd-m félig megpakolva, ntfs partíciókkal, amit most próbálok pakolgatva átalakítani ext3-ra.

ha sikerül, akkor jó lenne ezt a transmission dolgot megejteni, ezzel volna néhány kérdésem:

3 partíció van a hdd-n, a transmission felrakása az adatokat nem bántja?, vagy az első partíciót hagyjam üresen? :F

(#175) imis


imis
senior tag

Szóval visszatettem a gyárit, (tomatoval is voltak gondjaim, talán később újra megpróbálom).
Nagyjából oké, néhány kérdésem volna, remélem tudtok segíteni:
- szeretném beállítani a hálózati meghajtókén egyik könyvtárat, de jogosultság hiány miatt nem engedi megnyitni a tc-ban. ellenben az ftp-n tökéletes.
- torrentnél, amelyikben könyvtárat akar letölteni, azaz több fájl van, azt nem indítja el

:R

(#176) imis válasza imis (#175) üzenetére


imis
senior tag

Na eljött a később. Tomato van rajta.
gyárival nem ment minden torrent,
merlin leakadt, mikor rádugtam a hdd-t.
Tomato oké, még néhány beállítást meg kell ejteni majd.

(#177) raptorviktor


raptorviktor
újonc

Sziasztok!

Tegnap én is vettem egy ilyen routert. Első körben minden rendben, csak a jelerősség kisebb, mint az előző Tp-link 842ND-mnek volt. Tud arra vki vmit, hogy felerősítsem egy picit a jelet?
Köszönöm a segítséget!

(#178) Multibit válasza raptorviktor (#177) üzenetére


Multibit
veterán

Legtöbbször a környezet az oka az elégtelen wifi-nek. Próbálkozhatsz adásteljesítmény növeléssel (Vezeték nélküli beállítások, Professzionális tab alja), de ne hiszem, hogy jelentős javulást érnél el. Ha a csatornák Auto-ra vannak állítva nálad, próbájl meg kevésbé terhelt csatornákat választani. Esetleg használj 5 GHz-et 2.4 GHz helyett, ha erre alkalmasak a klienseid!
Mivel az Asus belső antennás, ez is okozhatja a kisebb jelszintet. Forgasd a routert, ezzel keresheted meg az optimális antennaállást!

[ Szerkesztve ]

(#179) raptorviktor válasza Multibit (#178) üzenetére


raptorviktor
újonc

Köszönöm! Próbálkozok, de úgy tűnik, hogy az 5GHz-es hálózatot nem is látom, pedig a telefonom is látná (Xperia S) és a laptopom is n-es wifis. Tényleg, ha n-es a wifi adapterem, akkor látnom kéne, vagy ez mástól is függ?

(#180) Multibit válasza raptorviktor (#179) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, kéne látnia az n-es wifi eszközöket. Nekem sincs még AC-s eszközöm, de a laposok és a telefon remekül kommunkikálnak 5 GHz-es n-es wifi-n, ilyen beállításokkal:

(#181) raptorviktor válasza Multibit (#180) üzenetére


raptorviktor
újonc

Ettől tartottam :( Hazamegyek a melóból, akkor visszaállítom a kezdeti állapotokat, mert sajnos a resetes/indításos trükk nem jött be :(((

(#182) Klara_ válasza raptorviktor (#177) üzenetére


Klara_
őstag

Nalam 841ND-t valtott, itt is gyengebb a jelerosseg. Forgasd be ha tudod, elore es hatra jobban szor mint oldalra.

(#183) raptorviktor válasza Multibit (#180) üzenetére


raptorviktor
újonc

Kicsit utánaolvastam a témának, mielőtt nekiugrottam volna a routernek. Attól még, hogy n-es a wifi adapter még nem biztos, hogy látja az 5 GHz-et. Ez csak annyit jelent, hogy 300 Mbit/sec forgalomra képes. Ahhoz, hogy lássa az 5GHz-es hálózatot a-snak is kell lennie. Tehát 802.11 a/b/g/n (/ac). Így azt lehet mondani, hogy megszívtam :((( Vehetek egy adaptert is a router mellé... (de az, akkor már ac-s lesz, 6K körül már elérhető)

(#184) raptorviktor


raptorviktor
újonc

...és igen. Megvettem az ac-s adaptert és szépen látszik az 5 GHz-es csatorna. Hasítok ezerrel :))

(#185) Multibit válasza raptorviktor (#183) üzenetére


Multibit
veterán

Ahhoz, hogy lássa az 5GHz-es hálózatot a-snak is kell lennie.
Linkeld be, kérlek a forrásodat!

(#186) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Nekem a gyári FW-el minden gond nélkül látta az 5Ghz-et, mióta Tomato-zok nem látja és a 2.4Ghz is lassabb, legalábbis a tv már azon is szaggatva játsza le az mkv-t.

(#187) Klara_ válasza OldAkita (#186) üzenetére


Klara_
őstag

Vegul is egy huszarossal oldottam meg a torrent - custom FW kerdest.
Valtottam egy gyorsabb net csomagra, amit kell hamarabb leszed es vissza is ad az uTorrent. Eleg annyi idot mennie torrentenek amit a gep amugy is menne. Kulso HDD csak mentesre lett befogva NTFS-el.
Igy vissza olvasgatva a "szenvedeseket" lehet jobban is jartam evvel a megoldassal?
Az utolso gyari fw szepen mukodik, WiFi is 5 es 2,4Ghz-en is.

[ Szerkesztve ]

(#188) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato by Shibby - Build 121

http://tomato.groov.pl

[RELEASE] 121 - 2014-07-12

All version:
- add web module for ip6tables (fixed problem with access restriction)
- libcurl update to 7.37
- transmission upgrade to 2.84

K26RT-N and/or K26RT-AC
- fix VLAN order for RT-N66U – thx @tvlz
- fix VLAN/VID mapping
- fix support of Tenda N60 – please read INSTALATION-N60.txt first!

K26-ARM
- fix 3G modem support for ARM
- add RT-N18U suport
- ET driver upgrade – may fix high ping issue
- fix QoS for ARM
- fix Webmon for ARM
- add GRO CONTROL (should stabilize and speed-up dl/ul speed from Samba) – thx RMerlin

(#189) Intruder2k5 válasza Klara_ (#187) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A baj az, hogy ARM platformra még nem kiforrottak a custom fw megoldások, mert túl új az architektúra! Egyszer el fog jönni majd az az idő, amikor stabil és jól működő lesz ez is, és nem lesz az olyan sokára, de amíg ma egy MIPS alapú cuccra, mondjuk egy RT-N66U-ra, vagy RT-AC66U-ra felteszed a Tomato-t, akkor az jó eséllyel úgy fog működni, ahogy kell, ahogy elvárod, addig ARM platformon sajnos még igencsak béta állapotban van, és komolyabb hibák is előfordulhatnak benne, amik persze folyamatosan javításra kerülnek, de hát addig is bosszantóak!

(#190) raptorviktor válasza Multibit (#185) üzenetére


raptorviktor
újonc

Vmi angol fórumon olvastam, ahol direkt kiemelik, de ezen is látható (http://www.olcsobbat.hu/vasarlasi_tanacsok/routerek/2_hogyan_valasszunk_vezetek_nelkuli_wi_fi_routert/ ) hogy attól, hogy n-es még nem biztos, hogy dual band. (Persze lehet, de az enyémnél kettőből nulla)

(#191) Multibit válasza raptorviktor (#190) üzenetére


Multibit
veterán

Idézek tőled:
Attól még, hogy n-es a wifi adapter még nem biztos, hogy látja az 5 GHz-et. Ez csak annyit jelent, hogy 300 Mbit/sec forgalomra képes. Ahhoz, hogy lássa az 5GHz-es hálózatot a-snak is kell lennie.
Na, ez hol van leírva (különös tekintettel a kiemelt mondatra)? Mert én nem látom! Sok routerben van 5 GHz-nél is N only mód. Akkor ezt mivel magyarázod? Az AC56U-nál is be lehet állítani N + AC módot, amikor is nem engedélyezi A típusú eszközök routerhez kapcsolódását.

(#192) Klara_ válasza Intruder2k5 (#189) üzenetére


Klara_
őstag

Tudom es el is fogadom, nem is en "szenvedek" vele.
Majd akkor teszem fel ha nem beta allapotban lesz.

(#193) Intruder2k5 válasza Klara_ (#192) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze tudom, láttam, hogy Te gyári fw-t használsz, csak neked válaszoltam, mert épp Te voltál az utolsó aki ebben a kérdésben reagált!

(#194) Klara_ válasza Intruder2k5 (#193) üzenetére


Klara_
őstag

Valami infod van, hogy mikor lephet ki a beta stadiumbol a Tomato?

(#195) Intruder2k5 válasza Klara_ (#194) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs, én sem tudok többet, mint amit bárki tudhat! Néha olvasgatom google fordítóval a lengyel fórumot, és ennyi! Egyébként külön jelezve szerintem most sincs sehol, hogy az arm build beta állapotú lenne, de hát ezt tudjuk enélkül is, a fejlesztése nem olyan régen indult meg, és hát látni a sok hibát benne!

(#196) Klara_ válasza Intruder2k5 (#195) üzenetére


Klara_
őstag

Meg egy rovidet kerdeznek: ha neha elernem a PC-n tarolt tartalmakat a TV-vel (mkv) amikor gep eppen megy, ezt mivel tudnam a legkonnyebben megtenni? PC-s (W8) DLNA klinest mit probaljak ki a free es fapados?

(#197) Intruder2k5 válasza Klara_ (#196) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ebben nem nagyon van tapasztalatom, így csak egy linkel tudok segíteni!

http://www.topnettricks.com/dlna-media-servers-for-windows-8/

Tudomásom (és a fórumon olvasottak) szerint Windows-on Serviio a divat!

(#198) Klara_ válasza Intruder2k5 (#197) üzenetére


Klara_
őstag

Ok, megnezegetem oket. Koszonom.

(#199) imis válasza Klara_ (#198) üzenetére


imis
senior tag

A [seviio] teljesen jó progi, tud magyarul, egyszerű beállítani.
Én is azt használtam, de most a router kiváltotta. Tomato-val, hdd-vel, transmission-nal nekem teljesen elfogadható megoldás. Így a serviio és a torrent sem terheli a gépem.

A [serviio beállításai].

[ Szerkesztve ]

(#200) OldAkita


OldAkita
aktív tag

A végtelen kísérletezés eredményeképp, egyelőre visszatettem a Tomato helyett a Merlint. Viszont közben tanultam a Tomato-ból és ott láttam hogy AP(accespoint) módban volt az AC56U. Most hogy feltettem a Merlint, felfigyeltem rá hogy nem AP módban van alapértelmezettként hanem vezeték nélküli router módban.
A vezeték nélküli mód így néz ki:

[/ IMG][/L] Az AP mód így néz ki: [L:/dl/upc/2014-07/14/397577_gqcplouvhoq9ewqn_apmod.jpg](IMG:/dl/upc/2014-07/14/397577_gqcplouvhoq9ewqn_apmod.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.