Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Multibit válasza OldAkita (#549) üzenetére


Multibit
veterán

Az Adata HDD-n milyen fájlrendszer van? Mennyire van tele?

Azt hiszem, maradok a NAS-nál ;]

(#552) Zol77 válasza OldAkita (#549) üzenetére


Zol77
aktív tag

Régi szép idők: [link]
Amúgy tényleg érdekes. Ha pc-re dugod közvetlenül a hdd-t usb 3.0 -ra, ott milyen eredményeket produkál?

(#553) OldAkita válasza Zol77 (#552) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Hát igen a békebeli régi szép idők :)).
Akkor valóban semmi gond nem volt, amint linkelted.
Elég régi az alaplapom, de rögtön ránézek hogy van-e usb3.0-ás csatlakozója.
Ja, és EXT3 formátumra van formázva a wincsi nagyon rég óta. Tudomásom szerint ezt a formátumot nem lehet töredezettségmentesíteni, de valahogy az a gyanúm hogy nem ez a baj. Nagyjából 50-60% körül van tele. Minden mindennel utp kábelen csatlakozik.

[ Szerkesztve ]

(#554) kali


kali
legenda

ma utaztunk vissza vidékről, így a friss gyártói firmware csak most lett felhúzva, előtte és utána is eszközöltem gyári visszaállítást és végül manuálisan bekonfiguráltam újra, bízom benne, hogy hibátlan lesz a működés, bár az előző gyártói firmware alatt sem tapasztaltam problémát.

(#555) GuruZone


GuruZone
őstag

nos, beléptem az RT-AC56U klubba :)
Edigitalban még dec. 29-én foglaltam le 29999-ért, újévkor pedig szépen felment az ára 35 ezerre. Szerencsém volt.

Ismerkedünk, egyelőre még kissé bonyolult ez a sok szolgáltatás.

A rákötött USB 3.0-ás HDD-t látom már PC-n keresztül,
másolni is tudok már róla illetve rá.

Az írási sebesség 40MB/s -mal indul, majd 30MB/s-ra esik le
és onnantól annyi is stabilan.

A smart TV is látja, sőt lejátszani is tudok róla. Hurrá.

Viszont megpróbáltam a PC-ről való lejátszást hálózaton át, TV-vel.
Feltettem a Serviio-t a PC-re és a Full HD-s film percenként megáll picit és "Betöltés" felirattal a TV-n előtölt kb. 2 másodpercen át.

a film adatai:
SiZE..........: 21.3 GB
ViDEO.CODEC...: x264 [DXVA]
FRAMERATE.....: 23.976
BiTRATE.......: 23 993 Kbps
RESOLUTiON....: 1920x804
AUDiO.........: Hungarian AC3 5.1 @ 448 kbps / English DTS 5.1 @ 1510 kbps

Ez azért lehet, mert pont azon a vinyón van a film ami SATA2-es és 5400rpm-es ? (HD204UI)
720p-s mesét akadás nélkül vitte.

ha nem voltam érthető valahol, bocsi :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#556) Zirowe válasza GuruZone (#555) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Viszont megpróbáltam a PC-ről való lejátszást hálózaton át, TV-vel.

Ha van ilyen routered, akkor a fenti teljesen felesleges.
Köss rá egy hdd-t és játszd le onnan a filmeket.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#557) GuruZone válasza Zirowe (#556) üzenetére


GuruZone
őstag

okés, az a része teljesen jól működik. :)

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#558) amargo válasza GuruZone (#555) üzenetére


amargo
addikt

Vélhetően a serviio-ban a tv tudása nem megfelelő vagy tényleg nem az a lejátszani kívánt videóhoz képest és elkezdte a géped transcode-ni a videót, de nem elég gyors hozzá. Vagy valami hálózati gondod van..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#559) Klara_ válasza GuruZone (#555) üzenetére


Klara_
őstag

Nalam is megy a Serviio, semmi gondom nincs vele foleg 1080pket nezek. Problad meg az adott filmet kulso eszkozrolrol kozvetlenul a TVre kotve lejatszani, ha ugy rendesen megy akkor valamilyen beallitasi problema lesz.
LANon keresztul van osszekotve a TV es a router? Melyik FW van a routeren?

[ Szerkesztve ]

(#560) GuruZone válasza Klara_ (#559) üzenetére


GuruZone
őstag

3.0.0.4.376_1665-ös fw-t tettem fel rá. Wi-Fi-n keresztül teszteltem (6-7 méter), kábelezés nincs.

A rádugott USB 3.0 vinyóról szépen működik, szóval ahogy Edenyke kolléga is mondta, PC-ről úgy sem fogok lejátszani.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#561) Klara_ válasza GuruZone (#560) üzenetére


Klara_
őstag

Van frissebb FW.
Ahogy erzed, en kabeleztem anno mindent. HDD-t viszont mar nem dugok ra. Napnta 2-3 alkalommal biztos ki/be van kacsolgatva a router, ha nem en kapcsolom ki hanem mas a csaladbol, levalasztast nem vagyok benne biztos, hogy nem felejtenek el.

(#562) Mályki


Mályki
aktív tag

Ezt az üzenetet dobja ki...és nem enged a Total Commander a routerre kötött vinyomhoz hozzáférni.Tud valaki segiteni? Másolni szeretnék reá :)

K.M.

(#563) Mályki


Mályki
aktív tag

Közben sikerült...de valamiért izszonyatosan lassan másol--Ez normális? Mutatom a képet :))

K.M.

(#564) OldAkita válasza Mályki (#563) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Hány torrentet futtatsz, illetve a megosztott mediatartalom az usb-s wincsin hány GB?

(#565) Mályki válasza OldAkita (#564) üzenetére


Mályki
aktív tag

Nem torrenteztem :) Kilőttem mert tudtam hogy az lassitja...amugy az 500 gigás vinycsiből 30 giga szabad hely van :)

K.M.

(#566) OldAkita válasza Mályki (#565) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Nekem 85-95 torrent fut és a terrás wincsi 50-60%-ban van tele. Attól tartok a végtelen csigalassúságú másolgatás is ezért van. Új korában, 1-2 torrenttel és töküres wincsivel simán ment az 50GB/sec. Viszont elméletemet nehezen tudom igazolni, mert nem tudom már letörölni 0-ra a wincsit.

(#567) GuruZone válasza OldAkita (#566) üzenetére


GuruZone
őstag

:Y :Y :Y :DDD

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#568) lord.lakli válasza GuruZone (#567) üzenetére


lord.lakli
őstag

Az üvegszál az üvegszál :D

(#569) Soma01


Soma01
veterán

Azt hogyan kell beállítani, hogy vonalszakadás esetén újra tárcsázzon a router? (PPPoE) Mivel mostanában szakad a Digi nálam, de ha nyomok egy "Internetkapcsolat: ON" --> OFF, aztán megint ON-t, akkor megjavul. De sokszor ez sem segít és a restart sem. Akkor biztosan a Digivel van gond. De amikor egy sima szoftveres on/off segít (nem router restart), akkor azt miért nem csinálja meg a router magától?

Ja, meg a router saját hibaüzenetét hogy lehet kikapcsolni, ami akkor jön be a böngészőben, amikor nincs net?

[ Szerkesztve ]

(#570) Soma01 válasza Soma01 (#569) üzenetére


Soma01
veterán

Az Internet állapotánál ott jobb oldalon az egyik sorban ez van
"Bérleti idő
Renewing..."
Ez nekem gyanus...

(#571) kali válasza Soma01 (#569) üzenetére


kali
legenda

automatikusan felcsatlakozik újra, esetleg az üresjárati bontás idejére nézz rá, hogy nulla legyen;
wan -> internetkapcsolat -> üresjárati bontás ideje másodpercben: 0
adminisztráció -> rendszer -> enable wan down browser redirect notice -> nem

[ Szerkesztve ]

(#572) Soma01 válasza kali (#571) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem nincs ott ilyen: adminisztráció -> rendszer -> enable wan down browser redirect notice -> nem
Firmware verzió:3.0.0.4.376_1665

(#573) Soma01 válasza Soma01 (#572) üzenetére


Soma01
veterán

Firmware verzió:3.0.0.4.376_3657
És ott van már a lehetőség. Köszi.
A lekapcsolódásokat meg majd meglátom.
Ugye ennél a FW-nál nem kell reset ha nem használom az 5 GHz-et?
Illetve ha kell, akkor el tudom menteni a beállításokat és utána, reset után vissza tudom tenni?

(#574) lord.lakli válasza Soma01 (#573) üzenetére


lord.lakli
őstag

Ennél az FW-nél ajánlott resetet nyomni. Ha resetet kell nyomni, akkor nem érdemes backupot visszatölteni, mert csak bizonytalan működést eredményezhet.

(#575) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Nézegetem ezt a routert és nagyon tetszik. Azt olvastam korábban az elődjéről, hogy áramszünetkor elszáll a winyó és az usb-s szolgáltatásokat is újra kell konfigurálni. Ennél a tipusnál is van ilyen probléma?
Működik-e a hdd leállítás funkció, hogy ha nincs forgalom rajta?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#576) odipapa válasza Laca0 (#575) üzenetére


odipapa
senior tag

Nincs probléma az áramszünettel, minden megy tovább automatikusan.
A második kérdésed passzolom, mert nekem folyamatosan üzemel a HDD-m.

(#577) Soma01 válasza odipapa (#576) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem meg maga a rack állítja le a vinyót x idő után.

(#578) Laca0


Laca0
addikt

Köszi mindketőtöknek!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#579) mirai22


mirai22
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni. Egyik napról a másikra mindenféle állítgatás nélkül nem játszotta le feliratot a filmekhez dlna-n keresztül a tv. Gondoltam újraindittom a routert, hátha az segít, azóta a tv nem látja a routert dlna-n. Semmilyen beállítást nem bántottam, nem frissitettem semmit, csak újrainditottam. Minden egyéb más müködik.

Van ötletetek, hogy mi lehet a probléma, vagy hogy mit kéne megprobálnom?

(#580) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Beléptem én is a táborba! :)
Az mitől lehet, hogy először csatlakozott 5GHz-en a telefonom, de azóta mindig csak 2,4-en?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#581) kali válasza Laca0 (#580) üzenetére


kali
legenda

szia,

azonos vagy eltérő ssid a 2.4 és az 5 GHz?
amennyiben nincs beállítva valamilyen/semmilyen prioritás a telefonon - nem is mindegyiken van mód ilyen jellegű beállításra -, úgy jellemzően az erősebb szórásút választja, és a 2.4 GHz a frekvenciája és a működési technológiája miatt előnyben részesül.
eltérő ssid kell a két sávnak és manuálisan rákapcsolódni az 5 GHz frekvenciára, utána jellemzően megjegyzi és azt keresi először, elérhetőség/megfelelőség esetén pedig arra kapcsolódik elsődlegesen.
nem minden telefon esetén igaz persze a fenti sem, ezért esetlegesen segítene a telefon típusának az ismerete.

(#582) Laca0 válasza kali (#581) üzenetére


Laca0
addikt

Azonos az SSID.
Köszi, megpróbálom!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#583) kali válasza Laca0 (#582) üzenetére


kali
legenda

a másik szélsőséget elfelejtettem írni, korábban iphone 5s telefonom volt, az meg párhuzamosan mind a két sávra feljelentkezett azonos ssid esetén, alig akartam hinni a szememnek, amikor mind a kettőnél láttam a telefon mac address azonosítóját.
külön ssid-t használok egy ideje, több eszköz szempontjából is jobb így.

(#584) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sziasztok!

Összedobtam egy alap optware (mc + rtorrent + lighttpd) telepítő scriptet Tomato ARM-re! Akit esetleg érdekel próbálja ki, bár sajnos az ARM optware csomagok elég régiek, nem is nagyon frissülnek, így rtorrent-ből is azt hiszem 0.8.0 kerül fel vele, de az működik...

http://asusrouterforum.besaba.com/index.php?topic=126.msg659#msg659

A bajok még folytatódnak, mert valami nincs rendben az auth modullal, annak ellenére, hogy rendben települt, a webszerver nem találta, és csak a kikapcsolása oldotta meg a problémát, csak ezután indult el a lighttpd! Ez viszont azt jelenti, hogy egyelőre nincs jelszavas védelem a rutorrent-en! Mondjuk LAN-on ez nem feltétlenül jelent problémát, ha meg távolról akarod elérni, használj VPN-t, vagy SSH tunnel-t!

Sajnos most ennyire volt időm, ezt is csak egy távoli hozzáféréssel "kölcsön kapott" RT-N18U routeren csináltam, bár aki komolyan rtorrent-re vágyik, az valószínűleg ARM-en jobban jár a r0by féle Debian módszerrel!

(#585) kali


kali
legenda

friss gyári firmware; 3.0.0.4.376.3754

- fixed infosvr security issue
- fixed Cross-site request forgery security issue

ennél nem írják elő a gyári állapot visszaállítását a frissítés után. :DD

[ Szerkesztve ]

(#586) Klara_ válasza kali (#585) üzenetére


Klara_
őstag

Madj hetvegen felkuzdom, eddig csak az ez elottinel irtak ajanlottnak a resetet, pedgi volt mar par frissites.

Valaki hozzaerto irhatna egy kisoskot a Router, WiFi, stb ajanlott beallitasairol! Gondolom lehetne tuningolni meg a sebessegen a gyari beallitasokhoz kepest.

(#587) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
A DLNA szervernek be lehet valahogy állítani az alapértelmezett nyelvet? Van egy film, ahol az első hangsáv angol. Az LG tévémen nem tudok hangsávot váltani.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#588) benjoe1 válasza Laca0 (#587) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Ez az LG tv hibája, az nem tud váltani a hangsávok között DLNA forrásnál.
Gépen kell az mkv-t szerkeszd, hogy mi legyen az elsődleges. Ez van.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#589) Laca0 válasza benjoe1 (#588) üzenetére


Laca0
addikt

Ok. Köszi a választ!
Van olyan DLNA szerver PC-re egyébként, amelyikben be lehet állítani a hangsávot, hogy mit részesítsen előnyben a stream-elésnél. Már nem emlékszem melyik volt.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#590) envagyok


envagyok
veterán

Mellékesen van új merlin:
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#591) Zirowe válasza Intruder2k5 (#584) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szia, kipróbáltam, de nekem ezeket a hibákat dobja.

Amúgy nekem nem is az rtorrent miatt, hanem csak az mc miatt lenne érdekes.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#592) hacseki


hacseki
tag

Sziasztok!
Vettem én is 1 ilyen csoda masinát.2 napja van meg eddig nagyon jó még a térerővel sincs gondom.De szeretnék segítséget kérni abba hogy milyen beállítás kell ahhoz hogy mikor kikapcsolom a pc-t onnantól nem látom a lg la 660s tv-vel a külső hdd-t amit előtte látott és le is tudta játszani róla a letöltött torrentet.Ha bekapcsolom a pc-t akkor mindent lát.Nagyon buherálni nem akarom a gyári fw van rajt!
Sokat olvastam de nem nagyon találtam hasonló problémát.

(#593) Intruder2k5 válasza Zirowe (#591) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert nem írható az /opt mappád... Csatoltál oda partíciót?

De ha csak az mc kell, akkor érdeme lenne a többit törölni a scriptből, hogy ne is telepítse fel!

[ Szerkesztve ]

(#594) Laca0


Laca0
addikt

Van valaki aki 2,5"-os winyóval használja folyamatos üzemben? Torrent meg ilyesmi.
Nem melegszik túl a hdd?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#595) Intruder2k5 válasza Laca0 (#594) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem melegszik túl... Én eddig sosem állítottam le, mióta megvan folyamatosan megy, nagyjából évek óta, csak az áramszünetek idejére állt meg! Jelenleg 40C fok a HDD.

szerk.:
Az előző HDD 2008 óta ment tavalyig, az egy 320GB-os WD volt, akkor megadta magát, és lecseréltem egy 500GB-os, egyébként ugyanolyan WD Scorpio Blue HDD-re!

[ Szerkesztve ]

(#596) Zirowe válasza Intruder2k5 (#593) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az opt-ot muszáj külön partícióra csatolni?
Nem mehet a külső ext4es vinyóra, ahova letöltök?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#597) Intruder2k5 válasza Zirowe (#596) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem muszáj külön partícióra, lehet ugyanazon is ahova letöltesz, de mindenképpen be kell csatolni az /opt alá! Mondjuk létrehozol egy opt mappát a meglévő partíción, és azt becsatolod a /opt alá... A lényeg az, hogy mindenképpen legyen ext2/3/4 fs csatolva az /opt alá!

[ Szerkesztve ]

(#598) Laca0 válasza Intruder2k5 (#595) üzenetére


Laca0
addikt

Vettem egy 2TB-os WD Elements-et. Tegnap még nem volt a DM bekapcsolva. Este hallottam egy halk surrogást. Nem volt használatban, de forgatta. Kézmeleg volt. Jobban örülnék neki, ha leállítaná amikor nincs használatban.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#599) Soma01


Soma01
veterán

Én úgy tudtam, hogy nem lehet Transmission-t telepíteni ilyen AMR procis routerekre. De itt van egy leírás, ami szerint lehet ha Merlin van fent. Jól értem? [link] Ha ezt végigcsinálom, menni fog?

(#600) Intruder2k5 válasza Soma01 (#599) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt rosszul tudtad, több okból is!

1. A gyári fw-ben is Transmission van, csak Download Master-nek hívják.
2. Tomato-ban is van Transmission, RT-N18U, AC56U, AC68U típusokon is.
3. Merlin-t sosem használtam, de lehet abban is van...

Persze utólag is lehet telepíteni optware, vagy Debian rendszert, amire szintén tehető Transmission, de akár rtorrent is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.