Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Multibit válasza ariel96 (#950) üzenetére


Multibit
veterán

Ha nem használsz Usenet-et, az NZB részhez nem kell nyúlnod. Torrenthez nincs szükség erre.

[ Szerkesztve ]

(#952) ariel96 válasza Multibit (#951) üzenetére


ariel96
tag

Köszi. Egyébként mire lehet ezt használni? :U

(#953) Multibit válasza ariel96 (#952) üzenetére


Multibit
veterán

Letöltésre ;)

(#959) ariel96 válasza Intruder2k5 (#955) üzenetére


ariel96
tag

Szia!
Pár hónapja a UPC fölszerelte nekem ezt a modemet: modem model: EPC 3925. Gondom volt az a NET sebességgel 120/10Mb/s (EPC3208-as modem). Bejelentettem a problémát, és meglepetésemre a szerelő új modemmel jelent meg.

Szerintem kár volt megvenned a modemet. Ha gond van, gyorsan, ingyen kicseréli a UPC, és most már ezt a típust adja.

Köszönöm a segítségedet, amit a routerrel kapcsolatban adtál nekem. Valószínűleg lesz még kérdésem. Szeretném jobban megismerni, mit tud ez a router. :U :R

[ Szerkesztve ]

(#960) Intruder2k5 válasza ariel96 (#959) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerencséd volt, mert leginkább már Ubee-t kap mindenki, amivel csak a szívás van, CISCO-t nagyon-nagyon ritkán adnak ki. Én nem bántam meg, hogy megvettem, 1000Ft-ot megért.

De ne OFF-oljuk tovább itt, a UPC topikban lehet olvasni erről a témáról eleget.

(#961) Shader


Shader
aktív tag

Üdv!
Nem teljesen idevágó a kérdésem, de asus router ügyben talán, előbb kapok választ itt.
So, az AC55U routert gondoltam falra szerelni. Van-e jelentősége, hogyan szereljük, ezeket? Külső antennás, lehet-e forgatni az antennákat, hogy falon is jó legyen a jelerősség?
Köszi!

--- Sent from mobile device ---

(#962) Intruder2k5 válasza Shader (#961) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Természetesen az antennák fordíthatók minden irányba.

(#963) SzJoco_


SzJoco_
csendes tag

Sziasztok!

Gyári firm van fent a routeren.
A hálózaton lévő egyik gépet nem akarom kiengedni netre. Jelenleg Szülői felügyelettel csinálom a tiltást. Van más módja is ennek? (Szerintem van, csak nem tudom, hogy hol?)

(#964) Intruder2k5 válasza SzJoco_ (#963) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az említett funkció való erre! Ezen kívül esetleg a gépben tudod letiltani, vagy kihúzni a kábelét a routerből.

(#965) Shader válasza Intruder2k5 (#962) üzenetére


Shader
aktív tag

Köszönöm!

--- Sent from mobile device ---

(#966) Laca0


Laca0
addikt

A Tomato fw mivel tud kevesebbet, mint a gyári?
A Tomato-ben a print server-t újra lehet indítani webes felületen?
Köszi!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#967) balaaa88 válasza Laca0 (#966) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Tomato FW HW NAT-al tud kevesebbet, mint a gyári. Második kérdésedre én nem tudom a választ. De ha írsz egy .php-t rá max., akkor igen.

(#968) Intruder2k5 válasza Laca0 (#966) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ugyan HW NAT nincs, de ARM verziókban van CTF (Cut-Through Forwarding), amivel elég komoly sebességgel tud NAT-olni. RT-N18U-ra írtak 750Mbps-t a HUP fórumon.

Igen újra lehet indítani, két lépésben. Kikapcsolod, mentés, bekapcsolod, mentés.

(#969) Laca0 válasza Intruder2k5 (#968) üzenetére


Laca0
addikt

Oké köszi nektek!
10 megás a netem, úgyhogy ... tessék sajnálni! Hw nat hiánya elviselhető számomra... :S
A többit akkor már ismerem a wl500-as időkből.
Már csak egy linket kell keresnem.
Köszi!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#970) Intruder2k5 válasza Laca0 (#969) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#971) Laca0 válasza Intruder2k5 (#970) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#972) ariel96


ariel96
tag

Sziasztok!

Miért írja nekem ezt:

Az az igazság, örülnék neki, ha ez lenne az egyetlen homály számomra. :F :U

(#973) balaaa88 válasza ariel96 (#972) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Azért, mert most GMT +2-ben vagyunk. Nem +1-ben.

(#974) Klara_


Klara_
őstag

Hogyan tudom beallitani, hogy a 2,4GHz WiFi-t ne kapcsolgassa ki/be a WiFi gombra a router oldalan?
Mar csak az 5GHz-es reszet hasznalom. Szeretnem ha csak ezt a savot kapcsolgatna, a 2,4GHz resze legyen allandoan kikapcsolva.

(#975) Multibit válasza Klara_ (#974) üzenetére


Multibit
veterán

Felületről próbáltad?
Wireless -> Professional -> 2.4 GHz -> Enable Radio = No

(#976) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Kíváncsiságból engedélyeztem a hálózat védelem funkciót. Más használja? Ha igen, vélemények róla? Megbízhatóan, jól teszi a dolgát? :)

A Fertőzött Készülék Észlelése és Blokkolása funkciót van értelme otthoni hálózat mellett engedélyezni? Ha igen, ott gondolom nem feltétlen muszáj mail fiókot megadni neki, csak akkor, ha kérünk értesítést.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#977) kali válasza hackeeeee (#976) üzenetére


kali
legenda

használom, van néhány oldal, amiknél biztosan tudom, hogy milyen kompromisszummal látogatható, a router adott védelme pedig szintén kiszúrta a dolgot, szóval van értelme a védelemnek;

rt-ac56u

azt is engedélyeztem, bár kevésbé hibalehetőség, de ártani nem árthat.

(#978) hackeeeee válasza kali (#977) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszi! :R

Mail-t is adtál meg neki?

Véleményem szubjektív...

(#979) Klara_ válasza Multibit (#975) üzenetére


Klara_
őstag

Igen. Egyszer mukodik is. Ha ujra megyomom a WiFi gombot a router oldalan vissza lovi a 2,4GHz-et. Majd ismet egyszerre kapcsolgatja ki-be oket mindeket tartomanyt. Ahelyett, hogy bekeben hagyna a 2,4GHz-et.

(#980) Multibit válasza Klara_ (#979) üzenetére


Multibit
veterán

:R
Nem tudtam, hogy a gomb felülbírálja a beállítást. Szerintem ez hülye megoldás. Mentségemre szolgáljon, én nem szoktam ki-be kapcsolgatni a wifi-t.

(#981) ariel96 válasza helgi (#879) üzenetére


ariel96
tag

balaaa88: Köszönöm. :R

Ezt találtam:

Összehoztad már a két routert? :U

[ Szerkesztve ]

(#982) Klara_ válasza Multibit (#980) üzenetére


Klara_
őstag

En allandoan kilovoldozon ha nem kell, nincs szuksegem folosleges elektroszmogra a kornyezetemben.
Ez is volt az egyik erv e mellett a router mellett, hogy van fizikai WiFi ki-/bekapcsolo gombja es a jobb oldalon mert ott ferek hozza konnyen.

(#983) hackeeeee válasza Klara_ (#982) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha minden kötél szakad, akkor van benne időzítő is.

Terveztem már használni párszor, de mindig elmarad. :)

Véleményem szubjektív...

(#984) kali válasza hackeeeee (#978) üzenetére


kali
legenda

nem adtam meg e-mail címet, annyira nem fontos és sürgős az értesítés, ha netán lenne is miről értesülnöm, hogy elutasított egy kérést.
az asszony használja csak rajtam kívül, ő meg egyrészt óvatos és tudatos felhasználó - rászoktattam a biztonságra -, másrészt gyorsabban hívna, ha probléma lenne, mint én elolvasnám a kapcsolódó levelet. :)

(#985) hackeeeee válasza kali (#984) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem, köszi! :)

Véleményem szubjektív...

(#986) Laca0 válasza Klara_ (#982) üzenetére


Laca0
addikt

És körbetekerted a házat alufóliával?
Az életünk része most már, hogy rádióhullámok cikáznak a nap 24 órájában keresztül a szervezetünkön.
Számtalan mobil antenna, tv-, rádió csatornák, műholdas sugárzások, környékbeli wifi-k, különböző közszolgáltatói vezérlőrendszerek.
A falakban futó vezetékek körül is elektromágneses mezők generálódnak, ami szintén elektroszmog.
Szóval ki lehet kapcsolni a wifit, ha nem kell éppen, csak tudd, hogy ezzel nem védted meg magad.
Remélem, nem bántalak meg ezzel, hogy leírtam.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#987) Klara_ válasza Laca0 (#986) üzenetére


Klara_
őstag

Nem sertodom konnyen. Better Call Saul-t nezed? Ott meg nem tartok..
Ettol meg ha nem muszaly nem fokozom a ram hato sok "szemetet" inkabb csokkentem. Szerintem evvel nem bantok senkit.

(#988) Laca0 válasza Klara_ (#987) üzenetére


Laca0
addikt

"Better Call Saul"? Nem tudom, hogy mi.

Persze, egyetértek, hogy csökkentsük. Én is beállítottam a korábbi router-emnél, hogy éjszaka ne menjen a wifi. Csak arra akartam kilyukadni, nem biztos, hogy 1 perccel is meghosszabbítja az életünket, ha kikapcsoljuk.
Az emberiség természetellenesen él. És ez minden olvasatában igaz. Ha belegondolunk, félelmetes, hogy ebben az elektron-kavalkádban van az egész életünk. Ezek nélkül megbénulna az emberiség és totális káosz, anarchia törne ki. Ezt más sokan megírták, meg is filmesítették. Akkor döbben rá az ember, ha 1-2 napra áram nélkül marad.
Bocs, hogy ennyit off-olok!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#989) Klara_ válasza Laca0 (#988) üzenetére


Klara_
őstag

A Breaking Bad elozmeny sorozata. Az foszereplo ugyved tesoja nem mer kimenni a hazbol (csak foliba csavarva), nem lehet hozza bevinni elektromos kutyuket mert rosszul lesz tole.. Keress ra, jo sorozat mind a ketto.
A router elol elpakoltam a konyves polcot, es mellole egy akasztos szekrenyt, az oldalra szort 5GHz jel 80dB-rol 60-ra emelkedett 2db beton falon at.

(#990) Egon válasza hackeeeee (#976) üzenetére


Egon
nagyúr

Ezt hol lehet beállítani? Gyári firmmel megy? Össze-vissza kerestem, de nem találtam...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#991) amargo válasza Laca0 (#988) üzenetére


amargo
addikt

Én pl azért is kikapcsolom, mert a környezet tudatosságom azt mondatja velem, hogy minek menjen éjjel, ha akkor biztos nem használom.. sőt, amikor munkában vagyunk se megy a wifi, mert minek?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#992) Klara_ válasza amargo (#991) üzenetére


Klara_
őstag

Nekem ha nem megy eszkoz ami hasznalna, a router sem megy, mert minek.

(#993) hackeeeee válasza Egon (#990) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen, abban van.

Firmware verzió:3.0.0.4.378_4585

Általános menüpontban szerepel: AiProtection

Véleményem szubjektív...

(#994) Feribacsi555 válasza amargo (#991) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Tök jó, hogy ti ilyenekkel is tudtok foglalkozni :D

Nekem éjszaka jól jön a wifi, hisz az okostelefon, a tablet nonstop megy és akkor már inkább a wifit használják, mint a mobilnetet. Bár azt nem tudom, hogy mennyi áramot lehetne megspórolni egy időzített wifi-vel, de úgy sejtem :D

A másik.
Szerintem az emberek nagyon nagy többsége szinte egész nap magával hordja a telefonját, ami igen szépen tud sugározni, így már oly mindegy, hogy megy-e a wifi a környezetünkben, vagy sem.

Ez csak az én véleményem volt :R

(#995) amargo válasza Feribacsi555 (#994) üzenetére


amargo
addikt

Pont ezert irtam, hogy a környezet tudatossagom mondatja velem, ez valakiben megvan, de a tobbsegben nincs, hogy ez jo vagy sem ki-ki döntse el. Ejjel felkelsz okos telefonozni? Ezek szerint neked tobb időd van ;)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#996) helgi válasza ariel96 (#981) üzenetére


helgi
aktív tag

Egyenlőre nem foglalkozom vele. Ezen módszerrel nem lehetséges,csak ha 2 ugyanilyen asus lenne akkor sikerülne.

(#997) lord.lakli válasza helgi (#996) üzenetére


lord.lakli
őstag

Miért kellene kettő ugyanilyen ASUS? Amikor megjött ASUS tavaly, akkor TP-Link 842ND ment másik szobába és nyomtatót is rákötöttem.

(#998) ariel96


ariel96
tag

Addig állítgattam a routert, hogy megváltozott az IP címe. Akkor most reset, és újraindítás? :U

[ Szerkesztve ]

(#999) ariel96 válasza helgi (#996) üzenetére


ariel96
tag

Úgy gondolom, ha kábellel csatlakoztatnád a régi routered az Asushoz, akkor egyszerű lenne az üzembe helyezés, csak a kábel elvezetését kellene megoldani. :U

(#1000) Intruder2k5 válasza ariel96 (#998) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megnézed a PC-d IP konfigurációját, és az alapértelmezett átjáró címe a router címe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.