Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Intruder2k5 válasza Mályki (#450) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi nem látja?

DLNA: USB Application -> Media Services and Servers

[ Szerkesztve ]

(#452) Mályki válasza Intruder2k5 (#451) üzenetére


Mályki
aktív tag

Sorry csak frissitette a firmwaret.és eltünt a külső vinyó..most jó lett :)) Szóval VPN pipa.Jöhet a dlna. :)

[ Szerkesztve ]

K.M.

(#453) Mályki válasza Intruder2k5 (#451) üzenetére


Mályki
aktív tag

Ezekből válogathatok :))

K.M.

(#454) Intruder2k5 válasza Mályki (#453) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Melyik lehet? Kicsit sem gyanús, egyik sem?

Egyébként lehet, hogy AiDisk-en is lehet stream-elni, de mivel sosem használtam gyári fw-t, és ez annak a sajátossága, így ezt nem tudom, csak tipp!

[ Szerkesztve ]

(#455) Mályki válasza Intruder2k5 (#454) üzenetére


Mályki
aktív tag

Na itt :

K.M.

(#456) Mályki válasza Intruder2k5 (#454) üzenetére


Mályki
aktív tag

Itt ne állítsam bridge re?

K.M.

(#457) Zol77 válasza Mályki (#456) üzenetére


Zol77
aktív tag

Ha filmet akarsz streamelni, akkor neked csak az Aicloud - ot kell engedélyezni,meg a dlna servert.
Aicloud / Cloud disk - ezt bekapcsolod. Felette ott lesz a a clouddisk elérése is: akármi.asuscomm.com
Rákattolsz, bejön egy https oldal,ahol be tudsz lépni a routerbe.
Itt már nem az admin felületre lépsz be,hanem egy "asztalra", ahol látod a routerre kötött hdd mappáit,
és már mehet is a zene/film/kép nézegetés. Arra a gépre,amiről nézni akarod a filmet,felraksz egy vlc-t,
de szól is érte ha nincs,és már mehet is a filmezés távolról. Ha van 3Mbit -es feltöltésed,akkor az már egy divix-hez elég,hogy folyamatosan streamelje. Szerintem majd frissítened kell az Aicloudot,mert már 2.0 van régóta,
de nálad a menüben nincs ott a verzió a neve mögött.

(#458) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,

Merlin firmware van fenn.
Az normális, hogy 78 fokon jár a cpu?
A wifi hőmérséklete kb. 50 fok.
10 megás netem van, és olyan 30-40%-on pörögnek a cpu torrent töltés közben.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#459) Mályki


Mályki
aktív tag

Stiasztok!

Tzdom hogy nornalis hogy reggelre elalszik a vinchesterem elrese..olvastam is hogy ezt a won nevu valamit hasznalni kell...jol olvastam?

http://support.asus.com/search.aspx?SLanguage=en&keyword=WOL%20BIOS%20

Sajnos nem az igazi az angolom.Segiteni nem tudna valaki? Eleg kinai ez nekem :)

K.M.

(#460) Multibit válasza envagyok (#458) üzenetére


Multibit
veterán

A hőmérsékletekről nem tudok nyilatkozni, mert gyári firmware-t használok.
Routeren fut a torrent kliens? Akkor teljesen normális a 40%-os CPU terhelés. Örülj neki, hogy csak ennyi! Én nem gyötröm ilyesmivel a routerem, de egyszer kipróbáltam, hogy mit bír. Íme: [link]

(#461) odipapa válasza Mályki (#459) üzenetére


odipapa
senior tag

Szerintem a magyarod sem az igazi, én spec. nem igazán tudom értelmezni, ha egyáltalán ebbe topikba szántad a hozzászólásod.

(#462) Mályki válasza odipapa (#461) üzenetére


Mályki
aktív tag

:DD Sorry csak telefonról lett elküldve a levelem.Igazábol az a problémám hogy alvó módba kapcsol a routerre csatlakoztatott winchesterem..Ahogy utánaolvastam ez természetes jelenség de ha reggel SOS ben csatlakozni akarok rá, akkor mi a mód hogy felébredjen?Erre találtam ezt a WON nevü valamit.Amit nem tudok értelmezni.Sajnos ez a hálózatbeállítás nem az erősségem ezért is kerültem ebbe a topicba :) köszi a türelmetek.Tudom hogy csak egyszer kell beállítani :)

K.M.

(#463) *H* válasza Mályki (#462) üzenetére


*H*
aktív tag

Magától "felébred", ha hozzá akarsz férni. Pár másodperccel tovább tart, de nem kell semmit csinálni. A Wake On Lan (WOL) pl. egy csatlakoztatott PC-t képes felébreszteni.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#464) Tommee válasza Mályki (#462) üzenetére


Tommee
aktív tag

Egy megoldás ha a router letöltőkliensében(Downloadmaster vagy Transmission) seedelni hagysz valamit, akkor nem áll le a vinyó.

(#465) Mályki


Mályki
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! :) Igazábol nem a PC re van kötve a winchester hanem direktbe a Routerbe.A PC szinte folyamat le van állítva.Így is tudok rajta állítani?láttam hogy a WON az csak a PC t tudja felébreszteni :)

K.M.

(#466) *H* válasza Mályki (#465) üzenetére


*H*
aktív tag

Én is arról beszéltem. A routeren van a HDD. Ahogy hozzá akarsz férni, felpörög és kész. Nem kell külön "feléleszteni" sehogy.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#467) Zirowe válasza *H* (#466) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Üdv hölgyek, urak, holnaptól én is csatlakozom az ac56u felhasználók táborához.

Openwrt-ről fogok "migrálni" egy ext4-re particionált usb3as 2.5"ös vinyóval, ki is néztem már magamnak a merlint, szerintem rögtön azzal fogom kezdeni.

Majd lehet lesz még pár kérdésem. :B

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#468) kali


kali
legenda

sziasztok,

beüzemeltem már itthonra is egy ilyen routert, minősítenem (mondhatni) felesleges, nem vettem zsákbamacskát, hiszen sok helyre letelepítettem és beállítottam már ilyet korábban, így pontosan tudtam, hogy mire számíthatok, nem véletlenül döntöttem úgy, hogy saját részre is megfelelő lesz.
a bő 50 nm panelt 2.4 és 5 GHz sávon is simán beszórja teljesen, minden eszközzel hozza mindenhol a maximum wifi sebességeket, az ac még mobiltelefonnal is félelmetes; link

(#469) Multibit válasza kali (#468) üzenetére


Multibit
veterán

Jó döntés :K
Mindezek ellenére volt itt olyan, aki szerint gyenge a router wifi-je, ezért visszavitte :F

(#470) kali válasza Multibit (#469) üzenetére


kali
legenda

viszonyítási alap, ellenoldalak, beállítások és környezeti tényezők függvénye is, ezért nem is szoktam csodálkozni még akkor sem, ha a kapcsolódó témában leírják, hogy az rt-ac66u szórása is gyenge, pedig az ugye még külső antennás is, de a korábbi tp-link routeréhez képest az sem elég jó.
nekem az rt-ac56u is elég a belső antennáival, megfelelő elhelyezésre és beállításra volt szükség, aztán minden okés lett.

(#471) Zol77


Zol77
aktív tag

Én is vettem egy ilyen routert kb két hete. Ismét elhalálozott egy év után az N66U-m, amit beadtam garanciáztatni,amire megint 4 hetet mondtak,hogy lesz belőle valami.
Kifogtam egy alig használtat jó áron (24.000Ft, két hónap híján 3év Edigital garancia)így nem volt kérdés a vétel.
A térerőtől tartottam nagyon,hogy kevés lesz az antenna hiánya miatt,de pozitív csalódás volt nagyon.
Az előző,N66U szintjét simán hozza,sőt , 5Ghz-en rá is ver.
A router az emeleten van, a kert felőli szobában,és a földszinten,az utca felőli szobában is van térerő vele.
A régivel éppen fel lehetett csatlakozni a lenti szobában,a helyzet itt is ugyan az.
2.4Ghz-en 2Mbit/s a kapcsolat,5Ghz-en meg 233Mbit/s , de itt nem is használunk wifit,de ha nagyon kell ,itt is lehetne. Gyakorlatilag semmi különbséget nem találtam az antennás N66U , és az AC56U között térerőben.
Ami viszont egyértelműen pozitív,az a 2x800Mhz-es CPU, 50MB/s az olvasás usb 3.0 hdd-ről,az írás meg közel 30MB/s :) Ha hashelni kell egy torrentet,az is jóval kevesebb idő,mint a régi routeren,meg van két AC-s eszköz is,amit már ki is tudok használni ezzel a routerrel.

A visszaküldős kollégánál nem tudom mi lehetett,kicsit pislogtam amikor olvastam,mert akkor már nekem le volt beszélve,és elintézve,hogy megveszem,már nem akartam visszalépni,de úgy voltam vele,ha másnál jó,egy valakinél nem,akkor annyira k@ka még sem lehet ez a router, meg a smallnetbuilder se sűrűn osztogatja az 5 pontot a funkciókra,ennél a routernél meg mindenre ötöt adtak,meg gyakorlatilag most is az élmezőnyben van.
Most is megvenném újra,én nem csalódtam benne.

(#472) Đusty


Đusty
addikt

Tegnap én is vettem egy ilyet, ismerkedésnél tartok, fogalmam sincs a beállításairól de a net egyelőre már megy róla :).
Végre lejött egy torrent is rajta nagy nehezen. Ha törlöm a feladatok közül fizikailag nem törli a lemezről azt manuálisan kell nekem utólag? Csak a downloads2 mappán belül tudom használni vincsiként a rákötöttet?
A transgui mihez kell hozzá? Most jönne majd az a beállítás, hogy tabról is lássam a vincsit és el tudjak indítani egy letöltést ennek kicsit félve futok neki még erőt gyűjtök, majd holnap.

[ Szerkesztve ]

(#473) Multibit válasza Zol77 (#471) üzenetére


Multibit
veterán

az antenna hiánya miatt
Ezt már máshol is olvastam, szúrja a szemem! Nincs szó antenna hiányáról! Itt is vanak, csak belső antennák (akárcsak a mai mobil telefonokon). Ha valóban hiányoznának az antennák, nem lehetne wifi-zni.

(#474) Zol77 válasza Multibit (#473) üzenetére


Zol77
aktív tag

Tisztában vagyok vele,paneltervezéssel, gyártással foglalkozunk. A külső szó lemaradt.

(#475) Multibit válasza Zol77 (#474) üzenetére


Multibit
veterán

Bocs, nem tudtam, hogy tudod ;) Nem mindenkinek egyértelmű. Volt olyan fórumtárs, aki leszedett antennákkal tesztelte a routerét.

(#476) mirai22


mirai22
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy hol kell beállítani, hogy ha böngészőben távolról bepötyögöm a routerbe korábban beállított Internet FTP hivatkozást: ftp://myname.asuscomm.com ,akkor ne a router főmenüje jöjjön be, hanem maga a könyvtárszerkezete a routere kapcsolt vinyo(k)nak.

Köszönöm!

(#477) amargo


amargo
addikt

hopp, ark-t megnéztem és nem is AC a kártyám :U
[link]

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#478) kali válasza amargo (#477) üzenetére


kali
legenda

szia,

n szabványos ellenoldallal 300 Mbps a maximum kapcsolódási sebesség, attól gyorsabbhoz már ac képes ellenoldal kell, úgy akár 867 Mbps kapcsolatot is tud.
ja, közben rájöttél, azért csalóka, mert 7260-ból van n és ac szabványos is.

[ Szerkesztve ]

(#479) amargo válasza kali (#478) üzenetére


amargo
addikt

Szia igen, mert amikor beirtam a kartyam fejbol irtam es az N t nem raktam oda, persze egybol azt talalta meg. Aztan elkeztem nezni, hogy itt valami fura ☺ :)
Koszonom a segitseget azet !

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#480) Đusty


Đusty
addikt

Sziasztok!

Az FTP és felhő szolgáltatásnál bejelentkezéshet nem lehet külön jelszót megadni mindig csak a router belépési jelszavát használja?

(#481) Đusty válasza Đusty (#480) üzenetére


Đusty
addikt

Sőt csak ftp-hez kéri az a https-hez és a http-hez nem, mit lehet tenni?

(#482) *H* válasza Đusty (#480) üzenetére


*H*
aktív tag

Létrehozhatsz új felhasználókat másik jelszóval és adhatsz nekik egyéni jogokat. Akkor nem kell az admin név/jelszó.
A Cloud Disk és FTP-nél ne legyen engedélyezve a névtelen/vendég bejelentkezés.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#483) Zol77


Zol77
aktív tag

Új, mai Merlin fw: [link]

(#484) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Csütörtök óta nyúzom a cuccot, de egyelőre eléggé vegyesek az érzéseim vele kapcsolatba.

Az tuti, hogy a gyári fw egy csilli-villi hulladék kupac, amin a merlin se tud segíteni.
A tomato se felelt meg az elvárásoknak, és sajnos a dd-wrt is elhasalt.
Most megpróbálok még egy esélyt adni tomatonak, hátha, pedig dd-wrt-ben több lehetőséget látok.

Wifi lefedettséggel egyelőre nincs gond, csak nagyon lassan bootol és az alap hőmérséklete meleg.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#485) lord.lakli válasza Zirowe (#484) üzenetére


lord.lakli
őstag

Milyen problémák vannak?

(#486) Zirowe válasza lord.lakli (#485) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Pl: a gyárival?
Nem engedi az admin nevet lecserélni, csak rövid jelszót enged, ddns szolgáltató nem lehet custom, logikátlan elrendezés, stb.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#487) Đusty válasza lord.lakli (#485) üzenetére


Đusty
addikt

Nekem pl. olyanok, hogy nem tudom beállítani, hogy távolról interneten keresztül elérjem a gépemet.
A VPN server asus.com? A server VPN menüjében profilt hozzáadva nem tud kapcsolódni, nem tudom miért. Samba server kell vagy nem. Szóval ez az egész beállítás nem megy, az USB-re dugott vincsi rendben van azt elérem.

(#488) Zol77 válasza Zirowe (#484) üzenetére


Zol77
aktív tag

Mi nem jó a gyáriban? vagy a többiben?
Nekem meg a Tomato egy "hulladék kupac"
Amire én használom,arra bőven elég a gyári is,sőt, a Tomato csak lassítja a routert pl az usb másolásnál.
Nálam megy róla FTP,DLNA,torrent,VPN,Aicloud,meg smb megosztás.
Ezt mind tudja a gyári is ,nincs szükségem alternatív fw-re.
(igaz Merlint használok,de az "szinte" gyárinak is mondható)
Több mint 5 eszköz folyamatosan rajta van,van amikor több is,és nincs gond a kiszolgálással.

(#489) Đusty válasza Zol77 (#488) üzenetére


Đusty
addikt

akkor segíthetnél beállítani, nekem nem megy :((

(#490) lord.lakli válasza Zirowe (#486) üzenetére


lord.lakli
őstag

Első lépésem volt, hogy admin nevet lecseréltem sajátra és a jelszót is. Nem tudom rövid alatt mit értesz. DDNS-ből melyik hiányzik? Asus mellett legalább 8 ddns szolgáltató van. Teljesen custom tényleg nincs, de eddig gyári fw-en nem is igazán láttam sehol sem.

(#487) Rudi50 : neked is köszönöm. VPN kapcsolatot fel tudod építeni? Gépeden engedélyezted remote desktoppot? Mit jelent, hogy nem tudsz kapcsolódni? VPN-el csak a belső hálóra mész be. Azonos IP tartományban van a gép és a vpn-en bemenő gép?

[ Szerkesztve ]

(#491) Zol77 válasza Zirowe (#486) üzenetére


Zol77
aktív tag

Megnéztem amiket írtál.
Az admint-t simán engedte hurkagyurka-ra cserélni, a jelszónak meg a virsli123456789-et is.
Ettől hosszabbat nem próbáltam.
A DDNS -ben ott van a 6 legismertebb, + az Asus sajátja. Nekem is volt NO-IP-s, de az Asusét használom.
A menü (szerintem) nagyon is jó elrendezésű, de ez nyílván egyén függő.

Rudi50:

A legegyszerűbb,az Aicloud.
Belépsz,bal oldalt ott lesznek a csatlakoztatott PC-k,USB-s eszközük,
majd rákattolsz a PC-re amit el akarsz érni,majd beírod azt a felhasználónév/jelszó párost amivel a PC-re szoktál belépni,és már ott is a PC-d tartalma.
Ennek ugye feltétele,hogy a PC-d legyen jelszóval védve,meg legyen rajta egy meghajtó megosztva,amit el szeretnél érni.
Ha belépsz, valami ilyet kell látnod:

Innen már tudsz le/fel tölteni , fájlokat megosztani (akár 1 órára,1 napra,1 hétre,1 hónapra,Te döntöd el,meddig éljen a link) , vagy akár videót nézni,vagy zenét hallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#492) Đusty válasza Zol77 (#491) üzenetére


Đusty
addikt

köszi de ez valóban nem teljesül: "Ennek ugye feltétele,hogy a PC-d legyen jelszóval védve"
Azaz bekapcsolásnál be kell jelentkeznem egy felhasználói fiókba? Ez tényleg nem teljesül mivel itthon nem akarok ilyenekkel vacakolni csak elindul a rendszergazdai fiók jelszó nélkül és kész.
E nélkül esélytelen? Mert akkor hagyom inkább a francba.

[ Szerkesztve ]

(#493) Zirowe válasza lord.lakli (#490) üzenetére


Zirowe
nagyúr

5 éve több, mint 22 karakteres jelszót használok, amit a gyári nem enged.
Changeip számomra elég régóta megfelelő, de persze azt nem engedi.

Mindegy is, most a tomatot reszelgetem.

Zol77: ja, valóban logikus, hogy mondjuk a wifi kikapcsolás a wifi beállítások utolsó oldalán van. :U
Gondolom még nem használtál openwrt/dd-wrt/tomato-t, ahol sokkal logikusabban vannak a menüpontok elrendezve.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#494) Zol77 válasza Đusty (#492) üzenetére


Zol77
aktív tag

Igen,úgy tudom jelszó nélkül nem fog működni.
De két kattintás kideríteni,belépsz az Aicloudba,és vagy be enged , vagy nem.
Csak előbb osszál meg egy meghajtót,vagy akár egy pendrájvot azon a gépen,amit el akarsz érni.
Ja,és az Aicloud menüben,az első kettő legyen engedélyezve.
A "Cloud Disk" , és a "Smart Access" ha ez meg van,és a megosztás is,akkor mehet a próba.
ja,és ha ki van kapcsolva a géped,az Aiclodba ha beléptél,akkor onnan fel is tudod ébreszteni WOL-al,ha rákattolsz egyet a pc-d nevére. De előbb persze engedélyezni kell a Network tools / wake on lan menüben a wol-t ha használni akarod ezt a funkciót is.
Lent listában kiválasztod a pc-d, majd + gomb hozzáad, utána apply.

(#495) Zol77 válasza Zirowe (#493) üzenetére


Zol77
aktív tag

De használtam.
Ízlések és pofonok.
Nekem a TP-LINK 1043-on volt openwrt 2 évig,na az számomra egy átláthatatlan szemét.
Az Asus WL500GP-n meg a mai napig Tomato megy,azt is azzal használtam sokáig.
A Tomato az nálam még az elmegy kategória. DD-t meg tényleg nem használtam,csak láttam párszor.

Nekem az Asus féle gyári fw az első olyan,amit nem akarok lecserélni,mert annyira bejön.
Pedig próbáltam ezen is,meg az N66U-n is Tomatot,de a gyárinál kötöttem ki mindig.

(#496) kali válasza Zirowe (#493) üzenetére


kali
legenda

a gyári firmware felületének bármelyik részén is legyél épp, mindössze két kattintás kell hozzá, hogy a wifi professzionális lapjára ugorj és látható legyen a wifi kikapcsolhatósága, és igaz ez a 2.4 és 5 GHz esetén is.
ez számomra elég logikus, ellentétben néhány moddolt firmware verziós megoldással.
a többi probléma egy része is a felhasználói oldalon megoldható, nem feltétlenül a gyári felület a hiba forrása, ha jól csinálja az ember.

(#497) Đusty válasza Zol77 (#494) üzenetére


Đusty
addikt

Akkor ez a baj, mert valóban látni a menüben a pc-met és rákattintva kér egy jelszót de akármit adok meg nem engedd be. Valószínűleg azért mert akkor ez nincs is beállítva sehol, hiszen nincs jelszóval védett fiókom.
Köszi akkor ezt hagyom.

(#498) lord.lakli válasza Zirowe (#493) üzenetére


lord.lakli
őstag

Megnéztem és html-ben van a jelszó 16 karakterre maximalizálva. Poénból chrome-ban átírtam 30 karakterre a max length-et és adtam egy 30 karakteres jelszót, amit le is mentett és utána azzal tudtam bejelentkezni. Azaz a rendszer simán engedi, de valamiért a fejlesztők úgy gondolták, hogy 16 karakterben maximalizálják a megadható jelszót, pedig simán tud hosszabbat is.
Van olyan gyári szoftver, ahol meg lehet adni teljesen custom ddns-t?

(#497) Rudi50: megosztások esetén alap követelmény a jelszó használta. Azt nem tudod megcsinálni, hogy gépen létrehozol egy korlátozott usert, akinek van jelszava, de az adminnak nincs? Utána a korlátozott userrel lépsz fel a gépre, éred el a megosztásokat?

[ Szerkesztve ]

(#499) Đusty válasza lord.lakli (#498) üzenetére


Đusty
addikt

nem rossz ötlet de szerintem hamár létrehozok egy másik fiókot az elején minimum választani kell, hogy melyikkel akorom, hogy elinduljon a rendszer és akkor majdnem ugyanott vagyok.

(#500) lord.lakli válasza Đusty (#499) üzenetére


lord.lakli
őstag

Csak kattintani kell hozzá, ha megy úgy, hogy az egyiknek nincs jelszava.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.