Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Bacusuz válasza Klara_ (#1149) üzenetére


Bacusuz
őstag

:R
valami ilyesmire gondoltam én is
Esetleg egy térkép nincs véletlenül valakinek hogy milyen irányban sugároz a legjobban?
köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#1152) Klara_ válasza Bacusuz (#1151) üzenetére


Klara_
őstag

En ugy tapasztaltam, hogy kb 120 fokban elore (LED-es oldala elottre).
Mondjuk nekem oldalara is atlo 2 betonfalat es egy hutoszekrenyt kb 70dB-eles erzekenyseggel, szoval maximalisan hezet fuggo, hogy mit lehet kihozni belole. A masik oldalra viszont egy szoba sarka megfekszi a gyomrat. Ez mind 5GHz, a 2.4-es reszet en nem hasznalom.

(#1153) odipapa válasza Bacusuz (#1151) üzenetére


odipapa
senior tag

Mintha láttam volna egyszer egy ábrát miszerint a hosszanti oldalakra merőlegesen sugároz erősebben, oldalra pedig gyengébben.

(#1154) kali válasza Bacusuz (#1148) üzenetére


kali
legenda

szia,

próbáld ki úgy is, hogy az 5 GHz professzionális beállításaiban bekapcsolod az univerzális sugáralakítást, régebbi típusú ellenoldalak esetén javíthat adott technológia a kapcsolaton.
arra figyelj, hogy a router újraindításakor mindig kikapcsolja, tehát olyankor vissza kell kapcsolni.

(#1155) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Köszi a választ mindenkinek :R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#1156) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Manapság egyre többször van olyan, főként a telefonnal, hogy fel van csatlakozva az 5GHz-s hálózatra, de nincs net, és a router-t sem tudom elérni.

Vagyis, használom, lerakom a telót, mondjuk egy óra múlva használnám, és ez a jelenség. Fel van csatlakozva, de nem történik semmi. Várok egy pár percet, és egyszercsak elindul.

Először azt hittem, hogy a 80MHz miatt csinálja, de nem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1157) Tommee válasza hackeeeee (#1156) üzenetére


Tommee
aktív tag

Nem 5Ghz problémám van ugyan, de a legújabb(gyári) firmware-el nekem párnaponta kifagyott a routerem.
Most visszatértem az utolsó előtti verzióhoz és jó, így használom. Próbáltad régebbi firmware-el?
Többieknek: Nálatok legújabb(3.0.0.4.378.4585 ) gyárival nem volt semmi gond?

(#1158) hackeeeee válasza Tommee (#1157) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Még nem.. Pont tegnap volt egy olyan, szintén wifi-s gond, hogy es file explorerrel kreáltam ftp szervert, de nem tudtam rácsatlakozni a telóra, sehogy. Airdroid-dal szintén..

Reboot után jó lett.

Lehet az lesz a vége Nekem is, hogy visszateszem az egyel régebbit, és megnézem, hogy azzal mi lesz a helyzet.

Kábelen alapjában véve nincs gond, az dolgozik szépen.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1159) Klara_ válasza Tommee (#1157) üzenetére


Klara_
őstag

Nalam semmi gond.
Betartottad a frissitesi sorrendet? Reset volt?

(#1160) hackeeeee válasza Klara_ (#1159) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem frissítés óta még az nem volt, lehet azt érdemes volna..

Ha már itt tartunk, ennél a router-nél, hogy működik a hard reset? Vagy elég beállításokból visszaállítást csinálni neki?

Véleményem szubjektív...

(#1161) Multibit válasza Tommee (#1157) üzenetére


Multibit
veterán

Semmi gond vele.

(#1162) hackeeeee válasza hackeeeee (#1160) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Megoldottam WPS gomb resettel.

Véleményem szubjektív...

(#1163) lord.lakli válasza Tommee (#1157) üzenetére


lord.lakli
őstag

Majdnem a megjelenés óta az általad megadott firm van fent, de semmi ilyet sem tapasztaltam, pedig több mobil is használja rendszeresen.

(#1164) Tommee válasza lord.lakli (#1163) üzenetére


Tommee
aktív tag

Köszönöm a visszajelzéseket, reset lehet nem volt a legutolsó firm-nél.
hackeeeee jelezz majd vissza hogy a reset megoldotta-e a gondodat!

(#1165) hackeeeee válasza Tommee (#1164) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mindenképp.

Frissítés óta Nekem sem volt reset, csak most.

Véleményem szubjektív...

(#1166) Yushchenko


Yushchenko
őstag

EMAG-on ma 21900Ft a router... én meg tegnap vettem meg 30k-ért Edigitalban :(

(#1167) kali válasza Yushchenko (#1166) üzenetére


kali
legenda

az ár nem minden, én akkor sem venném meg olcsóbban adott helyen, ha időben tudnék az árkülönbözetről...

(#1168) Yushchenko válasza kali (#1167) üzenetére


Yushchenko
őstag

Én se vagyok a híve a boltnak, de gondoltam szólok, ha valaki spórolós.

BTW:
nem igazán találok összefoglalót arról, hogy hogyan kell szakszerűen torrentezni a routerről. Sokan írjátok, hogy Tomato FW jobb lenne. Én asztali gépről indítanám a torrentet, és ha lehetőség van mobilról is csekkolnám (WP8). Az internetem 30Mb-es UPC. A torrenten kívül menne a média szerver is a routerről.
Ha tudnátok segíteni merre induljak el (milyen FW-t érdemes használni, milyen távoli torrent klienset), azt megköszönném.

(#1169) Intruder2k5 válasza Yushchenko (#1168) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A gyári fw-ben is van torrent kliens, tehát csak azért mert ez a szokás, nem kell feltétlenül cserélned a szoftvert. Ha esetleg valami nem lenne jó, nem felelne meg, még megteheted bármikor később is...

De ha mégis a cserére szavazol, itt találsz segédleteket Tomato-hoz...

http://asusrouterforum.besaba.com/index.php?topic=21.0

...és jelen pillanatban ez az aktuális verzió RT-AC56U-ra.

tomato-RT-AC56U-ARM--129-AIO-64K.zip

Értelemszerűen flashelés előtt csomagold ki!

(#1170) Yushchenko válasza Intruder2k5 (#1169) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszönöm! És hogyan lehet beállítani, hogy amit pc-ről töltök le torrent file-t a router indítsa el és töltse le? Illetve, hogy ezeket lehessen monitorozni? A gyári programon kívül, más torrent kliens erre nem képes?

(#1171) Intruder2k5 válasza Yushchenko (#1170) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha feltelepíted PC-re a Tranmission Remote GUI-t, ahhoz tudod társítani a torrent file-okat, de ha webes felületen használod a letöltést, akkor sajnos a társítás nem lehetséges, hanem le kell töltened a torrent file-okat a PC-re, telefonra, akármire, és a letöltő kliens kezelő webes felületét megnyitva, hozzá tudod adni azokat a letöltéshez.

(#1172) Yushchenko válasza Intruder2k5 (#1171) üzenetére


Yushchenko
őstag

Ez végülis jól hangzik, alig várom már, hogy kipróbálhassam (jelenleg magunkat és az internetet is költöztetjük).

(#1173) hackeeeee válasza Tommee (#1164) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Úgy néz ki a dolog, hogy reset óta rendben van a wifi (kopkopkop).

Véleményem szubjektív...

(#1174) helgi


helgi
aktív tag

Van új FW,gondoltam szólok.

(#1175) kali válasza helgi (#1174) üzenetére


kali
legenda

köszi!
szuper, megint kell hozzá a reset és manuálisan újra beállítani mindent! :C :DD
ja, és csak béta verziós!

[ Szerkesztve ]

(#1176) hackeeeee válasza helgi (#1174) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Maga a router nem jelzi még. (sárga felkiáltójel). + A router a legúajbb firmware-t tartalmazza.

Gondolom akkor azért, mert béta.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1177) kali válasza kali (#1175) üzenetére


kali
legenda

na, mivel időm és energiám rengeteg, ezért megtörtént a; reset -> firmware frissítés -> reset -> manuális újrakonfig!
néhány grafikai/felületi változtatás, már a bejelentkezéskor is feltűnően eltér a korábbitól, de ez mindegy, viszont kapott néhány hasznos új funkciót, a felcsatlakozott kliensek listája például elég komoly, nem csak a név, ip cím és mac adress, hanem a kapcsolati mód milyensége és a tx/rx valós sebessége is kijelzésre kerül, ami notebook, mobiltelefon...stb. esetén frankó a wifi kapcsolat ellenőrzésére.

(#1178) hackeeeee válasza kali (#1177) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Érdemes lehet feltenni, attól, hogy béta?

Csak ugye a kérdés, hogy mikor lesz ebből stable. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1179) helgi válasza hackeeeee (#1178) üzenetére


helgi
aktív tag

Talán majd ha valamikor írok nekik,hogy ugyan tegyék már bele a kliensekre vonatkozó sávszélesség korlátozás funkciót is...

(#1180) kali válasza hackeeeee (#1178) üzenetére


kali
legenda

annyi hibát javítottak, hogy nem mérlegeltem a beta mivoltát.

(#1181) Klara_ válasza kali (#1180) üzenetére


Klara_
őstag

Eddigi tapasztalatok?

(#1182) hackeeeee válasza kali (#1180) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én várok még egy kicsit, hátha jön stabil változat. Nincs kedvem pár hét után megint reset-elni.

Véleményem szubjektív...

(#1183) kali válasza Klara_ (#1181) üzenetére


kali
legenda

minden okésnak tűnik.

hackeeeee; nekem belefért, bár amúgy jól működött a korábbi firmware verzióval is a router, tényleg csak a sok hibajavítást vettem elsődleges szempontnak, hogy rászánjam azt a kis időt, amíg frissítem és újra belakom.

[ Szerkesztve ]

(#1184) Klara_ válasza kali (#1183) üzenetére


Klara_
őstag

Felment. Ez az uj bejelentkezesi resz pofas lett, a kezdo lapon viszont a view list viszont kiuti a szemem ez nem magyarul volt a regiben? Jo, ennel nagyobb beta bug nem legyen benne.

(#1185) hackeeeee válasza kali (#1183) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, na majd meglátom, lehet felpattintom Én is. Köszi!

Véleményem szubjektív...

(#1186) kali válasza Klara_ (#1184) üzenetére


kali
legenda

magyarul rémlik a lista.
a bejelentkezést azért írtam én is korábban, mert gyökeresen más lett.
nyomtam rá terhelést wifi útján, a 2.4 GHz n és az 5 GHz n és ac is teljesen rendben van.

hackeeeee; azon agyaltam, hogy ha béta verzióban kiadták ennyi javítással, akkor vajon mikor jön a következő nem béta firmware, és ha tippelni lehet, akkor nem napokon belül, ha már ezt sürgősnek látták így kiadni.

[ Szerkesztve ]

(#1187) hackeeeee válasza kali (#1186) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igazad lehet, plusz valszeg a tesztelés miatt tolták ki, hogy lássák a visszajelzéseket a szoftverről.

Lehet vasárnap felrakom tesztelni. Viszont, bétáról csak file-ból lehet vissza stable-re frissíteni?

Véleményem szubjektív...

(#1188) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Tegnap én is beszereztem egy ilyen csodát, és lenne két kérdésem:

- Hol a ménküves' pokolba lehet ezen a routeren régiót váltani? Mert magyar régiónál nem lehet használni a magasabb csatornákat, én sehol nem találom...
- Hátul a portoknál a ledek mit jeleznek? Pl. a TV-nél csak a zöld világít, a WAN, PS4 csak sárga.

Egyelőre ennyi, majd biztos lesz még, köszi! :D

(Az optimális 5GHz ac beállításokat valaki belinkelhetné!) :R

The Truth is out there...

(#1189) kali válasza Lackooo84 (#1188) üzenetére


kali
legenda

a beállított nyelv alapján határozza meg a régiót.
a zöld led 100-as kapcsolatot jelez, a naracs pedig gigásat.
nincs külön ac beállítás, az 5 GHz n és ac szabványokra is vonatkozni fog.
itt írtam néhány dolgot azzal kapcsolatban, de a csatorna...stb. a saját környezeted és eszközeid függvénye is lesz; link

(#1190) Lackooo84 válasza kali (#1189) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ahh értem, köszi. Akkor a 605W-m csak 100-as... már értem miért akadnak a jobb 1080p-s filmek... :D Amire most rájöttem, az az, hogy ha a routeren be van kapcsolva A WMM APSD, valamint a 7260nál is, akkor jelentősen ugrik az átviteli sebesség. Már 320-nál járok, de szerintem a gépem nem bírja, mert beszaggat a flash mérő (proci nincs maxon)... :( Egy A-4-es APU 4GB DDR3 rammal nem bírhatja az 500-as netet? Egyszerűen nem értem mi lehet a gond...

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#1191) Lackooo84 válasza kali (#1189) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Francba, már nem tudom szerkeszteni... szóval ugye én a kezdetektől (mióta megláttam a hangszert :D ) angol nyelven használom, de nem úgy vettem észre, mintha pl. USA régión ketyegne, a jelszint sem erősödött, a magas csatornák sem választhatóak.

The Truth is out there...

(#1192) hackeeeee válasza Lackooo84 (#1190) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A6 5400K is megáll ~300Mb/s körül. Nem bír többet.

Véleményem szubjektív...

(#1193) Lackooo84 válasza hackeeeee (#1192) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Az komoly, akkor a gép a ludas, a wifi többet is tudna... nem is cseszekszem vele akkor többet. Azért mondom, mert úgy láttam, mintha még pörögne, de a flash már beszaggat állandóan. Pech. Nem baj, ez a 300 is több mint elég.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#1194) kali válasza Lackooo84 (#1191) üzenetére


kali
legenda

az angol az inkább csak egy általános.
alapesetben ez nem is tp-link és társai trükközős, hogy figyelmen kívül hagyod a jogi szabályozást és belövöd usa...stb. értékekre.
bízom benne, hogy nem a szomszédomban laksz... :))

[ Szerkesztve ]

(#1195) hackeeeee válasza Lackooo84 (#1193) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én kábellel teszteltem, ott nem ment többet.

Telóban van AC-s vevő, azzal olyan 150Mb/s körül tudok mérni max ha jól emlékszem.

Itt nincs már az a régi trükközés, mint a tp-linknél. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#1196) Lackooo84 válasza hackeeeee (#1195) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ehh... :D Mondjuk ezzel elég tűrhető a jelszint, a régi n-es Realtek kártyámmal 50 körül volt itt két méterre a 2.4GHz, az Intel 5100-al pedig 35 körül.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#1197) Multibit válasza Lackooo84 (#1190) üzenetére


Multibit
veterán

i7 CPU-val, 8 GB RAM-mal sem megy nálam 310 Mbps fölé. Felejtsd el, hogy házi körülmények között 500 Mbps lesz nálad wifi-vel!

(#1198) balage25


balage25
senior tag

Sziasztok!

Két ac56-os routerem van, mert a födém miatt pl. a tv és a mellette lévő eszközök nem láttak rá a routerre.
A második router tegnap jött meg. Sajnos van vele problémám. 2,4GHz-en, 5-9-11Mbps-el hajlandó csak összeálni. Mindezt -50dBm jelerősség mellett. Már próbáltam több firmware-el, és több laptoppal, telefonnal, tablettel is, de semmi változás. Próbáltam ugynazokat a beállításokat és szoftver verziót mind a két routeren egymás mellet, de ez sem segített. A 40MHz-es csatornaszélességet is hiába állítom be, nem látszik inssider-en.

Persze a régi routeren mindegyik gép tökéletesen üzemel. 5Ghz-en nincs problémám, ott mind a két routeren jó a sebesség.
Szerintetek küldjem vissza garanciába, vagy próbáljak még valamit.

köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1199) Lackooo84 válasza balage25 (#1198) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Én a helyedben először felfrissítenék a legfrissebb firmre.

The Truth is out there...

(#1200) hackeeeee válasza balage25 (#1198) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Teljesítményt esetleg próbáltál csökkenteni? Nálam szobán kívül voltak gondok, de végül lehúztam 60%-ra, így mondhatni használható lett.

Sajnos egyik ismerősöm is hasonló cipőben járt, bármit csinált vele, sajnos wifin szinte használhatatlan volt a router 2.4-en és 5GHz-n is.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.