Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

ASUS RT-AC56U (802.11ac kétsávos Wireless-AC1200 Gigabites útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Klara_ válasza Intruder2k5 (#1849) üzenetére


Klara_
őstag

Ez az nvram torles miben mas mint a reset, es a reset miben mas mint a gyari alapbeallitas visszaallitasa?

H! Direkt szethuzkodtam mindent, nalam ettol nem fagy le. Ilyenkor csak feldobja a sikertelnen csatlakozas ablakot, visszadugom megy tovabb. En ugy gondolom, hogy a DIGI varial valamit amitol kifagy.

[ Szerkesztve ]

(#1852) Intruder2k5 válasza Klara_ (#1851) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semmiben sem más, de nem tudom, hogy a hagyományos reset működik-e üzemképes firmware nélkül.

(#1853) sztanozs válasza Intruder2k5 (#1849) üzenetére


sztanozs
veterán

tftp-vel próbáltam többször is. Aztán rájöttem, hogy van benne flash-elős http server. Azzal felment elsőre.
BTW a beépített transmission jó, vagy töltsem le az optware-est?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1854) Intruder2k5 válasza sztanozs (#1853) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem használok Transmission-t, így passzolok.

(#1855) sztanozs válasza Intruder2k5 (#1854) üzenetére


sztanozs
veterán

rtorrent?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1856) Intruder2k5 válasza sztanozs (#1855) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen.

(#1857) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
speedtesten 210/110Mbps sebességet mérek szinte mindíg az utorrenten mégsem megy 7,3MB/S fölé.
Lehet valami router beállítás miatt?
HGG van fent és digi 200/100 netem van.
esetleg ha nem ,akkor router egyéb ötlet lehet?
nem rég tettem fel a win7/64 újra és azóta tapasztalom ezt.
A killer network manager (landriver) nem fogja,mert már próbáltam

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#1858) G-Bali


G-Bali
senior tag

Sziasztok !

Nem tudom hogy keresek rá ,így ide teszem fel a kérdésem ami az lenne :
-Media Serveren szeretnék úgy megosztani a hogy különböző eszköz különböző Fájl(-ok) / Mappa-(k) legyen ezeknek elérhetőek .(Gondolom ezt a Routeren kell beállítani ,már ha lehet ilyet csinálni)
Pl: Egyik TV-n egy bizonyos mappa legyen elérhető (Film,zene) ,másik tv-n Egy másik filmek mappa ,és Táblagépen is és laptopon is igazság hogy az egyik tv-re lenne a legfőbb szürés!
Vagy ötlet ,ha nem működőképes a dolog,alternatíva

Gyári Firmware verzió:3.0.0.4.378_4585

Köszönöm

(#1859) energomatt válasza Bacusuz (#1857) üzenetére


energomatt
senior tag

Nem a beállítással van a baj. Lásd: (#1809) energomatt !

(#1858) G-Bali

A beépített media szerverrel ez nem megoldható. Ha az a TV, vagy annak tartozéka a Samba szerverrel is működne, akkor megoldható lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1860) sztanozs válasza Intruder2k5 (#1856) üzenetére


sztanozs
veterán

jobb, mint a transmission, vagy csak azt szoktad meg?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1861) G-Bali válasza energomatt (#1859) üzenetére


G-Bali
senior tag

Mi lenne a megoldás ?
Le tudod írni?
Ha tomato lenne a routeren?

Ill hogy tudok a routern a két rákötött HDD-egyikről a másikra másolgatni ?Mert TC-be FTP-n Nem engedi azt irja hogy "Távoli átviteli hiba. lehet nem hogy nem támogatja a szerver"

[ Szerkesztve ]

(#1862) Intruder2k5 válasza sztanozs (#1860) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel transmission-t sosem használtam tartósan, csak egy-egy teszt erejéig, és mivel nem akarom megalapozatlanul ok nélkül lehúzni azt sem, így maradjunk annyiban, hogy az rtorrent-et szoktam meg.

[ Szerkesztve ]

(#1863) Bacusuz válasza energomatt (#1859) üzenetére


Bacusuz
őstag

win7 install előtt jó volt,a routerhez meg nem nyultam.
a torrentezés pc-ről megy

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#1864) Bacusuz válasza Bacusuz (#1863) üzenetére


Bacusuz
őstag

tehát most is gyors a net mint az előbbi hszem is mutatja,de a letöltés nem megy 7,5 fölé

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#1865) Savageboy válasza Bacusuz (#1864) üzenetére


Savageboy
aktív tag

(#1866) Bacusuz válasza Savageboy (#1865) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nem volt kikapcsolva,de nem változott semmit.
egyéb ötlete vkinek?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#1867) energomatt válasza G-Bali (#1861) üzenetére


energomatt
senior tag

Mikor, mi lenne a megoldás? Az a bizonyos TV-d, vagy egy elé kötött média lejátszód Samba szerverről le tud játszani? Az lenne ugyanis a megoldás, mert fiókjelszóval lehet hozzá bizonyos tartalmakat rendelni. Tomatot nem használok.
A két HDD egymás között Samba szerverrel bizonyára tud másolni. FTP-vel közvetlenül nem hiszem, csak két lépésben lehetne.

(#1868) energomatt válasza Bacusuz (#1866) üzenetére


energomatt
senior tag

Nem írtad, hogy milyen klienssel. Ha pl. uTorrent, akkor azt kérdezném, hogy az alsó állapotsor végén ott van-e zöld pipa, hogy a hálózat rendben? Szerintem ha volt rendes nvram törlés, akkor a pc-s torrent program telepítését lehetne ismét megkísérelni, Oilyankor újra portot nyit magának a tűzfalon keresztül.

(#1869) G-Bali válasza energomatt (#1867) üzenetére


G-Bali
senior tag

Nincs ilyen, egyik tv wifivel a másik kábellel van. Akinek nem gyári Fw van az esetleg tudja hogy megvalósítható?
Mért csak 2mappa mélységig enged a Fiók hoz jogosulsagot engedni? Ez csak a gyáriba van?

(#1870) Bacusuz válasza energomatt (#1868) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi,most oldottam meg
utorrent /beállítás/sávszélesség/globális letöltési limitet állítottam 0-ról 35000 re.
rögtön megugrot.
Bár nem értem miért mert 0-án ugyan úgy a maxon kellenem mennie,legalábbis eddig ilyen gond nem volt

köszi mindenkinek a segítséget :R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#1871) G-Bali


G-Bali
senior tag

Mert írja ki ezt amikor távolról próbálom elérni, és ugyan ezt irja ki amikor megosztok egy mappát másnak is!
Nem tudom ezt a funkciót jól beállítani (hdd-n megosztani másnak)
https://név.asuscomm.com

[ Szerkesztve ]

(#1872) energomatt válasza G-Bali (#1871) üzenetére


energomatt
senior tag

ftp://név.asuscomm.com

(#1873) G-Bali válasza energomatt (#1872) üzenetére


G-Bali
senior tag

Az FTP Megy, bár onnan meg nem tudom hogy kell kilepni, mert megnéztem hogy az adott felhasználók valóban mit látnak és nem tudok atjelentkezni a másik fiókba
Viszont ha megosztok egy könyvtárat amit a aiclod ba ott nem ftpbe oszt meg hanem "https:// ha jól tudom viszont a jogosultságnál nem lehet csak 2mappat elmenni

(#1874) energomatt válasza G-Bali (#1873) üzenetére


energomatt
senior tag

Ilyen csapongó módon nehéz problémákat rendesen megoldani. Felteszel egy kérdést, még meg sincs oldva, máris egy másikra térsz rá. Mindezt két napon belül többször is. Elnézést, de a továbbiakat passzolom másoknak.

(#1875) G-Bali válasza energomatt (#1874) üzenetére


G-Bali
senior tag

Bocsánat csak azt hittem közé van egymáshoz talán a két problémának :(((

(#1876) *H* válasza G-Bali (#1871) üzenetére


*H*
aktív tag

Https kapcsolódáskor nem egy külső fél által hitelesített biztonsági tanúsítványt használ a router, ezért kapod a figyelmeztetést, hogy nem biztonságos a kapcsolat. Mivel a tanúsítványt a router maga bocsátotta ki, írta alá és nem ellenőrzött.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#1877) G-Bali válasza *H* (#1876) üzenetére


G-Bali
senior tag

Nem tudom, de le lehet ellenőrizni valamilyen módon, és akkor ki szűrőm

(#1878) *H* válasza G-Bali (#1877) üzenetére


*H*
aktív tag

Nem kell ellenőrizned semmit, ez így működik.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#1879) G-Bali válasza *H* (#1878) üzenetére


G-Bali
senior tag

Köszönöm :R
És ha tovább megyek, attól az még biztonságos? Vagy inkább, már ha lehet írjam át a linket(megosztási) ftp-re =, nem https:// hanem ftp://?vagy mindegy az attól még hogy ki ír ilyeneket az még biztonságos

(#1880) Keckix válasza G-Bali (#1879) üzenetére


Keckix
tag

Hogyne lenne biztonságos, a saját routeredre csatlakozol rá!

A másik hogy lehet tanúsítványt készítetni az AiCloud-al, és miután telepítetted a gépedre már nem jön elő a nem biztonságos rész a böngészőben!!!

[ Szerkesztve ]

(#1881) G-Bali válasza Keckix (#1880) üzenetére


G-Bali
senior tag

De az csak akkor ha csak az én gépem lenne, de mivel megosztani szeretnék (vannak idegenek is) ismerősöknek fájlokat az nem lesz jó?!
(úgy értem mit egy Dropbox, hogy link magadva és letöltés(mappa, fájl)
Vagy én már nem értem hogy ez a aiclod mire is való ha

(#1882) G-Bali válasza G-Bali (#1871) üzenetére


G-Bali
senior tag

Sajna ez van
event.asus.com/

(#1883) sztanozs válasza G-Bali (#1882) üzenetére


sztanozs
veterán

persze a szöveg is jól el van írva :D

Amúgy nem sajna - vehetsz saját certificate-et is, ha abban jobban megbízol.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1884) G-Bali válasza sztanozs (#1883) üzenetére


G-Bali
senior tag

Ennyire nem fontos ,csak ismerősök és idegeneknek akartam megosztani ,minden probléma nélkül dolgokat.
De sokan jelezték hogy nem jó az oldal ill link mert ilyeneket dobál ki ,szolval csak ezért lett volna jó a minden müködik PL:Dropbox

(#1885) sztanozs


sztanozs
veterán

Láttam, hogy más is írta - de én is elsírom magam: csak a power led világít a routeren tomato alatt. Lehet ezzel kezdeni bármit?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1886) energomatt válasza sztanozs (#1885) üzenetére


energomatt
senior tag

Lehet. Ráraksz egy karácsonyfa égő sort. Ha ez nálad fontos szempont, mert látszik, hogy az, akkor minek tetted fel? Hátha nálad majd világít?

(#1887) sztanozs válasza energomatt (#1886) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem értem minek ragadtál egyáltalán billentyűzetet, hogy megírd ezt a választ. Hátha beléd köt valaki?

Akkor a hozzáártőkhöz intézném a kérdést (nem csak úgy általánosságban) - hozzáférhetők / vezérelhetők a ledek gpio-n keresztül?

De asszem megvannak: [link] - este talán tesztelek egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1888) sztanozs válasza sztanozs (#1887) üzenetére


sztanozs
veterán

Na sikerült letesztelnem. Mindent sikerült életr lehelnem, kivéve a bgn (2.4 GHz) wifi ledjét.
GPIO kiosztás (active_low, azaz disable állapotban bekapcsolt):
0 - USB 3
1 - WAN (Internet) LED
2 - LAN LED
3 - POWER LED
4 - Összes LED engedélyezése*
5 - ismeretlen
6 - WIFI 5Ghz LED
7 - WIFI Gomb
8 - ismeretlen
9 - ismeretlen
10 - ismeretlen
11 - RESET Gomb
12 - ismeretlen
13 - ismeretlen
14 - USB 2 LED
15 - WPS Gomb

*ha ez magas (azaz enabled állapotú) akkor a POWER LED kivételével semmi nem világít, bármi is a többi GPIO állása. A POWER LED ettől függetlenül ki- és bekapcsolható.

parancssorból a gpio enabed|disabled gpio_száma, pl. teljes elsötétítés:
gpio enable 4
gpio enable 3

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1889) energomatt válasza sztanozs (#1888) üzenetére


energomatt
senior tag

Ezek a ledek, akkor "működnek" is ezzel a módszerrel, vagy csak világítanak? Vagyis, ha bedugsz egy kábelt, vagy kihúzol, azt érzékeli? Mert ha igen, akkor csak gratulálni tudok.

(#1890) sztanozs válasza energomatt (#1889) üzenetére


sztanozs
veterán

Ezek így csak kézzel működnek - igazából csak azt akartam tesztelni, hogy életet lehet-e beléjük lehelni.
Az előző előtti hozzászólásban linket patchet kellene beleforgatni a firmeware forrásba, hogy ténylegesen úgy működjenek, ahogy kell.

Amúgy szkripttel is megoldható volna, hogy működjenek, de nincs kedvem most ennyit hackelni. Megvárom, míg shibby beforgatja a tomato forrásba...

Érdekes módon a 2.4 Ghz led nem hozható működésbe ezen a módon - jó volna látni a pcb-t (nem szedem szét az enyém, még garis), hogy hogy kötötték be az a ledet - illetve asus firmware forrás is hasznoss lenne, azt viszont úgysem fogunk látni.
Lehet, hogy a többi (általam ismeretlennek jelölt) pinnel kell valamit varázsolni...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1891) *H* válasza sztanozs (#1890) üzenetére


*H*
aktív tag

A gyári FW forráskódja elérhető, ha szeretnél nézelődni:

GPL of ASUS RT-AC56U for firmware 3.0.0.4.378.4585

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#1892) sztanozs válasza *H* (#1891) üzenetére


sztanozs
veterán

cool :R

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#1893) Klara_ válasza *H* (#1823) üzenetére


Klara_
őstag

HGG-s lefagyas 1 hete nem jott elo.
Kapott a router egy WPS gomb nyomkodos NVRAM torlest. Halozatvedelemben csak a behatolas vedelem van bekapcsolva. Mas valtozas nem tortent.

(#1894) Keckix


Keckix
tag

Van új Gyári FW !!! Próbálta már valaki?

(#1895) energomatt válasza Keckix (#1894) üzenetére


energomatt
senior tag

Nem volt miért.

(#1896) Multibit válasza Keckix (#1894) üzenetére


Multibit
veterán

:K
Most legalább nem kell resetelni a routert.

(#1897) Sasos válasza Keckix (#1894) üzenetére


Sasos
senior tag

Ugyanazt a bejelentkező ablakot kapta, mint a Merlin, vagy a HGG. A kliensek állapota ablakban megjelenik ha blokkot, vagy time scheduling, alatt van az eszköz. Az új firmware alatt a Fujitsu szerverem már a Fujitsu logót kapja. De még nagyon nem túrtam át. :)

(#1898) Sasos válasza Multibit (#1896) üzenetére


Sasos
senior tag

Weben frissítette neked? Nekem ott azt írta, hogy a legfrissebb van fent, úgyhogy lesedtem, betallóztam és úgy kellett frissítenem.

(#1899) Multibit válasza Sasos (#1898) üzenetére


Multibit
veterán

Én is leszedtem a honlapról, mert a router még nem látja az új fw-t.
Azért van ami most sem változott. A Zenekar továbbra is zenél :DD

(#1900) kali válasza Sasos (#1897) üzenetére


kali
legenda

az előző gyári, de béta firmware bejelentkezője is ilyen már.

javítva az aiprotection upnp állapotának hibás kijelzése.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.