Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27651) esbii22 válasza tuzpenge (#27649) üzenetére


esbii22
őstag

Úgy látom csalánra pisiltél, az ember csak segíteni akar. Legközelebb írd oda az óra mellé, hogy milyen verziót használsz elkerülve a félreértéseket.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#27652) tuzpenge válasza esbii22 (#27651) üzenetére


tuzpenge
őstag

Én ezzel be is fejezem csak ez még kijön belőlem: Te ugyan mivel akartál segíteni, mert a kérdésemre, egy építő jellegű / érdemi hozzászólást nem írtál....
A másik: ha Te ki tudsz próbálni valamit akkor inkább beírsz egy fórumba hogy nézze meg neked más??? Furcsa egy logikád van.
Én nem ilyen vagyok (ha magam is megtehetem nem mást kérek meg), és lehet az a baj hogy ebből indultam ki....Én ezzel a témát zártam is mert megkaptam a választ (nem tőled).
Amúgy nem tudom mit jelent hogy: csalánra pisiltem. :F
Béka mindenkinek!

ˣ

(#27653) esbii22 válasza tuzpenge (#27652) üzenetére


esbii22
őstag

Rendben! Szia!

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#27654) allein válasza icecave (#27635) üzenetére


allein
addikt

Nincs fólia az órán, mikor hol nyomon azt a pipát :D

másik kérdés, 44mm vs 45mm szíj mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27655) Big_Boss válasza allein (#27654) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Semmi.
Before you buy a new band for your watch, make sure that you use a band that corresponds to your Apple Watch case size. You can use a band that's designed for Apple Watch (1st generation) and Apple Watch Series 1, 2, and 3 with Apple Watch Series 4 and later and Apple Watch SE as long as the sizes are compatible.

Bands for 38mm, 40mm, and 41mm cases are compatible with each other, and bands for 42mm, 44mm, and 45mm cases are compatible with each other.

Bands for 49mm cases are compatible with 44mm and 45mm cases. Bands for 44mm or 45mm cases are compatible with 49mm cases.

(#27656) allein válasza Big_Boss (#27655) üzenetére


allein
addikt

Köszi az infót. Akkor mi az értelme a megnevezésnek ha egyforma a 44mm és a 45mm méret?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27657) divan válasza allein (#27656) üzenetére


divan
senior tag

Hogy jó mindkettő fajta órára. Sőt még a 42, és a 49 mm-esre is.
Ahogy emelkedtek a watch számai, lett egyre nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#27658) allein válasza divan (#27657) üzenetére


allein
addikt

Értem, a szíj méretét az óra mérethez értjük.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27659) icecave válasza allein (#27656) üzenetére


icecave
nagyúr

Mert a mm-ek az órák számlapjának átmérőjét mutatják általában,de szíjból igazából csak 2 méret van (pontosabban az illeszkedés az órához). Egyik a 40-41 mm-esekhez, a másik pedig a 42-44-49 mm-esekhez.

(#27660) Serpiko válasza icecave (#27659) üzenetére


Serpiko
addikt

Ha jól értem az S4 44 mm órámhoz jó a 42-44-49 mm szíj. Ezekből tudok válogatni?

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#27661) Adee_91 válasza Serpiko (#27660) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Igen.

(#27662) bilon73


bilon73
aktív tag

Hello,

hova tunt a jelzes, ha nincs a kozelben az iphone?
eddig kozepen felul volt.

az ertesiteseket hol tudom megnezni?

(#27663) allein


allein
addikt

Sziasztok. Volt egy darab 1 perces kimenő hívásom telefonról, az órán viszont folyt tovább a hívás az még másfél óráig, vajon mi az oka?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27664) icecave válasza allein (#27663) üzenetére


icecave
nagyúr

Ha telefonon volt a hívás, az órának akkor semmi köze hozzá. Miután felveszed telefonon, az órával automatikusan megszakad a dolog (amíg csörög, addig ugye el tudod ott utasítani ,vagy felvenni magán az órán). Így, ha leteszed, akkor sem "adja vissza".a hívást az órának, minek is ugye. Max valami rendkívül ritka bug lehetett, reboot neki.

[ Szerkesztve ]

(#27665) niof


niof
addikt

Mondja már meg valaki pls, hogy a bánatba lehet azt kikapcsolni, ha a telefonon elkezdek valamit nézni, mondjuk YT-on, akkor nekem az órán ne jelenjen meg a lejátszás, meg a lejátszás folytatása, meg ilyen baromságok. Tök idegesítő, hogy ránézek az órára, hogy mennyi az idő, erre azt nem látom, csak ezt a kib. lejátszási felületet. :(((

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#27666) icecave válasza niof (#27665) üzenetére


icecave
nagyúr

Watch app: Settings - general - a auto launch: és itt off-ra rakd a "when playing audio"-t.

(#27667) niof válasza icecave (#27666) üzenetére


niof
addikt

Köszi

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#27668) lugosi válasza icecave (#27666) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hú köszi ez nekem is nagyon hasznos volt! 👍

(#27669) MADcat válasza icecave (#27666) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

:R

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#27670) Dzsoki92


Dzsoki92
aktív tag

Sziasztok,

Ma jött meg a series 9-es órám. Viszont az lehetséges, hogy úgy jön hogy totál 0 az aksi be sem tudom kapcsolni....

Mennyi idő ilyenkor míg magához tér ?

(#27671) Big_Boss válasza Dzsoki92 (#27670) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Igen, S7 nekem is így jött.
Emlékeim szerint jó fél óra kellett, hogy magához térjen.

(#27672) szebe válasza Dzsoki92 (#27670) üzenetére


szebe
őstag

Lehetséges.
Lehet percek, lehet órák, teljesen random. Nem kell aggódni miatta.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#27673) Dzsoki92 válasza szebe (#27672) üzenetére


Dzsoki92
aktív tag

Okés köszi, kicsit be****tam :D

(#27674) INGJOKE válasza Dzsoki92 (#27670) üzenetére


INGJOKE
veterán

Igen volt már rá példa másnál is. kb 5-10 perc és utána elindul, de érdemes feltölteni mielőtt párosítod, mert lehet frissíteni is kell majd, az meg csak 50% felett megy és csak töltőn. :)

(#27675) nji


nji
aktív tag

Használ valaki egyszerre kettő órát ugyanahhoz a telefonhoz? Ha cserélgetem, akkor mindkettő gond nélkül begyűjt mindent a fitnessz alkalmazásba? A régi jó lenne éjszakára az új a nappali edzésre. Így soha nem merülne le.

(#27676) Mela Kehes válasza nji (#27675) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Én hasonlóban gondolkodom, csak az egyiket kinti munkákra használnám

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#27677) nji válasza Mela Kehes (#27676) üzenetére


nji
aktív tag

Olcsóbb lenne így megoldani, mint venni egy ultrát vagy ultra 2-t. A 7-es mellé elég lenne egy 100 eFt -os SE is, mivel az oxigénszint mérést és az EKG-t én nem használom. Nekem nem mindegy, hogy 300 eFt vagy 100 eFt. A fennmaradó 200 eFt-ot sokkal hasznosabban el tudom költeni. Egyelőre csak az tart vissza, hogy a szeptemberi 10-es sorozatról nem tudok semmit. Lesz-e abban valami olyan újítás, ami "valódi fejlődés" vagy csak a szokásos parasztvakítás, amit a telefonoknál is művelnek az iPhone X óta, immár 5-6 éve?

[ Szerkesztve ]

(#27678) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Sziasztok. Magyar multisim nem működik Ausztriában, az osztrák szolgáltató nem támogatja az Apple watchot. Lehetséges csak az órához venni esim-et és beállítani?

(#27679) lugosi válasza Mátésum (#27678) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem hiszem, de:

Van egy ilyen, hogy “Standalone mode - set up for family member”, ennek nézz utána, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#27680) Mátésum válasza lugosi (#27679) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Köszi!

(#27681) Sungoo válasza nji (#27677) üzenetére


Sungoo
addikt

Ha már költséghatékonyság, nem értem a két órát. :F Mi az, amit nem lehet egyel megoldani?

(#27682) nji válasza Sungoo (#27681) üzenetére


nji
aktív tag

A 7-es már régi, 81%-os az akkuja és egy sportos napot nem bír már végig. Éjszakára még jó lenne. Eladás esetén nem sokat ér. Az új egy SE vagy 9-es vagy - ha kibírom, akkor - egy 10-es lenne. Így olcsóbban lesz két órám mintha vennék egy ultrát. Ezzel a kettővel már le tudom fedni a nappali sportolást és a régivel az éjszakát.
Jelenleg délután vagy este sokszor töltőre rakom és már nem veszem fel újra csak másnap.
Valamint kíváncsi vagyok, hogy a régi meddig bírja. Én mindegyik eszközt teljesen le akarom strapálni, amíg le nem áll. Az iPhone SE 2020 akkuja 77%-os napi 5-6 órás használat mellett kb. egy éve.

[ Szerkesztve ]

(#27683) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Néha ti nem érzitek stressz forrásnak az órát?
Azzal, hogy szinte folyamatosan pinggel.. értesítések, mozogjál, állj fel, hogy aludtál - sz.rula aludtál, mozogj többet, gyengébb lett az edzés eredményed, töltsél fel, stb.

Értem, hogy ezeket ki lehet kapcsolni, de akkor meg minek használni.

Remélem értitek, hogy mit akarok mondani. Persze jó, hogy nem kell értesítésnél elővenni a telefont, meg hívásnál, meg fizetsz vele, meg figyel rád, de ugyanakkor ez párhuzamosan nem egy folyamatos inger, ami kicsit rátol a stresszre?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27684) joey04 válasza V.Stryker (#27683) üzenetére


joey04
titán

A "baszogatós" értesítések ki vannak kapcsolva nálam, szóval nem. A sima értesítések meg nálam pl. pont úgy működnek fejben, hogy ránézek az órára, hogy ki az/mi az mit akar és el tudom dönteni érdemes-e elővenni a telefont. Ha nem lenne, gyakrabban venném elő a telefont, és ha már a kezemben van egy értesítés miatt, akkor el is kezdeném nyomkodni. Nekem az értesítések miatt van főként óra, mert hogy kövesse a mozgást, mert motivációt ad (baszogatós notik nélkül is), meg hogy figyelje a pulzust.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27685) icecave válasza V.Stryker (#27683) üzenetére


icecave
nagyúr

Egyrészt én csak azokta az értesítéseket engedem, ami fontos, pl. Ticktick reminderek. E-mailek nem, azok ráérnek, messenger, viber ilyenek alapból kikapcsolva. Naponta edzem, így nem paráztat,hogy mozogjak többet, ha pihenek és mégis megtenné, nekem az inkább motiváció. Az "ideje állni" meg jó, hogy van, hajlamos vagyok meló közben felejteni, de akkor felállok és átmozgatom magam.

(#27686) MADcat válasza V.Stryker (#27683) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Egy kicsit igen. Hasonlóan érzek. A következő órám valószínűleg már “sima” óra lesz vagy félokos, mint ez a Casio.

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#27687) Sungoo válasza MADcat (#27686) üzenetére


Sungoo
addikt

Ha elfogadsz egy tanácsot, nem veszel inverz kijelzős órát. Én már beleszaladtam a f.szerdőbe…akarom mondani ebből az utcából már megjöttem.
Nálam fordítva van, világ életemben órabuzi voltam, rengeteg órám volt, de úgy ránőttem ezekre az okos órákra, hogy függővé váltam. Van itthon két 6-os óratartó doboz, tök üresek…

[ Szerkesztve ]

(#27688) jófejsrác válasza Sungoo (#27687) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Nekem is 5 évvel ezelőttig automata órám volt. Aztán jött az s4 és azóta eszembe sem jutna visszamenni. Most pedig, hogy váltottam ultra 2-re meg jobban érzem nekem többet nem kell “sima” óra.

(#27689) CharlieDrop válasza jófejsrác (#27688) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Én csak azt sajnálom, hogy nem lehet bármilyen face-t beállítani

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27690) MADcat válasza Sungoo (#27687) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Kicsit kezd a technika rám nőni. Lazítani akarok ezen.

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#27691) SharpSA válasza V.Stryker (#27683) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem, magam szervezem az életem, nem az órám. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#27692) lugosi válasza MADcat (#27690) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én ugyanígy éreztem pár hónapja és én is ebbe az irányba mozdulok. Első körben egy papír alapú naptárat akartam, de nem tudom letenni a telefonos / elektronikus naptárat.

(#27693) Csabee. válasza V.Stryker (#27683) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Na pont emiatt adtam el az apple watchom pár hónapja !

Üdv: Csabee.

(#27694) niof válasza V.Stryker (#27683) üzenetére


niof
addikt

Nálam minden értesítés ki van kapcsolva, kivéve a hívás. Az egyik oka, pont az általad felsorolt dolgok. Kb. a vásárlás utáni második-harmadik napon már rohadtul idegesített.
Amúgy meg úgy vagyok ezzel, hogy amit ír valaki, az ráér, azért írt, és nem hívott. Szóval én ezt nem aggódom túl. Egyébként igen valószínű, hogy megvan az utódja, már csak elhatározás kell, hogy le is cseréljem... Annyira nekem nem jött be ez az okosóra téma...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#27695) niof válasza CharlieDrop (#27689) üzenetére


niof
addikt

Az sokkal nagyobb szám lenne, ha az Apple csinálna a saját óráihoz számlap szerkesztőt. A jelenlegi egy vicc, a külsős szerkesztők meg csak hellyel-közzel működnek úgy, ahogy kellene.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#27696) SharpSA válasza V.Stryker (#27683) üzenetére


SharpSA
veterán

Egyébként csak több mozgásra és valamivel egészségesebb életre biztat az óra. Ez sokaknak lehet ez idegesítő, akiket ez nem érdekel és nem hajlandóak valamivel többet tenni az egészségükért, mindenáron ragaszkodnak a megszokásaikhoz.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#27697) CharlieDrop válasza niof (#27695) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Igen. Pont erre gondolok.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#27698) V.Stryker válasza SharpSA (#27696) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ne általánosíts. :) Nálam pl. az van ,hogy pont érdekel. Kis betekintéssel megérted talán...van két munkahelyem, egyikből hazajövök, kezdem a másikat. Van két gyerekem, nyilván ott is van feladat. Ezek mellett meg épp egyetemre próbálok bejutni két emeltszintű érettségire készülve...ez 40 éves fejjel..nem akarok panaszkodni, de kicsit stresszel.
Minderre még rájön, hogy van,hogy gecre nem jön, hogy még este lenyomjak egy futást vagy emelkedős gyaloglást egészségmegörzés céljából, pedig nagyon kell. És meg is teszem, de állandóan azon baszom magam, hogy perce ki van számolva kb minden percem. És akkor az orán látom, hogy ma sem mozogtam még eleget, a VO2 csökken, szarul aludtam... tehát, most hogy van egy ilyen élethelyzetem, nekem az óra kb folyamatosan negatív visszacsatolásokat ad. Jogosan... de egy nap csak 24 órából áll.

Most tegnap úgy mentem szolgálatba, hogy nem vittem az órát. Tökre nem hiányzott.

MADcat is ahogy írta, úgy érzem kezd rám nőni a technika. Pl. én olyan szinten vagyok, hogy ha nem tudom mérni a futásomat (pl lemerült az óra), nem tudok belőle statisztikát gyártani, nem tudom látni, hogy fejlődök vagy hogy bekerült,hogy mai edzés is pipa, akkor el se kezdem mert az meg se történik. Tudom, van baj fejben. :DDD
Meg nézi az alvást jelzi, hogy megint szarul aludtam. Negatív visszacsatolás. Jobb lesz tőle? Nem. Holnap jobban alszom ettől az infótól? Nem. Van értelme? ...

Másrészt biztosan jó-e az, hogy igaz ,hogy egészségesebb, mozgással telíbb életre sarkal és csipog érte, de mellette szűl egy stresszfaktort, ami ott lebeg a fejedben, hogy még van egy kipipálandó feladatod mára? Lehet,hogy az ezzel szerzett stressz hosszabb távon károsabb, mint egy lenyomott edzés. Fene tudja, de azért ez a kérdés már felmerült bennem.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27699) V.Stryker válasza Sungoo (#27687) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem két apple watch között egy Garmin Instinct 2 Solar volt. Az ilyen folyadékkristályos vagy milyen kijelzős, de okosóra. Jöttek az értesítések, gps, vérogszikgén, pulzus, alvás... plusz 30 nap üzemidő, napelemes töltés, stb. DE akkoriban úsztam és valami botrányosan rosszúl mérte az úszásokat, távokat. Egy sportórától azért elvárja az ember, ha mást nem is, hogy legalább a sportokat korrekten mérje. Mindezek mellett meg az alvást is vacakul mérte.

Ezeket leszámítva nagyon szerettem. Gondolkodom is, hogy lehet vissza kéne váltani ilyen arany középútként. Egyébként sem úszom, meg az alvás figyelést is el akarom engedni.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27700) Rage47 válasza V.Stryker (#27683) üzenetére


Rage47
veterán

Én már a fenti piros pöttyöt is kikapcsoltam. Fontos értesítések maradtak, pl. az alacsony és magas pulzus, ilyesmik. Jól be kell állítani... Amiket ír a Health app, hogy milyen fitt vagyok, azt meg lesz.rom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.