Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24251) Laca1212 válasza Rellind (#24249) üzenetére


Laca1212
őstag

Köszi! Már mutatja a korrekt jótállást.

(#24252) Hawk02 válasza Hawk02 (#24228) üzenetére


Hawk02
tag

Mai napon megérkezett az AW S7 és minden gond nélkül párosítható volt a telefonnal. (IOS 16 Beta):C
Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

(#24253) csaba1203 válasza Hawk02 (#24252) üzenetére


csaba1203
addikt

:C

(#24254) Jakob.rabbi


Jakob.rabbi
junior tag

Üdv.
Használja itt valaki a Clockology alkalmazást?

(#24255) Rellind válasza Richie86 (#24250) üzenetére


Rellind
senior tag

Nincs mit :)
Már nekem is minden ok. Remélhetőleg az aksi se fog meghalni idő előtt. (értsd. gari lejárta után :DDD )

(#24256) Hawk02


Hawk02
tag

Baseus gyorstöltőt használok a telefonhoz.
Gyorstöltővel való töltés okozhat -e gondot,ha azzal töltöm az órát?

(#24257) MADcat válasza Hawk02 (#24256) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Csak annyit vesz fel, amennyit akar. Ha Paksot rákötöd, neki kb az is mindegy.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#24258) Hawk02 válasza MADcat (#24257) üzenetére


Hawk02
tag

Köszönöm! :R
Telefonnál tudtam,hogy ez a megoldás.
Inkább rákérdeztem biztonság miatt.

(#24259) gyuri2008 válasza Parson (#24192) üzenetére


gyuri2008
veterán

Visszavonom,hogy 72 órán belül visszautalják az óra árát amit az ügyf...szolgálatos mondott,az összeg még nem érkezett meg.
Most felhívtam megint a T-komot majd közölték velem,hogy 14 nap.Ködösítenek.
Jellemtelen cég. :((( :(((

[ Szerkesztve ]

(#24260) Drenadar válasza gyuri2008 (#24259) üzenetére


Drenadar
veterán

fogalmam sincs, de lehet hogy az első azt mondta hogy általában 3 nap, 72 óra.
a második meg azt mondta hogy hivatalosan 14 nap. Sok ember másféle képen tájékoztat. van aki a hivatalosat mondja, más azt amit "tapasztalt" hogy általában hogy van. Ha meg nem úgy lesz éppen akkor ez van :D

de ettől a cég nem tudom miért jellemtelen...

(#24261) gyuri2008 válasza Drenadar (#24260) üzenetére


gyuri2008
veterán

"de ettől a cég nem tudom miért jellemtelen"azért mert 2 éve is volt velük gond,vissza vittem egy hibás terméket amit az üzletben el is ismertek.Adtak egy átvételi papírt is.Vártam hogy vissza utalják a pénzt,ami egy hónapig nem történt meg,reklamáltam azt mondták,hogy nem találják a terméket,majd kiderült,hogy a Shopmarkt üzletükben porosodott.Két hét után utaltak...

(#24262) Richie86 válasza Rellind (#24255) üzenetére


Richie86
senior tag

Na most volt időm intézni nekem is. U.a.volt az eljárás - magyar support => számla feltölt => angol support, e-mail visszaigazolás. Elvileg 24 órán belül frissül az alkalmazásban, és 5 napon belül Apple oldalon is a megfelelő időpontot kell majd látnom. Köszi mégegyszer :R

(#24263) Rellind válasza Richie86 (#24262) üzenetére


Rellind
senior tag

Nincs mit :DDD

(#24264) MaddeNNNN válasza Parson (#24212) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

benne volt a kérdésemben a válasz. nem okoz gondot. és mint fentebb lehet látni, nem is okozott gondot.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#24265) Parson válasza MaddeNNNN (#24264) üzenetére


Parson
addikt

Te egy kérdésre kérdéssel reagáltál. Az nagyon szép, h te belelátod a kérdésedbe a kijelentő válaszod is (a fentebb részletezett kompatibilitási probléma felmerülhetősége ellenére is), de ez elég szubjektiv látásmód. Ha eldöntendő kérdésre igen/nem-mel válaszolsz, akkor nem vagy félreérthető. Nem nekem, hanem bárkinek… Téma OFF, ezt fölösleges tovább rágni.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#24266) Hawk02


Hawk02
tag

Milyen típusú fóliát tudnátok ajánlani AW S7-re?
Üvegfólia vagy sima kijelzővédő fólia?

(#24267) icecave válasza Hawk02 (#24266) üzenetére


icecave
nagyúr

Rock hydrogel. A 44-es lefedi a 45-ös display részét is bőven. Nála vehetsz, benne a listában az ár: [link]

[ Szerkesztve ]

(#24268) Hawk02 válasza icecave (#24267) üzenetére


Hawk02
tag

Köszönöm! :R
Őt ismerem,rá is írok. :DD

(#24269) icecave válasza Hawk02 (#24268) üzenetére


icecave
nagyúr

Felrakási módszer: [link]

(#24270) Sungoo válasza icecave (#24269) üzenetére


Sungoo
addikt

Megfájdult a fejem ettől a karattyolástól. ;]

(#24271) O.CS


O.CS
aktív tag

Renedeltem egy szíjat az Apple.hu oldalon express kiszállítással.
Hétfőn rendeltem meg és kedden kellett volna megjönnie.
Holnap péntek és azóta se jööt meg a csomag mert az Apple itthoni képviselete a tököm
UPS-el szállíttat. A munkahelyemre kértem a csomagot. A faszi kijön, körbenéz, azt mondja magában, hogy hú bammeg itt nincs senki, aztán visszaül a szaros kocsijába és elmegy.
Ezt két nap is megjátszotta a buzi.Flehívom a UPS-t, hogy mi a szösz van.Nem akartam a csajra rázúdítani a haragomat mert fasz a futár, de megkérdeztem, hogy miért nem telefonál a futár, hogy hahó paraszt megjöttem gyere a portára.Azt mondja, hogy azért mert nincs benne a szerződésben, hogy telefonáljon!! Mondom, tessék?! Akkor, hogy akar értesíteni, hogy megjött?Holnap fogják harmadszor kihozni a munkahelyemhez.Kiváncsi leszek, hogy most fel fog-e hívni.Szoltam az Apple-nek is, hogy ez így nagyon nem jó.Én csak egy szíjat rendeltem, de mmi van azzal, aki mondjuk egy órát vagy egy laptopot? A UPS-t ezentúl kerülöm mint a kutyaszart az biztos!

(#24272) harry3


harry3
őstag

Most tűnt fel, hogy rengeteg számlapom hiányzik: portré, memoji stb. Valamiféle bug? SE-vel nem volt ilyen problémám. iOS 15.6 van a telefonon, az órán 8.7(Series 5). Nem találtam semmi megoldást.

(#24273) harry3 válasza harry3 (#24272) üzenetére


harry3
őstag

Óra és telefon újraindítása után megjelentek.
Nem mondom, hogy zökkenőmentes volt a beüzemelés. :O

[ Szerkesztve ]

(#24274) O.CS


O.CS
aktív tag

IGlass üvegfóliát használ valaki?Könnyű feltenni?Nem buborékosodik?

(#24275) gyuri2008 válasza O.CS (#24274) üzenetére


gyuri2008
veterán

Mikor felébresztem az órát egy pillanatra megjelenik egy vékony kék keret,azt hogy lehet kikapcsolni?

(#24276) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Mennyire pontos a véroxigén mérése az órának?

(#24277) bLaCkDoGoNe válasza O.CS (#24271) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem az apple.hu-t az anyahajó EU leánya kezeli (talán Írországból). Sajnos a nagy multiknál (Amazon, Nike, ahol közvetlen tapasztalatom van) nagyon gyakori, hogy a UPS-szel szállíttatnak, mert a világ boldogabbik felén ott ugyanolyan jól-rosszul működő hárombetűs mint a többi, csak itt minálunk Balkán-alsón minősíthetetlenül tróger banda. Ha UPS-szel jött a csomagom, nekem is folyamatos szívás szokott lenni, eddig egyetlen egy esetben sem sikerült elsőre, gond nélkül kézbesíteniük egyetlen csomagomat sem. Vitték már teljesen idióta helyre a helyesen címkézett csomagomat, volt már olyan, hogy napokig utaztatták a tracking szerint (reggel felvették Vecsésről, este visszavitték – de nem sikertelen kézbesítés miatt, hanem "csak úgy"), az pedig alap, hogy a futár elsőre soha nem talál ide (sima budapesti cím, semmi extra, a többi hárombetűs mindig meg tudja ugrani ezt a hatalmas feladatot), még akkor sem, amikor már én telefonálok nekik előre, mert tudom, hogy kb. fogyatékosokból áll az egész banda. Az pedig sajnos "alap", hogy nem telefonálnak. Inkább autóznak kétszer-háromszor, logikus. Főleg a mai benzinárak mellett...

Szóval átérzem a frusztrációdat, 100%-ig. A GMaps-es 1.9 csillagos értékelésük sem véletlen. Tényleg botrányos, amit művelnek.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#24278) nord_ válasza gyuri2008 (#24276) üzenetére


nord_
veterán

Ha tökéletesen felfekszik az óra a csuklódra, akkor pontos (ujjbegyre csíptethető dedikált eszközzel csekkolva).
Amennyiben éjszaka, alvás közben automatikusan mér, akkor sajnos nem mérvadó (ami valahol érthető is).

(#24279) bLaCkDoGoNe válasza gyuri2008 (#24276) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem az automata mérése totálisan megbízhatatlan, nekem teljesen össze-vissza mér 80 és 100 közötti értékeket a nap folyamán (alvás közben nem hordom). Ha kézzel indítasz egy mérést, akkor az eredmény általában helyes (ha éppen nem száll el "sikertelen mérés" üzenettel), pulzoximéterrel pariban van.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#24280) lugosi válasza nord_ (#24278) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tavaly hasonlítottam össze gagyi és márkás pulzoximétereket, még dedikált eszközön belül is vannak komoly eltérések. (Az Apple watch-ét nem ismerem.)

(#24281) orbit76 válasza O.CS (#24271) üzenetére


orbit76
tag

Valaki el van tévedve. A futár konkrétan leszarja a csomagodat, van mellette 200 másik, különben sem az övé a cucc. Az, hogy kétszer viszi ki, tökmindegy, minden nap arra jár, most az hogy megáll 1 percre nem oszt vagy szoroz. És nem fog telefonálni, mert nem hostess-szervíz… Itt Ausztriában az Apple a DHL Express-el van leszerződve, itt is ritka, hogy telefonál a futár. És tényleg nincs benn a szerződésben, sőt az Expressnél tiltva van a futár részére a kommunikáció az ügyféllel a kézbesítés módjára és körülményeire vonatkozólag.

[ Szerkesztve ]

(#24282) tboldi válasza O.CS (#24271) üzenetére


tboldi
nagyúr

Megértem, hogy feldúlt vagy, de ezt a stílust itt hanyagold, kérlek! :R

(#24283) Sungoo válasza O.CS (#24271) üzenetére


Sungoo
addikt

Annyira nincs benne a szerződésükben, hogy belföldi csomag feladásnál nem is kötelező megadni a címzett telefonszámát. :(

(#24284) lugosi válasza orbit76 (#24281) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én az MPL-t, a sima posta csomagküldő szolgálatát választom a legszívesebben ha lehet. Ők pl felhívnak, és nagy előnyük, hogy ha nem veszem át akkor simán bemehetek érte a postára. Illetve kérhetem eleve postán maradóra is a csomagot és hazafele menet beugrok érte. Meglepő, de szerintem egy állami cég simán veri a konkurenciát.

(#24285) nord_ válasza lugosi (#24284) üzenetére


nord_
veterán

Egyetértek!

(#24286) orbit76 válasza lugosi (#24284) üzenetére


orbit76
tag

Igen, én is a postát favorizálom. Meg most már ott az Amazon a jól kitalált rendszerével…

(#24287) pauliboy23 válasza lugosi (#24284) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Igaz. Rengeteg csomagot szoktunk leküldeni letétbe a fő postára, sokaknak sokkal egyszerűbb ott átvenni, vagy eljönnek érte ide a depóba.

[ Szerkesztve ]

(#24288) INGJOKE válasza lugosi (#24284) üzenetére


INGJOKE
veterán

Jó isten mentsen meg a postától, ha nem állami cég lenne a mi pénzünkből már 20 éve csődbe ment volna. Én a csomag automatát szeretem a legjobban. 0-24-es miután bekerült a csomag nem lehet már emberi hiba. Tökéletes. :)

(#24289) szebe válasza lugosi (#24284) üzenetére


szebe
őstag

Mindenhol attól függ a dolog, hogy milyen a helyi futár. Mindegyik cégről vannak rémtörténetek, de mindenhol másikról.
Szerencsére ha melóba kérem a csomagot, akkor nincs para, oda minden cégnek megvan a fix ideje, fel is hív előtte, mire kiérek, már a portán a futár. A UPS is.
Arra kell csak figyelni, hogy cégnevet ne írjak be, mert akkor a raktáros átvételhez viszi. A raktár meg nézett múltkor, hogy mit keres ott 20kg kutyatáp. :DDD

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#24290) Sungoo válasza szebe (#24289) üzenetére


Sungoo
addikt

Mintha az én cégemről, és beosztásomról írnál. Nem vagyunk kollégák? :DDD Egyébként én is a céghez rendelem minden csomagom, napi kapcsolatban állok a futárokkal. Ha nem vagyok bent, odaadják a portás srácoknak.

(#24291) O.CS válasza orbit76 (#24281) üzenetére


O.CS
aktív tag

Nem vagyok eltévedve! A futárnak az a dolga, hogy kihozza a csomagot és átadja a címzett részére! Ezért kapja a fizetését amit a futárcégtől kap, ami viszont az ügyfelektől kapja a pénzt! Ha nincs ügyfél, akkor nincs cég és nincs a futárnak fizetés! Mindegy, hogy egy 100Ft-os matricát vagy egy 600.000Ft-os MacBook Pro-t hoz ki! Az az alap problémamegoldó készséghez tartozik, hogy ha egy nagy épülethez érkezik, ahová nem tud bemenni mert porta szolgálat van, akkor telefonál.Mit gondol, hogy ott várja az illető reggel 8:00-tól délután 17:00-ig? Nem ény vagyokeltévedve!! Még szerecse, hogy az Apple ügyfélszolgálatánál normálisak és elintézték a dolgot. Ők is mondták, hogy sajnos nem ez az első eset... Amúgy még ilyenbe nem botlottam bele, mert most volt elöszőr dolgom a UPS-el. A többi cég automatikusan szól, hogy itt vagyok a portán, aztán már megyek is.Pont ezért szoktam még plusszban 200-300-400 foritot adni nekik, attól függően, hogy mennyi van nálam.

(#24292) Hawk02


Hawk02
tag

Szeretném kérdezni,hogy mi a véleményetek az AW fonott körpánttal kapcsolatosan.

(#24293) Parson válasza O.CS (#24291) üzenetére


Parson
addikt

Ez bizony így van, és sokan felejtik el, hogy a vevői elégedettség az, ami a pénzt a házhoz hozza… újra és újra. Az a cég, ahol a vevő csak pórul jár, csak egyszer tud egy vevőt átverni, az anelyiknél viszont jó szájízzel mosolyogva zárul le egy adás-vétel, újabb körökkel nyerhet mindkét fél… ez lenne a normális nyugati minta, ahol a kis extra rugalmasság hosszútávon kifizetődőbb. Sajnos Németországban (én csak erről tudok nyilatkozni) sem mindig ilyen a hozzáállás, viszont a vevők nagy része még tudja, hogyan kell a sarkára állni hasonló szituban.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#24294) tboldi


tboldi
nagyúr

Kérhetem, hogy térjünk vissza a topik eredeti témájához, és ezt a futáros témát máshol folytassátok? Danke Schön! :R

(#24295) Parson válasza tboldi (#24294) üzenetére


Parson
addikt

Tudom, h embere válogatja, de mennyire motiváló az AW fitness appja? Egyre jobban győzködöm magam, h emiatt is megérné az AW 7 ősszel… :F …kicsit ledolgozni pár kilót, ami hirtelen felszaladt… :DDD

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#24296) icecave válasza Parson (#24295) üzenetére


icecave
nagyúr

Úgy működik csak ha ráveszed magad. Ha elszánt vagy akkor pl. beállítást egy gyakorlat perc célt amiről tudod, hogy csak akkor jön össze ha edzel is adott nap pl. Ilyen esetben lehet motiváló a gyűrűk bezárása. Plusz a nagyobb rész úgyis azon múlik hogy kalória deficitben leszel-e vagy sem.

(#24297) lugosi válasza Parson (#24295) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Erre én is kíváncsi lennék, a Garminnál csatlakozni szoktam egy csomó kihíváshoz (havi gyaloglás lépések, aktív percek, megtett távolság biciklivel, szintemelkedés, illetve negyedéves és heti kihívások is). Jó lenne ha itt is lenne hasonló.

(#24298) harry3 válasza Parson (#24295) üzenetére


harry3
őstag

Nekem annyiból motiváló, hogy látom hogy mennyit mozgok, mozogjak-e még, zárjuk már be a gyűrűket, hogy kapjak díjakat. stb. Barátokkal még jobb versenyezni. Meg ugye időnként szól, hogy tegnap tök jó voltál ma is jó lenne megcsinálni.

(#24299) tybsen válasza harry3 (#24298) üzenetére


tybsen
addikt

Igen, nekem éppen most írta, hogy “csak így tovább, nagyszeru volt a tegnapi tréning”. Az igazság: 1,26 km tettem meg gyalog, 66 kcal-t égetve el ezzel. :DDD

Egyébként annyiból tényleg motiváló a dolog, hogy az ember igyekszik kicsit többet mozogni és figyeli a köröket és le akarja zárni őket. Nekem vannak napok amikor egyszerűen nem tudom megcsinálni mert nem úgy jönnek ki a dolgok de igyekszem. Órás barátaim sajnos nincsenek akikkel lehetne egymást motiválni.

Az én tapasztalatom:

- amióta megvan, aktívabb vagyok. De a kajára nem figyelek úgy, mint jobb időszakomban (akkor óra nélkül sokkal jobb kondícióban voltam).
- Home Office ban hajlandó vagyok sokáig ülni, anélkül hogy észrevenném.. erre nagyon jó hogy néha emlékeztet hogy álljak fel.
- Leginkább az ebresztőóra és fizetés részét szeretem és az értesítéseket, jobban működik az egész, mint a korábbi Galaxy watch illetve xiaomi band, jobban szeretem használni. Annak ellenére, hogy még mindig jobb szerintem a mi band formája-mérete, kár, hogy nincs valami keskenyebb-kecsesebb karperec-féleség az Apple-től
- klassz, hogy iPhone-iPaddal együttműködik, elég csak az egyiket ne zavarj módba tenni és az összesen bekapcsolja. Vagy repülőgép mód is iPhone-Watch jól szinkronizalható.
- A körök lezárása pedig bármennyire is ostoba dolog, valahogy mégis jó szórakozás :DDD
- nyilván teljesen felesleges cucc, aki sportolni vagy fogyni akar, annak nem ez kell, hanem megfelelő hozzáállás és kaja-mozgás kombó / kcal deficit, de ezt-azt kényelmesebbé tesz (ébresztés, fizetés, értesítések, aktivitás) és nem szeretném már hiányolni.

[ Szerkesztve ]

(#24300) Rage47 válasza O.CS (#24291) üzenetére


Rage47
veterán

UPS futár nem volt hajlandó eljönni hozzánk, mert esett az eső :D Megírtam a panaszom szépen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.