Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24051) lugosi válasza perge666 (#24050) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én sokat nézegettem videókat a Casio top okosórájáról, amibe került pulzusszenzor is, de a Gamrinomnál id drágább volt (az Apple watch-nál
meg pláne), és jópár dologban a garminhoz
képest kompromisszumos, főleg navigáció terén így lemondtam róla. Üzemidőben viszont nagyon jó.

Azt hiszem ez volt az: [link]

[ Szerkesztve ]

(#24052) tboldi válasza lugosi (#24051) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem kell, hogy okos legyen az a Casio, nekem is egy A158-as, illetve egy M5610-es G-Shock van az Apple Watch mellett. Mindkettőben az fogott meg, hogy a ‘80-as éveket hozzák dizájnban. :)

Még egy Timex T80 is jöhetne, na, meg egy elérhetőbb árú automata Seiko…🤔

(#24053) MADcat válasza tboldi (#24052) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Tiktok-on van a “beszéljünk az órákról” csatorna. Ott szoktam csorgatni a nyálam. :))

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#24054) perge666 válasza lugosi (#24051) üzenetére


perge666
veterán

Nem okosórát nézek!

Elegem van a 1,5-2 nap üzemidőböl. :U

(#24055) csaba1203 válasza perge666 (#24054) üzenetére


csaba1203
addikt

A mobilodat milyen időközönként töltöd?.....
Aki okos órát vesz az bevállalja ezt is vagy kell venni valami Kínai dzsunkát azok bírják 2 hétig is cserébe állandóan megszakad a BT kapcsolat az üzenetek csúsznak stb.

(#24056) perge666 válasza csaba1203 (#24055) üzenetére


perge666
veterán

Pont emiatt akarok váltani sima órára mert nem tetszik a kevés üzemidő,az órát meg nem szeretem állandóan levenni.
Nem tudom miért jösz az érvelésekkel meg kínai órákkal,mindenki azt használ amit akar,én nem akarok senkit meggyőzni,engem se akarjanak….. :U

(#24057) lugosi válasza perge666 (#24056) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Garmin fenixem van, ha keveset vagy nem gps-ezek, akkor egy hét felett bírja még mindig, pedig már pár éves (5x, akkoriból amikor az volt az új).

Viszont van egy napelemes Casiom is, az olyan 10 éves lehet, igazából nem tudom, hogy van-e benne valami amit "elemnek" nevezhetünk, mert önellátó. 3 fokozatban jelzi a töltöttséget, egyszer már előfordult, hogy 3-asról leesett 2-esre.

Egyébként még a Garmin instinct 2 solar-t érdemes lenne megnézni, elég ütős üzemidejei vannak, eléggé Casio-szerű sok tekintetben, és nem kell lemondanod az okos cuccokról sem. Cserébe nem olcsó.

(#24058) perge666 válasza lugosi (#24057) üzenetére


perge666
veterán

Na ez az Instict2 tényleg elég szuper cucc,de az ára sem rossz. :)

(#24059) kleinguru


kleinguru
addikt

Olvasom a véleményeiteket, hogy kinek mi felel meg, kinek mi nem, illetve milyen szempontok alapján. Legtöbbetekkel egyet értek. Ami még pluszban az AW mellett szól, az az integráció. Pl.: maszkkal feloldás, Mac feloldás, applepay, telefonálás (még ha béna is, de már jött jól)

Nekem érnek ezek annyit, hogy elnézzem, hogy ~naponta ezt is töltenem kell.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#24060) szebe


szebe
őstag

Eleinte én is fáztam a rövid üzemidőtől. Előtte "hibrid" óráim voltak, havi 1 töltés vagy évi 1 elemcserére volt szükség.
Az ökoszisztéma miatt viszont simán berántott a Watch, nem nagyon kéne már más.

De természetesen érthető, ha valakinek túl sok nyűg a napi/kétnapi töltés. Szerencsére bő a piac, megtalálja mindenki a számára megfelelő opciót :)

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#24061) tboldi válasza MADcat (#24053) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én nem tartom magam olyan megszállott óramániásnak, nem is követek ilyen csatornákat sehol, csak van néhány darab a kívánságlistámon, olcsók és drágák egyaránt. :D

(#24057) lugosi:
Az én G-Shockom is napelemes, ha jól tévedek, egy picike lítiumaksi van benne. De amúgy pont ezt szeretem benne, hogy a szó jó értelmében igénytelen. Tölti, illetve be is állítja magát (rádióvezérelt), és strapabíró, nem számít, hogy nekiütöm valaminek, de ha mégis sérülne, a külső héja rettenetesen egyszerűen cserélhető.
...................................

Na, jó, eleget offoltunk már mindannyian... :R

(#24062) lugosi válasza szebe (#24060) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én az alábbiak miatt kacsintgatok az aw felé:
- telefonálás lehetősége (lte)
- üzenetküldés lehetősége
- fizetés lehetősége
- könnyebb súly
- jobb Egészség app integráció

(a garminhoz képest ezek pluszok lennének).
Úgy látom, hogy most már megvárom az őszt, és meglátom, mit hoznak ki. Az egyetlen problémám a Fenixszel, hogy nehéz. Biciklizés, túrázás, mindennapi tevékenységek során nem zavar, de otthon, irodában a "nem mozgás időben" zavar.

(#24063) O.CS válasza lugosi (#24062) üzenetére


O.CS
aktív tag

Én meg már két hete vacilálok az AW meg a Huawei Watch 3Pro között.
A Huawei titánium házas és zafír üveges + hátlap kerámmia.
Az AW-ra ráesik egy kis homok és már megkarcolódik!Viszont egy Iphon mellé az jobb választás.Szóval meg van mindenkinek a maga hatalmas nagy problémája :DDD

(#24064) mazsiii92 válasza O.CS (#24063) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Ez attól függ mire akarod használni.. :) egy barátom Huawei órát használ az iPhonehoz és minden általa kívánt funkciót lefed vele.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#24065) Sungoo válasza O.CS (#24063) üzenetére


Sungoo
addikt

Remélem csuklód is van hozzá! :) Az, hogy a AW egy homokszemtől is karcolódik, netto butaság. Nyilván nem zafír keménységű az “üveg”, de az enyém pl lassan egy évesen karcmentes. Persze melóban tok védi.

(#24066) Tibee86 válasza O.CS (#24063) üzenetére


Tibee86
veterán

Apple Watch-ból tudsz venni zafír üveges verziót is.

(#24067) Parson válasza Sungoo (#24065) üzenetére


Parson
addikt

Pöppet mintha esztétikai szempontból aránytalanul túl nagy lenne ez az óra azon a csuklón... Persze ha a mai divat inkább ezt diktálja, akkor nem szóltam...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#24068) O.CS válasza Sungoo (#24065) üzenetére


O.CS
aktív tag

Elég nagy darab vagyok :) Az SE-t pont ezért anno szoknom kellett hetekig mert picinek találtam a 45-öst.

(#24069) INGJOKE válasza O.CS (#24068) üzenetére


INGJOKE
veterán

Abból csak 44 van, de nincs jelentősége… :)

(#24070) O.CS válasza INGJOKE (#24069) üzenetére


O.CS
aktív tag

Igazad van, csak mivel az S7 és a HW között vacilálok ezért már csak 45 létezik nekem :) mert ccsak eze jár az agyam..

(#24071) INGJOKE válasza O.CS (#24070) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én elsején vettem egy S6 nikeot használtan 100k-ért. Mondom kipróbálom milyen egy AW. Azóta is megvan most megnéztem 91%-os az aksija. Megnézem milyen lesz a 8 és utána is ráérek dönteni. Aod nélkül éjszaka is viselve alvásfigyelés és folyamatos mérésekkel elmegy 2 napot nekem ennyi elég. Edzésre polárt kell használni. Gondolkoztam én is s7-en is, de 6-hoz nem tenne hozzá sokat. Én megvárom tuti a 8-at :)

(#24072) szebe válasza lugosi (#24062) üzenetére


szebe
őstag

Fizetni már lehet Garminnal is, nem?

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#24073) mazsiii92 válasza szebe (#24072) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Tudtommal nem minden bank támogatja.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#24074) lugosi válasza szebe (#24072) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Talán egy bank támogatja itthon.
szerk.: nem annál vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#24075) MADcat válasza lugosi (#24062) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Nekem ami bejön, hogy egy szál órában el tudok menni futni fülessel. Közben el tudnak érni, ha kell.
Ezt eddig egyelőre egyik óra sem tudja nekem hozni.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#24076) szebe válasza mazsiii92 (#24073) üzenetére


szebe
őstag

& lugosi

Akkor ezzel behúztak a csőbe, és ez is csak a “szokásos” curve/revo “okosítással” megy csak azon az egy bankon kívül.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#24077) mazsiii92 válasza szebe (#24076) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Úgy néz ki igen. Egyébként sok szép és használható nem Apple óra van említve itt a fórumban. Múltkor is csekkoltam egy Garmint meg egy Xiaomit, annyira oda voltak érte páran, és igazából valahol igazuk is van. Ha valakinek nem szükséges minden Apple szolgáltatás, mint mondjuk a Pay, vagy a Health és jó neki ha ezek nincsenek vagy az adott gyártó sajátjait használják, akkor kvázi olcsóbban is ki lehet fogni használható órákat. Ha meg csak az értesítéseket kell továbbítani az órára akkor meg szinte bármi jó. Én már nem szeretnék lemondani az Apple Payről, sőt most tervezem a sima Wifis órámat cserélni LTE verzióra, mert kihasználnám azt a funkciót is.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#24078) csaba1203 válasza lugosi (#24062) üzenetére


csaba1203
addikt

Van nekem is viszonyítási alapom egy Galaxy Watch után....
Sajnos ott nem tudták megoldani, hogy minden értesítés flottul megjöjjön de az AW-n idáig minden teljesen szinkronban megy az iPhone-al és ez lényeges dolog.
A másik nagy előny, hogy nem kell bankkártya után kotorásznom a vásárlásaim során.
A szoftver is fluidabb, mint a Samsung óráján ott azért megdöccent néha szóval részemről nem bántam meg a vásárlást és így az ökoszisztéma is bővült egy új taggal. :)

(#24079) modd3r válasza csaba1203 (#24078) üzenetére


modd3r
őstag

Dettó! Több évnyi Galaxy Watch Active 2 használat után, az AW megváltás! :)

(#24080) lugosi válasza MADcat (#24075) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Engem is pl ehhez hasonló funkciók vonzanak az aw-hoz folyamatosan, hogy ha rámcsörögnek akkor bicajozás, kutyasétáltatás, egyéb vacakolás közben nem kell egykezezni a telefon után. Már majdnem meg is rendeltem, aztán itt írták hogy nem tudok magyarul írni rajta üzenetet, csak az angol támogatott, ez elkedvetlenített, mert ez lenne a másik ami tetszene, hogy a kis billentyűzeten bepötyögnék pár választ whatsappra, egyebekre.

(#24081) csaba1203 válasza lugosi (#24080) üzenetére


csaba1203
addikt

Szerintem ezt valamelyik frissítéssel majd megoldja az Apple remélhetőleg....
Ez ne tartson vissza a többi kényelmi funkció bőven ellensúlyozza ezt a hiányosságot.

(#24082) nord_ válasza lugosi (#24080) üzenetére


nord_
veterán

Előre definiált válaszok itt is vannak.

(#24083) mazsiii92 válasza lugosi (#24080) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Ez engem is zavar, mármint hogy az írás nem megy, viszont ettől függetlenül tudsz neki diktálni. Ha csak 1-1 mondatot válaszolnál ilyenkor az elég jól működik és nekem jól ki szokta szűrni a külső zajokat, szóval azért használható. :) De nyilván, ha az ember olyan környezetben van, és ráadásul privát az üzenet nagyon, akkor a diktálás off.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#24084) nord_ válasza mazsiii92 (#24083) üzenetére


nord_
veterán

Azért az elég nagy perverzió, ha valaki rendszeresen egérmozin akar pötyögni. ;]

(#24085) szebe válasza mazsiii92 (#24077) üzenetére


szebe
őstag

A nem apple órákkal (Xiaomi, Fossil, meg volt egy Lenovos kisiklásom) leginkább az volt a problémám, hogy voltak/vannak olyan app-ok, amiket szimplán nem támogatott, hogy küldjön értesítést (discord, insta, magyar bank, stb).

Valamint a többségnél nem is lehetett beállítani, hogy ha rajtad az óra, akkor a telefon ne villanjon/rezegjen. Vagy épp fordítva, ha nem volt rajtam az óra, ott rezgett mellettem az asztalon...

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#24086) MADcat válasza nord_ (#24082) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Én diktálom. Nem is kell bill. :N

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#24087) esbii22


esbii22
őstag

Szövetszíjat szeretnék vásárolni fekete színben. Aki használ ilyet tudna küldeni egy linket hol vette ? Itt a Hardveraprón vettem már az egyik eladótól ( név nélkül ) de a csatlakozó kicsit lötyögött az órában. Ezért vissza is küldtem. Vagy ez gyakran előfordul utángyártott szijaknál ?

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#24088) TheMarci válasza esbii22 (#24087) üzenetére


TheMarci
addikt

Aliról szoktam venni, nekem is lötyögnek, de még nem zavart annyira, hogy emiatt megvegyem Apple áron. Rendszeresen sportolok az órában, mág a több éves szíjaknak sincs semmi bajuk.

Do You Dream?

(#24089) Tibee86 válasza TheMarci (#24088) üzenetére


Tibee86
veterán

Melyiket szoktad venni onnan?
Régen az Urvoi-nak a szíjai voltak ajánlottak, ma már nem találok náluk sima szövetszíjat, de nem is váltak be nekem. Vettem régen vagy 5-10-et, mindegyik lötyögött alapból, majd néhány hónap után már arra szintre jutottak, hogy be se akad a pöcök, kuka lett az összes.

(#24090) lugosi válasza mazsiii92 (#24083) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A diktálás mint válasz működik whatsapp esetén is?

(#24091) TheMarci válasza Tibee86 (#24089) üzenetére


TheMarci
addikt

Teljesen véletlenszerűen szoktam vásárolni, attól, ahol már jó sok eladott darab van, mint pl ez: [link]
De akkor lehet csak nekem volt szerencsém.

Do You Dream?

(#24092) mazsiii92 válasza lugosi (#24090) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Azt pont nem használom, iMessage és Messenger működik. Gyors rákerestem neked YouTube-on és működik Whatsappnál is.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#24093) Parson válasza nord_ (#24084) üzenetére


Parson
addikt

Egérmozi a telefon képernyöje... az AW képernyöje már bolhamozi... :DDD

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#24094) Parson válasza Mátésum (#24009) üzenetére


Parson
addikt

Köszi a leirást, ez nagyon szimpi, hogy csupa pozitiv csalódás ért titeket... de aszem mostmár megvárom az öszi bemutatót, hátha elörukkolnak egy új watch-csal, és akkor a 7-esnek picit lenyomják az árát... hátha megteszik idén is. (Ha más nem a media marktban, én szinte mindent ott veszek egy ideje ilyen-olyan akciósan.)
A 6-osnál régebbit nem nagyon vennék, a 6-os viszont szinte alig kapható errefelé.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#24095) xhege válasza Parson (#24094) üzenetére


xhege
addikt

Szíved joga várni, de az árak emelkedni fognak a korábbi modellek esetén is. Jó példa az M1 Macbook Air. Megjelent az M2 az idén és az M1 árát is szépen kiigazították egy százassal drágábbra.

(#24096) mazsiii92 válasza Parson (#24094) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Naív vagy, ha azt gondolod, hogy a 7es ára le fog menni ilyen forint mellett.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#24097) Parson válasza xhege (#24095) üzenetére


Parson
addikt

Sajnos ez a magyar forintos árak téma mindig bekavar. Én az apple saját amerikai (USA) / németországi áraira gondoltam. M1 MacBook Air-t is eredeti árról leakciózva vettem 4 hete. Mondjuk itt nem volt túl nagy akció, csak 5-6% kb, de tény, hogy volt.

mazsiii92 -> USD / EUR árakra értendö a korábbi hsz-em, sorry, hogy nem irtam pontosabban. Magyar forint árfolyama nem jön szóba nálam.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#24098) mazsiii92 válasza Parson (#24097) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Bocsi! :)

Így viszont előfordulhatnak akciók, ha tisztán EUR vagy USD-t nézünk.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#24099) xhege válasza Parson (#24097) üzenetére


xhege
addikt

Így valóban más a leányzó fekvése. Mi itt kellemesen szívunk az erős forintunkkal. :(

Más: üzemidőben van érdemi különbség az SE és az S6 között?

[ Szerkesztve ]

(#24100) Parson válasza mazsiii92 (#24098) üzenetére


Parson
addikt

Hm, vissza kell szivjam a korábbi kijelentésem a 6-osról, lazán kapni most is még, megbizható helyeken, persze csak távolabb tölem, igy csak kiszállitással müködik... de egy 6-os nike 337 EUR-ért nem tudom mennyire éri meg... meg valóban a 7-es jobban bejönne a kicsit ugyan, de mégis nagyobb kijelzövel.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.