Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) #82729984 válasza B-L-A-C-K (#597) üzenetére


#82729984
törölt tag

"Mobilhálózatról veszi az időt, nem wifiről."

Kétlem. Mivel az ipad is ios-t futtat és abban nincs mobilhálózat igy eléggé valószinü hogy bizony internetről szedi az időt (vagy onnan is).
Találtam is egy cikket ahol valaki kidebuggolta hogy bizony sima ntp mégpedig a time-ios.apple.com cimre.

De ez tényleg offtopic, csak arra akartam rámutatni hogy vicces kedvü hackerek tudtak volna érdekes dolgokat csinálni.

(#602) hericstamas válasza Neurotoxin (#599) üzenetére


hericstamas
tag

Mai termés 4 óra képernyőidő mellett 7 óra használat, 14 óra stand by. 5S közel sem tudta ezt. Ja és most van 24%-on.

[ Szerkesztve ]

Az is demokrácia amikor két farkas és egy bárány szavaznak, hogy mi legyen a vacsora. :-)

(#603) nzolo76


nzolo76
tag

HÚÚÚÚ HAAA
Igyekeztem végigolvasni ezt a több mint 500 hozzászólást, de ilyen fórumot én még nem láttam. Évek óta olvasgatom az aktuális telefonjaim fórumát, de ennyi haszontalan oda-vissza dobálózó, semmitmondó hozzászólást.... hát megáll az eszem.
Jó lenne ha problémákról, megoldásokról, beállításokról ... stb. szólna a topik, mert annak azért értelme is lenne.

Az én észrevételeim egyébként a következőek:
Androidról váltó vagyok és is, mert adok egy esélyt az ios-nek, cimborám ugyanis nagy fun, meggyőzött. És iPhonos berkekben szerintem ez elfogadható ár az SE-ért, egy próbát megér.

Első lépések: Bevallom eléggé nagy bajban lettem volna, ha saját magamnak kell kitalálnom minden beállítást, akkor lehet földhöz vágom az SE-t. De így könnyen ment az átállás. Egyedül az sms-ek átvitelét nem oldottam még meg, mert nem akartam a Move to ios-t használni, hanem új eszközként akartam belakni a telót. Egy alkalmazást még találtam, de fizetős lenne, annyit meg nem ér nekem egyszeri használat. Hátha lesz valami egyszerű, ingyenes megoldás.

Üzemidő: Az előző telóm 5000mAh-s akkuval rendelkezett, nap végén 30% körül voltam szinte mindig. Paráztam rendesen ettől az 1640mAh-tól. De nap végére 20% körül vagyok. És szerintem ugyanúgy, ugyanannyit használom a telót. Ez óriási meglepetés volt számomra. Lehet így is optimalizálni egy rendszert? (persze tudom sok minden számít, kijelző, meg proci, meg mit tudom én, de akkor is.)

LED: Előző telefonomon volt led, szerettem, hogy ránéztem és láttam van valami. SE-n egy hét után még nem maradtam le semmiről. A rezgés állításról nem is tudtam, hogy van ilyen ismétlő rezgetés, majd megkeresem hol van. Mondjuk hozzátartozik az igazsághoz, hogy az órám is jelzi az értesítéseket. Az is meglepő volt, hogy LG G Watch R-rel egész jól működik az ios. Annyi, hogy nem szabad kilőni az android wear appot, annak futnia kell, különben megszakad a bluetooth kapcsolat. Erre nem jöttem rá miért nem fut a háttérben. Lehet app javításra kell majd várni a Google-től.

Gépelés: 5,5"-on még talán többet ütöttem félre mint itt. Érdekes, valahogy ezt is sikerült úgy megoldani, hogy használható, szerethető legyen.

Zene: Kicsit furcsa, szokatlan nekem, hogy a zenéket csak iTunes-en szinkronizálva lehet telóra tenni, de az igaz, sokkal szebb és átláthatóbb így albumokba rendezve a zene, mint össze vissza a droidon, letöltéseknél, meg zenéknél, meg sd-n, meg ki tudja hol voltak össze vissza a zenéim, itt most szép, átlátható. Csak kicsit macerásabb rátenni, de megszokható. (És van 3 hónap ingyen Apple music előfizetésem is.)

Fagyás: A tesztben szereplő fagyással nem találkoztam, remélem nem is fogok. És nem indítgatom naponta újra a telót, mit a droidot, csak használom. És nem találkoztam még belassulással sem, bár csak egy hete használom a SE-t. Ki tudja mi lesz a későbbiekben, majd kiderül.

Lassítás: Ez nagyon tetszik, szuper. Viszont iCoudrál, progival leszinkronizálva PC-re nincs lassítva a videó, de ha webes iCloudról letöltöm a lassított videót a gépre, akkor jó, lassítva marad. A Google Fotókba is lassítva menti a videókat. Hmmmm.

Szóval eddig nem is rossz.Elégedett vagyok. Bár ki tudja, lehet ez csak az újdonság varázsa. :D

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#604) B-L-A-C-K válasza #82729984 (#601) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha nincs más persze onnan kérdezi le, de az elsődleges a mobilhálózat, vagyis én így tudom...

Na de részemről is a témát offolom, mert mindjárt törlésre kerül...:)

nzolo76: Grat hozzá! Szeretni fogod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#605) Neurotoxin válasza B-L-A-C-K (#600) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Én hiszek neked, nekem bőven elég lesz a "2 év" is, úgy hogy pl besétálok az iCenterbe vagy valami prémium reseller helyre, amit ajánlotok. Sajnos a 'normális' tok témában se vagyok otthon, lényegében legyen merev és letisztult, nem szeretnék olyan hátul, az alma logónál kivágott vastag plasztik tokot, amikben a tini lányok villogtatják az eszközt..

A linket pedig köszönöm!

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#606) Csapoati válasza nzolo76 (#603) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Miről váltottál (a napi újraindítás miatt is kérdem)?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#607) MaNR


MaNR
tag

Sziasztok!

16 GB-vel mennyire használható a telefon? Jelenleg galaxy ace 4-et nyúzok (azt hiszem 4 GB-s memóriakártya van benne, de így sincs telepakolva).
Zenét és filmet nem telefonok nézek/hallgatok.
Fényképezőgépet meg nagy ritkán használnám (akkor feltölteném google drive-ra).
Kb. 4-5 appot használnék meg néhány kisebb játékot (aknakereső, subway surf).

Szerintetek elég lenne a 16-os vagy mindenképpen vegyem meg a 64-eset?

Köszi!

(#608) B-L-A-C-K válasza Neurotoxin (#605) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én most ilyet használok, szeretem. De ez is ér egy ezrest a hibáival együtt. Viszont még van millió fajta, szóval tudsz válogatni bőven.

Szerk: Úgy látom meg se tudod nézni a képeim, mert ahová feltöltöttem kephost.com most nem megy...

[ Szerkesztve ]

(#609) 4264adam válasza MaNR (#607) üzenetére


4264adam
veterán

11.9GB:

1GB Zene (110 szám ~MP3)
Infinity Blade I-II-III: 3.6GB
Defender II: 260mb
I dig it : 230Mb
Appok: Maximum 500MB

(#610) nzolo76 válasza Csapoati (#606) üzenetére


nzolo76
tag

Lenovo Vibe P1

(A Veletech-en találkoztam Legendd-el, azt mondta: "Na arról én is váltottam volna" :DD )

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#611) MaNR válasza 4264adam (#609) üzenetére


MaNR
tag

Köszi!

Akkor elég lesz a 16-os bőven.

(#612) B-L-A-C-K válasza MaNR (#607) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

-> link

(#613) DaWe94 válasza MaNR (#607) üzenetére


DaWe94
senior tag

Erre bőven elég. Az enyém sokkal jobban be van most lakva. Van fent vagy 15 app, amiből az egyik a MK X (1,5GB), kb 2GB zene, 60 fénykép és még így is több mint 5GB van szabadon.

Más: iCloudnál az nem oldható meg, hogyha a telefonról letörlök egy képet, az ettől függetlenül megmaradjon a felhőben?

[ Szerkesztve ]

(#614) B-L-A-C-K válasza DaWe94 (#613) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

MKX most kezdted? Ha igen jelzem előbb utóbb fizetned kell érte hogy haladj, vagyis nekem nem sikerült elkerülni, le is töröltem ennél a pontnál...:)

(#615) DaWe94 válasza B-L-A-C-K (#614) üzenetére


DaWe94
senior tag

Hát igen is meg nem is. Korábban írtam is szerintem a másik topikban, hogy droidról váltottam. Már nekem a feltelepítés után kihullott a hajam mikor rádöbbentem, hogy nincs cross platform cloud save, hiába loginolok be WBPlay-be. Ahogy elnézem a játékok nagy részénél ez így van.... Pedig elég faszányos gold karaktereim voltak már.. már majdnem az utolsó toronynál jártam.... na de mindegy.. :D Így a nulláról kezdtem most.
Nem tudom konkrétan mire gondolsz, mert droidon szépen tudtam haladni. :D

(#616) B-L-A-C-K válasza DaWe94 (#615) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Már régebben toltam, de arra értettem volt egy pont (nem tudom már hol) ahol már nem lehetett legyőzni az ellenfeled anélkül hogy nem veszel valamit valódi pénzért hogy ezáltal felturbózd a karaktereidet.

(#617) Lord Sidious válasza nzolo76 (#603) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Ez meg csak a jeghegy csucsa :) amikor megtalalod a rengeteg feature-t a keszulekben elkezdesz mosolyogni, hogy igy is lehet. Elso korben ameg ismerkedsz a rendszerrel javaslom a tippek app vegigprogeteset (eleg alap cuccok vannak benne de elsore hasznos lehet) es az iBooks-bol toltsd le az iOS 9.3 iphone felhasznaloi utmutatot. Az is eleg jo elso koros ismerkedesnek.

(#618) Neurotoxin válasza B-L-A-C-K (#608) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Pedig a linkelt hozzászólásban szépen hozta. Azért köszönöm. A szilikonos műbőr érzésre tisztára olyan, mint, amit 12e-ért vágnak hozzád. A fa erezetes ellenben tényleg jól néz ki.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#619) nzolo76 válasza Lord Sidious (#617) üzenetére


nzolo76
tag

Rendben, köszönöm. Böngészgetek majd ezekben.

[ Szerkesztve ]

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#620) nzolo76 válasza Lord Sidious (#617) üzenetére


nzolo76
tag

Na pont ezt kerestem ma:

„Hívás elutasítása, és átirányítás közvetlenül a hangpostára: Tegye a következők egyikét:

Nyomja meg az Alvás/Ébresztés gombot kétszer gyorsan egymás után.”

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#621) B-L-A-C-K válasza nzolo76 (#620) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha meg egyszer nyomod meg hívás közben lenémítja telefont.

(#622) r3dsnake válasza nzolo76 (#603) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

LG órával együttműködik-e valami fitness app iOS-sel? Főleg Runtastic vagy Strava érdekelne.

Köszi!

(#623) nzolo76 válasza r3dsnake (#622) üzenetére


nzolo76
tag

A runtastic-ot használom, de még nem tudtam kiprópálmi. Talán ma, vagy a héten valamilor.

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#624) joey04 válasza nzolo76 (#603) üzenetére


joey04
titán

Gyere át iPhone szakmaiba onnan ki vannak írtva a trollok. ez a topik halott lesz ahogy vége a szokásos vitáknak.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#625) venge


venge
tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy ki hol vette a telefonját?
Azon gondolkodom, hogy időszerű lecserélni a 4s-emet, és megbízható, nem a legdrágább üzletet keresném, ahol megvásárolható ez a készülék!
Köszönöm

(#626) lugosi válasza venge (#625) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én a szolgáltatónál. Szerintem így vidéken garancia szempontjából is így a legjobb.

(#627) -secret- válasza lugosi (#626) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

De hivatalos garanciába mehet futárral akár. :)

(#628) B-L-A-C-K válasza venge (#625) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Apple.com

[ Szerkesztve ]

(#629) radi8tor válasza venge (#625) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Telekom, már ha éppen van náluk raktáron...

⭐ Stella

(#630) Navaren válasza venge (#625) üzenetére


Navaren
aktív tag

Telekom, de anno várni kellett a Silver 6S-re is, ameddig egy másik üzletből áthozták.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#631)



aktív tag

Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, hogy amennyiben külföldön vásárolnám meg a készüléket (hivatalos Apple Storeban), itthon gond nélkül megjavítanák azt, hiba esetén? :R

[ Szerkesztve ]

Már 16 éve itt :)

(#632) yoshimitsu81 válasza kali (#555) üzenetére


yoshimitsu81
tag

Hát ennyi pénzért kijöhetnének házhoz is.A samsungnál a csúcskategóriás készülékekért kijönnek házhoz.

(#633) B-L-A-C-K válasza (#631) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, mert világ garis, viszont máshogy lesz a gari rá mintha itthon vennéd hivatalos helyen. Itt kifejtettem már bővebben.

(#634) Tibee86 válasza yoshimitsu81 (#632) üzenetére


Tibee86
veterán

Jöttek valamikor, a jelenlegieknél már nem. Meg feleslegesen is jönnének ki, mivel az Apple-nél cserélik a telefont nem pedig javítgatják.

[ Szerkesztve ]

(#635) indaboy


indaboy
csendes tag

Üdv!

Most tervezek telefont cserélni. Nekem elég a 4-4,7" kijelző, de nem akarok kompromisszumot kötni a kijelző méret vs. hardver harcában. Legyen kicsi, ne tepsi, de tudja azt, amit a legerősebbek!
Két telefon között gondolkodok, Z5 Compact és iPhone SE. Teszteket olvasva fej-fej mellett vannak, van ami egyiknél jobb, van ami a másiknál. Kit érdekel hogy az 5S formavilága köszön vissza? Már a 4S is tetszett, az 5S meg nekem személy szerint az egyik legszebb telefon. A 6-os széria már túl nőies vonalat képvisel, de ez az én véleményem.Az élet más területein is visszanyúlnak egyszer már bevált és ismert formatervhez, akkor miért itt lenne másként?

Szóval lényeg a lényeg: engem megfogott a kicsi alma, tetszik mindene, benne van szinte minden, mint a csúcs készülékekben, és minden, ami nekem kell, és kihasználom. Ha elég a 4", és mondjuk én rendszeresen mentem le a fényképeimet, videóimat, és nem tervezek a telefonon nagyobb mennyiségű zenét vagy filmet tárolni, elég a 16 GB verzió is. Ha az áruk is közel azonos lenne, kérdés sem lenne melyiket választanám :) Addig pedig kicsit várok hogy az árak lemenjenek számomra elfogadható keretek közé. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=indaboy

(#636) bluemirage válasza indaboy (#635) üzenetére


bluemirage
őstag

A Z5c-n android van... annak minden előnyével és hátrányával. Ha tudod uralni szükség esetén a skynet lelkű droidot (fórumokat böngészve stb...), akkor valóban alternatíva. Van aki szereti... régebben én is élveztem. (tehát ha ezen a téren poweruser vagy)

Ha egy értékálló, telefon kell, amit csak használni szeretnél anélkül, hogy foglalkoznod kellene vele, hogy mitől működik, hiszen egy megbízható gondozásmentes OS hajtja... akkor egyértelműen apple.

Meliora sunt bono inimica

(#637) RAMb0


RAMb0
tag

Lehet, hogy hülye krédés következik, akinek volt 5S-e, az is válaszoljon bátran. :)
Mióta használom, azt veszem lészre, hogy a bekapcsoló gombja kicsit "lötyög", ergo, ha telefonáls közben éppen megyek, kicsi csörgéssel van minden lépésemnél, mintha minimális holtjátéka lenne. Nyílván, míg működik, nem releváns, csak azért zavaró ez a fajta zörgés kicsit.

Más tapasztal-e ilyet az SE-nél, vagy akinek 5S van?

(#638) -secret- válasza RAMb0 (#637) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem kevered véletlen a kamerának az optikájával? Az szokott csörömpölni. :D

(#639) Lune


Lune
tag

Van/Lesz valaki, aki esetleg i6s-ről visszavált erre? Vagy esetleg már meg is tette? Érdekelne. Jelenleg i6s-em van, de a mérete miatt nem szeretem. A 4" nekem teljesen megfelel és a fogása is jobb ennek, csak félek, hogy a 6s-ben megszokott jóságok kicsit csalódást okoznának ebben a telefonban. Mennyire érezni az ujjlenyomat olvasás lassúságát a 6s-hez képest? A 3d touche-ot nem nagyon használom, az előlapi kamera sem kavar fel... Valaki?

(#640) B-L-A-C-K válasza RAMb0 (#637) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Van holtjátéka, de ez nem hiba, ez ilyen, illetve a kamera is zörög szinte minden iPhone-ba, de az is természetes.

Lune: Nekem megjelenés óta volt 6S, most nem olyan nagyon régen mentem vissza 5S-re, majd utána SE-re.

3D Touch-t, illetve a méret kivételével mondhatni ugyan az. Az ujjlenyomat olvasó lehet az elején idegesíteni fog nem olyan gyors, de szerintem hosszútávon kényelmesebb. Pl normálisan megtudod nézni az időt/értesítéseket, mert nem olyan gyorsa reakcióidőije, viszont jó, mert nem is olyan lassú mint az 5S, azaz pont optimális. Az aláírásomban lévő videón végén láthatod milyen különbsége van 5S-hez képest.

ToniSoprano: Más telefonjaim nem szoktak lenni, így ezt nem tudtam.

[ Szerkesztve ]

(#641) ToniSoprano válasza B-L-A-C-K (#640) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Másban is zörög a kamera, ha kicsit erősebben teszed le az asztalra pl. egyes Samukban, ez nem Iphone-os egyedi dolog..

(#642) RAMb0 válasza B-L-A-C-K (#640) üzenetére


RAMb0
tag

Ha finoman lefogom csak a bekapcsoló gombot, annyira, hogy ne nyomjam le, akkor nem zörög, vagy legalábbis akkor tényleg csak a kameráét lehet hallani. most megnéztem, oldlazó irányban kb. 1 mm max. a holjáték, és azért "zizeg", de gondolom ez a gomb kialakítás miatt van így. Mindegy, ha ez a default, ám legyen, csak fura, nagyon meg kell szokni, pláne, hogy a gomb a 4S-emen anno pont ugyanilyen volt és azzal nem volt ez a "zizegős" élmény emlékeim szerint. (mondjuk pont a gari lejártával adta meg magát és kellett cserélni. :P :) )

(#643) B-L-A-C-K válasza RAMb0 (#642) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, mint írtam a gomb ilyen, van egy kis holtjátéka, szóval ez abszolút nem hiba.

(#644) RAMb0 válasza B-L-A-C-K (#643) üzenetére


RAMb0
tag

Ok, akkor a megszokás marad. ;) Mondjuk fura azért. :)

Más: A kamera baromi jó, gyors, illetve az akksi is jól bírja nagyon, egy napot simán elmegy, tartalmasabb használattal, sok (3-4 óra biztos) kijelző idővel. :)

(#645) Tikakukac válasza indaboy (#635) üzenetére


Tikakukac
titán

4s-5c és kevés 5s után van most Z5c-m. A szifon is ugyanúgy fel bír toszni a néha értelmetlenül herélt funkcióival és egyszerűsítéseivel, a droid pedig azzal, hogy a Sony cseszik rá ívesen. Rendszerszinten semmi baj vele, pont annyi anomáliám volt eddig ezen is, mint mondjuk a szifonjaimmal.

Azt vedd figyelembe, hogy ha mondjuk neked 100k körüli ár az elfogadható, az SE esetében is baromi sok idő lesz, ha venni akarod 1-2 hónapon belül akkor ennyit kell érte fizetni, ez van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#646) radi8tor válasza RAMb0 (#637) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez engem is zavart, mikor 5S-t vettem. Be is vittem szervizbe másnap. Nem ugrottak rá a témára. Meg ugye nem akartam az új készülék helyett rögtön egy refurbot kapni (ami valószínű ugyanolyan lenne). :B

⭐ Stella

(#647) den89


den89
tag

Üdv, sziasztok!

4 napja vagyok eme kis telefon tulajdonosa. Leírnám a véleményemet, tapasztalataimat.

Eddig androidos voltam. 3 évig volt meg az előző nem csúcskategóriás telefonom, de 3 éve 130-140 ezerért vettem. Volt egy mikrofon cserém, és nagyjából az utolsó 1-1,5 évben már ki sem jött rá frissítés, plusz elég lassú volt már a telefon. Eddig nem volt Iphone-om, és a 220-250 ezres Iphone-okban nem gondolkodtam. De úgy éreztem, az SE emberi árban van, főleg szolgáltatónál előfizetésesen (100-110 ezer forintra jön ki a 16 gigás). Egyébként a teszt szerintem kicsit lehúzósra sikerült, de ez van. Én az audiora és az ár-értékre is azért adnék minimum egy 8/10-et.

Mindenki ismeri az Iphone és IOS előnyeit és hátrányait, ezeket annyira felesleges kommentekben 500x leírni. De még mindig a kommentek fele ezekről szól, sajnos. Na de ez van. Szóval véleményem:

- Külső: az én ízlésem szerint az 5S az egyik legszebb telefon (volt) kinézetre. Én nem bánom, hogy nem sokat változtattak külsőre. Anyaghasználat, kinézet, dizájn, stb. nálam: 10/10

- Méret: Féltem 4,7" után, hogy elég lesz-e a 4". De számomra elég. Amúgy sem vagyok oda a tepsifonokért. Nem is szeretnék 4,7" feletti telefont. Egyébként az előző telefonomon talán többször félreütöttem a betűket, mint ezen. Ezen a méret dolgon felesleges vitázni, mindenki akkorát vesz, amekkora neki tetszik, az ő igényeinek megfelel.

- Tárhely: erről is annyira felesleges vitatkozni, hogy kinek kevés, kinek elég ez a 16 GB. Tény, hogy manapság már elvárható lenne a 32 GB-t. De akinek nem elég a 16 GB, az megveszi a nagyobbat. Ennyi. Nekem az előző telefonom is 16 GB volt, elfértem rajta. Volt benne ugyan memóriakártya, de feleslegesen. Egyébként feltettem nagyjából minden alkalmazást, játékot, amit használni fogok. Tettem fel kb 1 GB-nyi MP3-at, néhány videót. Fotózgattam vele, néhány videót is felvettem. Van kb 7 GB szabad helyem még. Nem vagyok egy profi fotós, videós, amennyit én fényképezni, videózni fogok, elég lesz ez a hely.

- Rendszer stabilitás, gyorsaság, kezelhetőség: felüdülés a 3 éves androidos telefonom után. Szélsebes a telefon, a 2 GB-tal még 2-3 év múlva sem lesz gond ezzel a telefonnal. Tetszik a menürendszer felépítése és kinézete. Amire egy átlagember használja nem probléma, hogy zártabb az androidnál. Én úgy tudom, hogy frissítés 3-4 évig érkezik általában egy Iphone-ra. Androidnál ez közel sincs így, max a 200-250 ezres csúcstelefonoknál.

- Kamera: ahogy írtam korábban, nem vagyok egy profi fotós. De szerintem gyönyörű képeket készít, videózni lehet 4K-ban, ami egyébként szinte még felesleges néhány évig. Szoftvert pedig le lehet rá tölteni másikat, amiben több a beállítási lehetőség, én is így tettem.

- Alkalmazások, GPS: lehet, hogy kevesebb alkalmazás van rá, mint egy androidra, de igényesek és mindenre talál az ember megfelelő app-ot. GPS-re is több ingyenes program van, gyorsan megtalál, pontos.

- Aksi: nekem ezzel az előző telefonomnál sem volt gond, az is bírta 2-3 napig 2000 MAH körüli aksival. Az SE is bír ennyit. Nem vagyok egy egész nap telefonnyomkodós fajta, amennyit én használom (napi 6-8 telefonálás, 1-2 SMS, fél-1 óra FB, néhány fénykép, videó, egy kis net, minimális játék), bőven kihúzza a 2 napot. De a 3 nap is hozható.

- Azért 2 db negatívumot is írok, nehogy azzal támadjon valaki, hogy elfogult vagyok: előlapi kamera csak 1,2 MPX és a 3D touch hiánya. Számomra konkrétan ennyi a hátrány, de én ezzel illetve enélkül tökéletesen megvagyok.

- Ár-érték: véleményem szerint 9/10. Végre egy nem embertelenül drága Iphone...

[ Szerkesztve ]

(#648) RAMb0 válasza radi8tor (#646) üzenetére


RAMb0
tag

Majd valahogy megtanulom ignorálni sétálás közbeni hívásokkor, mert azért hallatszik. :) Így, hogy funkcióban nincs baja, én sem vinném vissza csak ezért, így meg pláne akkor.

(#649) radi8tor válasza RAMb0 (#648) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Engem leginkább az zavart, amikor leraktam az asztalra. De akkor inkább a lencsék hangját lehet hallani.
De valóban séta során elég hangos, mivel a füled mellett van.

⭐ Stella

(#650) lugosi válasza Lune (#639) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én ennél furcsább dolgon töröm a fejem, én 6s Plus-ról gondolkozok az erre váltáson. Egyedül a 3D touch hiányozna, mert azt használom a gyorshívásoknál pl elég sokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.