Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Elég jól muzsikál ez a telefon (3dmark Sling Shot benchmark):

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#702) Nimda válasza B-L-A-C-K (#666) üzenetére


Nimda
addikt

Van esély rá, hogy a Nillkin megjelenik a hazai boltok kínálatában is?

(#703) B-L-A-C-K válasza Nimda (#702) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Speedshop.hu-ba szoktak lenni Nillkin cuccok, de nem tudom konkrétan az megjelenik e. De miért nem rendeled meg alie-ról?

radi8tor1: Neked mennyit dobott (látom az a nem a te pontod hanem a legjobb eredmény)? Nekem 1957-et, és szépen eszi az aksit is, 50%-ról 2 futtatással ami pár perc ugye, már 35-on van...:D Illetve elég jól felmelegítette a telefont is, szóval szépen megdolgoztatja a készüléket, jobban mint az AnTuTu.

[ Szerkesztve ]

(#704) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#703) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

2180-at tápról járatva:

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#705) Nimda válasza B-L-A-C-K (#703) üzenetére


Nimda
addikt

Sajnos nem értek az ilyen külföldi rendelésekhez :(

(#706) radi8tor válasza Nimda (#705) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

eBay-ről tud rendelni neked Winner_hun. Aliról nem vállal rendelést.

⭐ Stella

(#707) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#704) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Úgy látom tényleg igényli tápot ez a progi...

Nimda: Pedig nem kell hozzá nagy tudomány, beregelsz, kiválasztod mi kell, kéri majd regeld be a bánkártyád, megcsinálod, kifizeted, vársz 3 hetet, örülsz.

(#708) Lord Sidious válasza radi8tor (#701) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Hoppa :) ezt nem is tudtam. :) kosz az infot.

704: eleg kellemes :) jo barat most valt es csak biztatni tudtam. Ezek szerint nem a levegobe beszeltem ;) remelem Te is meg vagy elegdegve a keszulekkel.

[ Szerkesztve ]

(#709) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#707) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na egy kis javítás, 2226 pont :P (nem mintha lenne értelme ennek az egésznek... ;] )

(#710) Lord Sidious válasza B-L-A-C-K (#709) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

:DDD

DE!!! (Sarcasm ;) ;] )

[ Szerkesztve ]

(#711) den89 válasza piit94 (#696) üzenetére


den89
tag

Szia!

Korábbi hozzászólásomban leírtam a tapasztalataimat a telefonnal kapcsolatban (én is androidról váltottam) :

[link]

Nekem különösebben nem volt szokatlan androidról váltani. Főleg, hogy Ipad-en már hozzászoktam az IOS-hez. Még jobban is tetszik, mint az android, letisztultabb, átláthatóbb. Egy átlagfelhasználónak szerintem nem zavaró, hogy zártabb a rendszer. A mindennapokban talán észre sem veszed. Aki szereti rendezetten tudni a dolgait, nem akarja telerakni mindenféle widgettel, stb-vel, annak egyáltalán nem probléma. Ugyanúgy tudsz rá telepíteni mindenféle (ingyenes) alkalmazást, játékot. Rengeteg a merítési lehetőség. Egyébként konkrét példa: alkalmazások törlésénél sokkal egyszerűbb az IOS. Csak fogod, hosszan rámész az app-ra és egy "kattintással" letörlöd. Androidnál tudjuk jól, hogy nem így megy, hosszadalmasabb.

Ami volt androidosként kicsit zavaró, de talán... együtt lehet vele élni :) :

- Mindent iTunes-szal tudsz csak rátenni, sokszor szinkronizálni kell, különben nem jelenik meg a telefonon.
- Ha videót, filmet szeretnél rátenni, át kell konvertálni. Legalábbis nekem VLC playerrel sem sikerült lejátszani pl. avit. Pontosabban a videót lejátszotta, de hang nem volt. Esetleg ezzel kapcsolatban leírhatná más is a tapasztalatait. Mert csak 1-2 videóval próbálkoztam így.
- Csengőhang max. fél perc lehet, és ugye ez nem lehet mp3, át kell konvertálni.

Egyébként nagyon elégedett vagyok a telefonnal. Nálam 9/10. Előtte egy 4,7"-os telefonom volt, kicsit szokatlan volt a 4", de nem vészes. Gyorsan megszoktam. Amúgy sem szeretem az 5"-os, vagy afeletti telefonokat.

[ Szerkesztve ]

(#712) hallerlaller válasza den89 (#711) üzenetére


hallerlaller
addikt

'Csak fogod, hosszan rámész az app-ra és egy "kattintással" letörlöd. Androidnál tudjuk jól, hogy nem így megy, hosszadalmasabb.'

Nem tudom milyen telefonod volt előtte, de ez androidon pont így működik, hosszan rányomsz az alkalmazás ikonjára, majd felhúzod a törlés ikonra.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#713) bluemirage válasza den89 (#711) üzenetére


bluemirage
őstag

Van iTunes alternatíva PC-re, jobb is. A nevét fejből nem tudom, de a profibb szifonosok nem az iTunes-t használják. Van itt IOS szakmai topik
Fényképekhez nem kell iTunes ha PC-re akarod másolni őket.

Android JB alatt (itt a szifonnál a JB mást jelent :D ), de szerintem később is... valóban az alkalmazás ikonjának kukába dobása csak az ikont dobta a kukába. Az alkalmazások menüpont alól kellett törölni kézzel. Javasolt volt előtte a telefonon tárolt adatait ugyanott törölni és csak azután az alkalmazást, hogy nem maradjon szemét...
A WP alatt ugyanúgy a főképernyőn lévő kinti ikon/csempe kukázása esetén még marad az app. Ott is pl. az app listából kellett törölni hosszan rányomva az app-ot.
Tehát értem, hogy mire gondolsz.

Video:
Valszeg' lehet más lejátszót telepíteni az IOS-re. Ami több mindent lejátszik, mint a gyári. De ha ragaszkodsz a konvertáláshoz (időt vesztesz, de helyet spórolsz a telón, ami 16GB esetén jó ötlet lehet), akkor számos PC-s programnak van Apple kódolási profilja, ami a megfelelő felbontás/minőség default beállításával állítja elő az optimális fájlt erre a kicsi' kijelzőre. Sajnos ekkor már az OpenCL és a Cuda a kódolásnál nem segít, azaz a szgép videókártyája. Azért mert SD tartalomhoz nem jár GPU támogatás a kódolásnál. De előbb-utóbb meglesz procierővel is.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#714) Tibee86 válasza den89 (#711) üzenetére


Tibee86
veterán

Töltsd le az Nplayer app.-ot, annál lesz hang is.

(#715) AndrewBlase válasza den89 (#711) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"- Csengőhang max. fél perc lehet, és ugye ez nem lehet mp3, át kell konvertálni"

:Y Mire kell konvertálni?

Miért mindig én???

(#716) bluemirage válasza AndrewBlase (#715) üzenetére


bluemirage
őstag

technikailag AAC, ami ha megvan, akkor m4r-re át kell nevezni a kiterjesztést :D

Meliora sunt bono inimica

(#717) Masterboy84


Masterboy84
tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek az arany színű SE-ről? Nekem videok alapján tetszik, és inkább pezsgő színre emlékeztet, és elegáns, de bizonytalan vagyok, hogy azért kicsit nőies. Ezen kívül félek, hogy kopni fog idővel a színe (vagy ez hülyeség?) és hogy később "gagyi"-nak fog tűnni egy space grey mellett.

(#718) 4264adam válasza hallerlaller (#712) üzenetére


4264adam
veterán

Akkor elég rosszul használod, mert csupán az ikont törli. Beállítás->Alkalmazások... innen kell törölni

[ Szerkesztve ]

(#719) motoflug válasza Masterboy84 (#717) üzenetére


motoflug
őstag

Ha tetszik, vedd meg! Mások véleménye lehet eltérő, ne az alapján dönts. Érdemes esetleg bemenni egy isytle/mediamarkt/icentre üzletbe, ahol élőben is meg tudod nézni. Szvsz. egyébként nem annyira vészes egy arany szín.

(#720) Richie86 válasza motoflug (#719) üzenetére


Richie86
senior tag

+1
Szerintem a rosegold variánst leszámítva az összes vállalható férfiaknak, de itt a fórumon olvastam olyat is, hogy csávó a rózsaszínt rendelte...

(#721) motoflug válasza Richie86 (#720) üzenetére


motoflug
őstag

Tegnap egy hapinál láttam rosegold 6s-t. Alapból magamnak sosem kellene, de a faszinál annyira nem volt gáz, kicsit mondjuk alterebb arcnak tűnt.

(#722) Richie86 válasza motoflug (#721) üzenetére


Richie86
senior tag

Ja, hát a mai világban már... Nekem szerencsére nincs ilyen gondom, mert a space grey jön be leginkább :DDD

(#723) Masterboy84


Masterboy84
tag

Köszi a véleményeket. Egyébként sajnos az összes magyarországi üzletben CSAK a rose gold van kiállítva, van ahol kettő is (hogy ez miért jó, nem értem, egy üzletben két ugyanaz a szín, agyfasz :F )
Oké, hogy meg lehet nézni a 6s-t arany színben, de az mégsem ugyanaz. Két nőn se néz ki ugyanaz a ruha egyformán :)

[ Szerkesztve ]

(#724) hallerlaller válasza 4264adam (#718) üzenetére


hallerlaller
addikt

Te használod rosszul/hiányos a tudásod. Természetesen törli az alkalmazást, rá is kérdez utána hogy valóban törölni akarod, nem egy programot távolítottam el így, különben nem írtam volna.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#725) Richie86 válasza Masterboy84 (#723) üzenetére


Richie86
senior tag

Lehet, hogy erre is gondoltál már (hiszen elég egyértelmű), de ha találsz arany 5S-t és azt megnyomkodod, ugyanarra számíts, csak gyorsabb :D

(#726) Parallaxis válasza hallerlaller (#724) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ez készülék és launcher függő, van ahol lehet közvetlenül törölni, van ahol nem.

(#727) architect26 válasza Masterboy84 (#723) üzenetére


architect26
aktív tag

Szerintem azért rakják ki csak a rose gold-ot, mert ezzel megkülönböztetik az 5s-től, mert 5s-ben még nem volt rose gold... de fene se tudja mi az oka.

Per aspera ad astra

(#728) hallerlaller válasza Parallaxis (#726) üzenetére


hallerlaller
addikt

nekem nexus van stock launcherrel, tehát az android ezt tudja alapból. azért is kérdeztem először, hogy milyen telefonja volt :DDD na mindegy nem offolok többet, nem célom kijavítani az összes tévhitet.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#729) Parallaxis válasza hallerlaller (#728) üzenetére


Parallaxis
addikt

Lényegtelen, hogy az Android mit tud alapból, ha szinte a Nexus az egyetlen, ahol stock Launcher van gyárilag és más készülékeknél egyedi megoldásokkal próbálkoznak a gyártók.
Szóval nem egészen tévhit ez, csak aki írta, az olyan készülékkel találkozott, ahol ez a funkció nem így volt elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#730) hallerlaller válasza Parallaxis (#729) üzenetére


hallerlaller
addikt

ha csak annyit ír hogy 'android' akkor szerintem igen is tévhit. pont ezért kérdeztem, furcsa hogy kivesznek belőle ilyen alap funkciót, melyik gyártó csinál ilyent? mindegy, hagyjuk is nem is nagyon érdekel.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#731) den89


den89
tag

hallerlaller: szerintem is típus, illetve android verzió függő, ahogy írták itt többen. Nem akartam ezzel vitát generálni. Viszont nálam így volt. Egyébként Sony Xperia T1-em volt, amire már vagy 1,5 éve nem jött ki frissítés. Lehet az újabbakon már így van, ahogy te mondod. :) Az a vicc, hogy 2012 őszén jelent meg a telefon és 2014 elején jött ki rá az utolsó frissítés (magyarul másfél évig kapott update-t). Pedig nem volt egy olcsó és sz.r telefon. 2013 elején vettem 130-140 ezer Ft-ért, tehát ha úgy vesszük 1 évig kaptam rá frissítést. Gondolom a csúcskategóriás androidok tovább kapnak, de én ennél többet nem költök telefonra, feleslegesnek érzem. Legalábbis számomra ez a 140-150 ezer Ft a lélektani határ. Bezzeg az app-ok orrba-szájba akartak volna frissülni, nagyon irritáló ez az androidban.

bluemirage: pontosan, a 4.3-as JB volt a telefonomon, az volt rá az utolsó frissítés. Az iTunes alternatíva ötletet köszönöm, utánanézek. Lejátszót tettem rá másikat, ahogy említettem, a VLC-vel nem volt jó a hang, bár legalább megpróbálta lejátszani. Viszont lentebb ajánlottak másikat (köszi Tibee86), megnézem majd.

AndrewBlase: m4r formátumnak kell lennie a csengőhangnak, hogy felismerje. Én egyelőre olyan módszerrel tettem rá, hogy egy vágóprogrammal megvágtam fél percesre a számot, elmentettem wav-ba, online felületen átalakítottam a szükséges formátumba, majd iTunes. Elég hosszadalmas, de ez van. Megcsináltam 4-5 mp3-mal ezt, aztán elvagyok vele jó ideig, nem szoktam gyakran váltogatni a csengőhangot.

(#732) hallerlaller válasza den89 (#731) üzenetére


hallerlaller
addikt

Mondjuk az igaz, ha nem lenne nexus vonal, lehet én is rég meguntam volna és ios-t használnék.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#733) zuioch


zuioch
aktív tag

Csengőhangot soha nem konvertáltam át, Mp3-at is fel lehet tenni!!!

iTunes-t már évek óta nem használok, helyette iTools-ot, amiben akár filmet (avi), akár mp3-at, word, excel vagy pdf doksit, de szinte bármit megfogsz a gépen és behúzod a programba. Ennyi.
Nem kell szinkronizálni sem.
Hogy működjön az iTools, ahhoz viszont ugyanúgy fel kell tenned az iTunest is, az kell neki, de utána az asztalról törölheted is a parancsikonját, és onnantól használod csak az iTools-ot.
A progi amúgy egyszerű mint a pofon.
Ha jól emlékszem INNEN szedtem le legutoljára.
...vagy innen, nem emlékszem hirtelen.

[ Szerkesztve ]

(#734) bluemirage válasza zuioch (#733) üzenetére


bluemirage
őstag

Az iTools-nak elvileg ez a kínai weboldal a hivatalos, közvetlen forrás.
Szerintem az is AAC-t csinál az MP3-ból és át is nevezi... csak a háttérben. És.. Te ezt nem veszed észre... :)

De ez lényegtelen. Szóval továbbra sem lehet szerintem mp3-at csengőhangként feltenni... de egy köztes progival, ha átkonvertálja (pl. iTools) természetesen igen.

Meliora sunt bono inimica

(#735) zuioch válasza bluemirage (#734) üzenetére


zuioch
aktív tag

Jó. :)
Úgy értettem hogy nem konvertálgatok, hanem fogom az mp3-at, behúzom oszt kész.

(#736) lugosi válasza Masterboy84 (#717) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem nem nőies. Ha ugyanaz a szín mint a 6s esetén legalábbis, mert azt láttam már élőben.
Egyébként meg - lehet ezzel sokan nem értenek egyet - szerintem a rose gold se vészes ebből a szempontból. Láttam már olyat férfi kezében és szerintem senkinek nem volt vele gondja.

(#738) 4264adam válasza lugosi (#736) üzenetére


4264adam
veterán

Holnap lesz két hete hogy várok az astro gery 16gb ra, de készlet hiány van. Azért az 1db rose gold 64gb van az üzletben. Lassan feffiasnak találom és azt veszem meg :DD

(#739) ChoppR


ChoppR
tag

Végre megvan a telefon!! 2 hétig vártam rá, de nem érkezett Dombóvárra, ezért felhívtam ma a kaposvári boltot. Ott egy db 64 Gb-s volt, és bár ezüstöt akartam először, végül nem vártam tovább és elhoztam az asztroszürkét (fekete :D ). Nagyon jó kis teló. Sokkal élethűbbek a képei, mint a régi 20,7 MP-s Z1C-mnek. Yupp! :)
Kértem rá üveg fóliát, de a sarkokban maradt egy kis levegő. Az eltűnik egy idő után?

iPhone 13 Pro Max, Apple Watch 7, Airpods Pro

(#740) catroot válasza ChoppR (#739) üzenetére


catroot
veterán

Igaz nekem a sima 6 van. Eddig a 3. üvegfólia van fajta és ha volt is alatta levegő, idő után eltűnt.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#741) B-L-A-C-K válasza ChoppR (#739) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Grat hozzá!

Üvegfóliát szedd le, kijelzőt tisztísd meg, és szöszleszedővel menj végig a kijelzőn, majd az üvegfólián is, és mehet vissza.

(#742) 4264adam válasza ChoppR (#739) üzenetére


4264adam
veterán

Próbáld meg ki nyomkodni alóla mert a rossz illeszkedés miatt por is kerülhet oda és akkor oda tapad a kötő anyagra és onnantól kizárt hogy csere nélkül megfelelő legyen

(#743) lugosi válasza 4264adam (#738) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Annak idején mikor én vettem, akkor 128-as fekete nem volt raktáron, csak más szín (6s Plus). Ma már simán megvenném más színben, sajnos akkor rosszul döntöttem. Persze ha már 2 hete vársz, akkor te türelmesebb vagy mint én. :)

(#744) B-L-A-C-K válasza lugosi (#743) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én még mindig így vagyok a színekkel:

Fekete/szürke = Férfias
Fehér/szürke = Uniszex
Fehér/arany = Uniszex, kissé nőies.
Fehér/Rózsaszín = Nőies

(#745) Viktor0610 válasza B-L-A-C-K (#744) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Fehér/Rózsaszín" Az valami új szín? :P
A rose gold eléggé távol áll szerintem a rózsaszíntől. :P

Samsung Galaxy A54

(#746) radi8tor válasza 4264adam (#738) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Email értesítőt ne várd! Én úgy tudtam megvenni a 64GB-ost, hogy szinte óránként léptem be Telekom oldalára.
Aztán múlt szerda este végre meg tudtam rendelni. Előtte 1 héttel korábban kedd reggel láttam készleten (arról jött mail is), de mire végig kattogtattam a megrendelést kikerült a kosárból készlethiány miatt.

⭐ Stella

(#747) B-L-A-C-K válasza Viktor0610 (#745) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lehet színvak vagyok, de ha ez nem fehér/rózsaszín, akkor mi?

Bár ha én színvak vagyok akkor a gugli is...:)

(#748) Viktor0610 válasza B-L-A-C-K (#747) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor sem tiszta rózsaszín. :P

Egy link, "mennyire" rózsaszín a rose gold. ;)

Samsung Galaxy A54

(#749) B-L-A-C-K válasza Viktor0610 (#748) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Láttam már, nem egyet, függ milyen fényviszonyok vannak, van ahol halványabb rózsaszín, van ahol erősebb, ettől függetlenül rózsaszín akármit mondasz, vagyis kék zöld fekete, fehér stb nem lesz belőle...:)

(#750) Rapier válasza den89 (#711) üzenetére


Rapier
csendes tag

Csak hogy legyen miből válogatni...;) Infuse. Mi párommal media serverrol nézzük a filmeket vele, eddig vitt mindent, borítókat lehúzza, airplay van benne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.