Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) #03372544 válasza hericstamas (#449) üzenetére


#03372544
törölt tag

Droidon a fleksy billt használom, ennek elég ha nagyjából eltalálod a betűket, elég hatékonyan összerakja mit is szerettél volna leírni.
Itt nincs ilyesmi? Akár más bill app formájában?
Ha jól tudom már le lehet cserélni a gyárit, ugye?

Szerk: most látom van fleksy ios-re is, királyság! :)

[ Szerkesztve ]

(#452) nikilauda válasza huan (#441) üzenetére


nikilauda
senior tag

Nem,előbb a tartóba teszem, aztán tudom csatlakoztatni.

(#453) delibab válasza radi8tor (#448) üzenetére


delibab
senior tag

Akkura kitérve, első alkalommal érdemes feltölteni maxra vagy nincs jelentősége? Soha nem tudom, hogy kell e még "kezelni" ezeket... :F

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#454) Tibee86 válasza delibab (#453) üzenetére


Tibee86
veterán

Már nagyon régóta nem kell.

(#455) B-L-A-C-K válasza huan (#438) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

(#456) radi8tor válasza delibab (#453) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kell, mivel a gyárban már feltöltötték, csak merült, amióta a dobozban pihent a telefon.
Azért töltöttem fel, hogy a számláló valós értéket mutasson.

⭐ Stella

(#457) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#456) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Neked is 3 töltési ciklusról indult?

(#458) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#457) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, nálam 1 volt.

⭐ Stella

(#459) catroot válasza #03372544 (#451) üzenetére


catroot
veterán

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#460) delibab válasza radi8tor (#456) üzenetére


delibab
senior tag

Köszi! Sejtettem, hogy ezeket már nem kell de gondoltam egy kérdést megér...

Tibee86 : :R

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#461) #40359168 válasza hericstamas (#449) üzenetére


#40359168
törölt tag

A hibajavítás használhatatlan, a diktálás viszont nagyon jó.

(#462) janos1988


janos1988
addikt

Csak belátták, hogy 2 GB nagyobb, mint 1 GB. ;]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#463) #03372544 válasza catroot (#459) üzenetére


#03372544
törölt tag

Szuper, köszi!
Így legalább ha a gyári bill nem jön be jöhet a már jól bevált alternatíva, a fleksyvel már baromi gyorsan tudok írni. Persze az kérdés marad, hogy vajon ez 4"on is ugyanolyan e.

(#464) delibab válasza #03372544 (#463) üzenetére


delibab
senior tag

Ezt Neked kell eldönteni, hogy kényelmes vagy sem. Nekem jó mivel nincs nagy kezem...

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#465) Agrippa22 válasza #03372544 (#444) üzenetére


Agrippa22
tag

Az SE érzékelése sokkal precízebb, mint a Z1C-é. Saját tapasztalat, a Sony-n szenvedés volt gépelni, nem is szerettem, az SE-n viszont simán megy, a "T9"-e is egész okos magyarul (okosabb mint a Sony-é volt), és egész jól tanul már egy hét után is. (Azt pedig külön bírom, hogy észreveszi, ha mail címet kell beérni, vagy számjegyes kódot, mert akkor olyan billentyűzetet tol eléd. Androidnak is néha-néha eszébe jutott ilyen, de nem volt jellemző)

[ Szerkesztve ]

(#466) D4ni válasza Agrippa22 (#465) üzenetére


D4ni
őstag

Akkor próbáld ki a diktálást:P

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#467) yoshimitsu81 válasza B-L-A-C-K (#392) üzenetére


yoshimitsu81
tag

Régebben minden telefonnak szinte különböző töltője volt, de hála istennek rájöttek, hogy sokkal jobb lenne, ha egységesítenék. Így általában, ha otthon hagyod a töltődet és merülőben van a telefonod, mindig van valaki akitől el tudod kérni a töltőjét. Előfordulhat az is, hogy másutt hagyod a töltődet, vagy épp nem találod, pont amikor sürgős lenne feltölteni a telefonodat, ilyenkor a családból elkérheted más töltőjét is. Szerintem ez egy nagyon jó ötlet volt annak idején, mint ahogy a 3,5 jack dugó is. És ne gyertek nekem azzal, hogy van hozzá ilyen-olyan kábel, hogy én sose hagyom otthon a töltőmet, vagy, hogy nálunk mindenkinek i phone-a van. Semmiből nem tartana bele rakni egy micro usb-t. Semmin nem változtatna, se az alakján, se a teljesítményén, semmin. A másik, ha a nyolc évvel ezelőtti 20 e forintos javas nokiámon meg tudtam csinálni azt, hogy rákössem a pc re pogi nélkül és a rajta lévő számot be tudtam állítani csengőhangnak egy gombnyomással, akkor ne kelljen már 2016-ban programokkal baszakodnom, hogy beállítsak egy tetves csengőhangot a több mint 300 e forintos telefonomon. A bluetoothot is minek rakják rá,ha nem kompatibilis más telefonokkal. Ennyi pénzért ezek nagyon súlyos hibák. Az ios egyetlen előnye talán az, hogy valamivel stabilabb mint az android, de az android is stabil, ha nem a 30 e forintos készülékeket veszed meg. A 16 gb ról meg annyit, hogy szerintem ma már 64 gb kellene lennie az alapnak, ha nem bővíthető a készülék. Nekem 42 gb van kártyával együtt, de törölnöm kell mindig valamit. Film, játékok, zene, fénykép, video stb. ezeknek kell a hely. A felhőt meg baszhatom, ha lassú a netem, vagy utazok és valahol nincs térerő, mondjuk két város között. Nekem külsőre nagyon tetszenek az i phone-ok, főleg a 6-os, de az ár és IOS rendszer miatt, nem fogok rá beruházni(pedig megtehetném). Az ios rendszerrel az a problémám a fent említetteken kívül, hogy korlátok közé van szorítva az androidhoz képest, olyan ez mintha vennél egy rolls royce-t ami belülről fapados.

(#468) Lord Sidious válasza tom_87 (#325) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Amirol Te beszelsz az nem az ujjlenyomat olvaso feltorese volt, hanem az iOS8-ban egy bug, amivel megkerultek az ujjlenyomat olvasot, amit egy hetre ra javitott az Apple. (Erre volt hirderve egy 1 millio dollaros verseny is, hogy aki feltori/beujt az megkapja) Az FBI meg nem egy 5S-t tort fel (pontosabban a Cellebrite) hanem egy 5C-t. Az Apple 4X szolt az FBI-nal, hogy a 32 bisest telokon, hogy tudnak bejutni, de az FBI egy elrg szar ugyet hasznalva akart precedenst teremteni. A 64 bites iPhone-okat meg mindig nem tudjak feltorni. A 32 bitest iPhonokat meg mar eleg reg ota nem is gyartja, csak support van rajuk.

(#469) Lord Sidious válasza ToniSoprano (#335) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Ezert hasznal azota az Apple sajat szervereket es nem berli azokat.

(#470) 4264adam válasza yoshimitsu81 (#467) üzenetére


4264adam
veterán

A te elvárásaidra ott az androidot futtató 1000 féle készüléke. Nem szükséges az Apple termékét vásárolnod és lenyelni a hiányosságait.

Nekünk pedig így jó az Ios ahogy van. Nekem lett ki találva a 16gb. Androidon is 3gb-ot használok jelenleg. :K

[ Szerkesztve ]

(#471) Lord Sidious válasza ToniSoprano (#371) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

... Az nem (csak) emiatt volt, hanem mert megnyilt a kinai piac.

(#472) .DLL


.DLL
veterán

Káva Powa!! :DDD
De ahogy korábban is leírtam a hírhez, dicséretes és követendő példa ilyen méretű készülék kiadása/életben tartása, méghozzá jól megcsinálva. Reméljük sokan követik ezt a példát androidos vonalon is.

(P.H.)

(#473) r3dsnake válasza yoshimitsu81 (#467) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A microusb egy elavult szar. Már akkor az volt, amikor elterjedt. A pénztárcában meg elfér egy microusb-lightning átalakító, ha valakinél rá kéne tölteni a telóra. Aliexpressről $1-ért 5db-ot kapsz. Jut mindenhova.

Csengőhangot egyszer kell beállítani.

Bluetooth fájlküldést meg droidos ismerőseim se használnak, ezt az "érvet" lassan már mindenki kiröhögi.

[ Szerkesztve ]

(#474) banán007 válasza yoshimitsu81 (#467) üzenetére


banán007
tag

A Micro USB-nek csak ez az egyetlen előnye a Lightning-gal szemben, hogy elterjedtebb, semmi másban nem jobb (tudtommal). Sőt mostmár elkezdte leváltani a telefonokban az USB-C, ami már más tészta.

r3dsnake: +1

[ Szerkesztve ]

(#475) Hunt3r22 válasza yoshimitsu81 (#467) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Egyszerűen az ios nem a te platformod. :(

Xr

(#476) #03372544 válasza D4ni (#466) üzenetére


#03372544
törölt tag

Apropó diktálás.
Tud olyat a cucc, hogy a hangsúlyt vagy az írásjeleket valahogy érzékelje?
Tehát ha pl bemondom hogy vessző akkor tegyen ki egy vesszőt, ne pedig leírja a "vessző" szót.

(#477) lugosi válasza yoshimitsu81 (#467) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Komolyan mondom androidos panelszövegek v2.0
Nem érzed hogy ez csak felesleges hangulatkeltés? Aki iPhone-t használ, azoknak ezek napi rutint jelentenek, nem probléma.
Most kezdjük el mi is nyomatni itt az androidellenes szövegeket és akkor ez is egy jól elmocsarasodott flémtopik lesz? Hagyjuk már rá.

(#478) aprokaroka87 válasza r3dsnake (#473) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

attól hogy valamit nem használunk,még nem jelent hátrányt ha benne van a lehetőség.
ráadásul bt több eszközben van szerintem.

(#479) r3dsnake válasza aprokaroka87 (#478) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

És mégis mit küldenél át bluetooth-on? Warezolt zenéket?

Netán fotókat, amire 10-15 féle lehetőség van feltöltésre/megosztásra a "Share" ikonra nyomva?

(#480) aprokaroka87 válasza r3dsnake (#479) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

:D
bt küldés mióta függ össze a warezzal?

ha pl wifi directen küldeném át akkor már legális?

de mint írtam lehetőség sincs választani azt az opciót

lugosi:rengeteg program ad rá lehetőséget hogy beállitsd a mentés helyét,a bluetooth meg a bluetooth mappába ment jórészt.

érdekes nekem nagyon egyszerű másolni bt-vel is meg wifi-vel is

[ Szerkesztve ]

(#481) lugosi válasza r3dsnake (#479) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mikor Sony Z3-am volt, egy barátommal próbáltuk a közvetlen képküldést egymásnak. Először és utoljára használtam. Még azt a szenvedést. Valahanyadikra működött, oké akkor kezdjük keresni ez a program milyen ötvenötödik almappába menti a képeket, amaz a program másikba... És csak gyűlik a szemét a telefonon. És ez igaz volt hasonló más megoldásokra is. A közvetlen átküldést kb 20x annyi idő alatt oldottuk meg, mintha rányomtam volna a képre hogy megosztás e-mailben. Mit 20x, összehasonlíthatatlan.

Mennyivel egyszerűbb, logikusabb és szervezettebb dolog ugyanazt e-mailben átküldeni, vagy whatsappon vagy bármi máson.

[ Szerkesztve ]

(#482) B-L-A-C-K válasza yoshimitsu81 (#467) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Töltőkábel: Még ha azt mondanám csak az iPhone SE használ Lightning kábelt akkor megérteném hogy ez neked nagy érfelvágás, de SE-n kívül még: iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6, iPhone 5S, iPhone 5c, iPhone 5, iPad Pro 12.9", iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad mini használ ilyen csatlakozót. Szóval ha otthon hagyod a kábelt és Micro usb kábelt kell kérned, ilyen alapon ilyet is tudsz annyi eszköz használja, valakinél ilyen alapon ez is lehet.

A 2016 programok "baszakodásával" meg szintén annyit tudok mondani amit már leírtam neked, ez egy zártabb rendszer, ilyen, ilyen is volt, ilyen is lesz, és ezt nem az ára határozza meg hogy mennyibe kerül, és akkor ennek már nem így kellene lennie. De mint írtam ha már valaki megtudja hogy működik nem nagy dolog használni.

Az hogy minden telefonnak meg 64-esnek kellene lenni, hát persze, szerintem is. De ha csak 32GB lenne az alap, ez már olyan lenne hogy az emberek 90%-ának elég lenne, így kutya nem venné a nagyobbat. Az meg hogy 16GB az alap pont lehet gondolkozni a vásárlóknak hogy elég e vagy nem, ami nekünk oké hogy hátrány, de a cégnek ez evidens lépés ilyenkor, hiszen üzletről szól. Azaz ha neked is céged lenne, és tudnád így is veszik mint a cukrot, te se basznál ki magaddal.

Az ios rendszerrel az a problémám a fent említetteken kívül, hogy korlátok közé van szorítva az androidhoz képest, olyan ez mintha vennél egy rolls royce-t ami belülről fapados.

Mindig elmondom hogy 3,5 éve váltottam, előtte majdnem hogy leköptem akinek ilyen van (ezt átvitt értelembe értsd), azaz nagy parasztvakításnak tartottam az egészet, viszont csak kipróbáltam egyet, és azóta eszembe se jutott visszamenni androidra, vagy bármi másra. A rendszer zártabb, viszont pont annyi van benne amennyi nekem kell, az értesítéseket időbe megkapom, nem fagy le, stabil az egész, pont amire mindig is vágytam. Androidon meg eleve annyi beállítási, és egyéb lehetőség van hogy állandóan azt b@sztattam, mert kényszert éreztem erre. Szerencsére iOS-nél ez nincs, mivel mint írtam pont annyi van amennyi kell. Szóval ha te nem szereted az ennyire zárt rendszereket, nincs miről beszélni, nem a telefonod az iPhone, viszont az ilyen embereknek azt tanácsolom 1x próbálják ki, 10 emberből aki átjön iOS vonalra 8 marad is, gondolom ez elárul valamit.

[ Szerkesztve ]

(#483) Wesder válasza yoshimitsu81 (#467) üzenetére


Wesder
félisten

A felsorot "hibàk" még Android user-ként is azt mondom hogy nevetségesek. 1.) A BT màr pàr éve semmi màsra nem jó, csak hogy eszközöket csatlakoztass a telefonodhoz. Fàjlküldésre màr réges rég elavult. A 2000-es évek elején még jó volt a 3MB zenék korszakàban.
2.) A micro usb lehet hogy elterjedt de sokkal könnyebben tönkre is megy, mint a lightning. Jöhetne màr az USB-C lehet majd az Apple is vàlt rà ha elterjed. 3.) Az ilyen nettó hülyeségeket, meg nem kellene hangoztatni, mert màr mint mondtam mindkét tàbornak holt unalmas és csak magadat minősíted le vele.

Kérdésem a topic többi olvasójàhoz: A gyàri bill lecserélése mikor került be a rendszerbe mint lehetőség? Az IOS10-ben elvileg majd el lehet rejteni a nem kívántos appok ikonjàt a képernyőről. Màs újítàsról hallot valaki?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#484) #03372544


#03372544
törölt tag

Bocs az ilyen kérdésekért de nem találok rá topicot.
Szóval, ha valaki eddig Google ökoszisztémát Google alkalmazásokat használt, mennyire érdemes ezeknek az ios-es megfelelőit használni? Úgy értem Google térkép, gmail app, Google fotók stb.
Érdemes áttérni az apple cuccokra, apple térkép, gyári levelező, icloud?

(#485) Pjotr válasza Legendd (#28) üzenetére


Pjotr
senior tag

Szerintem ez egy teszt. Meglevo cuccokbol kidobtak, gombokbol megvolt a fejlesztes. Ha siker, akkor lesz moder formatervu utod. Szerintem... Persze kerdes, hogy nem pont ez a forma a siker titka?

[ Szerkesztve ]

(#486) lugosi válasza #03372544 (#484) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Minden működik és szinkronizál a gyári appokkal.

(#487) kali válasza Wesder (#483) üzenetére


kali
legenda

- ios 8
- ios 9 esetén is elrejthetők már ikonok, de itt írnak például mást is; link

[ Szerkesztve ]

(#488) Hurkans


Hurkans
csendes tag

Sziasztok!
Azt tudja valaki, hogyha az ujjlenyomat leolvasót lecseréli az ember egy korábbi Iphone még nem ujjlenyomat olvasós gombjára, akkor mennyire sok funkció veszik el? És lehetséges-e garanciavesztés nélkül?

Köszönöm előre is!

(#489) yoshimitsu81 válasza r3dsnake (#473) üzenetére


yoshimitsu81
tag

Ha nem viszem magammal a pénztárcát akkor ragasszam rá a készülék hátuljára nem? Amúgy én is jót röhögtem a bluetooth on, amikor munkatársamnak vittem volna az angol hanganyagokat. Körülbelül egy fél éve volt, akkor még nem tudtam mi a helyzet az I phone-al. Mondom neki átküldöm bluetoothon. Erre Ő, nem kompatibilis más telefonnal. Semmi probléma. Mondtam neki, hogy vegye ki az sd kártyát és belerakjuk az enyémet, majd rájöttem, hogy nem bővíthető. Ok gondoltam akkor a fönök laptopjára rárakom, Ő meg átmásolja a gépről, hát ahhoz meg program kell.......

(#490) Tikakukac válasza r3dsnake (#479) üzenetére


Tikakukac
titán

Példát akarsz? 1 héttel ezelőtti sztori: volt frankó jegyzetem, amit lehetett használni érveléstechnikán. 2. turnusban mondtam mi a helyzet, azonnal ugri rá 2 csopitárs még sebtében. Semmi gond már dobom is át. Ja, nem. Mire nullás térerővel a jóféle szigetelt 300 éves épületben feltoltam dropboxba, már a fele lement az időnek.

Válasz sem kell, tudom, úgyis meg lesz magyarázva ez is. Mint minden általában, ez körfolyamat.
(Hint: van és lesz is iOS eszközöm, nem is egy. Egyedül azt nem értem miért nem lehet elfogadni ha egy funkció/tulajdonság igenis bőven elfér és igenis hasznos tud lenni olykor. Nem kér enni szerintem.)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#491) #03372544 válasza lugosi (#486) üzenetére


#03372544
törölt tag

Mi van akkor, ha be állítom a Google fiókom?
Át fogja tenni róla a névjegyzékét naptárat stb az apple fiókba?
Ha ezután felveszek ios-en egy névjegyet pl akkor az a Google fiókban is meg fog jelenni, vagy csak a kezdetben volt egy szinkron és utána már az apple fiókba menti csak?

(#492) Freiherr


Freiherr
őstag

Kiváncsiságból kérdezem,no offense,hogy a témázhatóságot miért nem lehet megoldani 2016-ban?Nem mindenki szereti az egyenruhát,néha jobb egy elegáns öltöny,vagy egy szabadidőruha,ha ahhoz van kedvem.

[ Szerkesztve ]

XXX

(#493) kali válasza Hurkans (#488) üzenetére


kali
legenda

szia,

minden funkció ellehetetlenülne, ami az ujjlenyomat-olvasóhoz kapcsolódik direktben vagy közvetve, már ha okés lenne a csere, a garancia meg pláne felejtős lenne utána.

ujjobbagya; nem teszi át, hanem a készüléken megjelennek a google fiókból a névjegyek, naptárak, jegyzetek...stb.
arra is van lehetőség, hogy te átmásold a google névjegyeket...stb. az apple (icloud) fiókba.

[ Szerkesztve ]

(#494) 4264adam válasza Freiherr (#492) üzenetére


4264adam
veterán

Azért nincs mert ez Ios. Androidon van, aki ezekkel a feltételekkel keres készüléket rossz helyen jár.

(#495) Wesder válasza kali (#487) üzenetére


Wesder
félisten

Azért mégis àtvesznek dolgokat a driodból. Mondjuk màsbók nem igen tudnak :DDD Perszw ez oda-vissza megy és nincs új a nap alatt :)

#494
Nem azt mondom hogy az utolsó pixelig bàrmit témàzhass, de mondjuk 3 alap téma nem lenne rossz szerintem, és IOS userek szerint sem gondolom.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#496) Agrippa22 válasza #03372544 (#484) üzenetére


Agrippa22
tag

Gyári levelező szépen beállítható, a tesztben is dicsérte a tesztelő, alapértelmezettként elég sok mindent ismer.
IOS-re ugyanúgy meg van a Google Maps, Drive, nekem ezek vannak bejáratva, iCloudot max. a biztonsági mentés és a fényképek szinkronizálására használom, Apple térképet még nem próbáltam gps-ként, de elég pontosnak tűnik. Szerintem azt használod, ami neked a kényelmesebb, nincs megkötve a kezed.

(#497) B-L-A-C-K válasza Freiherr (#492) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mert ez az Apple elve, nincs mit magyarázni ezen, nekem pl abszolút nincs rá szükségem, háttérképet lehet cserélni, nekem elég. De akinek kell ott a JB a telefonra, ha azt felrakod minden szart tudsz már állítani a telefonon.

[ Szerkesztve ]

(#498) kali válasza Wesder (#495) üzenetére


kali
legenda

mivel felváltva használok android és ios oprendszerű telefonokat, ezért örömmel látom évről évre, hogy ha nem is minden elvárt, de bizonyos funkciók felváltva bekerülnek idővel a másikba.

(#499) aprokaroka87 válasza kali (#498) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hm és nem perlik szét érte egymást?
lassan lehet rájönnek hogy mindkét oldal nyerhet vele

(#500) Freiherr válasza B-L-A-C-K (#497) üzenetére


Freiherr
őstag

Te mivel magyaráznád ezt,ha te lennél a CEO,hogy miért jobb ez a júzereknek,mint az én variációm?Van erre szerinted észérv,érdekelne a véleményed.

XXX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.