Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) 4264adam válasza Jeanne d'Arc (#198) üzenetére


4264adam
veterán

Amint te könyvelhetnéd el a profitot mindent másként látnál. Kis méret nagy teljesítménnyel kellett? - OK
Megfelelő tárhely ezzel csökkentve a 64GB-os eladást? - NO
profit maximalizálás? - OK

(#202) adamssss válasza motoflug (#194) üzenetére


adamssss
veterán

Méret és aksi idő.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#203) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#200) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor lehetne 128-as a nagyobb változat.
De ahhoz újra kellett volna tervezniük az alaplapot. (lehet bele se férne a jelenlegibe)
Vagy azért maradtak ennél, mert volt rengeteg NAND lapkájuk. (mármint a beszállítónak)

⭐ Stella

(#204) #40359168 válasza radi8tor (#197) üzenetére


#40359168
törölt tag

Kifejezetten szoftverrel (esetünkben az iOS-szel) kapcsolatos felvetésre kérdeztem rá, amiktől ez a készülék problémás (lehet). ;)

(#205) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

az SE alapvetően nálam simán bekerült a 2016os év top5-jébe:

-iPhone 6S Plus -> iLuxus
-HP Elite X3 -> phablet pc
-iPhone SE -> iMiniLuxus
-Passport Silver edition -> just business
-LG G5 -> crisp-photo

[ Szerkesztve ]

(#206) Tikakukac válasza #40359168 (#196) üzenetére


Tikakukac
titán

A cicának igaza van, topikjában leírtam már ezerszer, ha érdekel elolvasod, ha nem, így maradt. :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#207) joey04 válasza movax (#159) üzenetére


joey04
titán

talán mert ez nem egy tepsi

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#208) Scholes9 válasza Fiery (#3) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Persze hogy szubjektív. Mint ahogy az is hogy kevés a 16gb tárhely. Nekem meg pl sok is. Es nem butafonként használom az 5s-em, jelenleg nincs telefon amire elcserélném...ez is egy baromi jo készülék lett. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#209) Mr.Silkó válasza Legendd (#32) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Sokat emlegitek a tesztekben a kameránál a manuális mód lehetőségét, véleményem szerint picit túl van ez lihegve. Minden ismerősöm, aki fotózásra is használja a telefonját, egyből lövi a képeket, nem állítgat a képminőségen (pedig számtalan ismerősöm van, különböző rendszerű és képességű készülékkel). Ez abszolút rétegigény szerintem, pont az iOS-t használók körében nincs erre szerintem igény.

(#210) jagertibi válasza Ágógreen (#205) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Erről a listáról rövidesen 2. termék is meg lesz nekem. ;]

(#211) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Nem értem ezt a tárhely- meg profit-rinyálást.

Profitot maximalizál az Apple? Naná, ez a dolga, nem non-profit alapítvány. Hússzoros áron adja a tárhelyet? Naná, te is ennyiért adnád a bármidet, ha tehetnéd. Ha van 180 rongyod, és iPhone kell meg 64GB, megveszed. Ha nincs/nem kell, veszel mást.

Nálam vásárlásnál, legyen szó pizzáról, mobilról vagy cipőről, az a szempont, hogy mennyire kell, mennyire éri meg, de azon jajongani, hogy miért így és ennyit keres rajta a gyártó, elég kisstílű.

Nem a lényeg a fontos.

(#212) batai15 válasza dreamdancer (#211) üzenetére


batai15
félisten

és a világ szép és jó nem? :U

(#213) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nm túl biztató a cím.

(#214) Valaki87


Valaki87
senior tag

hát ha valóban tudja mondjuk az 5 óra kijelzőidőt akkor tényleg bevált telefon.
igaz most jelenleg z3c-t használok mert más alternatívát nem igen látok a piacon ami tényleg tudja az 5 órás kijelzőidőt ekkora méretben.

mikor sima I6-om volt, az sem bírta rosszul, de érzésre többet bír a kis z3c.
igaz én nem tudom, hogy lehet kiszámolni az iphone-nál, hogy mennyi a tényleges kijelzőidő.
olvasgatni fogom a totyikot és ha valóban pozitív az akku visszajelzések akkor szerintem benevezek egy 64gb variációra....

(#215) jUUh


jUUh
addikt

Remélem a Xiaomi, Meizu vagy valami kínai gyártó is kiad valami kompakt. telefont jobb áron, pöpec hardverrel. :)) Egyébként tetszik ez az iPhone (is),de nekem drága

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#216) basa78 válasza Tikakukac (#185) üzenetére


basa78
csendes tag

A Phonearena szerint ennyi ideig tart fotót lőni a 810-es procival:

Lumia 950 XL 2,0 mp
Nexus 6P 2,2 mp
Sony Z5 3,0 mp
OnePlus 2 3,7 mp
HTC M9 3,75 mp

(#217) iNfAntRy válasza BoC1ka (#144) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Gondolom azért hasonlítottad az A3-at mert az áll minőségben és kijelzőméretben a legközelebb ehhez. Ebből a szempontból jogos a hasonlítás, bár azért az SE csúcstelefon ha úgy vesszük, igy már nem annyira. Várjuk meg hogy lép -e esetleg a Samsung (én nem bánnám ha kijönnének egy 4 és 4,5" közötti erős telefonnal, mert nekem már a 4,5 is nagy), aztán lehet majd hasonlítgatni.

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#218) Velvokaj válasza dreamdancer (#211) üzenetére


Velvokaj
csendes tag

Pont az ilyen vásárlókat szeretik akiknek mindent be lehet adni. ;]

(#219) Napfénysüti

Kissé vegyes lett a teszt összképe noha nem tűnik rossznak. A formaterve szerintem szebb mint a nagyobb iPhone-oknak. A kezdő tárhelyet mondjuk tényleg növelhették volna a duplájára.

Més que un club!

(#220) Navaren válasza doooo (#189) üzenetére


Navaren
aktív tag

A "reklamáló tömegnek" nem az volt a baja, hogy Legendd írt ezekről a hibákról, hanem hogy a cikk nagyrésze lényegéből arról szól, hogy tételesen végigmegy rajtuk, ráadásul szinte betűre pontosan ugyanúgy, ahogy tette azt a korábbi iPhone tesztjei alatt is, és maga a telefon, ami kapcsán született az írás, alig kap tényleges hangsúlyt.

Más kérdés, persze, hogy mint azt Ő személyesen is kifejtette vagy 150 hsz-szel feljebb, nem igen van mit írni erről a cuccról, mert érdemi újátás ebben a rétegigényt kiszolgáló iPhone 5S frissítésben tényleg nem nagyon van.

Összefoglalva: Csak azt írtuk, hogy ha Bog mondjuk 1,5 évvel ezelőtt egy mondatban elintézte a kérdéses hiányokat, hogy "Az iPhone azért továbbra is iPhone, és továbbra is hű maradt saját f*szságaihoz, mint az FM rádió hiánya, a BT-s és NFC-s file-megosztás hiánya, az SD-bővíthetőség hiánya, stb." (-nem szó szerint idéztem), és tovább tudott lépni, akkor lassan Legendd is engedhetne a gyeplőn, persze a saját stílusában, legalább az iPhone-hoz való harmadik nekifutásra :).
Ettől még kevésbé lesz hangsúlyos, vagy éppen fájó az említett tételek hiánya, nem?

Egyébként Legendd maga elég frappánsan válaszolt délelőtt ugyanezekre a kérdésekre.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#221) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Én még mindig tartom magam ahhoz, hogy a 4 col, egy modern okostelefonhoz egyszerűen kicsi. Bár ezt is embere váogatja.

All→M8

(#222) hericstamas


hericstamas
tag

Mai tapasztalat. 5s-ről váltva van egy elsőre haszontalan újítás a live photo. Mondom elsőre, nagyon jó cucc. Gyereket csak ilyennel éri meg fotózni. Nekem must have lett. Tudom, hogy 6s is tudja, de én nem tudtam, hogy ez ilyen jó.
Ja és az akkumulátor is kb. kétszer annyit bír nálam. Ma nagyon durván megkínoztam és 28%. Ilyen telefonom még nem volt. Ha a T39-et nem számítom. :-)

[ Szerkesztve ]

Az is demokrácia amikor két farkas és egy bárány szavaznak, hogy mi legyen a vacsora. :-)

(#223) tDr1v3r válasza Mr.Silkó (#209) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szerintem meg ugyananyi igény van rá iOS-nél is, mint bármilyen más telefonnál... tehát aligha.

Vannak rá jó kis 3rd party appok, amik amúgy is bármelyik gyárinál okosabbak... innét kezdve meg szerintem túl is van magyarázva az egész. A gyári app amúgy is point and shoot-ra épül, a fotózósabb felhasználók meg majd szednek le rá egy másikat - bár minek, ha egy (régi!) belépő MILC kenterbe veri akármikor...

Nálam nagyon úgy néz ki hogy eldőlt, kell egy szürke SE az i5-öm helyére. A hardver megnyerő, a design még mindig milliószor szebb mint az i6-6s vonalon lévő csíkos izé (azt szvsz eleve ejteni is kellett volna, és erre építeni), a méret is a megszokott... nem tudok miért panaszkodni, ez nekem úgy jó ahogy van.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#224) hericstamas


hericstamas
tag

Ja és még egyszer utoljára: "Az Apple nem csak ezt a telefont akarja eladni neked, hanem az egész szisztémáját. Így magában vizsgálni, másokhoz hasonlítani teljesen felesleges. Ez egy ökoszisztéma szerves része. Melyik cégnek van még ilyen, a piacon?
Tárhely, ha kevés a 16GB, az ugye elsősorban az alkalmazásokat érinti. Zene, fotók az icloudban, apple music-on. Havi 1 USD 50 GB tárhely, amit minden apple eszközöd egyszere használ. 3 USD a 200 GB. Oké kell hozzá wifi, vagy LTE és akkor mi van. Azért mindenki hozzáfér valahogyan, ha akar.
Kijelzőméret, ez egy telefon. Vegyél mellé ipadet van mindenféle méretben. Azon is fel tudod venni a telefont, ha éppen az van a kezedben. Buszon, vonaton filmet nézni, netezni bőven jó. Otthon meg ott az apple tv.
Mondjuk azon lehet filmet nézni, netezni.
Értesítőled, vegyél Apple watchot. Az is durván integrált a rendszerbe. Ja és ezt azt tud még mellette.
Ja, hogy nálunk senki nem gondolkodik így, pedig használtan előző generációkból relatív megfizethetően össze lehet hozni.
Ez a sztori nem csak az iphone-ról kéne, hogy szóljon."
Bocs az ismétlésért, de a linket nem biztos, hogy elolvastátok volna.

[ Szerkesztve ]

Az is demokrácia amikor két farkas és egy bárány szavaznak, hogy mi legyen a vacsora. :-)

(#225) tom_87 válasza B-L-A-C-K (#40) üzenetére


tom_87
tag

A kettő hogy függ össze? Mikor BB-m volt akkor microSD kártyát használtam és a rendszer letitkositotta az adatokat (van ilyen funkció). Számítógépen nem tudtam visszaolvasni az adatokat.

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#226) aprokaroka87 válasza hericstamas (#224) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

számomra a felhőben történő adatárolás sohasem lesz elsődleges prioritású.

az a baj hogy az Apple túlzottan bízik abban hogy az a jó ahogy gondolja.
évek óta nincs komoly fejlesztés IOS-ben.

(#227) Scholes9 válasza hericstamas (#39) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Remek meglátás, nekem is ez volt az érzésem a teszt végigolvasása után, nem véletlenül.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#228) DS39 válasza aprokaroka87 (#226) üzenetére


DS39
nagyúr

Hát minek, a márka eladja magát.

(#229) hericstamas válasza aprokaroka87 (#226) üzenetére


hericstamas
tag

Én először egy iPhone 5-t fogtam a kezemben talán ios 7-tel. Na az katasztrófa volt. Egy napig volt meg azt visszaadtam. A mai ios azért az elmúlt kettő évben rengeteget fejlődött. A 8-as vége pl. kifejezetten jó volt, aztán megint jött a 9. ami bugos. Engem ez zavar a legjobban, hogy vannak bosszantó hibák. Mindig becsúszik valami. Ez a 9.3 is... Persze minden relatív, egy ilyen sok szempontból tökéletes rendszerben, ilyen hardver mellett minden kis hiba nehezen tolerálható.

Az is demokrácia amikor két farkas és egy bárány szavaznak, hogy mi legyen a vacsora. :-)

(#230) petymeg


petymeg
addikt

Végre megint egy szép szifon. Az utóbbi kettő nem tetszett.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#231) tom_87 válasza Gentleman. (#115) üzenetére


tom_87
tag

Bocsi, de ettől a presztizs telefon szövegtől rosszul vagyok...

[ Szerkesztve ]

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#232) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

ha csak telóra + facebookra + photora kell mobil akkor nehéz az SE-nél praktikusabbat találni...
elegáns, nadrág/farzseb-proof, jóakksis, árértékOK. az emberek 90%-ának ez elég.
a maradék 10% meg rétegigény. fájó picit h nem 4.2"-4.4", de egyelőre még éppen normális keretek között használható a gépelés... arról nem is beszélve, h 90°al elforgatva kétkezesen gyors az smsírás, abban nincs hiba. persze lehetne még extrásabb belső cam és vízálló + Qi, de majd legközelebb. sosem lehet cél egy tökéletes teló legyártása... gondolni kell a köv. sorozatra is. én azt mondom, ez egy meggyőző specifikáció lett. 10éve még kiröhögtük volna a 4col-t, mert túl nagy... a gond tehát az, hogy az emberek képtelenek megmaradni... mindig valami új kell, valami más. de hát ilyen a fogyasztói társadalom.

[ Szerkesztve ]

(#233) tDr1v3r válasza Ágógreen (#232) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Én tökéletesen gépelek álló módban egy kézzel, egész ritkán megy mellé egy-két karakter. Nekem konkrétan ez a legnagyobb érv a méret mellett... médiát fogyasztani biztosan jobb a nagyobbal.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#234) Ágógreen válasza tDr1v3r (#233) üzenetére


Ágógreen
senior tag

médiát fogyasztani egy FullHD/4K projektorral érdemes...

(#235) hericstamas


hericstamas
tag

Számomra a billentyűzettel kapcsolatban az a legzavaróbb, hogy nincs magyar t9. Ez az automatikus javítás meg az örületbe kerget, tudom kikapcsolható. A Blackberry os billenytűzete kellene nekem, eddig az volt ekkora méretben a legjobb. Kijöhetne vele a bb iosre. Mekkora poén lenne.

[ Szerkesztve ]

Az is demokrácia amikor két farkas és egy bárány szavaznak, hogy mi legyen a vacsora. :-)

(#236) Ágógreen válasza hericstamas (#235) üzenetére


Ágógreen
senior tag

jogos

(#237) scbb válasza Ágógreen (#234) üzenetére


scbb
tag

En hülye meg tableten olvasom a hireket :))

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#238) #20655360 válasza callmeakos (#221) üzenetére


#20655360
törölt tag

Sztem meg nem. Nagy kezem van, mégis ez a méret a legkényelmesebb. Ezt legalább lehet stabilan tartani.

(#239) Potrien


Potrien
senior tag

Szerintem jó kis telefon lett :C

(#240) Postas99


Postas99
senior tag

Nem vagyok Énfón párti, de meg kell hagyjam ez jó készülék lett. A hardver kellően erős, kis mérete miatt az emberek jó részének elegendő. Az apple tarolni fog vele, ilyen méretben nincs android vonalon semmilyen HASZNÁLHATÓ készülék.

Az M$ idén kinyírta a saját platformját, akik Win vonalról jönnének sokan nem akarnak droidot marad az alma mint megbízható cucc, és sokan meg fogják venni emiatt is. Ez is eladás növelő tényező.

A fájó pont továbbra is hogy alapvető hibák (másnak nem bug hanem FJÚCSÖr, majd a jövőben javitandó)
még mindig vannak benne. Egy nyamvadt SMS szöveg másolás tárcsázóba aminek a tartalmát nem módosíthatod, enyhén szólva is GÁZ. A fapados "nokiák" is tudták ezt..

Majd kinövik eccccccer valamikor, talán.

A profit maximalizálásban és adó elkerülésben pedig a cupertioniak tényleg a legjobbak.

(#241) radi8tor válasza hericstamas (#235) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze hogy kikapcsolható:
Beállítások / Általános / Billentyűzet
Automata javítás

⭐ Stella

(#242) dragonfx


dragonfx
veterán

150-180ért egy 4" ocska felbontású telot venni gratulálók. ennek a feléért 5.5 fhd hasonló hardverű telot kapni android alapon...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#243) Horovic


Horovic
aktív tag

Én is befizettem egy kis profitot a Apple-nek egy SE formájában, eddig nagyon bírom. :C

(#244) consono válasza dragonfx (#242) üzenetére


consono
nagyúr

Pont a lényeget nem érted...

"In God we trust. All others must bring data"

(#245) #20655360 válasza dragonfx (#242) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nem mindenkinek kényelmes a nagyobb teló. Mint írtam feljebb, nekem a 4ˇ" az ideális, pedig a huawei mate (6"?) telómat is tudtam 1 kézzel kezelni.

(#246) msr


msr
csendes tag

Apple-el kapcsolatban mindig tök cinikusan fogalmaztok unalmas már!

(#247) Scholes9 válasza dragonfx (#242) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Leírtam már párszor h nem mindenki szeret téglákkal rohangálni :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#248) Gainka


Gainka
őstag

És igen számomra ez a nap bele irodott a történelembe! :D Van valaki az erkélyen, a sárga házas fotón, én elsőnek látom ezt, van élet a sárga házban yess :D

(#249) Tikakukac válasza dragonfx (#242) üzenetére


Tikakukac
titán

Legközelebb megmondom az ügyfélnek, hogy nehogy má' 12"-os ultrabookot vegyen! Ennyiből vehet 17"-os workstationt is! Vigye azt, mert az mindenben nagyobb-->jobb :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.