Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) catroot válasza simihun (#397) üzenetére


catroot
veterán

Mivel nagyon nem szoktam több perces videót rögzíteni, nem hallgatok mp3-at (YT-on hallgatok zenét a háttérben, meg Soundcloud) és már újabb appokat nem rakok fel (több, mint 90 van fent, megvan minden ami kell), így nekem a mostani 2 giga elég még.

De egyébként, ha törlöm a cache-t is a telefonról, akkor jön még plusz pár giga.

Szerk.: tessék

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#402) Scholes9 válasza calocsay (#395) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Te nem ugyanezt csinálnád? :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#403) lugosi válasza yoshimitsu81 (#390) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Alapvetően azért ez egy igazi közhelygyűjtemény amit leírtál. Kis túlzással napi szinten tucatszor megjelenik ez a szifon topikokban. Nem a személyed ellen szól, de nagyon unalmas ezeket a panelszövegeket olvasni minden egyes iPhone topikjában. A te hszedben csak annyi különleges volt, hogy közel az összes szokásos szöveget összeszedted egybe ;)

(#404) Wesder válasza B-L-A-C-K (#378) üzenetére


Wesder
félisten

Bekapcsgomb nem éleszti a kijelzőt?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#405) zebede válasza calocsay (#395) üzenetére


zebede
őstag

Távol álljon tőlem hogy az Apple-t védjem, de nem tudom honnan vetted ezt az 50-70 ezres különbséget.
Megnéztem most a MM honlapját, 159 ezerért kínálják a 16 gigást, 199 ezer a 64 gigás.
Tehát 40k a különbség, ami már majdnem ott van a szerinted 30 ezres, elfogadható árrésnél. :)

De!
Ugyanebben a boltban kíváncsiságból ránéztem egy szintén nem bővíthető Samsung S6-ra és láss csodát a 32 gigás 166 ezer a 64 gigás 230 ezer.
Tehát 64k a különbség. :Y
És 32 vs 64 gigáról van szó, míg az iPhone SE esetében 16 vs. 64 giga.

[ Szerkesztve ]

(#406) Wesder válasza zebede (#405) üzenetére


Wesder
félisten

Oké hogy ott több a felàr, de szinte ugyanannyiért 2x tàrhely jàr.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#407) iMagic7 válasza Wesder (#406) üzenetére


iMagic7
tag

Viszont a +32gb több mint 1/3al drágább ,mint az Apple +48gb tárhelye... ;)

(#408) #03372544


#03372544
törölt tag

Ios-en szoktak történni olyan furcsaságok mint androidon, pl hogy időnként egyes appok elkezdik nagyon meríteni az akkumulátort, vagy hasonlók?
Régóta szívok ilyennel kíváncsi vagyok ezen a rendszeren mi a helyzet.
Esetleg ha valakinek van összehasonlítási tapasztalata android rendszerű felső kategóriás géppel, az tudna pár érvet mondani az ios mellett / ellen?

(#409) zebede válasza Wesder (#406) üzenetére


zebede
őstag

Ja! Hogy ott oké a bitang magas felár, aminek itt a fele is felháborító. :C

(#410) Wesder válasza iMagic7 (#407) üzenetére


Wesder
félisten

De minek vennél 64-et ha 32-vel is beéred? Igaz ilyenkor az szív akinek a 64-es kell.

Zebede
Nem úgy oké hogy rendben van, hanem értem mit akarsz mondani. Ott is pofàtlsnsàg, mint minden gyàrtónàl.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#411) B-L-A-C-K válasza Wesder (#404) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De, de úgy a kezedbe kell venni, a gombot meg pl az asztalon is kényelmesen megnyomhatod.

(#412) zebede válasza Wesder (#410) üzenetére


zebede
őstag

Azért hoztam ezt a példát, mert a kolléga ezt írta:

"Ennyit egyetlen cég se keres magán a telefonon. Az évezred legpofátlanabb üzleti húzásának tartom ezt, "

(#413) kali válasza #03372544 (#408) üzenetére


kali
legenda

igen, mert bizonyos külsős alkalmazások bármilyen rendszeren tudnak problémát okozni, ez nem android, ios vagy wp függő.
nagyon sok előny és hátrány felsorolható lenne, de ez egyéni elvárások kérdése, mert nem mindenkinek azonos előnyök vagy hátrányok számítanak döntő tényezőnek.
egy példa, ha például szempont a frissítési mód; amikor kiadnak egy ios verziót, akkor abban a pillanatban elérhető minden országban az összes támogatott független és szolgáltatós készülékre, amíg például android esetén még országon belül is akár több hetes/hónapos eltérések ia előfordulnak mondjuk a szolgáltatók között, vagy a szolgáltatós és független készülékek esetén, egyszer valamelyik szolgáltatós érkezik korábban, máskor a független, kiszámíthatatlan módon.
a másik oldal; kevésbé mókolható az ios, még jb esetén sem annyira, mint az android alapban.

(#414) iMagic7


iMagic7
tag

A cikkhez...
A parlament nem égett volna ki ,ha a tisztelt tesztelo szíveskedik az ujjával oda kattintani es máris ,ugy cselekszik az automatika....
Nem egy nagy was ist das ;)

(#415) Wesder válasza B-L-A-C-K (#411) üzenetére


Wesder
félisten

Ne legyünk ennyire lustàk kérem :DD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#416) Hunt3r22 válasza yoshimitsu81 (#390) üzenetére


Hunt3r22
őstag

:DDD

Ezért szeretem olvasni ezt a topikot. ;]

Xr

(#417) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

"A fotók 4:3-as képaránnyal készülnek, a mentési sebesség szélvészgyors, ha már ugye a fókuszálás nem az."

Ezt nem tudom hova tenni. Olyan brutálgyors az i6 óta az autófókusz az iPhone-okban, hogy az államat keresgettem, amikor először próbáltam. Az SE is ilyen, direkt megnéztem.

A Parlamentről készült kép viszont jól mutatja, hogy kellene ide manuális záridő és érzékenység állítás, mert így egyszerűen kiégnek a fényesebb pontok.

Van benne. Igen a gyári alkalmazásban.

"A vaku is erős, csak az vele a gond, hogy érintés esetén nem villan fel, kizárólag csak exponáláskor működik, így azért bele lehet futni homályos felvételekbe."

Fókuszál exponálás előtt, amihez felvillantja a ledet.

[ Szerkesztve ]

(#418) Wesder válasza zebede (#412) üzenetére


Wesder
félisten

Nem is értem ezt a felvetést. A vàllalatoknak mi csak perselyek vagyunk. Némelyikből több, màsikból kevesebb pénz jut a zsebükbe. Akkor lenne igaz az àllítàs ha a 32 és 64 is ugyan annyi lenne, vagy az előàllítàsi költséggel lenne dràgàbb a nagyobb.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#419) Biggeszkij válasza cigam (#358) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Na ez egy értelmetlen érv. Ha a kínaiak csinálnak egy új modellt, (még ha piacon beszerezhető alkatrészekből is), akkor az vajon csak úgy megterem egy bokorban? Azt nem kell megtervezni, az alkatrészek helyét optimalizálni? Mennyiben más azt kifejleszteni, mint egy iphone-t? Továbbra így az a véleményem, hogy az iphone egy minőségi készülék, de irgalmatlanul túlárazott. Hogy a leggyorsabb? Hát, pl. a Meizu 6 Pro gyorsabbnak tűnik, de legalábbis nem lassúbb. Ja és nem mindegy, hogy milyen felbontású kijelzővel érik el ezt a fene nagy sebességet. Szerintem a háromszáz-egynéhány ppi-s képpont sűrűség azért messze nem világbajnok. Még ilyen kis kijelzőn sem. Láttam már milyen nem ájultam el tőle...

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#420) B-L-A-C-K válasza Wesder (#415) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez kényelmi szempont, de ezen nem is rugóznék, a lényeg szerintem SE-nek van a legjobban használható ujjlenyomat olvasója.

(#421) Wesder válasza Biggeszkij (#419) üzenetére


Wesder
félisten

De 300-350ppi-nél szerintem nincs is nagyobbra szükség, csak az akkut meg a többi cuccot terheli feleslegesen.

B-L-A-C-K
Oké hogy kényelmi szempont, meg biztos jó. Egy 6/6s esetében nem lehetséges a bekapcsgombot megnyomni, ha asztalon van? (Nem tudom hol helyezkedik el pontosan) Nem kötekszem mert elfogadom az érvedet, meg megértem az àllàspontod. Az én telómon oldalt van (Leagoo fujj kacatdroid ;] ) és asztalon is be tudom nyomni a bekapcs gombot hogy megnézzem mi jött ha villog a LED.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#422) iMagic7 válasza B-L-A-C-K (#420) üzenetére


iMagic7
tag

Vannak emberek akiknek semmi sem jo .....

Sajnos ez az iromány is elég gyengére sikeredett...
Kamera hiányossága inkább a tesztelo hibája ,ahogy az ujjlenyomat olvasó sebességével sincsenek teljesen tisztába ....

R3dsnake: pont ez az ,Sztem az Apple végre pont figyelt a felhasználók visszajelzeseire es próbáltak így megalkotni ezt a készüléket

[ Szerkesztve ]

(#423) r3dsnake válasza iMagic7 (#422) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Engem nagyon felcseszne a 6s TouchID-ja. Nem is értem miért nincs rá opció, hogy "lassabbá" tedd.

(#424) B-L-A-C-K válasza Biggeszkij (#419) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az a baj ha beleraksz egy sokkal nagyobb ppi-s képpont sűrűségű kijelzőt ekkora méretben te nem fogod észrevenni úgysem, így tök felesleges az egész.

wesder: Lehet nem kötekedsz, de teljesen felesleges ezen vitázni, akármit mondasz akkor is sokkal egyszerűbb megnyomni középen egy gombot emiatt, mint a telefon oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#425) Hunt3r22 válasza r3dsnake (#423) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Használj másik ujjadat és akkor nem csesz fel. :U

Xr

(#426) r3dsnake válasza Hunt3r22 (#425) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Persze, csak azért cserélgessem, hogy épp mit akarok a telóval. Főleg, ha értesítés jött és mégis fel akarom oldani, akkor váltsak fogást másik ujjhoz. Baromság.

(#427) Wesder válasza B-L-A-C-K (#424) üzenetére


Wesder
félisten

Félreértesz, igen egyszerűbb, ezt nem vitatom és igazad is van. Azért kérdeztem, mert ugye akit zavar, mint pl r3dsnake forumtàrs, annak a bekapcs gomb nem-e alternatíva. Én is befejezem, túltàrgyaltuk/kitàrgyaltuk :R

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#428) motoflug válasza Agrippa22 (#399) üzenetére


motoflug
őstag

Nekem is most Z1C-m van, leírnád kérlek a tapasztalataid a váltás után? Akár privátban is. :R

(#429) Biggeszkij válasza B-L-A-C-K (#424) üzenetére


Biggeszkij
aktív tag

Szerintem kb 400-450 ppi az a határ, aminél feljebb nem érdemes menni, mert valóban nem látni a különbséget, viszont érezni az akku fogyasztásán. Vagyis 5 collon max FHD, 4-en HD nekem mindenképp indokolt.

Nem akartam senkit semmiről meggyőzni, csak leírtam a véleményem. Mindenki olyan készüléket vegyen, amilyet szeretne.

De most már búcsúzom ettől a fórumtól, további minden szépet és jót mindenkinek!

"Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

(#430) kali válasza Biggeszkij (#429) üzenetére


kali
legenda

az akkumulátoros fogyasztáson sem feltétlenül érezni, legalábbis nem törvényszerűen negatív irányban, van rá példa egy adott gyártónál, hogy azonos méretű kijelzőnél megoldotta, miszerint típuscsaládon belül az full hd után a következő típusba betett quad hd kevesebbet fogyaszt.
ez a gyártó lesz az apple (amoled) beszállítója.

[ Szerkesztve ]

(#431) Lirion válasza B-L-A-C-K (#424) üzenetére


Lirion
addikt

Az a baj ha beleraksz egy sokkal nagyobb ppi-s képpont sűrűségű kijelzőt ekkora méretben te nem fogod észrevenni úgysem, így tök felesleges az egész.

Olyan jó lenne, ha nem tennének az emberek ilyen kijelentéseket. Istennek képzeled magad, hogy eldöntöd, mindenkinek elég a 300 ppi? :F

A legnagyobb baj az, hogy az iphone júzerek nagy része minden alkalommal elmantrázza, hogy minden úgy tökéletes és jó, ahogy az apple megcsinálta és észre sem veszik, hogy 1-2 évvel korábban még az volt a hülyeség, amit ma dícsérnek.

(#432) B-L-A-C-K válasza Lirion (#431) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szóval azért mert valaki más véleményen van mint te már Istennek képzeli magát :F Vicces fiú vagy te lássuk be.

A legnagyobb baj az, hogy az iphone júzerek nagy része minden alkalommal elmantrázza, hogy minden úgy tökéletes és jó, ahogy az apple megcsinálta és észre sem veszik, hogy 1-2 évvel korábban még az volt a hülyeség, amit ma dícsérnek.

Nem tudom itt mire célzol, de mivel már kikacagtalak a mondókád első részében is, így erre fittyet hányok. ;)

Még annyit hozzátennék hogy minden egyes megnyilvánulásod fika a készülékkel kapcsolatban, akkor nem értem miért vagy itt. Vagy lefekvés előtt gondoltad trollkodsz még egy kicsit? Hidd el nincs erre szükség itt, és kutyát sem érdekli.

[ Szerkesztve ]

(#433) Pxs


Pxs
aktív tag

Olvasom a cikket és közben nézegetem az Xperia Mini Pro-t az asztalomon.. :D

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#434) #40359168 válasza Pxs (#433) üzenetére


#40359168
törölt tag

Nem lagzik rajta nagyon a 9.3.1? :DDD

(#435) Kobor válasza Pxs (#433) üzenetére


Kobor
aktív tag

Imádtam azt a telefont, még mindíg megvan, nincs szívem megválni tőle :)
Elfogadnék az SE-m be is egy fizikális billentyűzetet.....

(#436) joey04 válasza B-L-A-C-K (#432) üzenetére


joey04
titán

Ne etesd

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#437) tDr1v3r válasza tom_87 (#394) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Haha, én az 5-ösömet pont emiatt akarom most lecserélni. Csak az egész teteje enged fel... :D

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#438) huan


huan
őstag

Autós tartót keresek az SE-hez, de nem kínai gagyit szeretnék, hanem valami minőségi cuccot.
Van ötlete valakinek?

(#439) Ufff válasza huan (#438) üzenetére


Ufff
senior tag

Nekem egy Nokia CR-122 van hozzá. Imádom! Stabil, masszív, univerzális, nem rezeg a rossz úton sem, nem takar ki a kijelzőből.

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#440) nikilauda válasza huan (#438) üzenetére


nikilauda
senior tag

Én egy Nokia cr-123-mat használok, de a töltőkábelt nehezebb a tartóban lévő telefonba csatlakoztatni. Egy kis megszokást igényel.

(#441) huan


huan
őstag

A Nokia tartók jó minőségűek,gondolom. Tartják rendesen a telefont?
(#440) nikilauda: Csatlakoztatás után helyezed a tartóba?

[ Szerkesztve ]

(#442) huan válasza Ufff (#439) üzenetére


huan
őstag

A CR-122 "karmai" műanyagok, vagy gumik? A telefont oldalról lehet "beletolni" ?
Látom, szétnyitható...

[ Szerkesztve ]

(#443) delibab


delibab
senior tag

Szerintem ez a topik simán lehetni beszélgető/off topik... ennyi felesleges nem ide tartozó baromságot már rég olvastam egy helyen... :W persze az apple cikkeknél ez jellemző mert akit nem érdekel még az is itt éli ki magát...

Na a lényeg, hogy tegnap vettem egyet én is és bár szerettem az i6-ot, ez most nagyon bejön. Ma átköltözök teljesen a hatosról aztán annak elengedem a kezét.

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#444) #03372544


#03372544
törölt tag

Gépelni mennyire kényelmes ezen?
Most 5" telefonom van, egyszer próbáltam egy sony z1c-t, de az nekem kényelmetlenül kicsi volt a billentyűzet miatt.
Ennél kompenzálja a bill alkalmazás valamennyire a kis méretet?

(#445) Lirion válasza B-L-A-C-K (#432) üzenetére


Lirion
addikt

Ha már reagálsz, legalább arra reagálnál, amit írtam és nem vmi kitalált maszlagra, ami csak hasonlít az általam írotthoz. :U

(#446) r3dsnake válasza #03372544 (#444) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

iPhone-on szerintem magasan a legjobb a gépelési élmény. Nekem nem volt 4" felettim, de nem is hiányzik. Ráadásul egy kézben fogva is tudsz üzenni kényelmesen.

(#447) #03372544 válasza r3dsnake (#446) üzenetére


#03372544
törölt tag

Nem könnyű mellé ütni, vagy ha sikerül mellé akkor jól javítja?

(#448) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Még nem töltöttem a telefont péntek dél óta (akkor felnyomtam 100%-ra). Azóta navigáltam is vele több órát (waze: 73%, Sygic 9%), fotóztam (Kamera 11%), telefonáltam párszor. (ezek utolsó 24h adatai)
:C

Használat: 6h
Készenlét: 43h

Akku most 25%-on áll.
NEM alacsony töltöttségű mód! :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#449) hericstamas válasza #03372544 (#447) üzenetére


hericstamas
tag

Ha egy kézzel használod, akkor sokkal pontosabb mintha két kézzel próbálnád. Engem ez egy éve zavar. A leggyengébb pontja a szövegbevitel a 4"-os szériának. A hibajavítás használhatatlan, t9 magyarul nincs.

Az is demokrácia amikor két farkas és egy bárány szavaznak, hogy mi legyen a vacsora. :-)

(#450) lugosi válasza r3dsnake (#446) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem a legjobb szoftveres (csak touchscreen) gépelési élmény a Blackberry Z10-en volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.