Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) radi8tor válasza Sztif (#1499) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet bármennyire frankó 6S de sosem lenne nekem alternatíva, mert én ekkora telefont akartam venni. Nem nagyobbat.

⭐ Stella

(#1502) Sztif válasza radi8tor (#1501) üzenetére


Sztif
aktív tag

Franko, de nekem nagy volt. Fel evig hasznaltam. A lekerekitett szelek sem tetszettek. Anno azt vettem, mert nem ugy tunt hogy lesz SE. Csak remeltem egyszerubben es gyorsabban lemegy a valtasi folyamat.

- Kérsz egy rágót? - Milyen ízű? - Formalinos. - Utálom a formalint.

(#1503) gpeeter


gpeeter
csendes tag

Ma vettem át az SE-t, egyelőre szokjuk egymást (elég könnyen :) ).
Viszont akadt egy kis gondom...állítólag nem voltam elérhető egy ideig, pedig az adott intervallumban tulajdonképpen végig a kezemben volt és a térerővel se volt gond. Utólag se kaptam értesítést nem fogadott hívásról és a nekem elküldött SMS sem érkezett meg...

(#1504) 4264adam válasza B-L-A-C-K (#1495) üzenetére


4264adam
veterán

Kifejezetten ez a méret kell nekem, árban is ragaszkodom a 200k hoz (64gb)

(#1505) DaWe94


DaWe94
senior tag

13-án lesz egy hónapja, hogy használom a készüléket. Első "almám", de nagyon úgy vagyok vele, hogy nem az utolsó. :D Teljesen megvagyok vele elégedve és a mérethez is hozzászoktam (5,5 után). Az iOS is nagyon tetszik... meg van benne minden ami az androidból és a wpből hiányzik. Én személy szerint beleuntam már az android témába 2010 óta. 6 év alatt sikerült elég tapasztalatot szereznem a rendszerről, fejlődéséről, minden árkategóriában. Nem nyűgöz le már a "szabadság" amit nyújt és a mókolásból is "kinőttem" már. Egy megbízható telefon kellett nekem, amit sokáig tudok használni anélkül, hogy az agyamra menne x év/hónap után. Hát most úgy érzem megtaláltam. Persze hiányolok 1-2 dolgot az iOS-ből, de ezek nem egetrengető problémák. Én is csak azt tudom mondani, hogy "miért nem váltottam hamarabb?!". :D :C

(#1506) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Asszonynak is rendeltem ilyen Nillkin szilikon tokot (5S-re), ez ma jött meg, elég sok i5/5S tokom volt már, de ilyen jó szilikon tokkal még nem találkoztam 5-ös szériánál, passzos, vékony, kellemes a tapintása, csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#1507) zsinnyegtet


zsinnyegtet
aktív tag

Ha minden jól megy vasárnap este vége a várakozásnak. Végre megérkezik...silver 64 Gb. :C

[ Szerkesztve ]

A rock and roll az nem egy tánc...

(#1508) d@minator válasza gpeeter (#1503) üzenetére


d@minator
addikt

Nekem ugyenez volt ma 6S-en. Telekomos vagy?

(#1509) D4ni válasza DaWe94 (#1505) üzenetére


D4ni
őstag

Te is meguntad a sziamiaut? Én mondjuk nem egy SE-t vettem, hanem i6S plust mert az közelebb állt a redmi note 2-höz :D

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#1510) DaWe94 válasza D4ni (#1509) üzenetére


DaWe94
senior tag

Hát látod, meg. :D "Üdv a klubban :D "Egy 6S+ nekem is jobban bejött volna méretben, de nincs gáz ezzel sem. :D Csak hát nem egy pénztárcabarát az a telefon. :/

(#1511) Scholes9 válasza B-L-A-C-K (#1495) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ja azért a legnépszerűbb telefon a Telelekom oldalán jelenleg is :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1512) radi8tor válasza gpeeter (#1503) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szolgáltatónál lehet érdeklődni ilyen után, ha többször előfordulna.

⭐ Stella

(#1513) D4ni válasza DaWe94 (#1510) üzenetére


D4ni
őstag

Mikor rám jött az iPhone láz mindenhol az SE-t kerestem , de sem az apr-ekben sem a szolgáltatóknál nem találtam azonnal . Végső lépésként kérdeztem meg mi a helyzet plus terén... És elhoztam ezt :D

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#1514) DaWe94 válasza D4ni (#1513) üzenetére


DaWe94
senior tag

Nekem még szerencsém volt, valószínűleg az első "körből" rendeltem a telekomtól. :D Nem bántam meg egyáltalán a váltást. :)) Már a MIUI innen-onnan ööszecopyzott kezelőfelülete is kiakasztott.

(#1515) gpeeter válasza d@minator (#1508) üzenetére


gpeeter
csendes tag

Igen. Azóta nem volt ilyen (vagy nem tudok róla ). De akkor ezek szerint lehet szolgáltató hiba.

[ Szerkesztve ]

(#1516) d@minator válasza gpeeter (#1515) üzenetére


d@minator
addikt

Akkor én is megnyugodtam. :) Hívást sem tudtam indítani aztán újraindítottam a telót és jó lett, az sms-ek is sorban megérkeztek. Hirtelen azt hittem az iPhone is lesüllyedt Android szintre. :D

(#1517) Scholes9 válasza DaWe94 (#1514) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nekem az Android mindig is egy beta verziós os állapotát tükrözte, az iOS ezzel szemben egy tökélyre csiszolt rendszer. Szubjektív véleményemet hallották :D

Öcsémnek mutattam tegnap este, h milyen is a most már több, mint 2,5 éves 5S-en netezni, eléggé le volt döbbenve :DDD

Lassan 5 hónapja használok iOS-t, de eddig semmi gondom nem volt vele, egyszer sem fagyott le, aki egyszer megismeri az általában többet nem nagyon fog mást használni, szerintem :B

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1518) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok!!Az lenne a kérdésem,hogy az normális hogy a hang gombok meg a bekapcsolo gomb is nagyon lötyögnek.Az látszik hogy kb 1mm lehet a hely ahol mozognak de kb zizegő hangot adnak ki magukból és hogy ha emailt kapok és a rezgés be van kapcsolva akkor olyan zizegő hangot ad ki magából a telo mivel probáltam az emailnél más vibrálást beállítani de nem lehet csak az van hogy 2szer rezeg egymás után.Szóval másnál így van vagy csak az enyém van rosszul összerakva???!!!Válaszokat előre is köszönöm.Iphone 6nál nem volt ilyen hang meg billentyű lötyögés ezért furcsa de lehet sima 5nél is így lehet mivel ugyan az a ház.

(#1519) bluemirage válasza kkp900 (#1518) üzenetére


bluemirage
őstag

Közismert: visszaolvasva, rákeresve

Meliora sunt bono inimica

(#1520) kkp900 válasza kkp900 (#1518) üzenetére


kkp900
senior tag

Ezt olvastam de akkor most mindegyik ilyen vagy csak mi fogtuk ki???Nekem a hangerők is meg a bekapcsoló is lötyög és tuti ezért rezonál be vibrálásnál!!Szóval akkor MINDEGYIK SE ilyen vagy sem???Ezért lehet e gariztatni vagy felesleges és szokjam meg?!

(#1521) Masterboy84 válasza kkp900 (#1520) üzenetére


Masterboy84
tag

Én is és többen ezen akadtunk ki. Én próbáltam a garit iStyle-ban, azt mondta hogy ezek ilyenek. Az eladóé is kotyogott és a kiállított darab is. Úgy látszik ez fér bele 200 ezer Ft-ba :/

(#1522) Tibee86 válasza kkp900 (#1520) üzenetére


Tibee86
veterán

Ezért nem fogják cserélni, i5-nél feszes volt a bekapcs.gomb, meg is lett az eredménye.

(#1523) Sys85 válasza Tibee86 (#1522) üzenetére


Sys85
veterán

Az egy dolog hogy az i5nél voltak gondok a power gombbal,de ez azért nem lehet indok az SE lötyögő gombjaira.
Más gyártók megtudják oldani úgy hogy feszes legyen (még 100k alatti készülékeknél is),de ne legyen baja?200k-s telónál pláne illene az Apple-nek is megoldania.Szerintem...

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#1524) bluemirage válasza kkp900 (#1520) üzenetére


bluemirage
őstag

Meg kell szokni. Ez van. Állítólag az 5S is ilyen, így ezt a plusz feature-t megörökölte az SE is. :D

Meliora sunt bono inimica

(#1525) Tibee86 válasza Sys85 (#1523) üzenetére


Tibee86
veterán

Az i5 gomb problémáját javították az 5S-nél, az SE háza meg koppra ugyanaz, úgyhogy nem hiszem, hogy ez bárkit is meglepetésként ért. Ahogy korábban valaki írta, a 6/6S-nél nem lötyög, olyat kell akkor venni.
Az SE tudtommal nem 200, hanem 160 csak, de amúgy is olyan gyenge érvelés ez az "ilyen drága dolognál oldják meg" szöveg... Más gyártók drágább készülékeinél hidd el vannak komolyabb gondok is.

[ Szerkesztve ]

(#1526) BDave


BDave
őstag

sziasztok! rendelt valaki innen ilyen tokot? mik a tapasztalatok?

(#1527) Tibee86 válasza BDave (#1526) üzenetére


Tibee86
veterán

Én régebben egyszer igen, de hogy ettől az eladótól vagy sem azt passzolom. Kukába is kidobhattam volna az árát annyira gagyi volt az eredetihez képest. Persze ebből is biztos vannak különböző minőségüek.

[ Szerkesztve ]

(#1528) Sys85 válasza Tibee86 (#1525) üzenetére


Sys85
veterán

Azért írtam hogy 200k,mert nálam 32giga felett kezdődik a telefon,a 16giga nekem nem opció,a 64gigás meg majdnem 200k.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#1529) BDave válasza Tibee86 (#1527) üzenetére


BDave
őstag

Hát ja, talán egy próbát megér. Köszi!

(#1530) Masterboy84 válasza Tibee86 (#1525) üzenetére


Masterboy84
tag

Szerintem meg teljesen igaza van annak, aki azt mondja hogy ezt fele ennyiért is meg tudják oldani. És az enyém 200 ezer volt, mert 64 gigás. Ja és nehogymár azért vegyek 30 ezer Ft-tal drágábbat, mert az már annyira jó hogy nem lötyög a gombja se 😃😃 és különben se tetszik a 6S.

[ Szerkesztve ]

(#1531) Sys85 válasza Masterboy84 (#1530) üzenetére


Sys85
veterán

Ráadásul 30k-val drágábban még csak 16os 6s-t kapsz,a 64es 6s +60-70k,de ha csak a 16osokat hasonlítom össze,ott is 60-70k a különbség. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#1532) Tibee86 válasza Masterboy84 (#1530) üzenetére


Tibee86
veterán

Csak javaslat volt ha ennyire zavar lötyögés, nem annyira jó, csak más kialakításúak a gombjaik.
Az enyém színtiszta aranyból van, úgyhogy ne degradáljátok holmi 200 ezer forinttal, mert az SE 4 millióba kerül. ;]

(#1533) randras válasza kkp900 (#1520) üzenetére


randras
veterán

Amúgy Neked is csak fekvő helyzetben rezonál?

(#1534) den89


den89
tag

Sziasztok!

- SE-hez vennék dokkolót. A kérdésem az lenne, hogy miben különbözik az MF030ZM/A és az MGRM2ZM/A típusú dokkoló? Csak azért kérdezem mert előbbit egyes helyeken meg lehet kapni már 6-7 ezer Ft körül, utóbbi pedig 11-12 ezer Ft. Talán az egyik utángyártott a másik pedig eredeti? Ha igen, okoz bármiféle problémát, ha az utángyártottat veszem?

- Másik pedig, hogy autós töltőt vennék. Akkor ha MFI engedélyes, azzal már nagyon nem lőhetek mellé, ugye? Tehát pl: [link]

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

(#1535) nord_ válasza den89 (#1534) üzenetére


nord_
veterán

Az MF sorozatú csak 5/5S/SE kompatibilis, míg a másik minden, lightning csatlakozós iPhone-nal használható.

(Az autós töltős link nem megy. Belkint, Griffint használtam huzamosabb ideig, ezek nagyon megbízható 3rd party cuccok.)

[ Szerkesztve ]

(#1536) den89 válasza nord_ (#1535) üzenetére


den89
tag

Köszi!

Írom újra a linket: [link]

(#1537) kkp900 válasza randras (#1533) üzenetére


kkp900
senior tag

Igen csak akkor ha emailt kapok vagy viberen üzenetet.Kimondottan a lötyögés nem zavarna csak ez a rezonálás!! :(

(#1538) AndrewBlase válasza nord_ (#1535) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ezek szerint többféle lightning csatlakozó van??? :Y

Miért mindig én???

(#1539) nord_ válasza AndrewBlase (#1538) üzenetére


nord_
veterán

Nem, csak egyfajta. A tartó kialakítása miatt egyikbe belecuppan az SE, míg a többinél egy kis dudoron ül a készülék.

(#1540) nord_ válasza den89 (#1536) üzenetére


nord_
veterán

Hát ezt nem ismerem - de ha dicsérik, miért ne? :)
(Ha nem találsz róla elég értékelést, akkor szerencsére csak párszázzal drágábban adja a Griffint az Aqua.)

(#1541) AndrewBlase válasza nord_ (#1539) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

:F Akkor viszont nem értem az előző hsz-t, hogy az egyik csak az 5/5s/SE kompatibilis, a másik meg mindennel. Biztos bennem van a hiba. :F

Köszi! :R Lassan megtudok ezt-azt a telefonról, rendszerről, tartozékokról, mire sikerül magát a készüléket is beszerezni.
A töltőkábel és a Nilkin tok már megjött hozzá, így legalább már tudom, hogy mekkora is lesz a telefon fizikai mérete. :)) Még egy tok és a fóliák úton vannak. de biztos azok is hamarabb megérkeznek, mint a telefon.

Miért mindig én???

(#1542) B-L-A-C-K válasza AndrewBlase (#1541) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A csatija mindegyikhez jó, viszont csak 5-ös meg SE szériákhoz jó a kialakítása dokkolónak, azaz pl a 6-os széria nem fog belemenni (de ha csak SE-hez veszed akkor mind2 jó).

[ Szerkesztve ]

(#1543) RAMb0 válasza kkp900 (#1537) üzenetére


RAMb0
tag

Elsőre nekem is furcsa volt, mert korábban az i4S-emnél nem ez volt. De megszokható, bár valóban fura, hogy ennyiért ilyen "bakit" kapunk, de ha nem kell cserélni a power gombot pont az egy év gari lejárta után (az i4S-emnél pont így jártam, 2 héttel a gari lejárta után cseréltethettem, mert behalt), akkor meg nem érdekel. Legalább tutira meghallod, ha asztalon van, hogy rezeg, ha esetleg néma lenne. ;)

(#1544) nord_ válasza AndrewBlase (#1541) üzenetére


nord_
veterán

Mivel az egyiknél kitüremkedik a töltőcsati, ezért minden lightningos iPhone-t rá lehet tenni. A másik (olcsóbb) töltőnél nem kiáll, hanem besüllyesztett a csati: így logikus, hogy pl. a nagyobb külméretű 6-os szériát a kisebb helyre nem lehet beszuszakolni. :)

(#1545) RAMb0


RAMb0
tag

Valaki ajanlotta innen az alabbi tokot, megtetszett, igy be is rendeltem hirtelen:

[link]

Valahol sejtettem, hogy nem 1005-osan lesz tuti minőség, így az alábbi kép is bizonyítja, hogy nem ez lesz az a tok, amit nagyon sokáig fogok használni rajta:

Mentségére váljon az eladónak, hogy fólia is járt a tokhoz, bár szerintem nem mai darab volt, hiába volt teljesen pormentes és tiszta a kijelző, foltosan ragadt fel.

Az árát azért megérte, mert masszívan rajta van, de pl. az nekem nagyon fura, hogy a bekapcsoló és a hangerő gomboknál egy (ha nincs a tok a telefonon) kihulló műanyag gombokat kell használjam a gyári helyett. A némító kapcsolóhoz meg nagyon mélyen kell benyúlni. :(

Így ez szerintem (az én megítélésem szerint) egy 6/10-es tok.

Valaki tud olyat ajánlani, ahol a telefon saját gombjait használhatom és kb. hasonlóan vékony, de nincs az a felesleges merevítés az oldalán, mint a képen? Az alján sem kötelező, hogy körbe érjen a tok, mert így sok esetben tompított a mikrofonon is hívás során, halknak hallottak.

Ha hazaérek, teszek fel az i4S-nél legutoljára hosszasan használt tokról képeket, kb. hasonló jó lenne számomra. :)

[ Szerkesztve ]

(#1546) RAMb0 válasza RAMb0 (#1545) üzenetére


RAMb0
tag

Lejárt a szerkesztési idő, 100%-os akart lenni az elején a 1005 :D

(#1547) randras válasza JanuarJaguar (#1469) üzenetére


randras
veterán

Nekem egyelőre kicsit katyvasz... bár megnyugtat, hogy az asztali kliens "hibáit" vitték át az iOS verzióba is, szóval lehet, hogy csak én használom rosszul, és nem is bugok, nem tudom. Conversations view-ban ha megnyitom a legutóbb érkezett levelet, majd visszajelölöm olvasatlannak, a conversation összes levele olvasatlan lesz. Egy-két layout bug is van, megkapom az értesítést az új levélről, de az alkalmazás ikonján lévő badge-en a szám nem frissül csak miután beléptem az appba, majd ki. IMAP fiókban csillagozás is hektikus egy kicsit.

A VOX Player most akciós, elég jó kis zenelejátszó szinkronizációval, beépített SoundCloud és YouTube streameléssel. Én amúgy csak streamen hallgatok zenét, MixCloudon, SoundCloudon és most az Apple Music-ot is kipróbáltam, de az utóbbi kettőt nem tudnám összevetni, teljesen mások vannak rajtuk...

RAMb0: Ez hamis, Spigen tokok 5-6K körül mennek. A kép nem tudom mit szeretne mutatni, de az eredetiek nagyon jók, nekem Slim Armor S van. Mondjuk ha fazonra nem jön be akkor ennyiért is sok volt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1548) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

B-L-A-C-K és nord_:

Köszönöm, megvilágosodtam! :R
Egyelőre még csak tervezem a dokkoló vételt, jelenleg ez és ez van a pixisben, mint lehetséges megvásárlandó termék. Eredetileg olyat kerestem, ami kihangosítóként is funkcionál (és nem foglalja el a fél asztalt), de nem futottam bele ilyenbe.

RAMb0: Ezt a tokot várom még én is. Remélem jó (jobb) lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#1549) RAMb0 válasza randras (#1547) üzenetére


RAMb0
tag

A termék hirdetési oldalán egy szóval sincs írva, hogy Spigen tok lenne ;) Így abszolút biztos voltam benne, hogy bár valaminek a másolata lehet, de picit bíztam benne, hogy minőségibb.
A kép, amit betettem, azt mutatja, hogy az oldalán lévő szürke sáv egy sima műanyag keret, ami a szilikon tok körül megy. És eléggé eláll, vagy akár le is húzható a szilikonról, tehát tucat cucc. mondjuk a telefonon ráfekszik rendesen, elválasztani mondjuk a szilikon résztől így is el lehet simán.

Kezdésnek valami ilyesmi jó azért, míg nem találom meg a megfelelőt, valamennyire ez is véd a véletlen mikro, vagy rendes karcok ellen.

A 11. kerületben lehet kapni BMW-s tokokat, azok közül szemezgetek párral:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1550) B-L-A-C-K válasza RAMb0 (#1545) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én mutattam, de nem ajánlottam, csak mondtam jól néz ki és akár még jó is lehet, viszont én nem rendeltem be, de akkor ezek szerint nem is ajánlott....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.