Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-01 13:55:44

LOGOUT.hu

 iPhone 7 összefoglaló és gyakori kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) Ed Parker válasza -Ben- (#7833) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én ugyanígy vagyok vele, mindig elhatározom, hogy veszek egy nagyobbat és mikor a boltban megfogom jövök rá hogy mekkora péklapát :D
A galaxy s7edge is már nagy volt.

(#7852) Stunts666 válasza -Ben- (#7845) üzenetére


Stunts666
őstag

Sosem értettem ezt a felbontás mizériát... 27 colon nem látom a FullHD-n a pixeleket... Akkor 5,5 colon hogy látnám???

[ Szerkesztve ]

(#7853) -Ben- válasza Stunts666 (#7852) üzenetére


-Ben-
veterán

Akkor mi magyarázza azt a tényt, hogy pl. egy QHD kijelző sokkal-sokkal szebb? Miért olvashatóbbak a szövegek, miért élesebb, ha a szem nem érzékeli az efféle különbségeket? :U Ilyen alapon örökké jó lesz nekünk ez a 326ppi IPS kijelző... Sőt, sokan a kávamizériát nem értik, tehát a kávák is maradhatnak. Lehet zárni a fórumot, felesleges fejleszteni a okostelefonokat, elérték határaikat. :D

Ja nem...

(#7854) galaxys80: De most komolyan. A színeken kívül Te semmi különbséget nem látsz egy iPhone 7 és egy S7E kijelzője között? :F

[ Szerkesztve ]

(#7854) galaxys80 válasza -Ben- (#7853) üzenetére


galaxys80
veterán

Leginkább placebo. Ahogy a tv-knèl a 4K. ;)
Sokan esküdnek zene esetén a flac-ra. Aztán az első vakteszten elbuknak a legtöbben.

[ Szerkesztve ]

(#7855) tboldi


tboldi
nagyúr

Kicsit később, mint terveztem, de itt vagyok a tapasztalataimmal. Akiket nem érdekel, azoknak röviden: fasza az ájfón, lehet skippelni. :DDD

Szóval, miért is váltottam? Egyszerűen ráuntam az Androidra. 2011 óta ződrobotozok, és mindig moddolnom kellett, hogy tetsszen (root, CWM/TWRP, mindenféle romok, Xposed...). Tavaly szeptemberben vettem egy MacBook Airt, és nagyon megszerettem a macOS-t és a just works out of the box-érzést. Itt dőlt el, hogy a következő telefonom iPhone lesz. :)

Most már lassan 2 hete használom a 7-est, eddig meg vagyok elégedve. Van pár furcsaság (pl. Safariban a görgetés elég hamar megáll), illetve néhány dolgot hiányolok is (pl. a gyorskapcsolókat hosszan nyomva nem lép a beállításokba), de egyik sem olyan, amiért eret akarnék vágni. Az átköltözés simán ment, csak bejelentkeztem az Apple ID-mmal és a Google-fiókommal és mindent leszinkronizált. Képek, zenék átmásolása kicsit időigényes volt, de ezen is csak egyszer kellett átesni. Az alkalmazásaimat vagy azok alternatíváit 99%-ban megtaláltam, egyedül csak a győri buszmenetrendet hiányolom, viszont ez nem az Apple hibája. :D

Tetszik, hogy minden olyan smooth, tetszik a 3D Touch, de még a Taptic Engine is. A telefon és a MacBook közti szinergiát meg egyenesen imádom. Terveim szerint min. 2 évig tartanám meg, remélem, jó szolgálatot fog tenni addig is. :))

[ Szerkesztve ]

(#7856) lugosi válasza -Ben- (#7853) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Miért olvashatóbbak a szövegek"

Miért, olvashatóbbak a szövegek?

(#7857) -Ben- válasza lugosi (#7856) üzenetére


-Ben-
veterán

Egyértelműen élesebbek a betűk. Kétlem, hogy különleges (sas) szemem lenne.

(#7858) marsu. válasza tboldi (#7855) üzenetére


marsu.
senior tag

Ha a menetrendnek van netes (böngészőben megnyitható) formája, akkor ki tudod tenni a főképernyőre, mintha egy sima app lenne.
Safariban megnyitod az oldalt, megosztás gomb, majd Főképernyőhöz adás. Nem lesz ugyan olyan, csak egy lehetőség.

(#7859) tboldi válasza marsu. (#7858) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem offline verzió kell. Egyelőre letöltöttem az enykk.hu-ról egy pdf-et.

(#7860) Ed Parker válasza galaxys80 (#7854) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Használtam párhuzamosan s7e-t és az i7-et is és bizony a Samu kijelzője köröket vert rá.
Nem azt mondom hogy az iPhone ips kijelzője rossz, de a másik valóban jobb, annyira finom rajta minden.

A flac-ot ne keverd ide, minőségi láncon te is meghallanád a különbséget, ez nem placebo.

(#7861) galaxys80 válasza Ed Parker (#7860) üzenetére


galaxys80
veterán

Igen. Egy profi hifi cuccon. De nem egy telefonon.

[ Szerkesztve ]

(#7862) Ed Parker válasza galaxys80 (#7861) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Telefonra én sem tennèk, ebben egyetértünk.

Báár, ha elolvasod az aláírásomat rögtön érteni fogod miért nincs igazad ;]

(#7863) Parallaxis válasza Ed Parker (#7860) üzenetére


Parallaxis
addikt

Használtam párhuzamosan s7e-t és az i7-et is és bizony a Samu kijelzője köröket vert rá.

Csak placebo, tekintve, hogy a pentile miatt, alpixel szám szinten alig van eltérés a két kijelző között.

(#7864) Sys85 válasza Parallaxis (#7863) üzenetére


Sys85
veterán

Volt S7E és i6S párhuzamosan,mostanában többször került az i7-em egy jóbarátom S7Edge-e mellé és nem csak placebo,a felbontás különbség elég látványos,pl az S7E betűinek a rajzolata ránézésre ugyanakkora méretre állítva sokkal finomabb,élesebb.
Alpixelszám ide,vagy oda,az 534ppi (S7 577ppi) sokkal élesebb a 326ppi-nél és ezt nem csak én látom.
Viszont ekkora különbséget nem látok ha az i7+ és az S7E kijelzőjét hasonlítom össze,ott nem ennyire látványos a különbség.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#7865) Ed Parker válasza Parallaxis (#7863) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Végülis mindegy minek hívjuk ha a végeredmény jobban tetszik.
A VR is csak placebo mégis odavannak érte az emberek és még rengeteg példát mondhatnék ide.
Az hogy mivel vagy hogyan van becsapva az agy lényegtelen, ha amit érzékelsz az tetszik.

(#7866) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok

Olyannal esetleg találkozott valaki amikor kihangosítom a telefont (szobában) és beszélek 20-30 cm-re van a telefon tőlem, a mikrofon nincs eltakarva véletlen sem semmivel, a vonal másik végén sokszor recsegve vagy csak minden második szavamat érteni.
Ez mitől lehet? Esetleg érdemes szervizbe vinni?
Ha igen akkor javítják vagy cserélik? Illetve ez lehet szoftveres hiba?
A készülék I7plus.
Köszi előre is 😉

(#7867) -Ben- válasza Boss81 (#7866) üzenetére


-Ben-
veterán

Amióta megvan az i7 azóta rám is rengetegen panaszkodnak.. Emiatt még vitám is volt valakivel. Általában nem értik, hogy mit beszélek, mert bár egy helyben ülök és csend van a szobában, mégis olyan durrogásokat, recsegéseket hallanak, mintha MMA harcosok vennének körül. De mivel a matt fekete i7 is ilyen volt meg ez is, ezért lesz@rom már.. :N

(#7868) Boss81 válasza -Ben- (#7867) üzenetére


Boss81
senior tag

Értelek
Akkor ez lehet esetleg széria hiba is?????

Neked ezért cserélték?

[ Szerkesztve ]

(#7869) -Ben- válasza Boss81 (#7868) üzenetére


-Ben-
veterán

Nem vittem emiatt szervizbe, mert 2-ből 2 ilyen volt....

(#7870) Boss81 válasza -Ben- (#7869) üzenetére


Boss81
senior tag

Akkor nem sok értelme van ezek szerint :W

(#7871) leslieke válasza Boss81 (#7866) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem volt amikor recsegett, de szólt tisztán is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7872) Boss81 válasza leslieke (#7871) üzenetére


Boss81
senior tag

Ez a gondom nekem is, csak elég idegesítő, és nem tudom van-e értelme szervizbe vinni

(#7873) leslieke válasza Boss81 (#7872) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én nem viszem el emiatt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7874) Handball94


Handball94
aktív tag

Sziasztok!
Ma (azaz már tegnap) én is csatlakoztam egy fekete 7-essel.
Tudom volt már szó róla korábban, de mostanság ki milyen kijelzővédőt, illetve tokot ajánl? (Még azt sem tudom fóliát, vagy üveget érdemesebb)
Fontos lenne, hogy megőrizze a telefon a karakterisztikáját, de karcoktól védje valamelyest.
Most országon belül venném a gyorsaság miatt, esetleg speedshop.
Köszönöm.

(#7875) B-L-A-C-K válasza Handball94 (#7874) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Grat hozzá, ha tudod volt róla szó meg csak rá kell keresni. ;)

(#7876) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Tegnap véget ért a nagy szabadságharcom, becsicskultam mert észrevettem egy ordas nagy karcot a főgomb mellett...szerencsére nem a kijelzőn volt. Fogalmam sincs hogyan került oda. :/ Végig zsebben volt, egyedül.

Szóval gyorsan felraktam rá a Nillkin 3D üvegét és azt kell, hogy mondjam, hogy tökéletesen illeszkedik.

[link]

A vastagsága miatt a gombot kicsit hülyébb érzés benyomni, de nem rossz. Mellé raktam a Nillkin vékony karbon tokját, egész pofás lett így.

(#7877) Handball94 válasza B-L-A-C-K (#7875) üzenetére


Handball94
aktív tag

Hirtelen csak kinti rendeléseket találtam ,az már van is úton, de nem akarnám addig a pár hétig védtelenül hagyni.

(#7878) Tibee86 válasza Handball94 (#7877) üzenetére


Tibee86
veterán

Tokból nekem a Nillkin szilikon vált be a legjobban. Azt kapsz a Speedshopnál is, igaz csak a teljesen átlátszót.

(#7879) Parallaxis válasza Ed Parker (#7865) üzenetére


Parallaxis
addikt

A VR is csak placebo mégis odavannak érte az emberek és még rengeteg példát mondhatnék ide.

Pont a VR-al jön ki nagyon a csalás :)
Az S7 elvileg nagyobb felbontású kijelzője sokkal raszteresebb, mint a Playstation 1080P-s VR szemüvege.

(#7880) Ed Parker válasza Parallaxis (#7879) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én értem hogy mit akarsz mondani és nem is vitatkozok vele.
Amit én mondok, hogy egy Samsung amoled kijelző olyat nyújt amit egy ips nem.
Az asszonynak volt tab S na az olyat villantott 4K felvételekkel amit az iPad pro 12,9 sem tud, pedig nagyobb felbontású, de a fasorban sincs hozzá képest.

(#7881) kleinguru válasza leslieke (#7871) üzenetére


kleinguru
addikt

Nekem is csinálja, de nem kihangosítva, hanem normál fül melletti használat esetén.

Arra gyanakszom, hogy a gsm kapcsolat lehet a hibás (állandóan visszatérő hibám, hogy 3G-n ragad a telefonom, csak repülőmód on off oldja meg, hogy újra 4G-n legyek)

3 hónapja cseréltettem simet.
Ez ha így marad én tutira beadom szervizbe.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#7882) -Ben- válasza kleinguru (#7881) üzenetére


-Ben-
veterán

Azért az nagyon kemény, hogy 10 év alatt még nem volt olyan iPhone, aminek ne lett volna valami komoly szériahibája. :)

(#7883) Titi76 válasza Titi76 (#7665) üzenetére


Titi76
aktív tag

Példásan vizsgázott az iStyle. Ma dolgom volt Bp-en és be vittem az Árkád-ban lévő üzletbe a tokot. Szó nélkül cserélték (illetve választhattam volna mást is). Nem volt ilyen panasz eddig úgyhogy valószínü egyedi eset volt. :R

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#7884) btudos válasza Boss81 (#7872) üzenetére


btudos
veterán

Én rendszeresen telefonálok kihangosítva otthon, telefonvonalon illetve interneten keresztül is, de sose panaszkodtak még.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#7885) Ed Parker válasza btudos (#7884) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez csak annak a függvénye hogy mennyire vagy távol a készüléktől illetve mekkora a háttérzaj.

(#7886) -secret- válasza Boss81 (#7866) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nálam ugyanez van, de nem csak i7-en előtte a 6S és a 6-oson is ez volt... azelőttre már nagyon nem emlékszek.

[ Szerkesztve ]

(#7887) -Ben- válasza Ed Parker (#7885) üzenetére


-Ben-
veterán

De mi a magyarázat arra, hogy favágáshoz hasonló hangokat hallanak a vonal túlsó végén, miközben síri csend van a szobában és nyugodtan ülök a székemben, tőlem kb. 20 centire a telefonomtól? :F
Megértőbb lennék, ha autóvezetés közben történne ilyesmi vagy esetleg minimális háttérzaj mellett, de így kissé érthetetlen számomra...

[ Szerkesztve ]

(#7888) Ed Parker válasza -Ben- (#7887) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Belehallatszik egy favágó telefonjàból ;]
Passz, nem tudom.
Nekem nem csinálja, és az asszonyé sem, igaz mi nem könyvtári környezetben beszélünk.

(#7889) -Ben- válasza Ed Parker (#7888) üzenetére


-Ben-
veterán

Akkor a titok nyitja az lehet, hogy a telefonnak szüksége van háttérzajra... ;]

(#7890) Ed Parker válasza -Ben- (#7889) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mivel több mikrofon van rajta próbál rajta javítani, de ha nincs mit, akkor is javít, és itt jön képbe a favágó :D

(#7891) Boss81 válasza btudos (#7884) üzenetére


Boss81
senior tag

Akkor lehet hogy szerencséd van, mert ahogy látom nem csak nálam van ez a hiba

(#7892) Boss81 válasza -secret- (#7886) üzenetére


Boss81
senior tag

Elvitted szervizbe valamelyiket?

(#7893) -Ben- válasza Boss81 (#7892) üzenetére


-Ben-
veterán

Szvsz felesleges. Jól belegondolva nekem a 6S is ilyen volt. Aztán a matt és a jet black 7 is. Secretnek pedig a 6, 6S, 7 is. Láthatod, hogy nem egyedi dologról van szó. :) Ha cserélik is, valószínűleg ugyanilyet kapsz..

(#7894) -secret- válasza Boss81 (#7892) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nope, inkább bedugom a fülest aztán jó a hang.

(#7895) -Ben- válasza -secret- (#7894) üzenetére


-Ben-
veterán

Ez is egy megoldás. :) De azért nem ártana, ha normálisan működne egy 256-378k körüli telefon.... :U

(#7896) -secret- válasza -Ben- (#7895) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Meg mondom, nálam inkább az az irritáló, ha leteszem a telefont az asztalra és kihangosítom akkor megszakad a hívás (10-ből 6x), de szerintem ezt a gyenge térerő teszi itt a horvát határnál.

(#7897) -Ben- válasza -secret- (#7896) üzenetére


-Ben-
veterán

Ilyenért viszont sok 7-est cseréltek már. De gyenge térerő mellett az enyém is eldobja magát.... :) A régi matt 7-es viszont még erősebb térerő mellett is gyakran produkálta.

(#7898) -secret- válasza -Ben- (#7897) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Emiatt nem gariztatnám jelenleg, bőven van még időm.. talán majd ha más komolyabb gondja is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#7899) Boss81 válasza -secret- (#7894) üzenetére


Boss81
senior tag

Na igen, ezt még nem mondtam, amikor fülessel beszélek akkor is kaptam ilyen visszajelzést :W
Nem mindegyik beszélgetés, kb 10-ből 6-7 beszélgetés ami nem az igazi

(#7900) D4ni


D4ni
őstag

Érdemes lenne egy simkártyát cserélni. Sem nekem, sem főnökeimnek nincs ilyen baja pedig elég sokat videótelefonálunk, beszélünk kihangosItva . Mindegy hálózaton voltunk, vagyunk. Ja de, a Vodafone egy hulladék.

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.