Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-01 13:55:44

LOGOUT.hu

 iPhone 7 összefoglaló és gyakori kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) lindermen válasza nagyfejü (#17000) üzenetére


lindermen
aktív tag

Személyes hotspot, beállításokon belül megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#17002) Syd69 válasza nagyfejü (#17000) üzenetére


Syd69
aktív tag

Beállítások-->Személyes hotspot (bekapcsolod)

Alma

(#17003) nagyfejü válasza Syd69 (#17002) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszönöm mindenkinek!

(#17004) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Elvileg be van álitva minden.
Iphone 7 plus Digimobil simmel.
Sammsung tab.
A tab on szeretnék elérést. Kiirja az elérhető wifi hálozatoknál a telót beirom a jelszót , keres és nem csatlakozik.
A telón be kell kapcsolni a wifit vagy elég a mobilnet?

üdv

(#17005) col válasza nagyfejü (#17004) üzenetére


col
addikt

https://support.apple.com/hu-hu/HT203302

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#17006) nagyfejü válasza col (#17005) üzenetére


nagyfejü
őstag

Köszönöm!
Végül kiszürtük a sim kártya a hibás! Másikkal simán csatlakozott!

(#17007) col válasza nagyfejü (#17006) üzenetére


col
addikt

:Y

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#17008) nagyfejü válasza col (#17007) üzenetére


nagyfejü
őstag

A kihozott 4 kártyábol 2 nem tud csatlakozást létrehozni!
2 azonnal!

(#17009) col válasza nagyfejü (#17008) üzenetére


col
addikt

Ez elég "gáz" :(

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#17010) gabenh


gabenh
tag

[link] Ma feldobtam az iOS 14 betat a hetesemre, eddig meglepően fürge, mármint beta-hoz képest

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 Ultra

(#17011) Gyufaaa válasza gabenh (#17010) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Már várom a teljes verziót. Szeretem ezt a csempés megoldást. WP-t is főleg ezért szerettem.

(#17012) dssport


dssport
tag

Sziasztok!

Arra van valami infó, hogy ez a telefon még meddig fog támogatást kapni? Biztonsági frissítések stb....

(#17013) tboldi válasza dssport (#17012) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem lehet előre megjósolni, mindig csak júniusban jelentik be az új főverziót, ezzel együtt az arra frissíthető modellek listáját. Most az iOS 14-et megkapja még a 6S is szeptemberben, tehát a 7-es is még be van biztosítva legalább egy évig. Nem kizárt, hogy a majdani 15 is telepíthető lesz rá, de az majd csak akkor fog kiderülni.

(#17014) -Ben- válasza dssport (#17012) üzenetére


-Ben-
veterán

Valószínűleg még az iOS 15 -öt megkapja, de biztosra csak akkor mondhatjuk, ha már bemutatták az aktuális új iOS -t. Jelenleg annyi a biztos, hogy még 1 évig kap frissítéseket.

[ Szerkesztve ]

(#17015) dssport válasza tboldi (#17013) üzenetére


dssport
tag

Jelenleg egy régi SE-t használok, az is megkapja a 14-et rá is fogom tolni (ha addig nem váltok készüléket) de nem vagyok benne biztos, hogy lesz benne köszönet. :D Olyan kicsi kijelzőn ez a widgetes történet... Egyéb dolgokról nem is beszélve... Magam ellen beszélek, de én nem vagyok benne biztos, hogy az Apple helyében kiadtam volna rá. 6S úgyszintén, sima görgetés közben is apró akadozást produkálni.

[ Szerkesztve ]

(#17016) dssport válasza -Ben- (#17014) üzenetére


dssport
tag

Értem, köszönöm. Igazából ránéztem a Vodánál, hogy mi a legolcsóbb iPhone, és ezt dobta a gép - ezért vagyok itt -. Viszont én általában 3 évre szoktam tervezni egy készülékkel. 2016-ban jött ki ha nem tévedek, addigra jó vén dög lesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#17017) -Ben- válasza dssport (#17016) üzenetére


-Ben-
veterán

Ez esetben iPhone 8 vagy inkább SE 2020. :)

(#17018) dssport válasza -Ben- (#17017) üzenetére


dssport
tag

8-at már nem látok vodánál, SE pedig a gyökér akkumulátora miatt nem ér annyit, amennyibe kerül. Meg egyébként számomra bármilyen telefon nagyon nagyon nagyon nagyon max 110k. A mostani SE mikor lesz annyi?!?!?! Még ha az akkun szemet is hunynék - nem fogok.....

[ Szerkesztve ]

(#17019) -Ben- válasza dssport (#17018) üzenetére


-Ben-
veterán

Ez esetben marad az iPhone 7 vagy keresel használtan garanciális 8-at. :) Sok lehetőség nincs, ha iOS -en maradnál... Az i7 jó esetben még 2 évig támogatva lesz, de azért az iOS 15-tel elképzelhető, hogy már nem lesz túlságosan "smooth" ...

(#17020) col válasza dssport (#17018) üzenetére


col
addikt

"...SE pedig a gyökér akkumulátora miatt nem ér annyit, amennyibe kerül..."
Hát nem tudom milyen konkrét tapasztalatod van róla, hogy ilyen módon nyilatkozol, de szerintem ez nettó h*lyeség, amit írsz.
Én kb egy hónapja nyúzom az SE 2-őt és semmi gond az aksijával, simán kibír annyit, mint a régi 7 Plusom, azaz másfél-két napot. És ez nem duma, hanem tapasztalat. :D

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#17021) Tibee86 válasza dssport (#17016) üzenetére


Tibee86
veterán

Újonnan nagyon nem megérős telefon már, mondom mindezt úgy, hogy megjelenés óta ezt használom. Használtan max 1-2 évre még ~50 körül esetleg.
Idén biztos cserélem már, nincs jelenleg vele semmi gondom, az üzemidőt leszámítva.
Ha az új SE akkuja “gyökér”, erre valami sokszoros jelzőt találj ki. :D

[ Szerkesztve ]

(#17022) dssport válasza col (#17020) üzenetére


dssport
tag

Sim+e-sim kombóval is van ilyen visszajelzés?

Amúgy jelenleg igen, hülyeséget írok, ez jogos. De 3 évre számolok, nem szeretnék akkut cserélni, jut is marad is elvet követve nyugodtabb lennék az évek során, ha egy nagyobb kapacitásról indulna az akku amortizálódása.

(#17023) col válasza dssport (#17022) üzenetére


col
addikt

Nem használom még a dual SIM rendszert, de elvileg és mások tapasztalatai szerint érdemi eltérést nem okoz. Nem az a legnagyobb fogyasztó, hanem a képernyő, kijelző. Ezt kiválóan támogatja az A13 chip, szóval nem kell ilyen gyorsan és ennyire leírni az SE 2-őt :) Én 3 és fél évesen eredeti aksival adtam el a 7 plusomat, 88%-os aksival, pedig az péklapát volt és elég éhes a képernyője. Az én eddigi tapasztalataim minden téren nagyon jók, magam is meglepődtem. Ha 3 évre tervezel, akkor pláne nem gond. (Mellesleg 6-ik éve használok egy 6 plust is - egy akucsere volt eddig, az most 99%-os - és azzal sincs semmi gond, igaz, a 13-as IOS-t már nem kapta meg, de üzemidőben az is tökéletesen megfelelő és minden másra is jól használható még.)

[ Szerkesztve ]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#17024) dssport válasza col (#17023) üzenetére


dssport
tag

Legyen úgy. Mindegy unom. Úgyis jön a másodikk hullám, nagyvezír megmondta, váltok vezetékesre, aztán maradok otthon a seggemen, ti meg töltögessétek az ájfónjaitokat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17025) col válasza dssport (#17024) üzenetére


col
addikt

Hát ez egy nagyon releváns és érdemi hozzászólás, reakció volt részedről.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#17026) btudos válasza dssport (#17018) üzenetére


btudos
veterán

Az SE üzemidejét valós tapasztalat nélkül ekézed, de közben emiatt akarsz iPhone 7-et venni, ami a régebbi, kevésbé energiatakarékos SoC miatt akkuban is gyengébb, mint az SE. Ez aztán a logika. :F

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#17027) csaba1203 válasza btudos (#17026) üzenetére


csaba1203
addikt

Valószínű, hogy ezt az oldalt vette alapul, mert itt elég harmatos a teszt szerint....
- [link]

(#17028) btudos válasza csaba1203 (#17027) üzenetére


btudos
veterán

Nem azt mondom, hogy az SE világbajnok üzemidőben, de az a felvetés elég vicces, hogy az SE a vacak üzemideje miatt nem kell, ezért inkább vesz egy 7-et, ami ebben a tekintetben jóval gyengébb. :U

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#17029) dssport válasza btudos (#17028) üzenetére


dssport
tag

A 7 üzemidejéről egy sort sem olvastam. Csak a ,,kedvező" ár miatt jött a képbe. Ennyi a deal. Autótól kezdve a telefonig minden ilyen eszközt az árához képest mérek. ~100.000 forintért elviselem, hogy naponta kell tölteni mert a rendszer stabilitása többet nyom számomra. 180.000 forintért nem.

Amikor az ős SE-t megvettem, megtetszett és elhagyta a számat egy olyan kijelentés android után, hogy mindig a legolcsóbb iPhone készüléket fogom megvenni, az iOS miatt, mert mi baj lehet. Ezzel leegyszerűsítettem a specifikáció böngészést, fórumozást, teszt olvasgatást, stb... Bemegyek, leveszem a polcról, fizetem, bekapcsolom használom boldogan x évig mindenféle b%+!zás nélkül... Mint a nagyok :D Viszont itt a 7-nél kicsit bukott az elmélet, mivel megláttam, hogy milyen egy vén dög.... Jó akkor mi van a kínálatban ami tud e-simet, leváltok vele 2 telefont így megérheti.... Új SE.... hmmm 180... ok fektessünk a jövőbe, viszont ennyiért én speciel már jobban meg szoktam nézni, hogy mit veszek... Főleg, ha telefonról beszélünk ami alapvetően az értékrendem szerint közel nem ér ennyit. És most mit csinálok? Ismét fórumon égetem az időmet mint régen androiddal + megy a matek jobbra-balra, hogy vajon mi lesz jó... Pont az egyszerűséget, a könnyed döntés szabadságát veszítette el a dolog amit imádtam. És miért? Azért mert márkán belül túl sok kompromisszumos készüléket adott ki a gyártó az elmúlt években, plusz egységnyi pénzért elavultabb eszközt tudsz megvenni. (ez nem feltételenül az Apple hibája, mert a forintról nem ő tehet)

(#17030) dssport válasza col (#17025) üzenetére


dssport
tag

Nyugi Józsikám nem kértem értékelést. :D Vicc volt semmi több. Viszont amikor leírtam, valóban eljátszottam a gondolattal, hogy ha nem is vezetékes.... :D de egy classic nyomógombos telefonnal milyen lenne az élet 2020-ban. És tudod mire jutottam? Jobb/egyszerűbb nem, de lehet hogy boldogabb. Többet néznének az emberek előre. Vagy valami ilyesmi. De ebbe már tényleg ne menjünk bele... Így is sok az off.

[ Szerkesztve ]

(#17031) col válasza dssport (#17030) üzenetére


col
addikt

"Nyugi Józsikám nem kértem értékelést..."
Szerintem ennyire azért nem vagyunk jóban. Értem én a viccet, csak nem szeretem "Öcsi".

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#17032) dssport válasza col (#17031) üzenetére


dssport
tag

Oszoljanak kérem, nincs itt semmi látnivaló!!! Bocs minden kedves fórumlakótól az offért!!!

Privátban mindent megbeszéltünk, col egy világi jó arc, barátok lettünk, szombaton jön grillezni a kertbe. -ha az ájfón mellett marad pénzünk husira-

Peace :R :R :R :)

(#17033) col válasza dssport (#17032) üzenetére


col
addikt

:DD Én veszek fel kölcsönt, a telszámlát is fizetni kell. Amúgy én elvakult, elfogult ájfónosként inkább telefonálok, mint eszek :D
Szerintem ezzel be is fejeztük dssport kollegával az OFF-ot.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#17034) kutga


kutga
nagyúr

Egyik iphone sem volt valami acélos akkuban.

Let the Zone take me if I am.

(#17035) t256


t256
őstag

Sziasztok!

Google Maps-el szoktam navigálni autóban.
Az iphone az autó szellőzőrácsára rögzíthető tartóban van. Ha kimegyek autópályára akkor nem bírja a direkt napfényt. Pár perc után kiírja, hogy túlmelegedett a készülék és ennyi volt. Nem tudom használni, amíg nem hűl le.
Az utóbbi két autópályás utamon is ezt csinálta.

Lehet ezzel kezdeni valamit?
Szerencsére a közúti táblák alapján tudok tájékozódni, de hosszabb útra jobb a GPS.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#17036) col válasza t256 (#17035) üzenetére


col
addikt

Igen sajnos ez szokott ilyen lenni. Ha nincs légkondid az autóban, akkor nehéz másként hűteni, ha éri a napfény.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#17037) t256 válasza col (#17036) üzenetére


t256
őstag

Van légkondim csak nem szívesen használom. Rosszul esik az a mesterséges hideg és könnyen megfázom tőle.
Nincs valami speckó tok, ami ellenáll a hőségnek?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#17038) col válasza t256 (#17037) üzenetére


col
addikt

Tudtommal nincs ilyen, sőt a tok még jobban melegíti, mert nem tud szellőzni megfelelően, hiszen plusz réteg.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#17039) lugosi válasza t256 (#17035) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha nem kapcsolod be a klímát nyáron, akkor a melegedéssel számolni kell. Add össze, hogy 30+ fok van az autóban, a műszerfal szívja be a napfényt, ehhez közel van a készülék, nyomja rá a meleget, éri a direkt napfény a telefont, melegszik, megy a kijelző, melegszik. Ha közben töltőn van, pluszban melegszik.
Esetleg ne töltsd navi közben, ennyit meg tudsz tenni, illetve a hosszú egyenes szakaszokban kapcsold ki a kijelzőt. Azzal számolj viszont, hogy az extrém melegedés az akku felgyorsult elhasználódását fogja eredményezni.

(#17040) t256 válasza lugosi (#17039) üzenetére


t256
őstag

Még Spotify is megy róla, ezt se hagyjuk ki! :D
Azon godolkodtam tudom-e máshova tenni a telefont, de sajnos nem.
Figyelni fogok erre, hogy ne nyírjam ki az aksit.
Ez típustól függetlenül minden telefonnal előfordulhat?

Köszönöm a választ mindkettőtöknek.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#17041) tboldi válasza t256 (#17040) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez típustól függetlenül minden telefonnal előfordulhat?

:K

(#17042) lugosi válasza t256 (#17040) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem beleokoskodni akarok a dolgodba a klímával kapcsolatban, értem mit mondasz, de nálam is pont a hűtőrácsban van a tartó és 25%-ban van nyitva az a rács így megy rá némi hideg, a többi máshol jön be, nem fagyaszt le vezetés közben. Próbálj esetleg a klíma állítgatásával játszani.

(#17043) beer1


beer1
aktív tag

Sziasztok, olyan problémám van már hetek óta hogy kilépked a telefon az alkalmazásból mikor megnyitom
es 3-4-5x meg kell nyitni mire belép, ha kilépek és vissza újra ezt csinálja. Mitől lehet ? Gyári beállítása segítene ? Ha igen, hogyan tudom megcsinálni, hogy minden adat megmaradjon, jelszavak, képek, zene, alkalmazás szóval minden a régi legyen ?
13.5.1 van rajta és 74% az akksi ha ez számít valamit
Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#17044) -Ben- válasza beer1 (#17043) üzenetére


-Ben-
veterán

Szia,

Minden alkalmazással produkálja? Mikor kezdte el? Az előző verzióval még jó volt?

(#17045) kutga válasza beer1 (#17043) üzenetére


kutga
nagyúr

Pénteken a Viber akadozott nálam is, H+P reset is volt, de nem segített, aztán látszólag magától megjavult.

Let the Zone take me if I am.

(#17046) Tibee86 válasza kutga (#17045) üzenetére


Tibee86
veterán

Facebook-nak köszönhetően sok app lepihent egy időre: [link]

(#17047) kutga válasza Tibee86 (#17046) üzenetére


kutga
nagyúr

Akkor már meg is van a bűnös. :)

Let the Zone take me if I am.

(#17048) beer1 válasza -Ben- (#17044) üzenetére


beer1
aktív tag

Több mint egy hete
Ez a verzió van rajta már egy ideje eddig jo volt, aztán egy ideje megbolondult, lassú is a telefon belaggol
fotókkal csinalta, meg a közösségi appok főleg.
Meg amit észrevettem a böngésző lett lassabb.

(#17049) marilllyo


marilllyo
veterán

Srácok. 7 és Se kijelző között van különbség? Illetve a kameráik között?

Köszönöm

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#17050) jookomak válasza marilllyo (#17049) üzenetére


jookomak
őstag

Van. Szívesen.

;]
Az SE megkapta a 8-as kameráját, kb az xr kamerájának tudásával, pl ha jól emlékszem a 8-ban nem működik a portré mód, míg az xr-ben igen. Kijelző is szebb, jobb, a truetone miatt. Asszony most vett se-t, nekem 7-es van, szemmel látható a különbség. Ugyanakkor én már mindenkit csak lebeszélni tudok a 7-esről, kevés a ram...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.