Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-01 13:55:44

LOGOUT.hu

 iPhone 7 összefoglaló és gyakori kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na még ezek is rendelésre kerültek:

Link
Link

ben5001: Én olyan 3-4 hónapja csináltam egy T-s ilyet, kellett az iTunes.

(#4002) kchris78


kchris78
veterán

nem tudom hogy vagytok vele meddig vártatok az eladással nekem sosem sikerült olyan nagyon jól eladni a telefonjaimat.. De biztos én vagyok a hibás mert ki kellett volna tartanom.. Ez kétoldalú játék és nekem legtöbbször inkább kevesebbet adtak mint az a "bűvös" 150-es határ... A 6S Plus 64GB-ost le se merem írni mennyiért ment el, lehet 2-3 hét mulva jelentkezett volna rá valaki (plusz akkor jelentek meg a 16 helyett 32-esek olcsóbban újonnan) de nekem akkor többet ér hogy a zsebembe legyen az a pénz. Szerintem kevesen vannak azért akik szó nélkül megadják, inkább próbál mindenki alkudni.

(#4003) B-L-A-C-K válasza kchris78 (#4002) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Időben kell eladni mindig ha jó árat akarsz érte.

(#4004) TechN7ne válasza kchris78 (#4002) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az a másik baj,hogy rengeteg iPhone van fent az aprón ,majdnem minden második embernek az van ,ezért is nehezebb eladni ,van miből választani a keresőnek.

(#4005) kchris78 válasza TechN7ne (#4004) üzenetére


kchris78
veterán

igen nagyon sok van. ez előny is mert veszik is, de ha valakinek picit használt állapotú akkor enged az árból és nekem hiába patika állapot (nekem nem gond én vigyázok rá), a legtöbb ember akkor már ehhez az árhoz viszonyít... meg lényeg csak iPhone legyen.. Amúgy mennyiségileg is az iPhone nagy? Vagy a többi csak szétoszlik a sok modell / típus közt... Most nézek páromnak vagy iPhonet vagy mást de hihetetlen számú fajta van egy kategórián belül is...

(#4006) kchris78 válasza B-L-A-C-K (#4003) üzenetére


kchris78
veterán

hát igen, csak kicsit olyan ha előbb eladja az ember mint meglenne a másik hogy a farok csóválja a kutyát :). Inkább lemondok a megjelenéskori megvételről de nem hagynék ki heteket ezért :).

(#4007) -Ben- válasza kchris78 (#4006) üzenetére


-Ben-
veterán

Én szerintem megpróbálom 1 hónappal a megjelenés előtt elszórni. Hátha jobb áron viszik, mint megjelenés után. Nekem ez kiemelten fontos, mivel a jet black nyilván nem lesz makulátlan és alkudozni fognak gőzerővel. Biztosan akad majd olyan ember is, aki 1-2 reflektor mellett alig látható hajszálkarc miatt is alkudni akar 20-25%-ot.. ;] Összességében hiába lesz szép, ez jó kapaszkodó mindenkinek. :) De ezt akkor is tudtam, amikor megvettem.

(#4008) kchris78 válasza -Ben- (#4007) üzenetére


kchris78
veterán

igen most a jetblack az külön történet :).

(#4009) Ed Parker válasza kchris78 (#4002) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én ugyanígy látom.
Persze mindig van aki kifizeti azt az árat,amit kérsz, csak ezt előre nem tudni hogy 3nap vagy 2 hónap múlva.
És ha kell a pénz mert raknád másba, akkor valakinek engedni kell.
Én szoktam és mindenki boldog.
A másik meg a túlkínálat, ha én kitartom az árat, tuti hogy lesz 2-3 link amire mutat hogy ennyibe mennek itt meg ott, ehhez meg nem mindig van kedvem, cserébe én nem vigyázok rá, pont leszarom milyen állapotban lesz egy év múlva pont ezek miatt.

(#4010) TechN7ne válasza Ed Parker (#4009) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Van benne igazság ,van egy olyan érzés sokszor ,hogy ezért vigyáztam rá ,aztán meg szarért-hugyért kell mindenkinek ,és belekötnek egy hajszál karcba ,sokszor felidegesítem magam aztán rá vágom ,vegyék meg a boltban inkább. :W

(#4011) Ed Parker válasza TechN7ne (#4010) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az nyilván logikus, ha én is keresek valamit, a teleár 70%-nál többet nem fizetek, még 2 napos akkor sem, de mástól sem várom el hogy annyiért vegye meg.
Az árba belekalkulálom hogy úgyis alkudni fog és eddig, nem tovább ált. 10%.

(#4012) ben5001


ben5001
tag

Műszaki cikket, pláne telefont - mint ahogy autót - nem beruházási/befektetési céllal vesz az ember. Tudomásul kell venni, hogy nagyon gyors az erkölcsi/műszaki avulás.
Alapvetően ott a legnagyobb a veszteség, ha az ember gyorsan "forgatja" ezeket a "cuccokat". (Na persze, aki milliókkal gazdálkodik, annak mindegy, hogy 3-4 évente cseréli az autóját, évente a prémium telefonját. :) Gondolom, itt nem sokan vagyunk így.) Szerintem az az "optimális" megoldás, ha az ember megveszi 3-4 évre - autót meg 10-15 évre -, aztán vagy odaajándékozza valami közeli hozzátartozónak, vagy - ha nincs már hely a polcon a "kacatoknak" -, eladja "ócsóért". (Az 5S most kezd nagyon "kikopni", már sokmindent nem tud, de még éppen jól használható.)
Azért is jó az ilyen "csere-periódus", mert nagyon jól érezni a különbséget. Élmény az új teló. (5S-ről váltottam 128GB-os 7-re - nem Jet Black, hanem "sima".)

[ Szerkesztve ]

(#4013) B-L-A-C-K válasza ben5001 (#4012) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Alapvetően ott a legnagyobb a veszteség, ha az ember gyorsan "forgatja" ezeket a "cuccokat"

Ez attól függ hogy nézzük, nekem rengeteg iPhone-m volt az utóbbi 4 évben, általában mindig használtan vettem ár alatt, és időben mindig eladtam bukó nélkül, vagy némi haszonnal, 1-2 készüléken buktam csak. Szóval amit mondasz csak abban az esetben igaz, ha megveszi újonnan valaki pl hivatalos helyen, és rá pár hétre hónapra mindig eladja.

(#4014) ben5001 válasza B-L-A-C-K (#4013) üzenetére


ben5001
tag

Na ige, de - ahogy Te is írod - eleve használtan vetted. Márpedig ha a "legújabb, legfrissebb, legszebb" kell, akkor az nincs használtan, vagy csak nagyon-nagyon kevés. Sokáig én is az "előző évi" iPhone-t vettem meg - újként - kedvezőbb áron, és az eladáskor sem buktam nagyot rajtuk. De ha újként veszed, egy évesen nagy veszteséggel adod el. Ha viszont használod 3 évig, akkor - arányaiban - sokkal kisebb a veszteség. Az is igaz persze, hogy nem lesz minden évben "elsőnek Neked" legújabb, legszebb iPhone-od :)

[ Szerkesztve ]

(#4015) Titi76


Titi76
aktív tag

Sziasztok.
Nektek 10-ből 10-szer tökéletesen működik az alulról felhúzható Vezérlőközpont? Nagyon idegesítő hogy nem tudom felhúzni 10-ből 2-3-szor!

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#4016) B-L-A-C-K válasza Titi76 (#4015) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem tökéletes, home gombtól kezd el húzni fel az ujjadat.

(#4017) Sys85 válasza Titi76 (#4015) üzenetére


Sys85
veterán

Nálam csak akkor nem tökéletes ha nem a kijező alját érintem meg pontosan.
Az a trükkje,hogy ne a kijelzőről indítsd a legyintést,hanem a kijelző alatti rèszről,akkor nálam 10-ből 10x jó.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#4018) Angrybird válasza Titi76 (#4015) üzenetére


Angrybird
csendes tag

Nem, nem működik tökéletesen. Engem is idegesít.
Pedig ez egy 6s és még 9-es IOS-el, az 5s-el tökéletes.
Ez van.

(#4019) B-L-A-C-K válasza Angrybird (#4018) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha a home gombtól húzod fel az ujjad akkor se? Nekem 10ből 10x megy.

(#4020) TechN7ne válasza B-L-A-C-K (#4019) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

+1

(#4021) Angrybird válasza B-L-A-C-K (#4019) üzenetére


Angrybird
csendes tag

Nézd, nem igazán poziconálgattam az újjamat, majd megfigyelem, de mindenhol kéne normálisan működnie.

(#4022) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Azt szeretném kérdezni, hogy valaki használja az xprotector üveg vagy bármelyik fóliáját? Ha igen, milyen? Tényleg lehajlik a széleken és tapad rendesen?
Kéne egy normális fólia a 7 Plusomra, de nem találtam itthon.

(#4023) B-L-A-C-K válasza Angrybird (#4021) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Éppen hogy erre kell figyelni, mivel ha nem a kijelző keret aljától indítod akkor persze hogy nem megy.

(#4024) kchris78


kchris78
veterán

azért lehet árral jól kalkulálni. pl nézzük meg ha megvesz az ember induláskor egy iPhone-t (mennyi is volt szeptember-október környékén az i7? persze az nem a hivatalos... de sokan akarják azonnal :) ), vagy elég csak most decemberig kivárni és máris egy 100-ast (300 korul volt a 128-as, nem sokkal alatta a 32es matt fekete) nyer az ember (ahogy írtátok már 200 alatt be lehet szerezni 1-1 helyről). és még mindig új az i7-es.. én jövőre legalább ennyire racionalizálni fogok :). vagy, eleve használtan szerzem be... egy pár hónapos iphone-on azért nagyon nem szabad hogy bármi használati nyom látszódjon ha kicsit is vigyáz rá az ember.

[ Szerkesztve ]

(#4025) #91166208


#91166208
törölt tag

sziasztok.Megnéztem T nél.. az Iphone 6s és a 7 között 40 ezer forint különbség van. Megéri azt a +40 ezret a sima 7-es 32 Gb verzió? szerintetek?

(#4026) wolruf válasza #91166208 (#4025) üzenetére


wolruf
őstag

Ha belefér, meg. Ha nemigen, akkor nem. Én 7-est vettem, nekem jó az, hogy nem kell rettegni futásnál a vízállósága miatt, nagyon tetszik a home gomb ,,meg nem léte'' és működése (azóta bármelyik iPhone kerül a kezembe, azt hiszem, hogy eltörtem és beesett a gombja :D ). Ha kell jack (és töltés egyszerre), akkor a 6S jobb. Ez az én véleményem :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#4027) labeda válasza Szellem. (#4022) üzenetére


labeda
aktív tag

Nekem ma hozza a GLS, talán holnap fent is lesz, utána tudok nyilatkozni. Jelenleg is ez a típus (márka) van rajta. A mostani nem fedi teljesen, ezért nem is tetszik, de minőségi problémám az nincs vele.

(#4028) Titi76 válasza B-L-A-C-K (#4019) üzenetére


Titi76
aktív tag

Természetesen a kijelzőn kívülről indítom az ujjam. Nem ez az első okosmobilom (bár ez az első iPhone). Alulról nem mindíg működik ez tuti. Az értesítő sáv meg 100%-os. :((

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#4029) #91166208 válasza wolruf (#4026) üzenetére


#91166208
törölt tag

rendben, köszönöm.. jack nem lényeg , mert sose használtam!

(#4030) Ed Parker válasza Titi76 (#4028) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A lényeg hogy a kijelzőn kívülről indítsd a húzást, akkor menni fog.
Nem túl száraz a kezed?

(#4032) Szellem. válasza labeda (#4027) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Szuper. Ha megjött és felkerült, megtennéd, hogy véleményezed? Köszönöm előre is! :R

(#4033) Titi76 válasza Ed Parker (#4030) üzenetére


Titi76
aktív tag

Onnan indítom. És igen mostanában elég száraz. (kenem is rendesen.) Értem én hogy indítsam kívülről... Akkor sem megy mindíg, nem ezzel lesz a probléma. Az értesítő tökéketes, meg minden más is. Minden más telefonnál is rendeben. (S7, L930, L735, Huawei Y5II) ami van a családban. Bár a L930 már elkelt, helyette lett az i7. Mindndegyiknél mindig érzékelte az ujjam a telefon. Az i7 meg kb 70-80%-ban de cak lent.
De úgy látom ez nem csak nálam ilyen. Gondolom ez egy rejtett iOS funkció véletlen kezelések ellen :)

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#4034) B-L-A-C-K válasza Titi76 (#4028) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor vagy az ujjaiddal van valami, vagy a telefon érzékelője rossz, nekem tényleg szerencsére nincs ilyen gondom.

(#4035) Ed Parker válasza Titi76 (#4033) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ugye ezzel az a baj, hogy az iPhone kapacitív technológiájú érintő kijelző, aminek szüksége van az ujjad vezetőképességére, ettől működik, ettől érzékel érintést, és ezért nem megy ha bármilyen más tárgyal érinted meg(kivéve a spéci stylus-ok fekete véggel).
Ha száraz a kezed akkor az ujjad nem vezeti az elektromosságot, ezért nem jön fel a menü, ellenben egy rezisztív kijelzőt bármilyen tárgyal megérinthetsz és működni fog.
Krémezd a kezed és akkor működni fog.
Nem minden telefon kapacitív mint az iPhone kijelzők, azok azért működtek valószínűleg.
Remélem így már érted a miértjét.

[ Szerkesztve ]

(#4036) Titi76 válasza Ed Parker (#4035) üzenetére


Titi76
aktív tag

:DD

Hát a miértjével eddig is tisztában voltam. Villamosmérnökként dolgozok, vagyis elég tájékozott vagyok az elektronika világában.
Az utolsó rezisztív kijelzővel ellátott telefonom egy Samsung Omnia i900 volt kb. 8 éve.

Ha gariztatom akkor az hogy megy. Telekomos a telefon. Érdemesebb felvinnem Bp-re valami szakszervízbe vagy jó a vidéki T-is?

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#4037) B-L-A-C-K válasza Titi76 (#4036) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó a vidéki T is, csak több idő míg kész lesz, illetve ha magánszemélyként vetted újrakel indulnia a garinak csere esetén (ha cégre vetted nem, marad a régi gari idő), van mikor ezt "elfelejtik" megadni. Ha viszont felhozod iStyle-ba ott nem szaroznak ezzel.

(#4038) Ed Parker válasza Titi76 (#4036) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor én kérek elnézést :D :R

7etape: most nevetsz, de nekem van olyan olajam, aminek litere 300€ felett van :D
Kis üvegben jött, gép olaj, iszonyat ár, azóta is röhögünk a kollégával hogy óvatosan használjuk, mer' drága ;]

[ Szerkesztve ]

(#4039) -Ben- válasza Ed Parker (#4035) üzenetére


-Ben-
veterán

Érkezhet az Apple iCream, természetesen prémium áron - 12.000 Ft/100 ml ;]

(#4040) expendables válasza Titi76 (#4033) üzenetére


expendables
aktív tag

Alulról kicsit gyorsabban húzd az újjad és menni fog. A felső sáv akkor is lenyílik,ha lassabban húzod.

(#4041) wolruf válasza Ed Parker (#4038) üzenetére


wolruf
őstag

Én meg rendeltem cégesen tömítéshez szilikont... Gondoltam arra a 25 órára elég lesz, amihez kell. Most van kb. másfél liter, visszazárhatatlan .... vazelinem :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#4042) SütiGTi


SütiGTi
senior tag

Nemrég beléptem a klubba :) Kellemetlen samsung élmény után döntöttem egy iPhone mellett :)

Naptárral kapcsolatban lenne kérdésem. Előtte ugye google calendart használtam, és mindent szépen be is tudtam állítani. Volt bent névnap naptár meg NFL meg f1 stb. Az elején beállítottam, hogy akkor minden naptárat szinkronizálni szeretnék de ezek nem jöttek le. Letöltöttem a google calendar app-ot és ott szépen látom az összeset, de a gyári calendar app akkor se látja ha rámegyek az összes gmail naptárra. Én állítok be valamit rosszul?

A másik kérdésem, hogy otthon fut egy QNAP NAS amin trasmission-t használok. Ahhoz létezik valamilyen alkalmazás amivel tudnám kezelni? Android-on sok app volt hozzá, de iPhone-ra nem találtam semmit :(

(#4043) univerzita válasza SütiGTi (#4042) üzenetére


univerzita
addikt

Ha be írod a keresőbe a számot ami alatt fut a transmission ( 192.168.100...stb) akkor megjelenik. Vagy a stórból tedd fel a Qget by QNAP aplikációt ( lehet ezzel fogod látni).

[ Szerkesztve ]

(#4044) labeda válasza Szellem. (#4032) üzenetére


labeda
aktív tag

Természetesen!

(#4045) SütiGTi válasza univerzita (#4043) üzenetére


SütiGTi
senior tag

Köszi a webes eléréssel nincs gond az szépen fut. Van egy külső ip is amiről nagyon szépen elérem, csak kicsit körülményes. :) A Qget meg nem a transmissiont kezeli hanem a gyári letöltő appot ami nem jó nekem sajnos :(

(#4046) kajmika0510


kajmika0510
tag

Sziasztok. Iphone 7 vásárlása elött vagyok.
Egy két ismerősöm mondta hogy úgy járt hogy ledobálta őket a hálózatról . Volt hogy telefonálás közben.
Valakinek van erről valami tapasztalata?

(#4047) br4adam válasza kajmika0510 (#4046) üzenetére


br4adam
aktív tag

Nekem eddig nem volt gondom vele, pedig már megjelenés óta megvan.

(#4048) znagy69 válasza kajmika0510 (#4046) üzenetére


znagy69
őstag

Nekem + van, de még nem fordult elő (T a szolgáltató) Nem lehet, hogy telenor a szolgáltatójuk?

(#4049) A guru válasza znagy69 (#4048) üzenetére


A guru
addikt

Telenorral mi a baj?

(#4050) kajmika0510 válasza znagy69 (#4048) üzenetére


kajmika0510
tag

Na látod azt nem tudom. Én is kérdezném. Mi a baj a telenorral?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.