Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-01 13:55:44

LOGOUT.hu

 iPhone 7 összefoglaló és gyakori kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) domerator válasza kchris78 (#8699) üzenetére


domerator
veterán

Ilyen (es emellett anyagi) megfontolasbol most nekem is kulfoldi az i7... koppkopp, meg nincs semmi gond vele. :U

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#8702) Ed Parker válasza domerator (#8701) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az enyém is lehet ezért működik jól mert külföldi beszerzés

(#8703) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Szerintem engedjük el ezt a külföldi beszerzéses dolgot, semmi köze a meghibásodásnak hozzá hogy éppen hol vettétek.

(#8704) -Ben- válasza B-L-A-C-K (#8703) üzenetére


-Ben-
veterán

Szerintem se, de ezt már sokaktól hallottam. Amit itthon vettek azzal problem volt, amit külföldön, azzal semmi... Ennyi „véletlen” lenne? Fene se tudja.

(#8705) B-L-A-C-K válasza -Ben- (#8704) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De az itthoni is kintről van, szerinted a gyárba úgy rakják össze hogy hopp ez magyarba megy basszuk el, és majd ki kelljen cserélni mi jó lesz... ;]

(#8706) Ed Parker válasza B-L-A-C-K (#8703) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Lehet, de az esetek azért furcsák, külföldön nem pereg le a festék, nem hibás a kijelző stb
Én hiszek neked, de furcsaságok akkor is vannak.
Mondhatni hogy olvtársunk eleve így kapta a futártól a készüléket, hogy híbás volt a kijelző, tehát itt a juzer error ki is van zárva.

[ Szerkesztve ]

(#8707) D4ni válasza B-L-A-C-K (#8705) üzenetére


D4ni
őstag

Persze, úgy mint a mosóport :D

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#8708) -Ben- válasza B-L-A-C-K (#8705) üzenetére


-Ben-
veterán

Nyilván nem így, de azt simán megtehetnék, hogy a kisebb országokba a rosszabb minőséget szállítják. Sokféle beszállítója van az Apple -nek és több helyen szerelik össze a készülékeket is. Az is elképzelhető, hogy ebben nincs szándékosság, de az „x” gyárnak és „y” összeszerelő üzemnek a munkáját hozzánk is szállítják és onnan több hibás eszköz kerül ki. Meredeknek tűnik, de nem lehet teljesen kizárni ezt se...

[ Szerkesztve ]

(#8709) Ed Parker válasza -Ben- (#8708) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én úgy tudom hogy a foxconn szereli az összes telefont össze, szóval a minőségnek egyformának kell lennie.
Azt viszont nem tudni hogy kijelzőt csak egy beszállító gyárt vagy akár több is.
Ahogy volt a 6S-nél a Samsung és TSMC procik, ami majdnem egyforma, de mégsem.

(#8710) B-L-A-C-K válasza Ed Parker (#8706) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hogyne "peregne le" (inkább kifakul/kopik úgy mondanám), nővérem kintről vette, ugyan úgy kopik neki is. Az meg hogy valaki csere után hibásan kapja meg ilyen szintén lehet sajnos, nekem is volt már rá precedens...De mivel nem itthon cserélik hanem külföldön, így ugyan így megeshet ha egy külföldi adja le ugyan oda, szóval nem velünk "basznak" ki csak hidd el, na meg értelme nem lenne mert ez a cégnek csak plusz meló, és költség.

Szóval ebbe nem kell beleképzelni semmi rosszat, volt itt olyan aki 5x cseréltette ki, és 5x szar volt, de volt aki 25x és mindig jó volt. Én is sokszor cseréltettem már több embernek a telefonját, és 1x volt csak gond vele (volt rajta egy kis leverődés), de kaptam egy másikat, ami már szintén jó volt.

Ja illetve jut eszembe ami nekem van most i7, és ugye ezen is vannak kopások így vettem, és ez se magyar beszerzésű...

[ Szerkesztve ]

(#8711) Ed Parker válasza B-L-A-C-K (#8710) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Amikor téma volt ez a festék lepergés, semmi ilyet vagy hasonlót sem találtam külföldi fórumokon.
Az én 7-esem megjelenés óta megvan, semmi baja pedig én nem kímélem.
Most van egy i7 és egy plus, kiváncsi vagyok előjönnek e nekem is ezek a pöttyösödések.

(#8712) B-L-A-C-K válasza Ed Parker (#8711) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha takarítva van hetente, vagy ha van rajta egy hátlapi fólia akkor nem is lesz baja.

(#8713) mate543


mate543
tag

Nah, most egy olyan info-t kaptam az amcsis vásárlással kapcsolatban, hogy amerikából vásárolt iphone-ra nem lesz garim. Ez mennyire igaz? Vagy ez csak a magyar "leleményesség" hogy itthon vegyem meg a készüléket?

(#8714) B-L-A-C-K válasza mate543 (#8713) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Már le lett írva hogy lesz rá garancia mivel világ garancia van az iPhone-ra, de ha nem hiszed el vedd meg itthon hivatalos helyen ~260 ezerért, és arra legalább 2 év garid lesz ha ennyire fosol.

(#8715) mate543 válasza B-L-A-C-K (#8714) üzenetére


mate543
tag

Én kérek elnézést ha féltem a pénzem. :DDD

(#8716) B-L-A-C-K válasza mate543 (#8715) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Csak már leírtuk ezt neked, ha kételkedsz benne nem ide kell járni.

Ha meg félsz az amcsistól, itt most jó áron van.

[ Szerkesztve ]

(#8717) mate543 válasza B-L-A-C-K (#8716) üzenetére


mate543
tag

Köszönöm az információkat!

(#8718) Chal


Chal
addikt

Szerintem is erősen urban legend ez a "külföldi iphone jobb" kategória. Ha az Apple egyáltalán szegregálna ilyen téren, akkor eleve a szigorúbb EU-s törvények miatt (1+1 év) érdekében állna, hogy ide normálisabb darabokat küldjön (illetve minden EU tagállamba). Hiszen neki plusz költség a csere/javítás.

A másik ami már többször le lett írva: nyilván egy fórumra nem jön naponta az a sok 10 millió vásárló, és nem írogatja be, hogy "az enyémmel még mindig semmi gond", ezzel szemben akinek problémája van, az nagy eséllyel információt keres, és információt oszt meg. Ezért abból kiindulni, hogy hány darab ember írta a neten hogy szar a iphone-ja, elég fals következtetésre adhat okot.

De ugyanez a jelenség megvan IRL is: akinek baja van, elmondja, akinek nincs, az meg nem fogja ad-hoc bemondogatni egy társalgás közben, hogy "iphone-om van, és semmi baja". Ráadásul a panaszkodás és a negatív dolgok mindig jobban megmaradnak az emberekben. Így aztán én erős fenntartással szoktam kezelni a "sok ismerősömnek gondja van az iphone-al" történeteket, főleg hogy ha igazán megvizsgálom a saját környezetemet (és különösen figyelek rá, hogy ne csak a panaszkódokat számoljam össze), akkor erősen ellentétes eredményt kapok.

[ Szerkesztve ]

(#8719) Blackmirror


Blackmirror
senior tag

Azért leírom hogy legyen ilyen is: iPhone 7 Plus Jet Black, semmi baja működik :D
A 6s akkuhibás szériába,viszont csúnyán belenyúltam, a cserélt készülék viszont hibátlan, karcmentes volt.
Az azelőtti iphone-ommal meg megint nem volt gond.
De tényleg sokan írjátok hogy hibás a telefonotok,olyankor én is elgondolkodom a miérten és azon hogy milyen minőségűek ezek a készülékek.(összeszerelés,tömeggyártás)

iPhone X@R, iPad Pro

(#8720) Thewent12


Thewent12
aktív tag

Bocsi, hogy ide, de nagyon surgos es a watch topik nem megy. Ha bemeyek a telekomba es vennek egy apple orat akkor azt eltudom hozni minden papir nelkul termeszetesen a teljes arat fizetve, vagy bohockodnak, hogy kll valami?

(#8721) Viper26


Viper26
nagyúr

Hol tudom takarítani a onedrive-ot?
Telefonon nem látok ilyen lehetőséget, a fotótár maradhatna...

iPhone 14 | FR955

(#8722) domerator válasza Thewent12 (#8720) üzenetére


domerator
veterán

Bocsi de teljes aron miert a telekombol hozol ki watchot? :U

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#8723) Viper26 válasza Viper26 (#8721) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nem onedrive, hanem iCloud, sorry.

iPhone 14 | FR955

(#8724) kchris78 válasza Chal (#8718) üzenetére


kchris78
veterán

ezt en ertem, de nekem az az emlekem van hogy vannak akik nem eloszor irnak ilyen csere temarol... ergo az az en tapasztalatom (lehet nem valid) hogy akiknek egyszer valami gondjuk van a telefonnal akkor sokkal nagyobb az eselyuk arra hogy nem az lesz az elso... es ilyenkor ver szoget a fejembe az hogy tenyleg a telefon gondja az ami miatt cserel az ember? (en pl tettem ra magasrol hogy az i6 idejen kicsit mozgott a némító gomb..) i7 fekete matt kopasrol az a velemenyem hogy ha vigyaz az ember ra kevesbe kopik ha nincs tokban.

(#8725) kchris78 válasza D4ni (#8707) üzenetére


kchris78
veterán

Ebben kivetelesen van igazsag. 90es evek ota muterom mos svajci es itthoni beszerzesu porokkal / mosofolyadekokkal parhuzamosan es van difi. Lehet nem az az oka amit legtobben mondanak hanem ennel egyszerubb: keleten tobbet hasznalnak a koncentratumokbol akarmennyire irjak hogy _KEVES_ kell belole, a hatoanyag pazarlas miatt lazabbra csinaljak.

(#8726) univerzita válasza Viper26 (#8723) üzenetére


univerzita
addikt

Belépsz számítógépen a ICloud.com fiókodba és ott de lehet telefonon is. Általános -Tárhely és iCloud használt -iCloud -Tárhely kezelése -Dok és adatok

[ Szerkesztve ]

(#8727) btudos válasza domerator (#8722) üzenetére


btudos
veterán

Mert az Apple Watch Sport S1 listaára mérettől függetlenül 10 k-val olcsóbb, mint az APR-eknél.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#8728) Thewent12 válasza btudos (#8727) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Pontosan!

(#8729) bigsee válasza Thewent12 (#8720) üzenetére


bigsee
addikt

Ha jól tévedek, aranykártyásnak (vagy platina) kell lenni ahhoz, hogy kiegészítőt vásárolhass, akár részletre, akár teljes áron.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#8730) Ed Parker válasza bigsee (#8729) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mi? :Y :DDD
Ez komoly?

(#8731) Thewent12 válasza Ed Parker (#8730) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Bementem tegnap a T-be es mondtam, hogy szeretnek vasarolni egy apple watchot. Megkerdeztek, hogy teljes aron-e, mondtam, hogy igen, es mar hoztak is. Nem kertek semmit.

(#8732) Ed Parker válasza Thewent12 (#8731) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Remelem nem lesz csalódás

(#8733) B-L-A-C-K válasza bigsee (#8729) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez hülyeség.

(#8734) -secret- válasza bigsee (#8729) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Azt hiszem 3 hónap intervallum, hogy előfizetésed legyen náluk. Utána hozhatsz ki drágább dolgokat kamatmentesre.

Gondolom egy 5000 ft-os ~tokot senki sem vesz részletre... na meg nem is lehet.

(#8735) B-L-A-C-K válasza -secret- (#8734) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én már rendeltem 15 ezres kiegészítőt is ajándékba, úgy hogy sose voltam előfizető náluk, csak online beregeltem, és átvettem egy üzletükben.

(#8736) D4ni válasza bigsee (#8729) üzenetére


D4ni
őstag

Nem szükséges hozzá semmi, csak amikor telefont hozol ki 2. előfizetésre akkor kell minimum aranykártyás szint a részletfizuhoz.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#8737) -secret- válasza B-L-A-C-K (#8735) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Jah, teljes áron lehet megy, de én most a kamatmentesről beszéltem, azt tuti nem engedi egy nagyon friss előfizetőnek. Személyesen lehet meg lehet dumálni, de neten nem engedi.

(#8738) B-L-A-C-K válasza -secret- (#8737) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja nem tudtam arról van szó, igen azt lehet nem, ezt nem tudom hogy van.

(#8739) Viper26 válasza univerzita (#8726) üzenetére


Viper26
nagyúr

És alul kéne legyen, hogy törlés, nem?
Nekem semmi ilyen nincs ott. :Y

iPhone 14 | FR955

(#8740) Thewent12 válasza Ed Parker (#8732) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Majd kiderul.. eddig egesz jopofa, delutan tesztelem sportra is majd.

(#8741) kchris78 válasza -secret- (#8737) üzenetére


kchris78
veterán

A lényeg még hogy ha Apple Watchot akarsz venni részletre akkor nem elég hogy előfizető legyél, mobil előfizetésed kell legyen! Én ezzel szívtam már. Vettem volna részletre, de csak otthoni előfizetésem volt, így nem engedték...

(#8742) univerzita válasza Viper26 (#8739) üzenetére


univerzita
addikt

Telefonon?

(#8743) balazs0726 válasza mate543 (#8681) üzenetére


balazs0726
csendes tag

Azért arra figyelj, hogy az USA-ban kétféle I7-est árulnak és Magyarországon csak az egyikkel lesz 4g. Ráadásul csak a nettó árakat látod mindenhol, amihez meg hozzámegy az adott állam adója, így kb ugyan annyiba kerül, mintha Londonban vennéd.

(#8744) mate543 válasza balazs0726 (#8743) üzenetére


mate543
tag

Iphone

Igen, időközben találtam egy oldalt, ahol le van írva. Ez oldal szerint nem lenne gond az LTE. Ami viszont jobban aggaszt az ez:

"A magyar jogi szabályozás miatt ugyanakkor az 1 év jótállás utáni további 1 év szavatosság kizárólag a magánszemélyek részére, magyarországi viszonteladón keresztül értékesített készülékekre érvényesíthető hazánkban, céges vagy külföldi készülékekre nem."

Szóval lehet, hogy maradok mégis az itthoni vásárlásnál. Mondjuk van még időm augusztusig. :D Nagy kukik amúgy a Telekomnál:

Augusztus közepén jár le a hűségidőm, amit május közepétől meghosszabbíthatok egy új díjcsomaggal (a régi már április óta nincs). Viszont májusban csak magasabb díjcsomagú előfizetést tudok választani, ha alacsonyabbat, akkor arra várnom kell augusztusig. Ki van ez találva. :W

(#8745) -Ben- válasza mate543 (#8744) üzenetére


-Ben-
veterán

Igaz, hogy csak 1 év garid lesz, ha usákiából hozatod, cserébe jóval olcsóbb is. ;)

(#8746) Ed Parker válasza -Ben- (#8745) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ilyenkor fel szokott merülni egy elég gyakori kérdés is:
Van esetleg valami amit szeretne elvámolni, csak egyszer kérdezem meg?
Nekem járt már úgy ismerősöm hogy a MacBook nagyon drága lett USA-ból.

(#8747) mate543 válasza -Ben- (#8745) üzenetére


mate543
tag

Nem tudom, hogy nekem megérné-e az a pár pengő minusz, a +1 évért. :F Én most arra hajlok, hogy a plsuz 1 év jobban megérné talán.

(#8748) B-L-A-C-K válasza Ed Parker (#8746) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Berakod a zsebedbe és csókolom, ha hoznál 10-et akkor oké, de így nem kell ettől tartani.

Amúgy most kint bruttó mennyi egy sima i7?

(#8749) balazs0726 válasza -Ben- (#8745) üzenetére


balazs0726
csendes tag

De pont ezt mondtam, hogy felesleges USA-ig elmenni IPhone-ért ha Londonban is ugyan annyiért tudod megvenni.

(#8750) mate543 válasza B-L-A-C-K (#8748) üzenetére


mate543
tag

A sima 7-es 649 USD, ami átszámítva 183 386 JMF. Plusz nem tudom milyen adók mennek rá. De ilyenkor ha megveszed és hazahozod a táskádban, nem kell vámot fizetned nem? Csak akkor ha megrendeled és ideszállítják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.