Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-01 13:55:44

LOGOUT.hu

 iPhone 7 összefoglaló és gyakori kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) -Ben- válasza D4ni (#8650) üzenetére


-Ben-
veterán

Ezeket a fergeteges baromságokat honnan veszik vajon? :F Durván kreatívak..
(#8649) -secret-: itt nem találom a cserére vonatkozó szabályokat.

[ Szerkesztve ]

(#8652) D4ni válasza -Ben- (#8651) üzenetére


D4ni
őstag

Nem találom azt a jogszabályt miszerint újra kellene indulnia, valakinek megvan esetleg ? Elküldeném e-mailben nekik.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#8653) Tibee86 válasza -secret- (#8649) üzenetére


Tibee86
veterán

Ezt már megint jól átbaszták.
Szóval ha nem az iStyle-nál veszi az ember cégre, akkor még jótállás sincsen, csak 1 év szavatosság. :C
iStyle mindig jó volt a saját rendszer kitalálásban.

[ Szerkesztve ]

(#8654) B-L-A-C-K válasza Tibee86 (#8653) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De ez lényegében ugyanaz, szóval nem mind1?

[ Szerkesztve ]

(#8655) D4ni válasza D4ni (#8652) üzenetére


D4ni
őstag

Közben felhívtam az istylet is, azt mondták hogy ami szerviz papírt visszakaptam onnantól kezdve számít az egy év , teljesen mindegy hogy hol és ki szervizelte amíg hivatalos Apple hely.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#8656) Tibee86 válasza B-L-A-C-K (#8654) üzenetére


Tibee86
veterán

Lényegében igen, de iStyle-nél ki tudja... Akkor is egy nagy kamu ez így ebben a formában, mivel a nem hivatalos viszonteladótól származó készülékekre nincs is szavatosság, ahogy a céges vásárlás esetén se.

D4ni: Ezt mondtam korábban is, nem kell ezt ennyire túlmisztifikálni mint ahogy általában mindenki teszi itt..

[ Szerkesztve ]

(#8657) B-L-A-C-K válasza Tibee86 (#8656) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

"nem kell ezt ennyire túlmisztifikálni mint ahogy általában mindenki teszi itt."

Itt általában akkor probléma ez ha elakarod adni, és ugye nincs mivel igazolnod Kis Pistának hogy márpedig erre tényleg onnantól él az 1 év.

(#8658) -Ben- válasza Tibee86 (#8656) üzenetére


-Ben-
veterán

Csak mondjuk ha elvileg nem, de a papír szerint mégiscsak lejárt a garancia (mert ők hülyeséget írtak rá), akkor egy esetleges szervizelés kissé problémás, mert ott fogják verni az asztalt, hogy márpedig lejárt a garancia. Pedig nem...

[ Szerkesztve ]

(#8659) Tibee86 válasza B-L-A-C-K (#8657) üzenetére


Tibee86
veterán

Ő beírja az Apple ellenőrző honlapjára a sorozatszámot ami azt fogja mutatni, hogy lejárt a jótállás.
Egyébként nekem bármikor cserélték mindig szerepelt a munkalapon az új dátum is. Évek teltek el azóta, gondolom azt a rublikát már rég leszedte róla az iStyle.

7etape: Én meg szoktam nézni, hogy mi szerepel a munkalapon amit kapok nem csak zsebre vágom. Ha nem az aminek kell akkor ott a helyszínen ki tudod javíttatni velük. Muszáj, mert sajnos az embert ott verik át ahol tudják mindenhol manapság. iStyle-ra meg hatványozottan igaz ez.

[ Szerkesztve ]

(#8660) -Ben- válasza Tibee86 (#8659) üzenetére


-Ben-
veterán

Megnéztem volna, de futár hozta. Sajnos messze vagyok Pesttől...

(#8661) Tibee86 válasza -Ben- (#8660) üzenetére


Tibee86
veterán

Az más, úgy nehezen tudtad volna.

B-L-A-C-K: Nekem se volt ezzel soha gond, mindig ráírták. Csak mivel évekkel ezelőtt cseréltek utoljára így feltételeztem, hogy azt a részt már kihagyják a munkalapról, mert aki nincs tisztában ezzel az nem fog kekeckedni és úgy lesz vele, hogy maradt az eredeti dátum, vagy a +3 hónap.

[ Szerkesztve ]

(#8662) B-L-A-C-K válasza Tibee86 (#8659) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A papíron szerepel az a lényeg, de látod előttem arról van szó hogy ennek semmi nyoma vagy 3 hónapot kaptak rá, így meg magyarázhatod a vevődnek hogy ez nem így van. Amúgy iStyle-nál nekem ráírták mindig, legutóbb is így volt, de ezt mutattam itt az előbb.

(#8663) madgie


madgie
titán

Azért királyság ez a szifon, tegnap kész lettem az esküvői anyag utómunkájával, hijj, mondom, slideshowt is kért a menyasszony. No nézem a Premiere-t, sequence-ként import, meg így állít, úgy állít, keyframe-ek... hát a fenét. Átlöktem iCloudba a kiválogatott képeket és a telefonon összedobtam a 4K slideshowt iMovieban tegnap, meg ma délután. Lazán, ágyban lábat lóbálva :)

Ennél már csak akkor érezném jobban magam, ha a zenét is én csináltam volna alá GarageBand-en... volt már rá példa :DDD

(#8664) rostasim


rostasim
csendes tag

Sziasztok!szüleim ma boldog tulajdonosai (remélhetőleg)lettek két iphone 7 telefonnak és droiról költözés után lett egy csomó szám a kontaktokban név nélkül,lehet ezzel valamit kezdeni?köszönöm ha valaki tud segíteni

(#8665) -secret- válasza rostasim (#8664) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Google: android kontaktok iOS-ra. ;)

(#8666) -Ben-


-Ben-
veterán

Egyébként tüzetesebben átvizsgálva ezen is van pixelhiba. :U Premium minőség... :K Lehet savazni a „végeláthatatlan negatív kommentjeimmel”, de ez akkor is vicc, ami ezeknél minőség/prémium címen megy... :D Na mindegy......

(#8667) Ed Parker válasza -Ben- (#8666) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Csak félve írom :D
De minden gyártásnál van egy tűrés, ameddig jó és ahonnan már nem.
Ha pixelhibás és a gyártó minőség biztosítása egyet sem enged meg, akkor cseréljék.
Hogy néz ki ez a pixel hiba?

(#8668) rostasim válasza -secret- (#8665) üzenetére


rostasim
csendes tag

Köszönöm

(#8669) -Ben- válasza Ed Parker (#8667) üzenetére


-Ben-
veterán

Az Apple szerint egy 4,7" -es kijelzőn egyetlen pixelhiba sem megengedett. De mi értelme lenne harmadjára is cseréltetni, ha az összes vacak? :D A következőnél már közölnék, hogy a-a, nincs több csere akkor se, ha lifeg a kijelző... :N
Egyébként, úgy néz ki, mint egy pixelhiba. :) Fekete/szürke pont a kijelzőn, ami sajnos nem por, mert lehetetlen letörölni...

[ Szerkesztve ]

(#8670) D4ni válasza -Ben- (#8669) üzenetére


D4ni
őstag

Nincs rossz szemem, de nálam nincs pixelhiba. Nálad hogy néz ki? Rudsz lőni főtót?

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#8671) -Ben- válasza D4ni (#8670) üzenetére


-Ben-
veterán

Sajnos nincs másik telefonom, ami annyira jó fotókat lőne, hogy egyértelműen látszódjon. Meg egyébként is csak fehér/szürke (vagy világos színű) lapokon látni.

(#8672) B-L-A-C-K válasza -Ben- (#8669) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Te kifogod ezeket a szarokat... ;] Nekem a több mint 50 iPhone-om közül 1 db sem volt még pixelhibás.

(#8673) -Ben- válasza B-L-A-C-K (#8672) üzenetére


-Ben-
veterán

Egyébként nekem se volt még. Az jet black i7-ek úgy tűnik ilyenek... ;]

(#8674) Ed Parker válasza -Ben- (#8669) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mivel teszteled?
Vagy egyáltalán hogy vetted észre? :D

(#8675) -Ben- válasza Ed Parker (#8674) üzenetére


-Ben-
veterán

A szememmel tesztelem. :D Safarizás alatt kiszúrom... De van screen test app is, ahol több színnel is meg lehet nézni. AIDA64 -ben is van ilyesmi, de ott van a screen checker lite is...

[ Szerkesztve ]

(#8676) Ed Parker válasza -Ben- (#8675) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Értem sasszem :D
Én mákos vagyok valszeg, mert eddig az 5c-n kívül az összes telefon megvolt és mind hibátlan.
Vagy egyszerűen nem látom meg.
Lehet hogy a szerviz is aliexpress-ről rendel kijelzőket ;]

(#8677) -Ben- válasza Ed Parker (#8676) üzenetére


-Ben-
veterán

Ki tudja... Semmi se lepne már meg. :DDD Azért az is érdekes, hogy a garanciában cserélt készülékek közül eddig egy se volt makulátlan. Pl. ennek is vannak az alján fehér pöttyök, apró sérülések, karcok. :)

[ Szerkesztve ]

(#8678) Ed Parker válasza -Ben- (#8677) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A gariban cserélt telefon, nem egy polcról levett új dobozos cucc.
Nekem mindig egy lapos papírtokban jött, le volt fóliázva, de tudtam hogy nem új, csak szép.
Lehet hogy azt kellene,hogy átvételekor megnézni és helyben reklamálni, hogy nem az igazi.

(#8679) B-L-A-C-K válasza Ed Parker (#8678) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lehet is, és érdemes is átnézni, nekem volt màr olyan hogy a kicserélt telefonon volt egy apró leverődés, mondtam nekem így nem kell, kaptam is másikat csak megint 5 napot kellett rá várni.

(#8680) -Ben- válasza Ed Parker (#8678) üzenetére


-Ben-
veterán

Járható út lenne, ha személyesen venném át. De ahhoz túl messze lakom, hogy állandóan Pestre rohangáljak, így ez van. Egyébként meg mindegy, mert az összes defektes valamilyen szinten. Tökéletes telefonom még nem volt a gariban cseréltek közül. Sőt, tulajdonképpen örülhetek, hogy ilyen. A régi sokkal-sokkal szarabbul nézett ki miután visszajött javításból...

[ Szerkesztve ]

(#8681) mate543


mate543
tag

Lehet, hogy már kérdeztem, nem rémlik.

Ha nővérem venne egy 7-est USA-ban és hazahozná a barátnője, akkor azt ugyanúgy tudnám használni itthon is, nem? Csak gondolom kelleni fognak a papírjai az esetleges garanciához.

(#8682) B-L-A-C-K válasza mate543 (#8681) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha független akkor igen ugyan fogja majd. Papírjai se fontosak, akkor kérhetnek egy számlát róla ha be se kapcsol, de ez elég ritka eset.

(#8683) mate543


mate543
tag

És ha mondjuk ne adj Isten szervizeltetni kell, akkor mivel USA-ból vettem, ezért oda küldik ki megjavíttatni? Vagy eleve oda küldik ki? :D

(#8684) B-L-A-C-K válasza mate543 (#8683) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem, világ garis, ha itthon szervizelteted EU szervizekbe küldik.

(#8685) bigsee válasza B-L-A-C-K (#8682) üzenetére


bigsee
addikt

USA-ban nem CDMA rendszer van? Menni fog itthon az USA-s iPhone?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#8686) mate543 válasza B-L-A-C-K (#8684) üzenetére


mate543
tag

Aha. Mert hogyha így megoldható, hogy olcsóbb legyen és nem lesz semmi probléma később (szerviz, stb.), akkor lehet megbeszélném nővéremmel, hogy vegyen már nekem egyet. :D

(#8687) -Ben- válasza mate543 (#8686) üzenetére


-Ben-
veterán

Ha a nővéred sűrűn jár arra, akkor megbeszélhetnéd, hogy szeptember-október környékén nekem is hozzon. Adok neki 10% „hálapénzt”. :DDD

(#8688) B-L-A-C-K válasza mate543 (#8686) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is vennèk így, hozass nyugodtan, töltő adaptert kell venni csak hozzá majd, vagy átalakítót.

Bigsee: nem csak, menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#8689) Ed Parker válasza -Ben- (#8687) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azok nem függő telefonok?
Mert ott gombokért adják előfizetéssel.

(#8690) -Ben- válasza Ed Parker (#8689) üzenetére


-Ben-
veterán

Lehet venni függetlenül is. :) Még kp-ra függetlenül is sokkal olcsóbb, mint itthon. Egyébként nem tudom, hogy amcsiban is így van-e, de sok helyen a szolgáltatós telefonok is függetlenek.

[ Szerkesztve ]

(#8691) Ed Parker válasza -Ben- (#8690) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én is így tudom hogy a simlock az hungarikum

(#8692) -Ben- válasza Ed Parker (#8691) üzenetére


-Ben-
veterán

Ja, hát itt mindenből igyekeznek pénzt kovácsolni. Telekomnál valami 25.000 Ft a függetlenítés... ;]

(#8693) galaxys80 válasza Ed Parker (#8691) üzenetére


galaxys80
veterán

Ezt rosszul tudod.

(#8692) 7etape
Vodafone-nál meg 2.500 a hűség lejárta után.

[ Szerkesztve ]

(#8694) B-L-A-C-K válasza galaxys80 (#8693) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mióta? Én még ilyen 15-20 körül tudtam típus függően.

(#8695) Ed Parker válasza -Ben- (#8692) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Így van, egyszer kérdeztem én is.

(#8696) Ed Parker válasza galaxys80 (#8693) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem az?

(#8697) galaxys80 válasza B-L-A-C-K (#8694) üzenetére


galaxys80
veterán

Passz, hogy pontosan mióta. De 2 éve már biztosan így volt.

(#8696) Ed Parker

Nem. Angliában és Ausztriában biztosan vannak szolgáltatók amik függő telefonokat árulnak.

Jut szembe az USA-ban és Kanadában is biztosan tudom, hogy van ilyen.
És ezeket tapasztalatból tudom. Hány ország lehet még amiről nincs pontos infónk.
Szóval nem, ez nem Hungarikum.

[ Szerkesztve ]

(#8698) Blackmirror válasza -Ben- (#8692) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Telekomnál 15000-ért függetlenítenek( legalábbis másfél éve annyiért függetlenítette a telefonom)
Telenor 7600 az nem vészes , a voda a legolcsóbb úgy tudom

iPhone X@R, iPad Pro

(#8699) kchris78


kchris78
veterán

figyelve a garis hozzaszolasokat mar sok ideje, vajon csak nekem van brutal nagy szerencsem hogy mar az otodik iphoneom nyuzom (igaz nem itthon vettem oket mert nem birtam kivarni) de egyiket sem kellett gariba visszavinnem? (se a kollegaimnak) vagy en vagyok rossz szemu vagy lesz.ros es valami bolhanyi dolog miatt (amit eszre sem veszek) nem viszem-vittem vissza?

(#8700) -Ben- válasza kchris78 (#8699) üzenetére


-Ben-
veterán

Nem tudom. Lehet, hogy veszek egyet külföldön és csodák csodájára azzal semmi baj nem lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.