Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#517) adomok


adomok
tag

Tényleg érdekes, hogy milyen vitát generál minden alkalommal egy-egy új Iphone megjelenése. Én leginkább csak olvasom az MA fórumokat és legtöbbször a használók tapasztalatai sokat segítenek egy-egy új készülék választásában. Már a korábbi Iphone verzióknál is benne volt nálam a pakliban a váltás vagy legalábbis a kipróbálás, de sok vita között mindig elvész a hasznos infó :( Illetve sokszor fordult elő, hogy ha rákérdeztem egy hiányosságra egyből támadásnak vélték, pedig hasznosabb lett volna alternatívát ajánlani. Természetesen tisztelet a kivételnek!

Egy dolgot hiányolok a ma már nem is olyan kis számú hazai Iphone közösségben (és a nemzetközi közösségre is igaz), mégpedig azt, hogy nincs egy pici kritika sem az Apple felé. Tényleg úgy tűnik kívülről nézve, mintha számukra mindig szentírás lenne az amit a cég állít. És nem is lenne ezzel semmi gond, hiszen egy jó terméket abszolút dicsérni kell, de azért nem baj, ha van egy kritikus tömeg aki folyamatosan visszajelzést ad a felhasználói igényekről, szóvá teszi ha valami azért hasznos lenne és nem fogad el feltétel nélkül mindent. És ezzel nem azt akarom mondani, hogy váltani kell más rendszerre, de mivel ugye az Apple csak évente hoz ki új telefont, pont lenne rá idő, hogy figyeljenek a kritikus felhasználói hangokra és lépjenek. A legtöbb itt is felhozott "hiányosság" ráadásul minimális ráfordítást igényelne, nem venne el időt a valóban innovatív megoldások fejlesztésétől és a nyereségre sem lenne mérhető hatása. Sőt, biztos vagyok benne, hogy az itteni ellentábor igen komoly része váltana.

Sok gyártó ma már sokkal nagyobb figyelmet fordít a felhasználói visszajelzésekre és ennek szerintem meg is van általában a gyümölcse, de ehhez kell a kritikus visszajelzés. Nem egy fórumban olvasok olyan eseteket amikor egy-egy felhasználó szinte minden problémáját elküldi a gyártó felé is.

Természetesen elismerem az Apple hihetetlen jó marketing munkáját, de ugyanakkor ez a nagyon szoros elköteleződés egy márka iránt, vált ki sok emberből negatív érzést és sokszor indokolatlan ellenszenvet.Pedig mint mindenben a mobiltelefon iparban is a sokszínűség a legjobb szerintem :)

A régi telefonjaimat általában megtartom, most is van WP és Android készülékem és egy Ipad Air is folyamatos használatban van. Most pedig mazsolázom tovább a hasznos infókat, mert egy Iphone hiányzik még a repertoárból :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.