Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Én ezt az oldalt szoktam nézni akkuidő tekintetében: [link]

Ez nekem egy átlag munkanapi használattal minimálisan mutatja jobbnak az s-t, mint a sima 6-ot. Azt hiszem az akkuidő miatt én inkább az s-t választanám.

(#102) Wesder válasza MartOOn (#100) üzenetére


Wesder
félisten

Màr rég tudja rendszer szinten csak nem hasznàljàk. (Android 2.2 òta)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#103) #35104512 válasza MartOOn (#100) üzenetére


#35104512
törölt tag

"a kerdes az mikor jeleneik meg droidra a force touch?"

és onnantól nagy királyság lesz a másik tábor szerint is :D

(#104) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Ritkán nyígok ár miatt, kerül, amibe kerül, kell vagy nem, kész.

De az a 285 ezres független kezdőár a 6s-re... (A 16 GB csak viccnek van)' na azért az nem gyenge...

Nem a lényeg a fontos.

(#105) gyuromoj válasza dreamdancer (#104) üzenetére


gyuromoj
veterán

248k a hazai iStyle-os független kezdőára, iPhone 6S 16GB-nak.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#106) batai15


batai15
félisten

hozza a szintet meg a kötelezőt .Kéne de szokás szerint rohadt drága.

(#107) catroot válasza Wesder (#102) üzenetére


catroot
veterán

Ez nem vigasztal sajnos senkit.

Egyenként az ujjlenyomatolvasó is ez volt. Azt sem az Alma "találta fel", mégis miatta kezd terjedni a telefonokban.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#108) CptAdamica válasza MartOOn (#100) üzenetére


CptAdamica
veterán

Már a Huawei beelőzte a apple-t a force touch-al. :)

Megyen!

(#109) adomok


adomok
tag

Sziasztok,

ez az első Iphone amit szívesen birtokolnék. Ami nekem fontos egy telefonban azt bőven tudja és valóban az IOS egy megbízható rendszer. Egy funkciót kell elengednem ha erre a készülékre váltok, mégpedig az NFC-t. Sokaknak furcsa lehet, de nálunk a melóhelyen NFC-s készülékekkel is működik az azonosítás a beléptető rendszereken, illetve azzal tudunk fizetni is, tehát napi szinten használom jelenleg.

Kérdésem a hozzáértőkhöz hogy az NFC korlátozása szoftveres az Iphone esetében? Van rá esély, hogy később "kinyitják" általános használatra?

Illetve a memória kapcsán kérdezném, hogy a 16--os verziónál mennyi hely van szabadon egy új készüléknél? Én alig tárolok adatot a telefonon, 4K videózni sem szeretnék így nem biztos, hogy a 64--est venném meg ekkora felárral.

(#110) catroot válasza CptAdamica (#108) üzenetére


catroot
veterán

A force touch benne volt már az Apple Watch-ban is.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#111) Wesder


Wesder
félisten

Mert a Samu meg a többi barom majmolja tök feleslegesen...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#112) catroot válasza adomok (#109) üzenetére


catroot
veterán

Durvàn 12gb a szabad.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#113) Oppenheimer válasza Wesder (#102) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem tudja, csak egy szaros metódus van az API-ban, ami visszaad egy 0 és 1 közötti floatot. Ami érték persze tökre gyártófüggő lehet, és ha valaki nagyon akarna, akkor se tudna rá építeni semmit. Akkor tudná az Android, ha az API-ban minden widgethez lenne onForceClick esemény, de az nincs.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#114) PR1977 válasza CptAdamica (#108) üzenetére


PR1977
újonc

Ezt a mondatot hagyjuk már... Ha én bejelentem, hogy csinálok egy űrhajót térhajtóművel amivel másik galaxisokba tudom vinni a turistákat akkor én vagyok a király, vagy az a király aki ezt meg is csinálja? A Huawei bejelentett valamit ami majd egyszer valamikor elérhető lesz... az Apple készülékeiből meg lassan több 10 millió van már a felhasználóknál...
Ez az egész kicsit olyan, mint az "okosóra"... beindult a pletyka, hogy az Apple okosórán dolgozik erre mindenki gyorsan kijött a saját megoldásával, csak hogy elmondhassák ők az elsők... Itt annyi a különbség, hogy a sok pletyka hatására a Huawei-nél csak bejelentés lett (meg egy demo darab, ami jó mérlegnek???), de megvásárolható termék még sehol sincs... Azon sem lepődnék meg, ha azért nem lehet megvenni a Huawei készülékét mert bár belerakták a megfelelő kijelzőt, csak éppen lövésük sincs arról, hogy mire is lehetne használni... így kivártak mit csinál az Apple...

(#115) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Továbbra is maradunk sokan a Blackberrynél....
Semmi rendkívüli..

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#116) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Az a mobileszköz, amiben nem bővíthető még a tárhely sem, nem jöhet szóba. Aki megveszi, magára vessen.

Olyan telefonokat, tableteket kellene gyártani, amiben akár a processzort vagy a ramot is lehet cserélni mint a pc-n (ugyan mi akadálya van??? ), és akkor nem lenne ez mű-hype egyes fos készülékek piacra dobásánál.

Húha, tűzálló-vízálló csodaizé! Nem mindegy mivel fácsézik a paraszt?

(#117) Wesder válasza Oppenheimer (#113) üzenetére


Wesder
félisten

Ez így màs tészta

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#118) Lirion válasza adequate_cou (#31) üzenetére


Lirion
addikt

Éjszaka elég jó képet készítenek az újabb iphone-ok, de nappal jobb a sony (és az s6 és a g4 is).

(#57) ku-cu
A gsmarena szerint viszont gyenge. Persze ez nagyban függ a használattól, de az egészen biztos, hogyha valaki erőforrás igényes programokat futtat, akkor nem fogja sokáig bírni a telefon.

(#114) PR1977
Az okosórás példával mellélőttél, amikor megjelentek az első fecskék, az apple-nél még pletyka szintjén sem merült fel a cucc. Ez a 3d touch meg a rezisztív időket idézi, de ez legalább tényleg olyasmi, amire lehet mondani, hogy fejlődés.

[ Szerkesztve ]

(#119) Jhonny06 válasza Hunt3r22 (#53) üzenetére


Jhonny06
veterán

Arról nem is beszélve, hogy más gyártók is hoznak ki 16GB-os tárhellyel telefonokat (sőt, 8GB-os is van), azokat persze nem fikázza senki emiatt. Meg ugyanúgy nem mindegynél van bővíthető tárhely. Csak az iPhone-oknál kell mindig valamit találni, mert amúgy nehéz lenne belekötni. :)

(#120) movax


movax
őstag

1715 mAh

Ó na bazmeg már.

(a kamerája kéne azért)

[ Szerkesztve ]

(#121) Lirion válasza Jhonny06 (#119) üzenetére


Lirion
addikt

Azok a 8 gb-os telefonok általában 5-öd, 6-od annyiba kerülnek, mint az iphone. Lehet, hogy ezért nem fikázzák azokat? :U

(#122) ToniSoprano válasza Lirion (#118) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Azért nincsenek csodák, azért ez a videó azt mutatja az 6S visszalépés akkuidőben, a 6-hoz képest, 6S plus detto, bár még azért kalibrálni kell az akkukat, nem tudom így történt-e teszt:
[Battery Test! iPhone 6s vs iPhone 6s Plus vs iPhone 6 vs iPhone 6 Plus]
Ez azért nem annyira szép dolog.

(#123) stevve


stevve
nagyúr

Prémium cucc, prémium áron. Az, hogy megint "forradalmi", mgszoktuk, de a marketingtől eltekintve is tetszetős és nagyon jó készülék. És legalább már nem hajlik meg, ha lehajol valaki cipőt kötni.

(#124) CptAdamica válasza PR1977 (#114) üzenetére


CptAdamica
veterán

Már 1 évvel az apple ocsmánysága előtt is volt okos óra, tehát akkor tényleg nagyon gyorsan reagálhatnak a hírekre. Azért ne legyél már ekkora ájbírka.

Megyen!

(#125) atiapa


atiapa
tag

A videós bemutató nem tetszett, de ez a cikk jól sikerült. Gratula érte Legendd-nek.

-----Ivy-----

(#126) PR1977 válasza Lirion (#118) üzenetére


PR1977
újonc

Nem egészen... mielőtt a Samsung kijött az első órával, előtte már egy évvel mentek a pletykák arról, hogy az Apple órán dolgozik... az más kérdés, hogy mikor is lett ebből tényleges termék.

(#127) r3dsnake válasza csongi (#39) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

???

Mikor volt vizallo az iPhone?

(#128) #40359168 válasza CptAdamica (#124) üzenetére


#40359168
törölt tag

Már két-három éve lehetett pletykákat olvasni arról, hogy az Apple órát fejleszt, csak mondom.

(#129) br.rak


br.rak
őstag

A videós képességei alázzák a mezőnyt, a telefon többi téren semmi extra,sőt. Nem győzött meg, hogy váltani kellene rá. Mondjuk a hátlapfikázást nem értem, hogy az előlapi dízájn pöppet avitt az egy dolog, de a hátlap egészen rendben van.

(#130) Quqesz válasza des_tiny (#83) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Csak hogy lásd nem trollkodni járok ide, mindenki azt vesz ami neki tetszik. Ha neked ez kell használd egészséggel. ;) peace :)
Amúgy nézegettem ah árakat és biza most már lassan kezd nem túlárazott lenni az alma. Boltban néztem samu S6 699€(jó oké 32gb) és az i6 16gb meg 649€(szlovákia Nay üzlet)...szóval csúnyán felhúzták a többiek is az árat. Szal itt már én is elgondolkoznák a dolgon(főleg,hogy samu nem jön be).

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#131) Valaki87


Valaki87
senior tag

asszem karácsonykor megy a 6-os asszonynak én meg veszem is meg a 64gb-s példányt :K

(#132) CptAdamica válasza #40359168 (#128) üzenetére


CptAdamica
veterán

Áldja meg az isten az apple-t, hogy csak neki jutott eszébe a világon, legalább ennek köszönhetően van szép andoridos moto okosóra. Remélem elpletykálják, hogy okos wc ülőkét fejlesztenek, mert akkor 1 év múlva vehetek valamelyik másik gyártótól.

Megyen!

(#133) r3dsnake válasza ToniSoprano (#65) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem kapcsolja ki.

(#134) haxiboy


haxiboy
veterán

Nagyon bejön a design, de sajnos elég húzós az ára. Ha 150k környékén lenne akkor lenne létjogosultsága, épp most tervezek telefont venni 160k-s lélektani kerettel. i6 vs s6-harcban számomra az s6 a győztes, viszont ha az i6s kerülne ennyibe akkor hatalmas dilemmában lennék mert nagyon jól sikerült :K Csak az a fránya kijelző az ami lehetne nagyobb felbontású, illetve kicsit nagyobb kompatibilitás (iTunes nélkül zenék felmásolása, és natív FLAC támogatás, NFC-hez meg ideje lenne jogot adni a fejlesztőknek) de ezeket leszámítva szépséges.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#135) PR1977 válasza CptAdamica (#124) üzenetére


PR1977
újonc

Ez off, de próbáljunk meg ha lehetséges egy minimális emberi színvonalat tartani. Ez annyit jelent ha én megadom mindenkinek a tiszteletet, akkor szerintem joggal várom el, hogy ez kölcsönös legyen, és ne kezdjen el senki személyeskedni és ájbirkázni... Köszönöm!

(#136) r3dsnake válasza Burt1793 (#84) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Rendes cloud backup nincs mas rendszeren.

(#137) Quqesz válasza Quqesz (#130) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Még egy jó pont az almának az, hogy android fronton normális hardverrel sony xperia Z.. Compact -ot kivéve lassan nincsen 5 col alatt teló. Sokan vannak akik maradnának 4,5-4,7 colon és így jó alternatívát nyújt az alma.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#138) br.rak válasza Quqesz (#137) üzenetére


br.rak
őstag

Mondjuk ha lemennének 3,8-4,2 méretre sokkal drágábban is el tudnák adni.

(#139) bok92 válasza Polarstar (#115) üzenetére


bok92
addikt

Főleg ha droiddal kijön... :DD

Amúgy a telefon nagyon jó lett, a 3D touch is remek, hihetetlen hogy egyesek még mindig nem tudják felfogni, hogy ez nem egy egyszerű hosszan nyomás és csókolom. Az akku kicsit csalódás, de így is hozza az előző generáció üzemidejét. Drága, hogyne lenne az, pláne idehaza, de a konkurencia csúcskészülékei is ugyanebben az árszegmensben mozognak. Igaz ott már 2k- 4k kijelző meg 4gb RAM van, meg a hihetetlen "hasznos" bt fájlküldés, és a valóban hasznos testreszabási lehetőség ( már akinek...) , jó is az, csak az Apple mellett ott szól a stabil, megbízható rendszer, és a több éves support. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem utóbbi valahogy fontosabb. ( mondom ezt én, akinek jelenleg még bb telefonja van. Még... :DDD )

(#140) kchris78 válasza Quqesz (#130) üzenetére


kchris78
veterán

a dollar arakat nezd! Az EUR USD arfolyam is romlott! Ezert nott mindenhol az ar.

(#141) r3dsnake válasza Polarstar (#115) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Sokan? Blackberry meg
letezik? Elkesett 10 evet a komment?

(#142) aquamist válasza Polarstar (#115) üzenetére

Semmi rendkívüli, ha csak az nem, hogy az első 10 percben több fogy, mint BB 1 év alatt. Mondom ezt BB használóként (lásd aláírás), meg pár napja egy 6s tulajaként.

Nem a repülés a veszélyes. A zuhanás. Az kellemetlen.

(#143) univerzita válasza haxiboy (#134) üzenetére


univerzita
addikt

Van iTunes nélküli zene ( flac is) film ( mkv) fel másolás.

(#144) mekka_kola válasza Fiery (#42) üzenetére


mekka_kola
tag

"z ugye megvan, hogy nem kell olyan sok memoria egy telefonba, ha az oprendszer es az appok is takarekosabban bannak a memoriaval, mint a konkurens rendszerek eseteben?"
Az ugye megvan, hogy ettől még nem fog több app elférni a memóriában, ergó akármennyire is memória minimalizált a rendszered (egy határ alá amúgy sem tudsz/éri meg menni), megnő az újratöltések száma? Csinos a szemellenződ, lehet én is veszek egyet, bár ennyi elég is az MA-hoz. :-D

(#145) mekka_kola válasza r3dsnake (#136) üzenetére


mekka_kola
tag

Kössz hogy szóltál, szaki. :-D

(#146) r3dsnake válasza CptAdamica (#132) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nyomkodtal moto 360-at? Igenytelen az egesz, es kb. 15fps-el "frissul" a kijelzo.

(#147) PR1977 válasza bok92 (#139) üzenetére


PR1977
újonc

Igen igazad van. Nekem iPhone 4S-em van és megkapta az iOS9-et, és teljesen jól működik (és nem csak a verziószám nőtt, de pl. míg az iOS8 alatt a Siri-vel nagyon nehéz volt kommunikálni, addig az iOS 9 alatt sokkal jobb a hatásfoka és nem az én angoltudásom javult meg), mióta kijött a 9.0.2-es javítás :) Ez a telefon közel egyidős a Galaxy S2-vel... nem tudom mi volt hozzá az utolsó hivatalosan kiadott Android verzió. Itt a Google igazán szigoríthatna, mert szerintem nagyon durva, hogy a gyártók döntik el, hogy kiadnak-e hozzá frissítést vagy sem... Egyébként amikor kiderül egy biztonsági hiba akkor arra a gyártók adnak ki javítást Androidon, vagy az is gyártói döntés?

(#148) Fiery válasza mekka_kola (#144) üzenetére


Fiery
veterán

Hogyne ferne el tobb app a memoriaban, ha egyszer egy-egy app kevesebb memoriat zabal? De hidd el, nem vitatkozni akarok, mert van abban boven igazsag, amit irsz. Igen, kevesebb app ujratoltodesre lenne szukseg, ha tobb RAM lenne a iPhone-okban. Az 1 giga tenyleg keves, mint ahogy a 2 giga keves az androidos vasakban. De nemtom, erzed-e az arányokat? 1 giga keves az iPhone 5S-ben, 2 giga keves pl. egy Galaxy Alpha-ban. 2 gigaval joval kenyelmesebb a 6S, 4 gigaval nagyon kiraly az S6 edge+. Igen, minden rendszer alatt jobb a tobb RAM, csak epp az Android pazarlobban banik a memoriaval, es emiatt joval tobb RAM kell ugyanahhoz a felhasznaloi "elmenyhez". Csupan erre probaltam utalni. Egy iPhone-ba halal felesleges 2015-ben 4 gigat rakni, mig egy flagship (azaz last-gen iPhone-hoz foghato) androidos keszulekben 3-4 giga a minimum elvaras manapsag.

[ Szerkesztve ]

(#149) mekka_kola válasza PR1977 (#126) üzenetére


mekka_kola
tag

Oké, az S4 után pletykákat lehetett hallani, hogy a Samsung ujjlenyomatolvaaón dolgozik. Később lett belőle valami, de akkor övék az elsőbbség? Ja nem, mert a Motorola előbb megcsinálta - ment is a hülye hiszti a nagy IT szakik részéről, hogy ezzel meglopják az embereket.

(#150) Quqesz válasza kchris78 (#140) üzenetére


Quqesz
nagyúr

??? Ennek mi köze hozzá??? Mind a kettő eu-n kívüli termék azonos vámokkal és nemzetköziben még mindég dollárban van elszámolás. Ilyen téren tökmind1 melyikről beszélünk a terhelés kb azonos. Itt a termék alapára emelkedett a samunál, míg az alma azonos áron adja.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.