Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#282) ToniSoprano válasza KeFe (#271) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ez így baromi jó hangzik, és trendi hogy a 16 GB, mindenre elég és mindent FELHŐBE használsz, csak azt is hozzá kell tenni, hogy ez sokkal jobban meríti az akkut és egyéb érvek is vannak ellne azért:

1. Pl. saját zenéidet amit szeretsz és megvetted, vagy letöltötted, miért nem jobb készüléken tartani és ott tárolni? Lehet mindent kedvenc zenét internetről hallgatni, de minek, nem optimálisabb az akku szempontjából ha sima zeneként játszód le? Én úgy tapasztalom jóval kevésbé fogyasztja az akkut a sima mp3 lejátszás mint pl. spotfy, kb 3-ad annyit, te ezt nem tapasztalod?

2. Azért tegyük hozzá pl. a spotify internetes letöltéssel használod, elég rossz minőségű zenét ad, ha igazán jó minőséget akarsz az 320-384 kbs körül van. Miért nem a legjobb minőségben hallgatod a zenét. Én neruháztam egy ami pl. egy 64 GB-os 6100 Ft-os nagyon jó minőségű class 10-es és gyors micro SD mert a zenéim 16 Gb-osra nem fértek el ezért én vagyok a paraszt? És nem tudom megmondani előre mit fogok hallgatni milyen hangulatom van ezért 2000-3000 zene rajta van különböző korok, különböző stílusok, nekem ennyi kell. Most ezért én vagyok a paraszt mert nem felhőt használok. nem vagyok terndi?

3. A térképeknél is nem egyszerűbb optimálisabb az akku szempontjából a offline térképeid vannak a micro SD-n?.Az online a térkép állandó mobilinternet letöltést igényel ami baromira fogyasztja az akkut. És ha pl. külföldön nem tudod használni navigációra, mert ott azért drága a net ott nem is tudnád használni online. Eltévedsz és vahahogy világvégére kerülsz megint aggódhatsz hogy akadozni hogy a térkép letöltés a navigáció működni fog-e a rossz mmobilnet miatt. Pl. a Lumiámon a Waze is a gyári offline térképet használja, csak a fogalmi adatok frissülnek, így alig fogy az akku Waze navigáció alatt. Először nem is értettem miért, de utána rájöttem: offline térképet használ, csak minimális adatforgalmat generál, mert csak a közlekedési infokat kell letöltenie!

4. A képek esetében is mindig folyamtosan töltögeted fel a képeket, vagy le ha valakinek meg akarod mutatni megint baromira fogyasztja az akkumulátort. Én is mindent felhőbe töltök fel, de akkor amikor én akarom amikor töltőn van a kütyü, emellett minden ott van a micro SD-n már csak biztonsági mentés miatt, mert mi van ha felhő adatok elvesznek a Facebook is leállt párszor? Meg azért egy micro SD kártya sokkal olcsóbb mint a felhő.

5. Így sima 2 GB-os nettel tök jól elvagyok, megy sokat használ Skype, Spotify,Viber, Waze, gyári naviáció, Prodcastok, Whatsapp, idokep, BKV, MÁV útvonaltervező, internet banking, skype online mennek, plusz elég sokat böngészek, a 3G folyamatosan be van kapcsolva stb. De mivel a zenék, offline térképek, képek a micro SD-n vannak a 2 GB-os mobilkeret elég. Ha felhőt használnék mindenre folyamatosan és mindez online töltögetné le pl. zenéket, navigációs térképet, akkor valószínűleg 8 GB sem lenne elég. És az akkuidőm is kb. fele lenne. Ez annyira tendi?

6. Ki tudok próbálni minden játékot amit akarok. Néha néha játszom amikor rámjön, de ilyenkor van 10-20 játék a micro SD-n kb 4-5 Gb-ot foglalnak pl. most pl. egy snowboardos játékot töltöttem le ami jópofa, amivel lehet még játszok akkor minek töröljem le?, Ezeket előhívhatom elfér 64 GB-on ha meg nem fér el veszek legfeljebb 128 Gb-osat kb. 11000 Ft-ért nem ügy.

7. Amikor egy rendszerfrissítés van nem kell izgulnom kellene 16 Gb-on lesz-e elég hely, ez jó dolog, nem kell nézegetnem izgulnom folyamatosan a cache, a frissítésekkel mennyivel kevesebb helyem maradt, mennyivel több helyet foglalnak a frissítés után a térképek, programok. És ilyenkor hogy segít a felhő? Sehogy törölni kell, ha kevés a hely megint, ami persze megint felesleges idő, akkut is fogyasztja feleslegesen.

8. Ha felhőbe vagy, minden online megy akkor izgulni pl. külföldre mész, hogy hol lesz wifi, internet ahol tudsz valamit is kezdeni a telefonoddal, mert felhő, mobilnet nélkül már szinte használhatatlan is, de pl. GPS-re is térképeket kell letöltögetni, ami nekem alapból ott van már hiszen elfér.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.