Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#343) bartatamas válasza #79335424 (#342) üzenetére


bartatamas
senior tag

Attól hogy a GPS be van kapcsolva még nincs használatban. Tehát a folyamatosan bekapcsolt GPS nem meríti az akkumulátort ha egyik alkalmazás sem kér pozíció adatokat. Az Android nyújta rendszer szinten ezt a lehetőséget hogy egy alkalmazás megmondhatja hogy milyen pontos adatokra van szüksége. Az Android rendszer biztosítja a GPS antenna kapcsolását. Ha például azt állítom be hogy percenként van szükségem adatokra és elindulok sétálni akkor szépen látom hogy percenként egyszer megjelenik a GPS ikon majd pár másodperc múlva eltűnik. Ezt a ki-be kapcsolást (GPS engedélyezve végig) a rendszer végzi. Nem tudom hogy ezzel megválaszoltam-e az első kérdést. A beállításokat műveletekkel nem lehet állítani.

A GPS alapú helymeghatározt nem teszteltem még kikapcsolt képernyőnél. A cella adatok frissítése nem működik kikapcsolt képernyő esetén, ezért van a beállításokban egy "polling" gyakoriság beállítás. Ez azt jelenti hogy ennyi időnként feléleszti a telefont egy helymeghatározás erejéig. Sajnos a jelenlegi módszer állítólag nem minden készülék esetén működik kikapcsolt képernyőnél. Javítani nem tudtam eddig mert az én összes készülékemen megy.

Az utolsó kérdést nem is értem de nem is igen tudok rá válaszolni ;) Rendszer beállítás ez nálad hogy ilyen időt lehet beállítani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.