Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • v1rus

    tag

    Sziasztok! VPN-es temaban lenne kerdesem. Legujabb gyari fw van fent a routeren, es ott be van allitva egy OpenVPN szerver, hogy mashonnan is elerhessem a halozatot. Portforwarding nincs semmire, de UPnP engedelyezve van a routerben. Van egy sajat magam altal irt app, ami okosizzoval tud kommunikalni LAN-on. Az izzo felderitesehez SSDP-t hasznal, elkuld egy uzenetet 239.255.255.250:1982 ip:port parosra, ahonnan valaszt kellene kapnia az izzotol (vagy tobb izzo eseten mindtol). Ez fizikailag a LAN halozaton levo geppel mukodik is, megtalalja az izzot. De VPN-nel masik geprol kapcsolodva be a halozatba, nem mukodik sajnos. Ezert azt sejtem, hogy valahol a VPN kapcsolat kever be utkozben. Ha kapcsolodva vagyok VPN-en, akkor telnettel az izzo IP cimenek es portjanak ismereteben fel tudok lepni konkretan az izzora, ott tudom iranyitani is. Vissza is jon az uzenet a sikeres muveletekrol, tehat ez a tipusu kommunikacio megy. A kuldott SSDP-s UDP csomag egyebkent mar nem is er oda az izzohoz, mert akkor azt telneten felcsatlakozva latnam, hogy kuldeni probalja az izzo visszafele magarol az infokat a keresre. Van valakinek otlete, hogy hol akadhat el a dolog? Koszi!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés