Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#571) sadika


sadika
újonc

Sziasztok!
3 hónapja körülbelül én is modoltam egy Gigabyte ga-ep45-ds3 alaplapot ami cpu belekerült az egy xeon x5450. Windows 8.1-et használok így a biost frissítettem legújabbra illetve a mikrokódot is frissítettem mert nem indult el nélküle az os. Ezek után tökéletesen működik, azt a fura dolgot leszámítva hogy a windows energiagazdálkodási profiljában fel kellett állítanom a cpu min teljesítményét 100%-ra, mert ha nem tettem akkor az átlagos dpc latency 10x-ese a normálisnak. Ez pedig azt eredményezte hogy a hang néha érezhetően laggolt.
Az igazi problémám az lenne viszont, hogy játék közben ha rájön akkor óránként kifagy a videókártya drivere ennek következtében a windows újraindítja a videókártyát és a kép elsötétül 1-2 másodpercre. Nem tudom hogy ez mennyire lehet a cpu miatt de a kérdéses videókártya nincs fél éves (geforce gtx750) így nem tarton valószínünek hogy az lenne a hibás. Illetve ezelőtt a cpu előtt egy rendes 775-ös cpu volt az alaplapban és azzal nem okozott ilyen problémát.
Amiket próbáltam a hiba elhárítása érdekében:
újratelepítettem a windowst, nem segített esetleg annyit hogy a videókártya drivere gyorsabban indul újra mint egy belakott windows esetében
intel burn test-et lefuttattam vagy 3-szor pass volt mindegyik.
videókártyát is benchmarkoltam nem volt hiba.
próbáltam különböző verziójú videókártya drivert mindegyiknél előfordult a hiba.
sem a videókártya sem a cpu nem melegszik túl (a videókártya maximum hőmérséklete 60-65 fok míg a cpu-é 70-75 fok.)
Utó információ még annyi lenne, hogy a táp ami most a gépben van az már elég régi darab (lehetséges-e hogy az a hibás?, teljesítményben egy 550w-os darab szerintem elégnek kellene lennie), illetve hogy mivel a tápnak nincs csak egy 1x4 pines cpu tápcsatlakozója (viszont az alaplapon 8 pines csatlakozó van) így csak azt dugtam rá. Ennek a cpu-nak viszont 120w-os a tdp-je intel ark szerint, így lehetségesnek tartom, hogy ez is lehet a probléma.
Ha esetleg valaki más is találkozott már ilyen problémával, vagy esetlegesen tudna valami tanácsot adni a hiba elhárításával kapcsolatban azt meghálálnám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.