Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dluinet


Dluinet
nagyúr

nekem csak a NIVEA FOR MEN SILVER PROTECT GOLYÓS DEO vált be

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2) tope


tope
addikt

Old Spice Stift pl, reggel indulás előtt bekened magad.

(#3) anjani182


anjani182
őstag

Semleges illatú Dove vagy FA spray + parfüm. :C

Forever and ever, let's make this last forever.

(#4) kemotox


kemotox
addikt

Valahol azt hallotam/olvastam, hogy az ilyen sokáig tartó cuccoknak (24, 48 órás) rendesen idő kell, hogy "hasson". Szal pl előző nap este lefekvésnél érdemes bekenni adoniszi tested, hogy másnap ne folyjon a lekvár. Vagy valami ilyesmi. Nemtom igaz-e.

(#5) dugo_


dugo_
veterán

Fürdés.

(#6) kemotox válasza dugo_ (#5) üzenetére


kemotox
addikt

Izzadásról szól a fáma nem bűzmegszüntetésről, de azért jó próbálkozás volt.

(#7) #00137984


#00137984
törölt tag

Ez tényleg akkor jó, ha rákapcsolsz vagyis kimelegedsz a munkában vagy a sportban. Ilyenkor jobban érezni az illatot egy ideig. Viszont a folyamatos izzadásra csak egy dolog jó... egy kis nyugodtság vagy a fürdőszoba. :D

(#8) janeszgol


janeszgol
félisten

A kedvencem az Old Spice. Viszont amit most használok, az se rossz. Ez a Balea Men, a DM-ben kapható. Olcsó, de elég erőteljes a fresh illat.
CSinálhatod azt is, hogy nem dezodort, hanem kölnit permetezel magadra, viszont akkor minimális szőrzetet hagyj, hogy ne érje a bőröd a hónaljnál.

Amúgy a jó dezorortól ugyan úgy izzadsz, csak a szagokat veszi el, nyomja el.

(#9) Fred23


Fred23
nagyúr

Nem használok semmit. Ha szerencsés a környezetem, tudtam zuhanyozni megfelelő időben. :D

(#11) bozont


bozont
veterán

Olyan nem tudom létezik-e ami teljesen megállítja az izzadást (szerintem nem, talán a hintőpor), de nekem a Str8 dezodorok váltak be, abból is az érzékeny bőrre való (anti-perispant). A Nivea-nak is van hasonló, de a Str8 illatai jobban bejönnek.
Azt hiszem ezekben vagy egy kis hintőpor, így minimalizálja az izzadást.

mod.: Most így rákeresve pont az antiperispant termékek körül érdemes nézelődnöd: [link]

[ Szerkesztve ]

(#12) #72042496 válasza #02979840 (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

A többit is belélegzed ahogy párolog, azért érzed az illatát.

Én ezeket a Nivea és Fa golyósakat használom, az illatukat leszámítva semmi különbséget nem érzek köztük. Vagy illat alapján veszem, vagy amelyiket előbb látom meg a polcon. :D

[ Szerkesztve ]

(#13) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Semmilyet, mert kb mindegyikre allergiás vagyok. :(

Live-Die-Respawn

(#14) cskamacska válasza Fred23 (#9) üzenetére


cskamacska
addikt

Ezt azért butaság felhozni egy "mi használsz testszag ellen" topikban, mert ha izzadós vagy, akkor fürdés után nyáron már fél órával később kiverhet a verejték és nem sokra rá szaga is lesz, feltéve hogy nem hipózod a hónaljad minden órában. :D De tényleg, otthon / munka végén / konditeremben edzés után lefürdesz, pláne ha klimatizált az épület, kisasszézol a kinti 36 fokba hosszabb időre, és máris megtudod miért butaság napi öt fürdést felhozni mint szagcsillapító alternatívát. :P

Amúgy Nivea golyós-folyadékos cuccok jöttek be izzadtság ellen(per pillanat pont a Silver Protect van bontva), poros és kemény zselés cuccok csak maszatolnak és rászáradnak a bőrömre. Mellé esetleg alkoholos dezodor ill parfüm alkalomtól függően.

bozont: Hintőpor nagyon kevés nedvességet tud megkötni, de legalább csomókban hullik majd kenődik ha annyit kap amivel már nem boldogul. Anti-perspriant az izzadságot próbálja csökkenteni, esetleg szagot csökkent a baktériumok féken tartásával, mérsékelt saját illattal, általában "kenőkék" vagy golyós dezodorok. De-odorant a szagot nyomja el kellemesebb illattal, esetleg a baktériumokat nyírja ki / tartja féken(pl alkohollal), ezek a hajtógázas / szórófejes parfümök és dezodorok.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#15) Syl


Syl
nagyúr

Plusz egy a Nivea golyósra.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16) oriic válasza oriic (#13) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Btw talán a topik jó lesz pár ötletnek, így nem kell attól tartanom, hogy egy újabb cucctól fog kiszáradni/begyulladni a böröm. :R

Live-Die-Respawn

(#17) petipetya


petipetya
nagyúr

Az év minden napjára bevált a Nivea Cool Kick golyós dezodor. Jó vastagon szoktam felkenni, majd 10 perc után veszem fel rá a ruhát, amelyen így nem hagy nyomot.

"nincs rá lezsóidő"

(#18) total90 válasza oriic (#16) üzenetére


total90
veterán

Hasonló gondom volt... aztán a Nivea termékek közül van egy ami alkohol meg alumínum mentes és azóta minden fasza.
Stick formátumban van, nem golyós.

Mellé Davidoff Cool Water parfüm. 5-6 éve ezzel a komboval nyomom.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#19) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Én sima Old Spice dezodort (stick) használok inkább napi 2-szer (fürdés után és reggel). Nem tartom jó ötletnek az izzadásgátlást (anti-perspirant). Teletömöd "alumíniummal" a pórusaidat, aztán nem tudsz izzadni fizikailag. Ez tény. Viszont aki kint dolgozik a melegben, annál ez azt is jelenti, hogy az izzadás evolúciós funkciója nem fog működni, ami a test hűtése.
Könnyebb hőgutát kapni, magasabb a testhőmérséklet.
Amennyiben nem valami védőfelszerelésben kell dolgozni, hanem van hova elpárologtatni a cuccot, én nem izzadásgátlóznék.

Persze az alkoholos Old Spice sem nyalóka, nagy mennyiségben égési sérüléshez hasonlót okoz, de ez rá is van írva.

3 kategória van, ami általában tartalmazza a gyengébb(ek)et.

- parfüm, csak illat
- dezodor, elpusztítja a szagokat okozó baktériumokat, + parfüm (izzadás során kikerült bomlásterméken elszaporodó baktérium a büdös)
- izzadásgátló (anti-perspirant), minden 24h 48h csoda ilyen
ez eltömi a pórusaidat, ezáltal fizikailag meggátolja az izzadást, plusz általában kombinált dezodor és parfüm is

[ Szerkesztve ]

(#20) Fred23 válasza cskamacska (#14) üzenetére


Fred23
nagyúr

Úgy vagyok vele, hogy egy kis testszagtól még nem dől össze a világ. Kaptam anno sok dezodort (nem röhög :D ), meglepő, de most is találtam még néhányat eltéve, viszont nem visz rá a lélek a használatukra. Inkább elajándékozás vagy kuka. Minimalista vagyok az élet legtöbb területén, már az általam extrának tartott konyhai gépektől is kiráz a hideg, mert gyűlik a sok ritkán használt cucc, a hely meg fogy. Szeretek időnként kidobni minden felgyűlt fölösleges dolgot, beleértve a dezodorokat is.

Vannak persze nagyon erős testszagú emberek is, ott már tényleg "környezetre veszélyes" lehet a dolog, de az enyém elég enyhe.

(#21) oriic válasza quailstorm (#19) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én például napi 5-7 órákat vagyok napon (motorral), így nagyon megszenvedem a meleget, de amikor csak lehet próbálok mosakodni.

"Persze az alkoholos Old Spice sem nyalóka, nagy mennyiségben égési sérüléshez hasonlót okoz, de ez rá is van írva."

Én erre hamar rájöttem, csak nálam már a minimális mennyiségtől is tapasztalható volt ez. :(

Live-Die-Respawn

(#22) Samus


Samus
addikt

Old's Spice Fireman volt a kedvencem (a zselés stift és a spray) , de rég nem kapni sehol. Újabban az STR8 termékek váltak be, illatra főleg a Freedom és a Red Code. Hatásosnak bizonyult még a tetszőleges Axe.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#23) #21346560 válasza dugo_ (#5) üzenetére


#21346560
törölt tag

Neked aztán teljesen normális felfogásod van a higiéniáról... mindenesetre nem szivesen ülnék melléd a buszon egy nyári nap végefelé..

(#24) quailstorm válasza oriic (#21) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én még csak 1-2-szer kaptam tőle hámlást, egyelőre bírom. Aztán ha majd nem, még nem tudom mi lesz.
Champion-t meg Lagoon-t kenem.

(#25) dugo_ válasza #21346560 (#23) üzenetére


dugo_
veterán

Hát inkább a fürdés a higiénia, mint a sziszegőszappan, ha már erről a végéről közelítesz... :D Egyébként nem izzadok büdösre egyáltalán, 35 fokban meg amúgy sincs mit tenni.

Most is szinte csontszáraz és szagtalan a hónaljam, de a maradék két négyzetméternyi bőrfelületről viszont patakokban folyik a víz. Ma olyan csurom vizesre izzadt pólót váltottam meló végén, mint amit a mosógépünk szokott kidobni egy 800-as centri után. Ez ellen nem tudom mit érne, ha két tenyérnyi felületre mindenféle vegyianyagot felkennék.

(#26) #82351360


#82351360
törölt tag

Én az izzadás gátlók nikejára esküszöm. Próbáltam sokfélét de legjobban a rexona vált be.

(#27) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Én rendszerint AXE dezodort + néha parfümöt használok, nem szokott probléma lenni.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#28) kenwood


kenwood
veterán

allitolag nem tul jo dolog az izzadasgatlo, mert a honaljnal rengeteg mereg tavozna,amit ezek blokkolnak,es hosszutavon akar rakos elvaltozas is lehet a vege.
persze ki az ,aki a biztos buzt valasztja,a talan betegseg helyett ? :D

ma a metron mindket oldalamon normalisan szitualt fiatalok (20 koruliek) ultek.
1ik fiu,masik lany.
mindketto budos volt picit.
en megusztam,mert az iroda klimas,es a hazafele tarto 40 percet kibirta a Menen stift,amit reggel kentem fel.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#29) Soybex


Soybex
őstag

Playboy new york, már 2 éve. Illata jó, és sokáig hat :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#30) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Semmit, különben nem lennék igazi informatikus.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#31) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ez az egyetlen, ami bevált. Még márkán belül, golyósok között is brutális különbségek vannak, ez viszont nagyon jól tart. Boltban drága, piacon/kínaiban kell venni. Remélem nem szüntetik meg. Télen szerintem még 48 órát is, nyáron nyilván nem (bár nem is próbáltam :DDD ).

[ Szerkesztve ]

(#32) oriic válasza lezso6 (#30) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hajaj. De a gépek nem fűtenek extraként téged? :D

Live-Die-Respawn

(#33) cskamacska válasza kenwood (#28) üzenetére


cskamacska
addikt

Azért nem kell rettegni, hogy hozzávarrja a karod az oldaladhoz az a lé :) , leginkább csak csökkenti az izzadást, bár nyilván a hatásosság szempontjából számít hogy ki mennyit visz fel, illetve mennyire izzadna ott egyébként.

Fürdéskor meg jól lemosódnak a bőrről, szerintem ezután el is vesztik a hatásukat, 48 óra ki van zárva. Bár nem mindegyik, volt olyan por, ill gél állagú cucc(Old Spice poros, és évek alatt sokat romlott minőségű Adidas gélre, meg valami másik krém félére emlékszem) ami sűrű ragadós kenőccsé alakult fürdés idejére, azóta kizárólag folyós-golyós deot használok. :B

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#34) kenwood válasza cskamacska (#33) üzenetére


kenwood
veterán

[link]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#35) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én izzadságot használok a dezodorok ellen.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#36) petipetya válasza bitpork (#35) üzenetére


petipetya
nagyúr

:D

"nincs rá lezsóidő"

(#37) TTomax


TTomax
nagyúr

Én ezt...

Persze izzadni izzadok ettől is,főleg edzés után amikor pólóból csavarni lehet a vizet,de az illat kitart amíg le nem tudok zuhanyozni...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#38) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Még nem volt. Én garniert használok, mégpedig a 96 órás sport verziót. Ettől ténylegesen nem izzadtam, még a mostani 40 fokban sem. Viszont van olyan hátránya hogy 10, nagyon max 12 órát lehet rajtam mert annyira eltömíti a pólusokat hogy utána gyulladásos tünetek jönnek ki.

(#39) petya220 válasza lezso6 (#30) üzenetére


petya220
senior tag

Ez csúnya volt :(( :O
Én is igazi informatikus vagyok, de közben tiszta és illatos :U

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#40) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Idén egyszer használtam ilyesmit, de az randi előtt volt és csak szolidan Axe, az Axe hatás miatt. ;]

A mai fiatalok egy részének probléma a deo rendes használata, mikor elmennek melletted és még 5 méterrel arrébb is érzed a deó szagát a levegőben... Különösen a női, "vaníliás" cuccok tudnak nagyon durvák lenni. :Y

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41) kemotox válasza CPT.Pirk (#40) üzenetére


kemotox
addikt

Na mert régen nem volt olcsó büdös kölni nagyfater? ;]

(#42) Jhonny06 válasza CPT.Pirk (#40) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az inkább body spray, a dezodoroknak nincs olyan erős illata. De amúgy igen, a női testpermetek illata brutális tud lenni. Ehhez egyfajta ízlés is kell, hogy normális mennyiségben fújja magára az ember.

(#43) sutszi


sutszi
veterán

Ezt a kérdést a metrón kéne körbedobni az emberek között...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#44) petya220 válasza sutszi (#43) üzenetére


petya220
senior tag

Tömegesen vernének meg :K

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#45) CPT.Pirk válasza kemotox (#41) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kisfiam, abban az időben az orosz parfümök vitték a prímet, a szülők elmondása szerint. :D

Jhonny06: jaja!

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46) sutszi válasza petya220 (#44) üzenetére


sutszi
veterán

Ja, már megtették a szagukkal....azt már fokozni nem lehet.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#47) lezso6 válasza petya220 (#39) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem, akkor nem vagy igazi informatikus. Az igazi informatikusnak informatikus-szaga van. Az informatikus-szag eléréséhez pedig legalább egy hétig nem szabad fürödni. A szag erősségével egyébként négyzetesen arányos a kódolási képesség, szóval egy igazi informatikus folyamatosan izzad, s sosem fürdik.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48) petya220 válasza lezso6 (#47) üzenetére


petya220
senior tag

oh :O
Akkor egy hamis informatikus vagyok...
Vagy akkor nem is vagyok informatikus????? :Y :F :W :W :W Te jó ég..
Tudtam,hogy vendéglátóipari iskolába kellett volna mennem annó...

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#49) Armahun


Armahun
addikt

Nekem az a problémám, hogy ezektől a szerektől az izzadás hónaljból átköltözik a nyakamra.
Ami elég kellemetlen, a nyaki borostánál viszkető érzést kelt.
Ebben a jó időben törölközővel a nyakamon szoktam aludni.

Más hogy van ezzel?

Lenne esetleg valami szer, ami az izzadást nem gátolja, de viszont a maggileves szagon segít.

[ Szerkesztve ]

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#50) Bodz


Bodz
nagyúr

Old Spice Whitewater. Elég hatékony egy darabig a szag ellen is, ruhán se hagy foltot.

[ Szerkesztve ]

(#51) cskamacska válasza kenwood (#34) üzenetére


cskamacska
addikt

Life.hu, források nélkül. :U "Pénisznagyobbító műtét után meghalt a férfi" cikk mellett. :DDD

National Cancer Institute - Common Cancer Myths and Misconceptions

American Cancer Society - Antiperspirants and Breast Cancer Risk

Cancer Research UK - Cosmetics and toiletries

még a legharapósabb ez volt

Huffingtonpost - Deodorants Containing Aluminium Salts Could Increase Risk Of Breast Cancer, Study Suggests

“I think we should avoid all deodorants containing aluminium salts,” co-author André-Pascal Sappino told The Local.
The oncologist added that he’d like to see aluminium salts banned in the same way asbestos was, but he expects the cosmetics industry to resist this.

de

According to Science Media Centre, Professor Paul Pharoah of the University of Cambridge also said women should not be too concerned by the study.

“This study shows that aluminium chloride, a chemical that is a main ingredient of many antiperspirants, can turn normal mouse breast epithelial cells into cancer cells when grown artificially in a culture dish. However, when injected into live mice aluminium chloride only caused cancer in a strain of mice that also had a severe deficiency of the immune system,” he pointed out.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#52) Ceree válasza Armahun (#49) üzenetére


Ceree
senior tag

Bionsen. Aluminium es alkohol mentes, nem gatolja az izzadast, de jo a kellemetlen szagok ellen. En parfummel kiegeszitve hasznalom, mivel az illata inkabb kozmetikumos, mintsem ferfias. Nem olcso, es nem is jon be mindenkinek, de szerintem egy probat meger. (En golyost hasznalok, korabban a kek tubusost, most a feheret, de utobbi szerintem jobb!)

Másolat_eredetije

(#53) abridabri


abridabri
veterán

Aki nagyon izzad mint en az hasznalhat barmit nem fog semmit erni.
Nyarra le szoktam borotvalni a honaljamat + 4 orankent lemosom tiszta vizzel es ujra befujom (melohelyen is )
En a Malizia-t preferalom, ennek van a legerosebb illata azok kozul amit eddig probaltam. Igaz csak par oraig tart ,de addig nagyon itenziv ,pont jo nekem.

[ Szerkesztve ]

(#54) Diokhan válasza Bodz (#50) üzenetére


Diokhan
addikt

Adom, bár a ruhán nem hagy foltot című rész nem igaz. Nekem a céges póló fehér és bizony sárga foltot hagy rajta a cucc. Bár nem tudom pontosan, hogy a stift vagy a spray, mert mindkettőt használok (lehet, hgy épp ez a gond? :DDD ). De egyébként igazad van, én is csak Old Spice Whitewater-t használok, mást nem is vagyok hajlandó venni.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#55) petipetya válasza Bodz (#50) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem anno minden Old Spice nyomott hagyott az összes létező ruhámon. A Nivea golyóssal nincs ilyen gond.

"nincs rá lezsóidő"

(#56) Cathfaern válasza oriic (#13) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Elsőre kamu cuccnak hangzik, de érdemes kipróbálni a kristály deo-t:

Nincs benne semmi vegyszer (beleértve illatanyagot is, szóval ha arra igény van, azt külön kell megoldani). Izzadságot nem gátolja, a bacikat öli. Én tavaly kezdtem el használni, legnagyobb melegben is szagtalan az eredmény.
Annyi hátránya van, hogy be kell vizezni a hónaljat, és úgy megküldeni a kristállyal, így picit macerásabb. Elvileg van golyós dezodoros verzióban is (kristály fel van oldva lötyiben), az ugye ezt a hátrány kiküszöböli, viszont abban már lehetnek vegyszerek (gondolom hogy ne kristályosodjon meg újra), meg kell nézni az összetevőket.
Neten vegyes amúgy amit írnak róla, van akinek bejön, van akinek nem, mondjuk szerintem utóbbi a helytelen használat következménye (be kell vizezni hónaljat, és alaposan átdörzsölni vele, picit nagyobb területen is, mint amit "hónalj"-nak tekint az ember. Szóval nem csak ahol szőrös :) ). De egy próbát mindenképp lehet neki adni, alapból is olcsó, ráadásul ha bejön, akkor kb. a világ végéig elég egy darab (csak ne ejtsd le, mert akkor szilánkosra törik :) ).

Hagyományos izzadsággátlóból nekem ez jött be amúgy:

Ettől kb. szaunában is száraz marad a hónaljam, semmi nyomot nem hagy, szerintem illata is jó (van 4-5 verzió). Viszont ha sokat izzadok (nyári időszak), akkor 3-4 nap rendszeres használat után elkezd viszketni a hónaljam tőle (igen, fürdés meg van :) ), azért is kezdtem keresgélni valami más után, úgy találtam meg a fentit.

(#57) akom


akom
senior tag

Azt tudni kell, hogy az izzadás az egy természetes folyamat.
Ha valaki nagyon izzad, vagy nagyon büdös az már jele lehet valamilyen problémának.
Ez alól természetes kivétel az amikor 40 fokban rohanunk a buszhoz. Ott már az lenne a probléma ha valaki nem izzadna.

A mai orvoslás egyik bevált módszere az hogy a tünetet kezeljük és nem a kiváltó okot, ez a dezodorok lényege is.
El kell felejteni az izzadásgátló komponenst tartalmazó dezodorokat. Verejtékezni kell!
Inkább azokat keressük amik antibakteriális hatóanyaguknak és illatanyag-tartalmuknak köszönhetően csökkentik a kellemetlen testszagot. Ha szükséges akkor több alkalommal mossuk meg a hónaljunkat, töröljük szárazra.

Sajnos a családban már volt hónalj és mellrák is, így eléggé körbejártam a dolgot.

Nem nagyon voltam sosem oda ezekért a bio cuccokért, de nekem legjobban ez jött be:

Persze nem olyan "eredményes" mint az alumíniumsós termékek, de mégis semlegesíti a testszagot, és enyhíti a verejtékezés mértékét.

(#58) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Nivea men protect & care.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#59) updog válasza Cathfaern (#56) üzenetére


updog
senior tag

+1 a kristálycuccra.

Én is nagyon izzadós vagyok, mióta elkapott a pubertás (és mióta kicsit elhíztam, egyik sem most volt :D), viszont kicsit tudatosabban próbálok élni mostanában, úgyhogy próbálok szabadulni a mindenféle tusfürdőktől, dezodoroktól, egyéb vegyszeres sz*roktól amit az ember magára ken.

Ezt kipróbáltam, (azt hiszem, valamelyik bioboltban vettem) és nagyon meggyőzött. Már az egy jel, hogy a dezodorokkal ellentétben ezzel többet izzadok (póruseltömítés alumíniummal FTW, brrr., hogy használhattam ennyi ideig dezodort...), viszont egy kis kiegészítő parfümmel így 0 szaghatás van, legalábbis azóta nem panaszkodott még senki :DDD Nyáron mondjuk párnaponta azért használok még dezodort a keményebb napokon, de ősz-tavasz időszakban csak ezt használtam már tavaly is, gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#60) Penty


Penty
tag

Régebben én is az ilyen-olyan vegyszereket tartalmazó (Gillette, Old Spice stb.) izzadásgátló dezodorokat használtam, mert nagyon izzadós vagyok, de tavaly tavasszal átálltam teljesen a bio termékekre, mert mindenféle kelések keletkeztek a hónaljamban a vegyszeresektől. Azóta az alábbi Olivia Illatmentes krémdezodort használom és nincs többé problémám.

Nem ez a legolcsóbb, az biztos, de egy ilyen tégely nagyjából két hónapig elég. Az izzadást nem gátolja olyan mértékben mint a vegyszeres (ez nem is baj!), de a szagokat teljesen semlegesíti. Reggel bekenem egy-egy borsószemnyi mennyiséggel a hónaljamat és estig simán kitart a semlegesítő hatása még nagy melegben is.
Az utóbbi időben pedig sószappant használok zuhanyzásnál a hónaljam mosására, aminek fertőtlenítő, baktériumölő hatása van, így most még tovább kitart ez a fenti tégely, mert jóformán elég kétnaponta használnom. Jót tett a bőrömnek is ez a sószappan.

(#61) 1eske


1eske
tag

Köszönöm a sok visszajelzést, időközben vettem is egy Nivea Silver Protectet, egyelőre nagyon jónak érzem a mai nap folyamán. :K

További melléktémát nyitnék ITT a jelenlegi hozzászólással:

Milyen tusfürdőt ajánlotok, amelynek hosszan megmarad az illata és hatékonyan is tisztít?

[ Szerkesztve ]

(#62) updog válasza 1eske (#61) üzenetére


updog
senior tag

Én asszony kézműves szappanjait szoktam használni mostanában tusoláskor :)

Bár pont nem lesz hosszantartó, már-már parfümös jellegű illatom mint egy tusfürdővel, de nem szárad ki a bőrőm úgy hogy még ... hámljon???? :DDD szóval már nem hámlik zuhanyzás után. És mivel nem csak kézzel tapicskolom magam a habbal, hanem konkrétan a szappannal dörzsölöm magam, szerintem jobban is tisztít.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#63) Armahun válasza 1eske (#61) üzenetére


Armahun
addikt

Baba papa

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#64) Syl válasza 1eske (#61) üzenetére


Syl
nagyúr

Nivea golyós mellé természetesen Nivea tusfürdő :B Ez a kedvencem

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65) nemlehet


nemlehet
őstag

+1 a niveára. A cinkes és az ezüstös is nagyon jó. A cinkestől mintha kicsit jobb lenne izzadás ellen, de az ezüstös tovább hat (azzal még este 10 körül sincs izzadság szagom ha előző nap este bekentem magam)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#66) mmdms válasza Bodz (#50) üzenetére


mmdms
addikt

Rengeteg fajtát kipróbáltam az egyszerű boltokban fellelhető cuccokból, de nekem is ez az oldszpájsz vált be a legjobban, és tényleg nem hagy foltot.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#67) Kernel


Kernel
nagyúr

Ne tévesszen meg senkit, hogy elvileg kézfertőtlenítő.

Víztiszta gél, korrekt, illata kellemes, nem tolakodó, hamar elillanó. Hatása viszont tartós. Ez persze elsősorban nem az izzadás gátlásáról szól (amit bizonyára nem is egészséges elfojtani), hanem a baktériumok semlegesítéséről, ami testszagot okozhat.

Nyomásra billenő kupakja van, amin egy adagolórés nyílik.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#68) kenwood válasza akom (#57) üzenetére


kenwood
veterán

Az is tipikus mai dolog,hogy tobben leirjak : "ne csinald,mert egeszsegtelen" ,de ezeket ignoralod,es megveszed valamelyik bolti szart, mert egyszerubb :D

mondjuk amig nem mertek egyszer ehgyomorra 9.4-es vercukrot,addig en is siman megittam az 1.75os kolat 1.5 ora alatt :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#69) olloczky


olloczky
senior tag

Kb 2 hónapja vettem a rossmannban egy Axe apollo dry nevű stiftet. Amúgy is szeretem az apollo illatot, és ennek is megvan ez az illata (sokszor dezodoron másabb, vagy nicns is olyan illata, mint amit a neve ír), illetve kb a fele fogyott el, napi használat mellett, és ha mondjuk kimarad egy-egy fürdés, még 2 nap után sem vagyok büdös. Egy cseppet sem! Nagyon meglepődtem rajta, hogy ennyire teszi a dolgát, mert ilyennel még nem találkoztam. Csak meguntam :D úgyhogy vettem egy fa dezodort (spray), de azzal már másnapra szagom van, így lehet visszaállok az axe-ra.

Erről van szó:

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#70) Chaser válasza cskamacska (#14) üzenetére


Chaser
titán

fürdés után 5 perccel is ( : nagy melegben akkor is szakad rólam a víz ha csak ülök
de! legalább nem büdös, nem hiszek a csodaszerekben amik megszüntetik az izzadást, azért van h hűtse a testet, nálam kicsit túl működik de sebaj, könnyen fogyok, minimalizáló dolgokra meg van mindenféle deo, én soha nem használtam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71) olloczky válasza 1eske (#61) üzenetére


olloczky
senior tag

Ja a tusfürdős kommentet csak most látom. Illatban szerintem az old spice a tuti. De a régi szériából azt hiszem már csak a white water maradt. Ezek közül az új állatosok közül, csak nagyon kevés jött be nekem.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#72) Urby66


Urby66
aktív tag

Én egy időben elég izzadós voltam és nekem a Naturland izzadásgátló oldat vált be.

Nagyon sok deot kipróbáltam, de a legtöbb csak eltömi a pólusokat, és ugyanúgy izzadtam tőlük.
A naturland oldat kicsit trükkös, én így használom:
# A terméket átöltöttem egy üres golyós deo üvegébe így a legkényelmesebb felvinni.
# Mindig fürdés után kell használni a száraz bőrre.
# Használat után nem szabad mást felkenni pár óráig, max. egy kis parfüm.
# Csak 3-4 naponta szabad használni. A napi használat nálam bőrirritációt okoz.
# A köztes napokon tetszőleges deot használok, általában csak reggel, de nagy szükség nincs rá.

Nekem nagyon bevált még a legnagyobb melegben sem látni "karikát" a pólómon hónalj tájékon.
+ 1 nyereség: A legtöbb deo hosszú használat után megfogja a pólókat, csúnya foltot hagyva. Így ez is megszűnt.

[ Szerkesztve ]

(#73) Cathfaern válasza Urby66 (#72) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Rossz hírem van, ez ugyanúgy alumin chlorid-ot tartalmaz, ami eltömíti a pórusokat, mint bármelyik más "kommersz" márkás izzadsággátló cucc. Max annyiból természetesebb, hogy más kémiai összetevőt (pl. illatanyag) nem tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#74) Rimuru válasza olloczky (#69) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez a legjobb, amugy megtalalhato meg Rexona es Dove neven is ugyan ez a termek (mas illatokkal). :DDD

Tusfurdo: baba

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.