Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-16 10:07:05

LOGOUT.hu

"A Proxmox Virtual Environment (röviden: Proxmox VE, PVE vagy proxmox) egy szerver virtualizációra optimalizált nyilt forráskódú Debian alapú Linux disztribúció. Lehetővé teszi a virtuális gépek és konténerek egyszerű telepítését és kezelését web konzol és command line felülettel. A programcsomag két LXC és OpenVZ konténerek, valamint a KVM alapú virtualizáció kezelését támogatja" (Wikipédia)
Hivatalos oldal: https://proxmox.com/en/
Hivatalos fórum: https://forum.proxmox.com/
Véreshurka hozzászólásából

ESXi -> Proxmox migráció

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#386) ViZion válasza noorbertt (#379) üzenetére


ViZion
félisten

Először is, mindenkinek köszönöm a segítséget, hogy foglalkoztok a bánatommal... :R

Jelenlegi router miért nem jó?
A telenoros router felülírja a DNS szerver beállításokat. Nincs parental vagy bandwith controll. Mobilnet miatt viszont ez a legjobb választás, kicsit átépítve (kivezetett belső wifi antenna, extra külső LTE antenna)... Van még 4G modemem úgy 4 db, de külső antennát nem fogadnak, szal. ez marad.

Tenda router az átkerült az IoT dolgaimhoz, mert brutál hatósugara van... Nem akarom itt használni. Igen, B-terv lehet egy AdGuard-al upgradelhető router beszerzése, de ezt halogatnám, ennek kellene működnie. Az (is) volt a cél, h kevesebb vas legyen itt. Egyelőre 2 elosztó szabadult fel, egy régi AP, régi NAS és ha kicserélem az UTP kábeleket hosszabbra, akkor a switch is fiókba kerül.

Tul sok mindent szeretnél kevés tudással (nem sertés) és 1 LAN porttal (ha jól tudom).
Igen, Huawei router FW-t nem tudok írni sajnos, de gyári FW ráfrissítésre már gondoltam, mert ezt a kedves Telenor alakította így. De nem találtam megbízhatónak nevezhetőt, ez tényleg a legutolsó lehetőség lenne.

Proxmox az igen, új nekem. Nem ez volt a terv, kapott egy esélyt.. Túl sokat akarok? Ne viccelj, HA konténer + dnsmasq + samba + rsync + cron mondjuk átlag Debian vagy Fedora headless-nek meg se kottyan, nem hinném, h az elvárások magasak, csak a PVE-t nem ismerem, kérdezek. Konténerhez EXT4 csatolást nem tudtam hogy ekkora kaland, rakok fel VM-et.

1 LAN port, igen, nem volt a tervben, h router is ez a gép lesz. Nm lesz torrent, plex és ilyesmik. Azzal a scripttel pakoltam fel dolgokat.

Ami még fura: AdGuard szerint szűr, több eszközről is, pl. mobilok. Viszont érdekesen. Kerestem listákban letiltott oldalakat, egy részüket betölti a telefon. Manuál filterbe beírtam a 444.hu, index.hu oldalakat és betölti szépen PC is (flushdnscache volt, fix IP, DNS az AdGuard-ra állítva, nslookup: adguard local, etc) és mobilon is (itt minden adat törölve volt). Képeket nem rakok fel, gondolom elhiszed.

Egyéni szabályok:
127.0.0.1 www.origo.hu
||origo.hu^
||444.hu^
||444.hu
0.0.0.0 444.hu
*444.hu

Saját ellenőrzése szerint ezek szűrve vannak...
Tehát vagy az AdGuard hazudik, vagy továbbra is a router felülírja a beállításokat.
Hmmm... valami külföldi oldallal is megpróbálom, hátha csak whitelist van telenornál és amúgy a blokkolást nem gátolja... passz. :U

ééés... igen. overclock.net egyéni listában: kiszűri. Nah, akkor ennyi, a telenor router csak modem lesz. :(((
Ejj, hosszú lett, sry.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Proxmox VE
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.