Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz

Hozzászólások

(#393) janos666 válasza chros (#387) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A csúcsfény panel variancia (minden évben).
Ezekből a stúdiós CX-ről két értékem van most: 48CX 660 nit, 55CX 680 nit (D65).
Ez tapasztalataim szerint általánosságban teljesen random úgy durván 650 és 750 közt (2016-2020 évjáratok), de a B-k általában lefelé húznak >=C modellekhez képest, mióta szétvált a processzoruk (Alpha7 vs. Alpha9 gen-akármi), bár nem törvényszerű (csak épp nem láttam azóta B-t, ami 700 felett volt, >=C-t viszont igen).

A legjobb eredményt végül a ColorSpace adta SDR-ra, de csak ~4000 patch-es volumetric profillal, és a 48-as rosszabb volt, mint az 55-ös (messze nem pofoz ki teljesen mindent a ColorSpace sem, és az 55-ös gyárilag jobb helyről indult).
A HDR-t nem is próbáltuk profilozni (csak a WP volt beállítva EZ-ADJUST menüből, és a tonemapping-et állítottam át a mért csúcsfényre és hard-clip módra ; a DV mellőzve lett, mert úgysem tudta a DeckLink kártya).

A másik fórumról reagálva: a DV raised black szerintem nem a DV config file hibája. De ha nagyon akarod, csinálok neked egy DV file-t, amit kipróbálhatsz.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV - Mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.