- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- mefistofeles: Az elhízás nem akaratgyengeség!
- Real Racing 3 - Freemium csoda
- ldave: New Game Blitz - 2026
- Sapphi: StremHU | Source – Self-hostolható Stremio addon magyar trackerekhez
- Cifu: Űrhajózás 2025 - Összefoglaló írás
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
01101010111
csendes tag
Sziasztok!
S300-as PLC-n S7-Graph-al kell dolgoznom és felvetődött bennem egy-két kérdés.
Ennél a programozási nyelvnél minden stephez van egy Interlock és egy Supervision feltétel. Interlocknál világos, hogy azt csak az Akciók végrehajtásához lehet felhasználni, pld.: N C M0.0 esetén, ha az M0.0 addig ’1’ amíg a Step aktív és az Interlock feltételei teljesülnek. Ha nem így javítsatok ki, kérlek titeket!
Interlock-kal csak azt lehet befolyásolni hogy az egyik Stepről a másikra hogyan lépjen át a progi. Ez igazából egy retesz - ha jól értelmezem a célját - amivel az adott Step-et reteszelt állapotba lehet hozni? És csak úgy képes tovább lépni a program ha nyugtázzuk ezt a reteszt vagy restartoljuk az egész Sequencert?
Illetve amikor az Interlocknála a feltételeket programozzuk akkor a Transitionokhoz hozzá lehet rendelni egy paramétert, ami az Transitionról szolgáltat információkat: T002.TV esetén akkor ’1’ ez a bit (a T002 – ami tulajdonképpen a 2-es átmenethez rendelt leíró bit), ha az átmenet aktív. Ha a tapasztalatom jó, csak akkor lesz egy átmenet aktív, ha a hozzá tartozó (előtte lévő) Step is aktív. TT és TS esetén viszont nem tapasztaltam különbséget: előbbi az átmenet feltételeinek teljesülését jelenti, az utóbbi pedig azt hogy az átmenet átkapcsol. De mégis mi a különbség közöttük? Amikor a feltétel teljesül akkor át is kapcsol a Transition (átmenet). Ezeket mire lehet használni igazából, ha nincs is különbség közöttük?Teljesen, más: soros portos laptopok közül melyiket érdemes megvenni szerintetek? De hogy pontosabb legyek: melyik gyártók soros portjai működnek megfelelően? Olvastam, hogy nem teljesen szabvány szerint készítik őket néhány esetben, így zsákbamacska az egész. A notebookspecialista oldalon csak HP és Fujitsu laptopok vannak pld. de nem tudom melyik lehet jó. Ha leírjátok hogy ti mivel dolgoztok az is nagy segítség lenne nekem.
Új hozzászólás Aktív témák
- E-book olvasók
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Két 8 GB-os VGA-ra teszi fel ezt a negyedévet az NVIDIA?
- GL.iNet Flint 2 (GL-MT6000) router
- Macska topik
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Lexus, Toyota topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Star Trek
- További aktív témák...
- Eladó EDIFIER ES prémium hangszórók ES300 / ES60 / ES20
- HIBÁTLAN iPhone 13 256GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3732
- Akció! Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 1600X / RX 580 8GB / 500GB SSD + 2TB HDD / 16GB RAM
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- HP ProDesk 600 G4 i5-8100 16GB 512GB 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs

