Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#301) SEK3 válasza vakondka (#300) üzenetére


SEK3
tag

Szerintem, az, hogy nekem eleinte csak 1 fájl volt és benn volt a html-e egy png header, miután kettészedtem, nemtudom miértnem működött egyből - talán bennmaradt valami a gyorsítótárban? :F vagy nemistudom
NEm járok tanfolyamra, csak vettem egy debug express-t és majd kínkeserves tutorialok-útján megtanulom :D legalább annyira, hogy egy tanfolyam, vagy könyv szintjén legyek.... a chipcad szokott indítani, meg a hobbielektronkások is csináltak már

(#302) föccer


föccer
nagyúr

Üdv.

Azt hogyan lehet megoldani, hogy egy adatbázisból legenerált táblázat egyik oszlopának (pl Nevek) elemei link-ként funkcionáljanak. A linkre kattintva új lapon megjelenne egy adatlap, ami a listában szereplú egyéén össze adatát megmutatná.

valami olyat szeretnék, mint ami itt is van a ph-n. Ha valakinek a nick-jéree kattintok, akkor előjön az adatlapja.

Köszönöm a segítséget. :R

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#303) --=Gefi=-- válasza föccer (#302) üzenetére


--=Gefi=--
tag

Átadod változóként a nevet, vagy az id-t egy másik phpnek (A HREF=akarmi.php?id=$row[id] target=_blank). A másik phpben meg attól függően kezeled, hogy milyen felhasználónevet kaptál. Pl mondjuk annak a részleteit kérdezed le az adatbáziból. Az átadott változót a $_GET[''id'';] néven tudod elérni (ebben az esetben).

''Your life, your choice...''

(#304) föccer válasza --=Gefi=-- (#303) üzenetére


föccer
nagyúr

öööö..

Asszem kapisgálom, bár még messze vagyok a megértéstől :)

A köv amibe beleakadtam, az az, hogy a táblázat első sorába kellene kiraknom ezt a bizonyos linket. A táblázat feltöltésére ezt használnám:


print(''<table border=\''1\''>\n'');
echo (''<tr>
<td>Adatlap sorszáma</td>
<td>Tanácsadó neve</td>
<td>Település</td>
<td>Mióta fogyasztó</td>
<td>Sikerei</td>'');
while ($sor = mysql_fetch_array($eredmeny, MYSQL_ASSOC))
{
print(''<tr>'');
foreach ($sor as $i=>$ertek)
{
print ''<td>$ertek</td>'';
}
print (''</tr>'');
}
print(''</table>\n'');


Ez megcsináljha nekem a táblázatot. Ahhoz, hogy az első sorban a link legyen gondolom be kellene raknom egy if feltételt, hogy ha éppen a sorszámot olvassa, akkor amit kiír az az alábbi legyen:

print(''<a href=adatlap.php?id=$row[id] target=_blank>$ertek</a>'');


Namármost: Kiindulva abból, hogy a fentebbi kódot könyvből másoltam, és még nem nagyon értem, hogy mit írtam be fogalmam sincs, hogy hová, és hogyan kellene ezt a feltételt beszúrnom :) .

Sry, hogy ilyen problémákkal zaklatom itt a népet, de rajtam ezek a feladatok már (még) kifognak.

Köccenet a segítségéert.

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#305) föccer válasza föccer (#304) üzenetére


föccer
nagyúr

Odáig eljutottam, hogy felvettem egy $_j = 0; változót, amivel számolni fogom, hogy az aktuális sorban éppen hanyadik elemet iratom ki.
A feltételemmel viszont valami gaj van :( Valaki javítaná nekem, mert nem vagyok a szintaktika magaslatán :)

:R:R


if ($_j == 0 ) print (''<td><a href=adatlap.php?id=''.$row[id].'' target=_blank>''.$ertek.''</a>'')
else print ''<td>$ertek</td>'';


Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#306) --=Gefi=-- válasza föccer (#305) üzenetére


--=Gefi=--
tag

Kapásból azt mondanám, hogy hiányzik a pontosvessző az if ág végén. Egyébként szerintem stimmel. Ha nem megy, akkor miért nem megy, vagy mi a hiba?

Mod: meg nincs lezárva a <td> ág sem.

[Szerkesztve]

''Your life, your choice...''

(#307) föccer válasza --=Gefi=-- (#306) üzenetére


föccer
nagyúr

Pascal rulez. Ott az if után ha else van, akkor nem szabad lezárni a sort :)

Úgy néz ki, hogy müxszik :)

köszke.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#308) --=Gefi=-- válasza föccer (#307) üzenetére


--=Gefi=--
tag

Megy ez :). Sok sikert a továbbiakban :). Majd ráérzel!

''Your life, your choice...''

(#309) retes


retes
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék megismerkedni a php-programozással, de sajnos nagyon minimális tapasztalatom van ezzel kapcsolatban. Mi a legjobb megoldás, ha veszek egy könyvet vagy a google barátomra támaszkodok.
A témával kapcsolatban nagyon kezdő vagyok, annyi az alap tudásom, hogy egy nagyon egyszerű webet el tudok készíteni, de tovább már nem megy...

Mindenki segítségét előre is köüszönöm!

Retes

A tudás mindenkié!!!

(#310) SEK3 válasza retes (#309) üzenetére


SEK3
tag

Én a PHP5 24óra alatt című könyvből tanulok (onnan is) ez 5000,- körül van, ha igazán érdekel szerintem megéri, mert az alap dolgok megértésében sokat segít. De vannak tutorialok is és a hu2.php.net/doc is bőséges leírást nyújt (azthiszem ez a php magyarnyelvű dokumentációja igaz néhol hiányos)
A php5(vagy4) 24óra alatt c. könyvet elektronikus formában is megtalálhatod a neten, de a papiros jobb :)

A könyv annyiból, jobb, hogy, rendesen leírja mi miért van...Szerintem keress rá az e változatra, és ha nyerő, akkor vedd meg a kiskapunál

[Szerkesztve]

(#311) föccer


föccer
nagyúr

Üdv.

Mivel tudom bezárni az aktuális ablakot?

Ezzel próbálkoztam, de nem müxik :(


<input type=''button'' value=''Close Window'' onclick=''window.close()''>

:R

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#312) retes válasza SEK3 (#310) üzenetére


retes
aktív tag

Köszi az infót! Bocsi, hogy csak most válaszolok...

A tudás mindenkié!!!

(#313) Tele von Zsinór válasza föccer (#311) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

phpből semmivel, js-ből azzal, amit írtál. A te kódoddal gombnyomásra záródik, ezzel magától:

<script type=''text/javascript''>window.close();</script>

Viszont a legtöbb böngésző megkérdi a usert, hogy akarja-e. És innentől JS topic.

(#314) Lortech válasza Tele von Zsinór (#313) üzenetére


Lortech
addikt

Kieg: De csak akkor kérdezi, ha nem a JS-sel nyitottad a bezárandó ablakot.

Thank you to god for making me an atheist

(#315) blaces


blaces
tag

Sziasztok!

Nekem kéne segítség könyv választásban illetve php nyelvtanulás előtti segítségben/tanácsban, Eldöntöttem hogy megtanulok egy programozási nyelvet, (programozni) és a php-t választottam mivel ezzel diákmunkát is lehet vállalni és kezdőket is szívesen foglalkoztatnak, meg amúgy is érdekelnek a weboldalak-webdesign.
Azt tudni kell rólam hogy még Sosem Programoztam, Szal maga a programozáshoz nem értek!

És szerintettek melyik php oktató könyvet érdemes megvenni? ami egy Hülye Gyereknek és eltudja jól magyarázni a dolgokat (kezdőnek). :R

köszönettel:
blaces

(#316) SEK3 válasza blaces (#315) üzenetére


SEK3
tag

Hello, :DDD

Pár hozzászólással feljebb adtam választ egy hasonló kérdésre..... mivel én is nemrég kezdtem, és az elején gőzöm se volt róla (na jó kicsit). Beszereztem a következő két könyvet:
PHP5 24 óra alatt, illetve HTML és CSS webszerkeesztés stílusosan - szerintem ezek elég jók, mert ha kezdővagy akkor érthetően sok infóhoz jutsz - talán nem fogsz egyből egy prohardvert írni, de megérted. De ha a dizájn is foglalkoztat, akkor előbb-utóbb a flash-iránt is érdeklődsz majd ;]
a diákmunka mit takar?

(#317) tbs válasza SEK3 (#316) üzenetére


tbs
addikt

:U
Dizájn != flash...
Dizájn == ízlés + hagyomány...

(#318) cucka válasza tbs (#317) üzenetére


cucka
addikt

jó dolog a flash, csak nagyon ritkán használják arra, amire kéne. persze ebben az is benne van, hogy sokszor a megrendelő kifejezetten flash-es dolgokat kér, olyankor nem nagyon tudsz tenni semmit.

(#319) blaces


blaces
tag

köcce a választ! Remélem megtanulom a programozási logikát is belőle, mert nekem ez az egész még kínai,
Amúgy a flash is érdekel, csak épp egy másik topickban akartam volna róla, kérdezni de mivel láttom hogy ti otthon vagytok a témában akkor itt kérdezek. Ugyanaz a probléma, miből tanuljak? A neten találtam olyan helyet ahol van egy ''online tanfolyam'' photoshop, flash, és az oktatást flash animációkon mutatja be és 4 ezer érte nem rossz ár, bár nem tom, szükség van az idősebbek véleményére (a tapasztalt rókákra :D ) :R
Sok helyen taliztam ilyennel hogy A Macromedia flash 8, vagy adobe flash-t oktatnak meg még kettő flash progit amin oktatnak, szal akkor most ez olyan mint a photoshop, hogy van belőle több progi ami alkalmas flash-et csinálni? és ezeken tanítanak? vagy ezeket mutatja be a könyv? nézétek el ha hülyeséget kérdezek! :U

Diákmunka: diákszövetkezetek honlapján találkoztam vele hogy informatikusoakt keresnek c++ nyelve,php, flash és satöbbi, illetve amikor vártam az egyik vizsgaeredményemre akkor láttam az informatikai kar hirdetésnél kiírva.

(#320) cucka válasza blaces (#319) üzenetére


cucka
addikt

szerintem ha programozó szeretnél lenni, akkor semmiképp ne php-val kezdj.
flash és php-html-stb. meg nagyon különálló dolgok, tehát ne keverd a kettőt. tanulni meg kétféleképpen lehet:
- ha elég elszánt vagy akkor netes tutorial-ok, rengeteg van belőlük.
- veszel egy könyvet. annyira nagy jelentősége nincs, hogy milyet, de ha már választani lehet, akkor szerintem a magasabb szintű könyvekkel jobban jársz, mint az alapoktól indító nagyon szájbarágósakkal.
ezekben a témákban kár fizetett oktatásban gondolkozni. ha egy könyv alapján megérted a dolgokat, akkor fölösleges pénzkidobás, ha nem, akkor meg úgyis mindegy.

[Szerkesztve]

(#321) Tele von Zsinór


Tele von Zsinór
őstag

Én szoktam a phpt ajánlani kezdőknek. Más nyelvekben is használt szintaktika, típusokra nem kell figyelni, eseményekre sem, platformfüggetlen. Kezdetnek, a logikáját megérteni elég jó.

(#322) fekete válasza blaces (#319) üzenetére


fekete
csendes tag

Helló!

Az Adobe egy éve megvette a Macromédiát, ezért a két név. A lényege a flash. Én sem javaslom hogy a flashel kezdj (főleg az újjal ne mert az ActionScript 3.0 elég magasszintű) mert az már a fának egy ága, valami gyökézhez közelibb kell hogy onnan továbbhaladva bármibe bele tudj majd fogni.

Üdv: Peti

Előre is kösz a segítségeket!

(#323) cucka válasza Tele von Zsinór (#321) üzenetére


cucka
addikt

pont azért nem ajánlanám php-t kezdőknek, mert nincsenek típusok, pointerek, nem kell foglalkozni a memóriakezeléssel (mert ha lefut a script akkor úgyis felszabadul) és összességében véve nagyon erősen támogatja a szar kód írását és a gányolást.
alapvetően mindenkit előbb c elé ültetnék le, hogy megértse a procedurális gondolkozást, a memóriakezelést és a pointereket, utána meg c++ elé, hogy értse meg az oop-t. na ha ezek az alap dolgok nagyjából megvannak, akkor van esély arra, hogy az illető jó php kódot tudjon írni, enélkül szerintem elég csekély.
ofkorz ez is csak egy vélemény, lehet vitatkozni vagy egyet nem érteni :)

(#324) raczger válasza cucka (#323) üzenetére


raczger
őstag

gondolom ezt azért írod, mert te is a c-vel kezdtek, és azzal szenvedtél:)
php épp azért való kezdőknek (mint jómagam voltam) mert viszonylag könnyű nyelv, és barátságosabbá teszi a programozást az emberrel. és mért lenne szar kód, gányolás?:) azért mert van benne pár automata rendszer? egy olyan autó máris szar amiben van autómata váltó meg esetleg kipörgésgátló egy mégjobb autóban?:) ez segíti a vezetőt, és nem adja fel egyből....

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#325) tbs válasza raczger (#324) üzenetére


tbs
addikt

Sztem cuckának nagyon igaza van. Élmény korrekt php kóddal találkozni. Az esetek 90%-ában php elsőnyelves szkriptkiddie az alkotó, nemkicsit zavaros kód.

Mondjuk programozást tanulni erősen típusos nyelvvel érdemes. Nem vagyok c fan (mer' nem típusos a szentem), ezért pascal és java. Pascal sohasem lesz igazán jó produkcióra, de tanulni jó vele. Java meg visz mindent. Ezek után ujjgyakorlat a c és a c++ (akárcsak fordítva), és rémüldözöl a php ''zagyvaságaitól''...

Ennél már csak a ''rendszergazda php''-zik műsor viccesebb... :DDD

(#326) Lortech válasza tbs (#325) üzenetére


Lortech
addikt

Ezek után ujjgyakorlat a c és a c++ (akárcsak fordítva), és rémüldözöl a php ''zagyvaságaitól''...
Jó is volna a Java programozóknak, ha így lenne. A legnagyobb szivattyúk a c++ nyelvben ott kezdődnek, ami a Javaban benne sincs. (Vagy úgy értetted, hogy pascal is, aztán java?)

PHP-ról meg az a véleményem, hogy kezdő nyelvként nem sokat tesz hozzá a programozóvá váláshoz. Ha valaki világ életében php programozó lesz, akkor ez lehet egy megoldás, hogy ezzal kezd és csak ezt. Bár jó kódot nem biztos, hogy írni fog.
De egyébként, ha normális nyelvekre térne át később, akkor szinte kezdhetné előlről valami típusos nyelven, ahogy azt php nélkül tette volna.
szerk: uff

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#327) cucka válasza raczger (#324) üzenetére


cucka
addikt

gondolom ezt azért írod, mert te is a c-vel kezdtek, és azzal szenvedtél
nem nyert, minimális basic ismeret után 3 évig pascal-ban programozgattam, csak azután jött a c és még később a c++.

php épp azért való kezdőknek (mint jómagam voltam) mert viszonylag könnyű nyelv
ha ismered a szükséges alapfogalmakat, akkor szinte minden modern nyelv könnyű, mert csak a szintaxisát illetve a normális, bevett sémáktól eltérő dolgokat kell belőle megtanulni. amikor programozni tanulsz, akkor a hangsúly nem a nyelven van, hanem ezeknek az alapfogalmaknak az elsajátításán. namost a php-ból az életben nem fogod megtanulni ezek egy részét, merthogy scriptnyelv (annak minden előnyével és hátrányával).

barátságosabbá teszi a programozást az emberrel.
a programozás alapvetően egy szakma, nem pedig valami barátságos, jópofa szabadidős tevékenység.

és mért lenne szar kód, gányolás? azért mert van benne pár automata rendszer?
azért, mert a php megengedi a szar kódot. nem kell strukturálni a programot, nem baj, ha inicializálatlan változóid vannak, nincsenek típusok, nem vagy rákényszerítve a memóriakezelésre, tökmind1, hogy kis vagy nagybetűkkel írod a függvényneveket stb.

az alap tutorial-ok szintjén lévő oldalakhoz elég pár sor (max 1-2 oldal) kód, amit kb. tökmindegy, hogy írsz meg. ha bonyolultabb rendszert (mondjuk párezer sor) kell php-ban írni akkor viszont elvérzel, ha nincsenek tapasztalataid valamilyen normális, nem scriptnyelvvel, mert ott már nem működik a ''belehányom a html-be'' stílusú programozás.
ezen kívül oop-t megérteni is sokkal jobb a c++.
emlékszem, jópár hónapja volt itt a topikban egy arc aki php-ban akart valamilyen oop-s webes keretrendszert készíteni, hogy meggyorsítsa a munkát, és azt találta ki, hogy minden html tag-nek külön osztályt ír. ez tipikusan olyan eset, amikor tudja az illető, hogy hogyan kell osztályokkal dolgozni, csak arról nincs fogalma, hogy tulajdonképpen mire is jó az oop és hogyan érdemes alkalmazni. na pl. ezért kell c++-ban kezdeni ezt, nem pedig php-ban.

(#328) tbs válasza Lortech (#326) üzenetére


tbs
addikt

''...pascal és java...'' ;) Világos, a c++ haxolás a köbön, filozófiája van, ami nem passzol sehová... :DDD No, ez má' nagyon off.

(#329) czappa válasza tbs (#325) üzenetére


czappa
aktív tag

Én azt hittem, hogy a c az típusos nyelv, illetve, akkor lehet a ''típusos'' szó jelentésével van problémám.
Tehát pl. php-ben egy változó tartalmáról futás közben dől el, hogy az most szám, vagy szöveg vagy micsoda, pascalnál előre kell meghatározni, mint c-nél is. Ezért gondoltam, hogy típusos a c.
De akkor mit jelent, hogy típusos?

mod.: off
mod2.: Ahogy olvasgatom a wikipediát, az jön le, hogy a pascal, java erősebben típusos, mint a c.
''Java and Pascal are often said to be more strongly typed than C, a claim that is probably based on the fact that C supports more kinds of implicit conversions than Pascal and C also allows pointer values to be explicitly cast while Java & Pascal do not.''
[link]

[Szerkesztve]

(#330) tbs válasza czappa (#329) üzenetére


tbs
addikt

Hmmm... ''...programozást tanulni erősen típusos nyelvvel...'' ;) Azt hiszem ez egy olyan dolog, amivel nem szeretek viccelni... :DDD A c típusai ''játékok'' (bocsánat, játékosak)... ;]

[Szerkesztve]

(#331) czappa válasza tbs (#330) üzenetére


czappa
aktív tag

Ok, én hiszek neked, de ha c/c++ -t akarok tanulni, akkor gondolom nem baj egy kis c ismeret aztán jöhet a c++.
(Amúgy korábban Pascaloztam/Delphiztem és Javaztam egy picit fősulin. Delphi ma már nem érdekel, Javas szakirányra megyek, c-t pedig azért tanulgatok magamtól, mert én ezt tartom mindennek az alapjának - ez persze nem igaz - továbbá ez a ''unix/linux programozási nyelve'')
Amúgy eredetileg ezt írtad: ''Nem vagyok c fan (mer' nem típusos a szentem)''.
És erre kérdeztem, hogy most akkor típusos vagy sem. De akkor ezek szerint mondhatjuk rá, hogy típusos, csak gyengén. :)

(#332) tbs válasza czappa (#331) üzenetére


tbs
addikt

Oké, ''nem túl típusos'' lett volna a megfelelő... :B
C/c++ ismeret sosem árt. Benne is van pár év rutin, de nem lettek kedvencek. Egzóta kedvelő vagyok: forth, lisp, snobol, modula(2), oberon, E... Ezek a kedvenceim. A többi a futottak még kategória... ;]

[Szerkesztve]

(#333) blaces


blaces
tag

Láttom jó kis vita alakult ki, egy tutti most már hogy akkor a Java-t is megtanulom max párhuzamosan viszem a php-t de inkább majd utána :D
Tudom hogy a téma már nem vág ide, de mivel ilyen sok tapasztalt kolléga van, inkább itt kérdezek rá, hogy Java-n meg lehet tanulni a programozás logikáját? Vagy esetleg egy könyv :D hogy miért van ez, stb... c és c++-t nem kedvelem mert érdekes esett volt egyetemen hogy egy sráccal közösen csináltuk a beadandót, és ő 5-t kapott én meg 1-est (két különböző tanárnál voltunk,de mákra ugyanaz a feladat), én ezelőtt sosem tanultam programozni és nehéz megértenem a logikáját a c-nek az volt, pölö előadáson leadták a tömbök müködésének az anyagát, és volt egy példa, azt megértettem de a feladatom logikáját, hogyan fogjak neki, azt nem tudtam volna egyedül. Ha esetleg erre is van külön könyv.

Jah és igen akarom profi szinten foglalkozni ezzel, csak a kezdet nehéz..., csak ugye, annyi nyelv van, meg script... és inkább a webes dolgok érdekelnek engem, mert ott lehet egy pici dízájnt vinni bele :))) ezé érdekel a flash, meg ezek az internetes hálozatok programozása max, habár azt mondják hogy ez nagyon nehéz.

Habár azt is lehet hogy már egy másik topik témája, sorry

Köcce a segítséget :R

(#334) blaces


blaces
tag

[link]
erről a könyvről mit gondoltok? igaz nem java, de az alapokat valahogy meg kell tanulnom :R

(#335) tildy válasza cucka (#327) üzenetére


tildy
nagyúr

Ne is emlegesd az oop-t .Nem véletlenül nem Javazok :U Őszinte leszek: nekem az már kissé ''magas''. Vagy inkább mumus? :F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#336) square76


square76
csendes tag

Sziasztok!
Több változó méretü táblázatot generáltam adatbázisból, melyek egymás alatt vannak. A nyomtatással vannak gondjaim, mert egy oldalra annyi táblázatot akarok kiíratni amennyi csak rá fér, de nem szeretném eldarabolbi egyiket sem.
A Table {page-break-inside: avoid} beírásával próbálkotam a stílusok között.
Van-e valakinek ötlete, vagy fórum, ahol ezt megoldották.
Köszi a segítséget!

(#337) Tippcsi10


Tippcsi10
tag

helló

egy file feltöltő formot szeretnék csinálni, találtam is nekem megfelelőt:
[link]
de ha lefuttatom a gépemen akkor kiirja, hogy :
Notice: Undefined variable: helyes in és hogy melyik sorban

addig értem hogy a helyes változóval van baja,de mi?

ha valaki megnézné azt megköszönném :C

(#338) cucka válasza tildy (#335) üzenetére


cucka
addikt

nem tudom, hogy mumus-e, de ha programozó szeretnél lenni, akkor sajnos kénytelen leszel megtanulni/megérteni.
(egyébként sem annyira veszélyes dolog, némi absztrakciós képesség kell hozzá és annyi)

(#339) tildy válasza cucka (#338) üzenetére


tildy
nagyúr

Amíg tehetem, hanyagolom az objektumorientáltságot :( :( Csak a kód lesz nagyobb és lassabb tőle.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#340) cucka válasza tildy (#339) üzenetére


cucka
addikt

Csak a kód lesz nagyobb és lassabb tőle.
nem feltétlenül lassabb, nagy programoknál viszont sokkal átláthatatlanabb és nehezebben karbantartható. (ok, lehet értelmesen is írni procedurális kódot, de azért az oop-s általában jóval elegánsabb)
ja és azt se felejtsd el, hogy ha fejlesztőként szeretnél dolgozni, akkor az álláslehetőségeid száma erősen közelít a nulla fele, ugyanis igen kevés hely lehet, ahol nagyobb szoftvereket nem oop-vel fejlesztenének. meg állásinterjún sem nyerő taktika bevágni, hogy az oop túl magas, ilyenkor szerintem perceken belül meg fogják mutatni, merre van az ajtó.

nade a lényeg, hogy nem mumus az az oop, tényleg könnyen rá lehet érezni, csak elhatározás kérdése. meg nyilván ennek a tanulásához leginkább ajánlott nyelv a c++.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#341) tildy válasza cucka (#340) üzenetére


tildy
nagyúr

Amíg tudok, maradok a scriptnyelveknél, illetve a xhtml és egyéb tartalmak fejlesztésénél.
Egyébként meg : igazad van.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#342) tbs válasza Tippcsi10 (#337) üzenetére


tbs
addikt

Hát az, amíről itt beszéltünk az előbb... A php megengedi a slendrián fogalmazást, így előfordulhat, hogy egy olyan rejtett hibahelyzetet fejleszt be az egyszeri programozó, ami akár évek múlva is okozhat fejfájást... ;)

Tehát:
A $helyes változónak nincs alapértéke, tehát ha a foreach belsejében lévő feltétel sohasem teljesül, akkor nincs érteke, amit később le lehetne vizsgálni... Ha a foreach elé okosan beleapplikálod az inicializálását, megszűnik a hiba. ($helyes = false;)
A példa alkotója a balfax volt, mert hibahelyzetre nem tesztelt, csak jó futásra... :DDD

(#343) tbs válasza cucka (#340) üzenetére


tbs
addikt

Valamint: procedurálisan egy eseményvezérelt környezet karbantarthatatlanná tud válni igen hamar... Lsd. Modula2 és Oberon közötti különbséget. ;)

(#344) Protezis válasza cucka (#327) üzenetére


Protezis
őstag

''emlékszem, jópár hónapja volt itt a topikban egy arc aki php-ban akart valamilyen oop-s webes keretrendszert készíteni, hogy meggyorsítsa a munkát, és azt találta ki, hogy minden html tag-nek külön osztályt ír. ez tipikusan olyan eset, amikor tudja az illető, hogy hogyan kell osztályokkal dolgozni, csak arról nincs fogalma, hogy tulajdonképpen mire is jó az oop és hogyan érdemes alkalmazni. na pl. ezért kell c++-ban kezdeni ezt, nem pedig php-ban.''

- ezt kikerem magamnak. Elkeszitettem a keretrendszert, egyik munkamban hasznaltam is: [link]

Az OOP-t pedig nem php-ban tanultam, hanem C++ -ban, valamint Java-ban, ezen kivul pedig hasznaltam meg Smalltalkban, C#-ban.
Teljesen tisztaban vagyok, mi az az OOP, alkalmazni is tudom. A PHP-ben talan azert hasznaltam a megszokottol kicsit maskepp, mert teljesen mas dolog PHP-ben meg mondjuk Javaban objektumorientaltan gondolkodni es programozni.

(#345) tbs válasza Protezis (#344) üzenetére


tbs
addikt

Azér' egy klasszikus ''kérjél-majd-megmutatom'' MVC architektúra View szekcióját elég dőreség oop-ben ''erőltetni''... (<-Nekem elrőltetés lenne, másnak zsigeri rutin. :B )

(#346) Protezis válasza tbs (#345) üzenetére


Protezis
őstag

Ki mondta, hogy az en keretrendszerem MVC alapu? :DDD
Egyebkent jelenleg CakePHP-val dolgozom, es bar rengeteg jo otlet van benne, azert akadnak remiszto dolgok.

(#347) Tippcsi10 válasza tbs (#342) üzenetére


Tippcsi10
tag

hy

elöször is köszi hogy ránáztél a kódra :R
kipróbáltam amit mondtál,de nem egészen lett jó,mert most meg mindig az elseif ág teljesül mivel $helyes != true-val, szóval mindig azt irja ki hogy hibás a formátum

(#348) Lortech válasza Tippcsi10 (#347) üzenetére


Lortech
addikt

mert most meg mindig az elseif ág teljesül mivel $helyes != true-val
Csak akkor teljesül, ha a foreachben lévő if feltétele nem teljesül egyszer sem, azaz a tömbben felsorolt formátumok egyikével sem egyezik meg a feltöltött file formátuma.

Thank you to god for making me an atheist

(#349) Tippcsi10 válasza Lortech (#348) üzenetére


Tippcsi10
tag

oké,de megegyezik a formátum és nem állitja a $helyes értékét true-ra hanem továbbra is false marad
valami még nem stimmel...

(#350) tbs válasza Tippcsi10 (#349) üzenetére


tbs
addikt

Tehát nem egyezik a formátum. ;) debug tipp -> print_r ( $változó );

Ez egy gép, program. Tökre azt csinálja, amit mondasz neki. Magától tök hülye. (''A számítógép buta, mint egy cipőtalp. De qurva gyors..!'')

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  PHP programozás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.