Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#270) Qorthral válasza hunnylander (#266) üzenetére


Qorthral
őstag

Nem értek egyet veled, szvsz nem jól látod. A PH! ligán belül b-type érte el a legjobb eredményt, ha jól számoltam 99 pontot. De az élmezőny nagyja 90-100 között van, szóval minimálisak a különbségek.

Ugyanakkor ha a teljes bajnokságot nézzük, ott sem veszítünk sokat. Csalóka, megtévesztő lehet az, hogy az előző versenyen 150 pont körül szereztünk. De gondolj bele, ehhez az kellett, hogy nálunk legyen egy csapat, amelyik majdnem a tökéleteset (Időmérő 1+3, verseny 1+2) hozta. Mellette alig maradt másra pénzünk. Ezzel mindenki így van, az élbolynak sincs sokkal több pénze, náluk is komoly kompromisszumok vannak és a 3 újoncból ők is 2-3at beraknak. Nem is nagyon láttam még olat, akinek csak 1 újonc csapatos komponense volt, de ha van is ilyen, annak 4közepes komponense van és nincs kiemelkedő.

Szóval az jellemző, hogy 1, max 2 komolyabb komponensed van, ezzek hozzák a pontok 80-90%-át. De ezen a futamon nem volt olyan választható komponens, amely legalább közel annyira durván hozott volna, mint Malajziában a Red Bull. Legjobb még Rosberg (88) ill Button (115 pont) volt, de ők megvehetetlenül drágák mindenkinek. Kubica sokaknak van, de ő "csak" 62 pontot termelt, ugyanakkor drága és mellette apróságai vannak főleg az embernek.

De a számok beszéljenek helyettem: A tabella legelső 30 játékosa közül csak 1 olyan van, aki 120 pont fölötti eredményt ért el, alonsofan97, aki megrizikózta a mekit, bejött és mellette még Sutilra is volt pénze és többé-kevésbé ez is bejött (pl Liuzzihoz képest).

Mindenki más rosszabbul szerepelt az elején is, a tipikus a 95-110 közötti pontszám, szóval nem sokat vernek ránk ma. Nagyon gyakori a Sutil-Kubica versenyzőpáros, mellette meg vacok, de ez is csak kb 105-110 pontot hozhatott ma.

Mindez persze könnyen látszik, mert vagy Kubica, vagy Red Bull vagy Renault lehet a húzóerő jelenleg mindenkinél, ők meg egyaránt 45-65 pont között voltak a hétvégén. Az aprólékok meg egyelőre nem hajtanak sok pontot senkinek, ill. azt a keveset is kb ugyanúgy mindenkinek.

A legjobbak között egyébként már megy a vicceskedés, láttam a TOP30ban 2 helyen is Mclarent (mostani brutál drágulás után nem is hiszem, hogy bárki más megveheti majd őket július előtt...), találkoztam továbbá 1 sumival (nagy bukás) ill egy Vettellel is, ez meg is lepett. Az illető ráadásul USF1 nélkül kezdett, Kubicával, majd RBR+Sutilra váltott, most meg Vettel+TR-ra. Érdekes, hogy ennyi csere mellett is ilyen jól szerepel.

Summa summarum: Nem rossz ez a 95 pont ma, nem (sokat) buktunk vele.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.