Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- vrob: Próbálkozás 386 alaplap újraélesztésre
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- sziku69: Szólánc.
- Klaus Duran: HP wifi nyomtatás+ win11.
- Lalikiraly: Asus Gaming V16 - RTX5050
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- koxx: A bajnokok egere? Lamzu Maya Champions Edition 8K gamer egér
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz
draco31
#5164
üzenetére
Akkor lehet annál a pendrive-nál alapból ilyen ingadozó az írási sebesség, a társtopikban nemrég többen is panaszkodtak ugyanilyen márkájú típusokra.
-
-
King Unique
titán
válasz
draco31
#5008
üzenetére
Ebből továbbra sem derült ki, hogy milyen titkosításról van szó... Ha pl. ilyen formában jelenik meg a pendrive a Windows fájlkezelőjében kis lakattal a meghajtóikonon, akkor BitLocker, ahol feloldott állapotban adott a kikapcsolás lehetősége, lásd az előző választ.
Ha csak szoftveres titkosításról van szó és nem írásvédett a meghajtó, akkor igen, működni fog a parancssoros módszer és értelemszerűen magába foglalja a particionálást és formázást is.
Egyébként a másik válaszhoz csatlakozva, ha más titkosította a pendrive-ot, azon lévő partíciót, akkor elvileg adott a lehetőség megkérni, hogy kapcsolja ki, ennyi. -
-
King Unique
titán
válasz
draco31
#5006
üzenetére
Először azt kellene tisztázni, hogy pontosan mit jelent ez a "kódolva lett", mert az lemaradt.
Vagyis Windowson partíciószinten BitLocker, vagy VeraCpypt, vagy egyéb program, vagy esetleg a pendrive tud gyárilag hardveres titkosítást és ahhoz járt szoftver, vagy numerikus gombok vannak rajta és PIN-kódos, vagy mégis miről van szó? 
Ha szimpla szoftveres titkosításról a partíción és már nincsen rá szükség, akkor pl. a BItLocker és más programok esetében is adott a kikapcsolás/visszafejtés lehetősége, de ahhoz a jelszót/helyreállítási kulcsot is tudni kell. Másik opció a partíció/meghajtó törlése majd újraparticionálása és újraformázása, ami Windowson megoldható parancssorban (így), + akár a Rufus által stb., nem kell ahhoz ilyen-olyan live rendszer, meg Linux. -
FlashR
tag
válasz
draco31
#2588
üzenetére
Ha teheted, olyat vegyél ami fém burkolatos. Azok nem döglenek meg olyan hamar...
És nem muszáj Kingstont választanod. Konkrét márkát nem tudok írni, mert mindegyikből van jó meg rossz, de azt sokan mondták, hogy lehetőleg ne műanyag legyen. Nekem a Toshiba vált be nagyon, de van akinek pont olyan purcant ki és ellene van. -
Ton-ton
tag
válasz
draco31
#1453
üzenetére
Akkor szokta ezt csinálni a win, ha túl korán húztad ki.
Tehát leválasztod a pent, a win kiírja hogy biztonságosan eltávolítható, de a valóságban még írkál (villog a pen). Ha ilyenkor kihúzod, akkor ezt adja elő. Másik gépeken is. (gondolom valami rejtett fájlban ír át egy bitet amiről ezt megállapítja).
Mentsd le róla az adatokat (csak biztos ami biztos alapon), és hagyd lefutni a tesztet. Jellemzően nem szokott gond lenni. -
cigam
titán
ami nem kezel 4GB-nál nagyobb fájlokat, és a kör bezárult

Ha csak a fílm érdekel, próbáld ki vmelyik "csupaszító" programot (pl. dvdshrink). Ezekkel kiveheted a menüt, az extrákat, a felesleges nyelveket, kevéske veszteséggel 2oldalasból 1oldalast tudsz konvertálni. Így a legtöbb ISO már bele fog férni a 4GB-os limit alá. -
-
Az XP nem olvassa az exFAT fájlrendszert, csak ha egy frissítést telepítesz hozzá.
Így megpróbálhatod megformázni a pendrive-od, de ezt a módszert csak saját felelősségre, mert még az is lehet, hogy mehet a kukába a pendrive. (bár ha garis még, akkor mindegy)[link]A FORMAT LABEL="lemezcimke" QUICK sor helyett ezt használd
FORMAT FS="NTFS" LABEL="lemezcimke" QUICK
Új hozzászólás Aktív témák
- Redmi Note 14 5G - jól sikerült az alapmodell
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Visszatérnek a Samsung tervezte CPU-magok és GPU az Exynos 2800-ban?
- iPhone topik
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Gumi és felni topik
- Philips LCD és LED TV-k
- Nem kilincselhet tovább a Tesla Kínában
- Videós, mozgóképes topik
- LG LCD és LED TV-k
- További aktív témák...
- Samsung 990 PRO 4TB (MZ-V9P4T0BW) PCIe 4.0 NVMe M.2 - Garancia: 2028.12.03 -ig
- Western Digital Blue SA510 500GB SATA3 - Új - Eladó!
- SAMSUNG PM9E1 "9100 PRO" 2 TB M.2 NVME PCI-E 5.0 x4 - Új - 14.000-12.500 MBs - Eladó!
- ÁRESÉS! ÚJ! BONTATLAN! Külsők SSD 500GB,T5-T7Samsung,SandiscExtreme,Seagate,Adata480GB
- AKCIÓ! 500GB HDD -K (WD) 16MB cache
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest

Vagyis Windowson partíciószinten BitLocker, vagy VeraCpypt, vagy egyéb program, vagy esetleg a pendrive tud gyárilag hardveres titkosítást és ahhoz járt szoftver, vagy numerikus gombok vannak rajta és PIN-kódos, vagy mégis miről van szó?



