Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#901) morbias2


morbias2
aktív tag

Most melóba notin leteszteltem,de semmi hibát nem talált. :F

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#902) PH 5.5 válasza Vasinger! (#864) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Kicsit megkésve, de talán tudok segíteni kingmax ügyben (ha még megvan).
Nekem egy 16GB-os u-drive van, ami írás közben elpusztult és utána hasonló tüneteket produkált, mint a tied. GDB-FAT-tal sikerült lementenem róla az adatokat, de formázni sehogyan sem tudtam. Próbáltam win, linux, osx alatt, HP format tool-lal, a Hirens-en lévő összes cuccal, de semmi eredmény.
Aztán a Kingmax oldalán nézelődve találtam egy UDF Recovery Tool nevű progit, na az megoldotta a problémát. Utána azért lefuttattam egy teljes írás-olvasás tesztet, ami hiba nélkül lefutott.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#903) Daniel Alves válasza cigam (#888) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Most én is ezzel a problémával küzdök. Remélem sikerül megoldani.

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#904) 010203 válasza cigam (#831) üzenetére


010203
tag

Egy olyan program kellene ami a partíciós tábláját törli a pendrivenak. Utána hátha egyberakja a pendrive teljes memóriáját és csak le kellene formáznom.

(#905) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Sziasztok!

Van nálam egy pendrive ami bevágta a durcát és nem engedi, hogy formázzam... azt dobja rá, hogy írásvédett, pöcök kapcsoló nincs rajta, unlocker nem akarja feloldani, minden formázó program azt írja, hogy írásvédett.

Mit lehet tenni? Dobni a kuka felé? :W

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#906) Macsorsi


Macsorsi
tag

Van egy HP 4535s-em, és azt írja ki az alapvető rendszereszköznél, hogy "Az eszköz illesztőprogramjai nincsenek telepítve. (Kód: 28)
Nincs illesztőprogram kijelölve az eszközinformációs készlethez vagy elemhez."
64 bit-es Win7-em van...de nem tudok kiigazodni hogy mit kellene telepítenem.
A pendrive-omat, amit ezelőtt felismert, most nem találja...Összefügg ez a kettő??
Próbáltam másik gépen, ott kiírta legalább a pendrivet, de megnyitni és formázni sem tudtam, mert azt írta ki, hogy helyezzem be...Mi lehet a baj??
Köszönöm!!

(#907) Boxi88


Boxi88
őstag

Tudna ajánlani valaki valami progit amivel meg tudnám particionálni a pendrive-ot, 2 vagy 3 részre? Maxell típusú pendrive-ról van szó, ha ez számít...

Előre is köszönöm!

(#908) morbias2


morbias2
aktív tag

Hali!
Nekem az a gondom egy 16gb pd-vel,hogy rámásolok azt nincs olyan meghajtó a gépbe.Vissza csatizom és rajta van az adat!
köszi.

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#909) x_o_n válasza Boxi88 (#907) üzenetére


x_o_n
veterán

diskpart-nevü programmal

(#910) Boxi88 válasza x_o_n (#909) üzenetére


Boxi88
őstag

Már teszem is fel, köszönöm a segítséget! :R

(#911) Boxi88 válasza x_o_n (#909) üzenetére


Boxi88
őstag

Közben találtam egy átláthatóbb programot amivel jobban tudom particionálni a pendrive-ot, az a neve, hogy EaseUs. Hátha valakinek segítségére lesz!

Keresést elősegítő szavak:

Pendrive particionálás | pendrive partition

[ Szerkesztve ]

(#912) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Kingstone DataTraveler 8 GB-os pendrive-om van. Megfigyeltem, hogy minél több adatot tartalmaz, vagyis minél kevesebb a szabad hely rajta, annál alacsonyabb lesz rá való másoláskor az adatátvételi sebesség.

Valóban köze van a kettőnek egymáshoz?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#913) ChuckyOsb válasza Anubis_9 (#912) üzenetére


ChuckyOsb
aktív tag

Sziasztok!

Vistát szerettem volna pendrive-ra rakni ez alapján de active után nem az történt nálam aminek kellett volna a leírás szerint. Bezártam a program ablakot és újból akartam próbálni...
Azóta a Windows(jelen esetben Xp) nem ismeri fel a pendrive-ot. Felismerte, hogy cserélhető lemez, de a sajátgépben nem tudom megnyitni. Formázni sem tudja a Windows.

Mit javasolnátok?

Köszönöm előre is a segítséget.

(#914) Fire/SOUL/CD válasza ChuckyOsb (#913) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Fuss neki még1x, de most így, hátha így összejön: [link] ;)
(A leírás W7-re vonatkozik, de Vista-nal is működik természetesen)

UI: Ha 32 bites OS alól 64 bites telepítőt szeretnél létrehozni, akkor a bootsect.exe-t 32 bites telepítőlemezről kell futtatni, hisz a 32 bites OS nem tudja a 64 bites fájlokat futtatni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#915) ChuckyOsb válasza Fire/SOUL/CD (#914) üzenetére


ChuckyOsb
aktív tag

Köszönöm de most az a problémám, hogy fel sem ismeri már a pendrive-ot a Windows. A LIST DISK parancssor után sem és a Sajátgép-ben sem.

(#916) Fire/SOUL/CD válasza ChuckyOsb (#915) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha van lehetőséged (pl egy haver gépe), akkor egy másik gépen is próbáld ki, és ha ott látszik, akkor formázd le ott. Sajnos többször előfordult már eddig is, hogy egy adott gépen úgy tűnik, mintha megdöglene egy pendrive, másik gépen/OS alatt meg simán működik. Ez ilyen x-akta kategória, kivéve, ha valami kártevő garázdálkodik...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#917) ChuckyOsb válasza Fire/SOUL/CD (#916) üzenetére


ChuckyOsb
aktív tag

Látszani látszik, rákattintok és maga a win dobja fel a formázási lehetőséget. Formázás indítása és a válasz, hogy a windows nem tudta befejezni a formázást. Következő figyelmeztetés, hogy a windows nem tudja formázni.

Azért kipróbálom másik gépen holnap.

(#918) Angel1981


Angel1981
veterán

Sziasztok!

Van egy 32GB-os pendrive-om, ami FAT32-ben tárolja az adatokat.
Szeretném megformázni exFAT-re, de csak azt a hibaüzenetet kapom, hogy "A Windows nem tudja befejezni a formázást."
A drive egyébként jól működik, már előzőleg letöröltem róla mindent.
Mi lehet a gond?

Köszi előre is!

(#919) bakonaky


bakonaky
csendes tag

sziasztok! egy 8G penre nagy kűzdelem után sikerült felraknom ULINUXot. ill . nem tom sikerült e , mert nem bootol. de bizt hogy rajt van, mert azóta a pen. töpörödött 2.4gigára.

a kérdésem : hogy lehet visszacsinálni?
segítséget köszönöm
formázáskor is csak a 2.4 gigát formázza újra. az az öt giga végleg elveszett?

[ Szerkesztve ]

(#920) DJ. Ru$y válasza bakonaky (#919) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

EASEUS Partition Master 7.1.1 Home Edition

Ezt töltsd le, ebben látni fogod a teljes pendrive-ot! Partíció törlés, létrehozás az egészből és formázás.

Ha valami nem megy PM ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#921) Fire/SOUL/CD válasza DJ. Ru$y (#920) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Van valami különleges oka, hogy egy régebbi verziót javasoltál?
Esetleg belefutottál olyan pendrive-ba, ami valamiért nem látszik a legújabb (9.1) verzióban? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#922) Szabolcs78


Szabolcs78
csendes tag

Sziasztok

A nem tudom hány éves, 2 GB-os, vastagon gumírozott, A-Data pendrive-om ma meglepetéssel szolgált: nem látja egy gép se. Hiába próbálom sorba az USB-helyeket, semmi ...

Mi van ilyenkor?

(#923) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Sziasztok! Ma vettem egy 16GB-os Transcend Jet Flash 700-as pendrivot, ami elvileg USB 3.0-as szabványú, de akármilyen csatlakozóba teszem az alaplapon, csak max 20Mb/s-al másolja az adatokat.
Az alaplapom egy ASUS M4A87TD EVO, amin elvileg NEC USB3-as vezérlő van.

Hogyan tudnám működésre bírni??? A drivert feltelepítettem of course... :B

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#924) szajmon101


szajmon101
csendes tag

Sziasztok!!!

A problémám a következő: van egy 16 gigás pendrive-om, azzal nemrégiben telepítettem egy netbookra win7-et.....teljesen jól ment minden sikerült.............de azóta a pendrive-omat nem tudom használni sem az autó rádiójában, sem a dvd lejátszóban..........error 23 hiba üzenetet ír ki!!!! A windows felismeri amúgy a pendrive-ot, meg tudok rá adatokat tölteni, törölni, formatálni is tudom, de nem lehet használni emiatt az error 23 hiba miatt, az autósrádióban és a dvd lejátszóban!!!!
Tudnátok segíteni, hogy mit csináljak vele???
Válaszotokat előre is köszönöm
Kriszta:)

(#925) Fasty


Fasty
csendes tag

Sziasztok

Problémám a következő lenne vettem egy Goodram shark 16gb pendrive-ot, a gép felismeri minden ok volt.Aztán megpróbáltam rámásolni egy 12gb bluray filmet azt írja a gép ,hogy túl nagy fájl. Ok próba egy kisebbel 4,5gb bluray azt is kidobta a kicsi 1-2 gb semmi gond.
Mi lehet a baj légy szíves segítsetek.

Köszi.

(#926) draco31 válasza Fasty (#925) üzenetére


draco31
veterán

A fájlrendszer a pendrive-on. Egy oldallal visszább le van írva, az én hozzászólásaimat keresd, ugyanez volt a problémám.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#927) Fasty válasza draco31 (#926) üzenetére


Fasty
csendes tag

Szia

Igen ez volt a hiba újraformáztam ntfs-re és a probléma megoldva nagyon szépen köszönöm.

:R

(#928) 1NST1G8R


1NST1G8R
senior tag

Szevasztok!

Az lenne a gondom hogy van egy Kingston data traveler 100 G2 típusú 4gb-os pendriveom és ha másolni akarok rá először indul rendesen, másol szép gyorsan aztán iszonyatosan belassul, vagy 10 perc amíg felmegy egy 1.5gb-os film. Ez mitől lehet? Drivert kéne keresnem hozzá?

Próbáltam formázni többször is, több módon, de sajnos nem tudom mi lenne az optimális beállítás (ha esetleg valaki ebben is tudna tanácsot adni megköszönném), így ez nem okozott változást.

:F

Fortune doesn't favor fools.

(#929) morbias2


morbias2
aktív tag

Sziasztok!

Nekem van egy a-data 8gb pd-m.Az vele a gond ,hogy amikor csatlakoztatom egyből kiírja h formázzam.De mikor a formatra megyek nem tudja leformázni azt írja! :) Valaki tudja esetleg lehet valamit kezdeni vele v kuka?
Köszönöm szépen!
üdv.
m2

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#930) Eliot Anders válasza morbias2 (#929) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Szia!

Nekem is ez volt a problémám, a vista particionálójában letudtam formázni.

Próbáld(tedd) meg ott!

(#931) morbias2 válasza Eliot Anders (#930) üzenetére


morbias2
aktív tag

Köszi!
Kipróbálom xp-n az van csak fent :)

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#932) Eliot Anders válasza morbias2 (#931) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

majd írj, hogy sikerült.

(#933) panizzi


panizzi
aktív tag

Van egy 4 GB pendrive-om, a gép felismeri, de nem tud róla olvasni semmit, nem tudja formázni (xp, w7).
Valamilyen low level format kellene neki. 5let?

no limit

(#934) morbias2 válasza Eliot Anders (#932) üzenetére


morbias2
aktív tag

Idő közbe meg most vettem észre,hogy el szállt az xp-m :D
Most fel kell raknom másik vinyóra :)

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#935) Eliot Anders válasza morbias2 (#934) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Az nem kellemes. :N

(#936) draco31


draco31
veterán

2 Gb-os noname pendrive azt csinálta, hogy film ment róla a dvd lejátszón, és egyszer csak megállt a film. Azóta semmi nem érzékeli a pendrive-ot. Kuka??

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#937) zetecR válasza Fire/SOUL/CD (#865) üzenetére


zetecR
addikt

Szia,

lenne egy másolás közben kihúzott pendrive, amit semmi nem lát, max a Device Manager, mint 0MB-os USB Device.
A DISK PART lsit disk parancsa is No Media-ként látja, AIDA-t megállítja, stb.

Kuka?

(#938) cigam válasza zetecR (#937) üzenetére


cigam
félisten

Próbáld meg a chkflsh-el inicializálni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#939) zetecR válasza cigam (#938) üzenetére


zetecR
addikt

nem látja... :(

(#940) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali,
haver adott kipróbálásra egy 8 gigás Pen drivot. Megformáztam Fat32-re. Most írni akarok rá de nem lehet azt írja távolítsam el az írásvédettséget a meghajtóról. :Y :F

Mi lehet a gond ? Nincs rajta írás védelem gomb.

Már volt gond ezzel a pendrive-al. Tesztet sem tudok lefuttatni mert nem engedi írni.

(#941) morbias2 válasza Eliot Anders (#932) üzenetére


morbias2
aktív tag

Xp-n is uan az. Végig fut a formázás,de nem tudja befejezni.
Kuka lett a pd. :)

Ne próbáld! Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)

(#942) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!

Igazából nem tudom ide illik-e a problémák közé, azért felteszem a kérdést. Saját topikja nem volt a pendrive-nak. Szóval vettünk egy corsair padlock 2-t [link] és a gombokra 0/1, 2/3 stb van írva. Valaki tudja, vagy van valakinek ötlete, hogy lehet előhozni a páratlan számokat? Feltételezem egy gombnyomás a páros, de se hosszan tarva, se kétszeres nyomásra nem hozza elő a páratlan számokat. Ha meg nem lehet előhozni nem értem miért van rajta hogy vagy 0 vagy 1. Használati útmutatóban nincs benne :F

(#943) cigam válasza prime_adam (#942) üzenetére


cigam
félisten

Már hogyne hozná?
videó

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#944) ingalls


ingalls
senior tag

Sziasztok!

Ma bedugtam egy tessék-lássék összerakott gépbe a pendrive-om és egyszercsak elkezdett zúgni, kerregni a gép és leégett/leolvadt az adathordozó. A lámpája világít, s most a win 7 zajong, ha bedugom, de nem látja.

Mi történhetett? Pendrive-gond, vagy a gép hibája?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Ingalls

(#945) cigam válasza ingalls (#944) üzenetére


cigam
félisten

Hát ne tessék lássék módjára rakd össze. Sanszos, hogy vmi rövidzárat csináltál, amit a pendrive/usb port nem élt túl.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#946) ingalls válasza cigam (#945) üzenetére


ingalls
senior tag

Hát ez az, nem én raktam össze:). Vajon lehet gariztatni?

(#947) prime_adam válasza cigam (#943) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Köszönöm a videót. Szóval meg tudom neki adni a 011-et mint pin kód, de valójában nem lesz különbség pl az 100 és eközött.

(#948) cigam válasza ingalls (#946) üzenetére


cigam
félisten

Ezt az olvadós/tessék lássék történetet nem meséled el, csak annyit, hogy nem is meri fel a pendrive-ot, akkor lehetséges, hogy talán :) Egy próbát mindenképpen megér.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#949) default.


default.
őstag

sziasztok.
van egy 4GB pendrive-om, és ha jobb gombbal rákattintok, nem írja ki a formázás menüpontot, és sajátgépben megnyitva sem engedi törölni a tartalmát.
én még nem láttam ilyet. ez mitől van, és mi a megoldás ?

köszi szépen előre is!

(#950) biker


biker
nagyúr

van egy pendrive, amire egy virtuális Cd-t készítettek, berakva CD-nek mutatja magát, és a rajta lévő program fut.
Nekem ez nem kell, de használnám a pendrivet, de Win alatt sem, és MAC alatt sem lehet formázni, törölni, semmit, mert szerinte CD, és minden ilyen próba esetén szürke a format/delete menü

Tipp?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.