Hirdetés

2019. október 24., csütörtök

Gyorskeresés

(#651) degumentes

degumentes
(tag)

Hali! Van egy 8Gb kingston pendrive-om amit egyik pillanatról a másikra nem ismer fel egy gép se csak annyit írnak ki, hogy ismeretlen usb-s eszköz. Ezt írja az xp és a win7 is. Mit lehet csinálni vele, gar már nincs, a kis led nem világít rajta!

(#652) akos86

akos86
(aktív tag)

nekem is ugyan ez a problémám mint az előző hozzászólónak annyi különbséggel hogy hogy világit a kicsi led
kingston 4gb

3dfx, gone but never forgotten...

(#653) Hege1234

Hege1234
(őstag)

szevasztok

vettem nemrég egy lg 5900rn fejegységet és most hozzá egy (mint utoljára kiderült) 2.0 ás usb-t 4 gb-os datatraveler-t viszont a fejegységben az usb csak az 1.1-et tudja van ehhez valami átalakító ? vagy valami okosság hogy vigye a zenéket ?

köszi előre is !

(#654) Hege1234 válasza Hege1234 (#653) üzenetére

Hege1234
(őstag)

megoldva

hátha valakinek szüksége lesz rá

(#655) pechman8

pechman8
(tag)

Nem biztos, hogy pendrive probléma de leírom hátha belefutott már valaki és tud segíteni.

Adva van egy pc. A rádugott pendrive-on nem látszanak a könyvtárak hanem csak parancsikonok a könyvtárak neveivel. A parancsikonok a c:windows/system32 könyvtárba mutatnak... Magyarul: a pendrive könyvtárai eltűnnek, a helyükön csak parancsikonok vannak. Könyvtárműveleteket sem lehet csinálni mondjuk Commander-rel csak fájl műveleteket. A könytárak nem semmisülnek meg hanem rejtetté válnak! A pc merevlemezén lévő könyvtárak rendben vannak. Pendrive-hiba kizárva mert másik 3 idegen pendrive-al is ez a helyzet. USB port-hiba kizárva mert más usb-s eszköz rendben működik pl: webcamera, usb-wifi adapter, nyomtató. A windowsxp-t újraraktam formázással! A merevlemez két partícióra osztva a D: meghajtót nem bántottam. Az újratelepítés után a probléma NEM szűnt meg! Szerintem vírus lehet az oka ami a D:-ről felülfertőzte az új rendszert. De víruskereső nem talál semmit: Avira, A-squared. Viszont bekapcsolásnál az Avira vírusriasztást ad a c:windows/temp könyvtárból a friss rendszeren. Pfúúú na ez a gond. Találkozott már valaki ilyennel? Ugye vírus lesz? mert nem szeretném potyára törölni a d: partíciót amin "fontos" adatok vannak!

A google-n már túl vagyok... ami kiderült: A problémával nem vagyok egyedül de megoldást senki sem ír.

válaszokat köszönöm!

Minden tiszteletem a nálam okosabbaké!

(#656) riki válasza pechman8 (#655) üzenetére

riki
(senior tag)

Én átnézném a rendszert MBAM -rel. És az Avira mit ír,mi a lakó neve ? Mivel a temp könyvtárban van, ha a MBAM nem talál semmit, futtasd a Ccleanert.

(#657) pechman8 válasza riki (#656) üzenetére

pechman8
(tag)

Köszi, megpróbálom majd írok...

(#658) pechman8 válasza riki (#656) üzenetére

pechman8
(tag)

Az MBAM-ot le akartam tölteni, mert nem ismerem gondoltam kipróbálom. Az Avira Premium (megvettem, nem is ezzel a géppel van gond) blokkolta az oldalt! Ennyit az MBAM-ról a részemről.

Eddig a legsikeresebb felderítő nálam az A-squared Anti Malware. De amint írtam nem talált semmit. Ezért él még bennem a gyanú, hogy hardverhiba... de csak pislákol....

Szóval nem találkozott még más ezzel???
Hát nem is kívánom senkinek...

Asszem egy "szervíz" HDD-re felrakom a winXP-t és akkor kiderül.

(#659) VINIKOR

VINIKOR
(senior tag)

Media Markt-ban vettem 8GB-os Kingmax pendrivot. 13/28 MB/s sebességet írtak a dobozára. Asus F5Z laptopon használom. Teszteltem, de az írási sebessége csak 9 MB/s: [link].

Amikor először rádugtam a laptopra ezt az üzenetet dobta fel: [link]

Mi lehet a gond?

(#660) riki válasza pechman8 (#658) üzenetére

riki
(senior tag)

Malwarebytes Anti-Malware oldalát blokkolta az Avira ? Hát ez érdekes ? Hát én megpróbálnám egy Kav rescue cd vel indítani a gépet. Vagy linux live cd-vel,hogy maga a hardver látja e így a kulcson lévő állomány listát. :F

(#661) engine88

engine88
(aktív tag)

Sziasztok
Formáztam egy 4GB-os Kingston pendrivot, és 1.79GB lett a mérete.
Mit rontottam el?? Vissza lehet csinálni 4GB méretűre?

(#662) kenwood3

kenwood3
(őstag)

Szaisztok van 1 Kingston DataTraveler 4gb-os pendrive-om , ilyen . A probléma az vele , hogy ha bedugom a gépbe akkor felismeri a windows feljön az automatikus lejátszás is látom a mappákat és a fájlokat is rajta. De ha el akarok indítani rajta 1 zenét vagy bármi mást akkor behal tőle az intéző és addig nem tudok csinálni semmit míg ki nem húzom a gépből . Próbáltam formázni azt se engedi, ezt írja ki " a windows nem tudta befejezni a formázást " :( A kérdésem az lenne , hogy mit lehetne vele kezdeni illetve mi lehet a baja ? Válaszokat köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Az esetek 99%-ban mobilról vagyok fent, ìgy a helyesìràsom nem tökéletes, és ékezeteket se hasznàlok mobilról soha!

(#663) riki válasza engine88 (#661) üzenetére

riki
(senior tag)

Ezzel próbáld meg formázni: SDFormatter 3.0

(#664) bozsozso

bozsozso
(őstag)

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene. Van egy pendrive-om amit egy gépen nem tudok leválasztani, mert valamely program használja. Már akkor sem tudom ha csak bedugom és nem nyitok meg semmit róla. Honnan lehetne megtudni, hogy mely program használja. A pendrive tökéletesen működik, de így elég kényelmetlen ezen a gépen a használata. Vagy mit tudok tenni, hogy le lehessen választani?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#665) lordvico

lordvico
(csendes tag)

Sziasztok!

A korábbi hozzászólásokhoz hasonló gondom van: microSD USB-s pendrive testen keresztül gépre kötve egy műveletet elvégez, pl másolás, törlés, a második műveletnél viszont leakad az explorer, várva a hardver válaszára. Kihúz-bedug, utána ismét egy művelet végezhető el.
Windows 7 alatt történik mindez, XPn nincs gondja.

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/hsz_45276-45276.html

(#666) Lyyzeg

Lyyzeg
(csendes tag)

Kedves Hozzáértők! :)

Amit találtam a neten, utánaolvastam e témában. Ugyanis az történt velem, illetve a Toshiba 8gb-os SDHC memória kártyámmal, hogy a gépbe betéve beolvassa, mint könyvtárat (G), de megnyitni nem lehetett, mert akkor a "Tegyen be egy lemezt..." felirat jelenik meg. A fényképezőbe visszatéve a kártya működik. Ahhoz, hogy le tudjam szedni a képeket, összekötöttem a fényképező adatkábelével a gépet, így egyből jó volt , felismerte, megnyitotta a mappát, ki is tudtam másolni a képeket.

A kérdésem az lenne, mivel olvastam, hogy sokan azt írták, hogy így már kuka a kártya, hogy merjem-e így használni (mert adatkábellel le tudom szedni az adatokat), vagy felejtsem el?

Köszi a válaszokat! :)

(#667) riki válasza Lyyzeg (#666) üzenetére

riki
(senior tag)

Hát, ez elég bonyolult kérdés. Mert ,tudni kéne ,hogy a géped milyen formátumban ment. Mert ha raw-ban / komoly gépek/ akkor nem véletlen,hogy a Win nem tudja kezelni. Ha, ez a helyzet, próbálj a menü-ben , szabvány formátumot választani pld. jpeg,png.

(#668) Lyyzeg válasza riki (#667) üzenetére

Lyyzeg
(csendes tag)

Köszi a választ, de szerintem nem ez a baj... JPEG-ben ment a gép, meg már nem először raktam át a számítógépbe és eddig nem volt ez a hiba. A "legjobb" az egészben, hogy délután egymás után többször is, mintha mi sem történt volna, felismerte.... Nem tudom mi lehet a baj, csak félek vele fényképezni, mert nehogy az legyen, hogy akkor lesz vége, amikor nem szeretném, vagy már nem tudom lementeni a képeket....

(#669) riki válasza Lyyzeg (#668) üzenetére

riki
(senior tag)

Ezzel a programmal nézd meg a kártyát.[link]

Bár, én kétlem, hogy a kártya hibás lenne.Szerintem inkább a kártya olvasód, érintkezői "gyengültek" meg. A fényképezőgépekbe,általában nem dzsunkán összerakott olvasókat tesznek. :F

(#670) pechman8 válasza pechman8 (#655) üzenetére

pechman8
(tag)

Nos igen, megvan a megoldás. Sajna vírus....
Egy régi tiszta HDDre telepítve a rendszert (a gépben lévőt lehúztam!) és víruskeresőt minden kiderült.

A kártevő minden USB-s eszközt megfertőzött, legyen az pendrive, fényképező, mp3 lejátszó.
Nagyon agresszív. Egy autorun.exe állomány módosításával terjed. Úgy sikerült megszabadulni tőle, hogy mindent de mindent le kellet formázni! EGY TISZTA GÉPPEL!

Védekezés ellene? A fontos adatok CD/DVD-re írása. Semmilyen USB-s eszköz nem jöhet szóba mint adatmentő. Sajnos ha rádugjuk a fertőzött pent a gépre a víruskereső nem riaszt! Csak akkor vette észre, ha "mély" vizsgálatot futtattam az eszközön.

Remélem segítség valakinek a bejegyzés!

Legyetek óvatosak és a fontos adatokat rendszeresen írjátok ki.

[ Szerkesztve ]

(#671) Scrym válasza pechman8 (#670) üzenetére

Scrym
(tag)

Az Antivir megtalálja ezt a vírust, és ha jól emlékszem le is öli. Én is jártam egyszer így, de nekem szerencsére nem kellett mindent formáznom!

(#672) Norbi46

Norbi46
(aktív tag)

Sziasztok!

Nagy bajban vagyok ezért fordulok hozzátok!
A probléma az hogy véletlenül töröltem a pendrive Recycles mappát és most nem tudok semmit elérni a meghajtóról.
És legalább a jelszó kezelőm adatbázis file-ja jó lenne! De ha valahogy rendbe lehetne hozni az egészet az lenne a legjobb!

Köszi előre is mindenkinek!

Asus P5Q Deluxe; Intel Q 9550 (Hyper 212 Plus); 2x2 Gb Corsair Dominator 1066 Mhz DDR2; Geforce GTX 275; Corsair TX 650

(#673) riki válasza Norbi46 (#672) üzenetére

riki
(senior tag)

Általam előzőleg linkelt program,tud törölt állományt visszaállítani,ha még azóta nem írtál semmit rá.

(#674) Norbi46 válasza riki (#673) üzenetére

Norbi46
(aktív tag)

Szia!

hogy működik?
egyébként nekem comodo intenet security kártevőt észlelt!

Asus P5Q Deluxe; Intel Q 9550 (Hyper 212 Plus); 2x2 Gb Corsair Dominator 1066 Mhz DDR2; Geforce GTX 275; Corsair TX 650

(#675) riki válasza Norbi46 (#674) üzenetére

riki
(senior tag)

Ha kételkedsz a program tisztaságában,ellenőrizd a virustotálon, vagy egyéb ilyen jellegű oldalon. :K

(#676) Heavy78 válasza riki (#656) üzenetére

Heavy78
(csendes tag)

Ugyanez nálam is, csak én a fényképezőmmel vagyok igy. A képek rejtett könyvtárba kerülnek, felmásolás után nem tudok fényképezni. CARD READ ERROR. Ezután formázom az SD kártyát. és utána müködig addig, amig össze nem kötöm a szgéppel. *.ink fájlok jelennek meg a kártyán, valamint a gépen is.

Ez valami virus lehet, találtam egy NEMAD. EXE nevü fájlt, sztem ez az oka mindennek, csak nem tudom leszedni a gépről, a virusirtó sem jelzi ki.

(#677) Zohan

Zohan
(senior tag)

Hali mindenki

Kingston 256GBos DT310es illetve 128as DT200as tipusokrol lenne kérdésem.. konkrétan az a bajuk hogy irásvédettnek mondják magukat igy kicsit necces használni..

illetve a másiknál olyan van h ráteszed a cuccost és legközelebbi használatnál nincs rajta..

ezek a hibák megldhatók valahoygy vagy kuka?

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#678) riki válasza Heavy78 (#676) üzenetére

riki
(senior tag)

Első kérdésem, milyen kergetőt használsz ? Mert amit írtál tipikusan az Win32/AutoRun.IRCBot trójai jelenlétére utal. Az általad meglelt állományt tölts fel a virustotál-ra. Ha az van ,akkor gyere át a "Melyik a legjobb vírusirtó" fórumba. Ott rengeteg hasznos tanácsot fogsz kapni, eltávolítás ügyben.

Zohan: Keresd priviben Ludo 72-őt. Az ilyen dolgokban ,nagy mágus!

[ Szerkesztve ]

(#679) pechman8 válasza Heavy78 (#676) üzenetére

pechman8
(tag)

Igen vírus. A vírus forrása a számítógép! Hiába formázod a kártyát, mert a formázás után a számítógéped rögtön felülfertőzi! Először a PC-t "fertőtlenítsd! Én tapasztalatom szerint csak az összes partíció törlésével szabadulhatsz meg tőle... Én próbáltam több mindent de csak ez segített.

Fontosnak vélt képeket ilyesmit mesd ki DE NE USB-s eszközre!!!! CD/DVD-írás, Skydrive, Dropbox...

A számítógépre dugott minden USB-s eszközt is formázni kell, mert ezekről a már tisztává varázsolt gép felülfertőződik. Nekem csak így sikerült, pedig sok órai szenvedés van mögötte.

Ja! Ha valahova vitted a "memóriáidat" ott is valószínű a fertőzés! Sajnos...

UI: Az én "központi" gépemen legális fizetős vírusirtó van, Avira Antivír Premium ez a gép nem kapta be!

[ Szerkesztve ]

(#680) pechman8 válasza Scrym (#671) üzenetére

pechman8
(tag)

Szerintem ez valami új féreg ...

(#681) troland26

troland26
(őstag)

én is szenvedek az sd kártyámmal..a fényképezőmbe nem működik mert azt írja , hogy szüntessem meg az írásvédelmet , de érdekes módon , ha a kártyaolvasóban van tudok rá a gépről képeket másolni ..mi lehet a gond ..csak nem nekem is valamilyen kártevő ?

(#682) Zohan

Zohan
(senior tag)

ha egy pendrive azt irja ki h nincs lemez akkor mit lehet tenni vele?
(maxell 4gb)

(#683) pechman8 válasza troland26 (#681) üzenetére

pechman8
(tag)

Ötlet: Van az oldalán egy pici csúszka legalábbis az enyémen... Azt kel elcsúsztatni.

(#684) troland26 válasza pechman8 (#683) üzenetére

troland26
(őstag)

igazad volt :)..köszi

(#685) bcszs

bcszs
(csendes tag)

Sziasztok! Van egy 8 GB-os pendrive-om, amit felimer a számítógép (hogy van valami az USB-be), de amikor rákattintok hogy megakarom nyitni, akkor azt írja ki, hogy nincs ilyen meghajtó! Az adatok nagyon fontosak lennének számomra! :F

[ Szerkesztve ]

(#686) Zohan válasza bcszs (#685) üzenetére

Zohan
(senior tag)

nekem is a gondom... de passz..

(#687) Fire/SOUL/CD válasza Zohan (#686) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Lemezkezelőben "hogy látszik" a pendrive?
Szabványos fájlrendszert mutat avagy esetleg GPT védett partíciót stb?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#688) bcszs válasza Fire/SOUL/CD (#687) üzenetére

bcszs
(csendes tag)

Lemez1
Eltávolítható (E:)
Üres

De semmi mást! Ez kellett egyáltalán? :U

(#689) Fire/SOUL/CD válasza bcszs (#688) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

A lemezkezelőről kellene inkább egy kép, pl ilyen: [link] :)
(Asztalon sajátgépen jobb egér/Kezelés/bal oldalt lemezkezelés)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#690) Zohan válasza Fire/SOUL/CD (#689) üzenetére

Zohan
(senior tag)

Nekem I: meghajtó a pendrive ha bedugom és ezt irja ki..

(#691) Fire/SOUL/CD válasza Zohan (#690) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Hozz létre rajta egy új kötetet (jobb egér a pendrive-on/Új kötet) majd formázd le.
Vagy esetleg ezt nem engedi?

(Bocs, ha esetleg ma nem fogok válaszolni, de itt felénk már 5 körül átment egy durva vihar, pár óráig áram sem volt és a net is szarakodik, és sajnos most is egy szép vihar közeleg, ha ideér le kell kapcsolnom a gépeket...)

(#692) Zohan válasza Fire/SOUL/CD (#691) üzenetére

Zohan
(senior tag)

holnap érek csak haza majd akkor megnézem.. de szerintem nem fogja engedni.

(#693) ChrissTa válasza pechman8 (#670) üzenetére

ChrissTa
(csendes tag)

Nekem is volt hasonló problémám régebben. Sajnos az egyetemi könyvtár szinte összes gépén ott volt az a betolakodó, egészen pontosan egy kis férgecske. Az autorun állományok törlése a legrosszabb, amit lehet tenni (ez volt az első próbálkozás), mert ilyenkor azonnal másolódik az összes meghajtóra, ami az OS által elérhető. Nálam a nod32 a frissítés után azonnal szólt és letakarította a kis mocskot. Utána ment a cCleaner és utána már minden ok volt. A fájlok és könyvtárak utána rendesen elérhetőek voltak.
Amúgy nem csak usb-s cuccról terjedhet. Én sajna egyszer egy régi IDE-s mobil racken is hazacipeltem magammal ezt a vackot és sikeresen megfertőztem vele az otthoni gépet is. :(

(#694) Zohan válasza Fire/SOUL/CD (#691) üzenetére

Zohan
(senior tag)

nem lehet uj kötetet létrehozni se semit fel sem kinálja ezt a lehetőséget... viszont egyes pendrive javito progik igy látják a driveot. " 2231 PRAM" ez vajon mi?

(#695) Fire/SOUL/CD válasza Zohan (#694) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

PRAM=Phase-change RAM (fázisváltó véletlen elérésű memória) azzal nincs gond, azzal viszont igen, hogy nem lehet formázni.
1 módszert tudok csak javasolni, de csak saját felelősségre!!!

UI: Hát ez már nem igaz, megint vihar hegyek érnek ide... :W Ameddig és amikor lehetséges leszek itt PH-n, hú de tele van a hócipőm ezzel az időjárással... :((
(Én dolgozom a gépeken, szóval ha ki kell lőnöm őket, az érzékenyen érint)

[ Szerkesztve ]

(#696) Zohan válasza Fire/SOUL/CD (#695) üzenetére

Zohan
(senior tag)

nekem ezt dobja..

(#697) Fire/SOUL/CD válasza Zohan (#696) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Akkor 2 lehetőség maradt, az egyik, hogy halott a pendrive, a másik, hogy nem jó neki az USB driver... Nem szeretem az ilyen progikat, jobban szeretem kézzel elintézni a dolgot, de most (mivel bármikor elmehet az áram), nem biztos, hogy folyamatosan tudok lenni, szóval próbáld meg ezt a "driverkeresőt" [link]
Ha USB-hez talál drivert, akkor azt telepítsd fel(mást ne) és gép restart. Ez idő alatt ne legyen a gépre dugva a pendrive...

(#698) Zohan válasza Fire/SOUL/CD (#697) üzenetére

Zohan
(senior tag)

akkor szerintem tuti h rossz mert xbox sem látja a cuccost.

(#699) Fire/SOUL/CD válasza Zohan (#698) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Akkor kuka utca 2. (eldobandó) :DDD
Ha új pendrive-ot veszel, akkor Kingston Datatraveller DTI sorozatból válassz.
(Nekem az 1G-től a legnagyobbig ez a típus van (DTI ez fontos), az 1G-s (meg a többi is) is a mai napig kifogástalan)

[ Szerkesztve ]

(#700) Zohan válasza Fire/SOUL/CD (#699) üzenetére

Zohan
(senior tag)

vanank it forumon emberek akik tudják cseréltetni ujra olcsón..

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.