Hirdetés

2019. október 19., szombat

Gyorskeresés

(#801) Encian válasza cigam (#799) üzenetére

Encian
(tag)

File or device error: A hozzáférés megtagadva
ez a hibaüzenet a chkflsh-nál

(#802) riki válasza Encian (#801) üzenetére

riki
(senior tag)

Esetleg még ezt lehetne kipróbálni. Adat mentésre. :U
[link]

Formázásra meg az SDformater 3.1 a legjobb szerintem.[link]

[ Szerkesztve ]

(#803) Encian válasza riki (#802) üzenetére

Encian
(tag)

Sajnos nem lát semmilyen fájlt rajta :(

(#804) riki válasza Encian (#803) üzenetére

riki
(senior tag)

Hát tényleg nem értem a dolgot. Mert láttam ,hogy a chipgeniusal olvastad a paramétereket ki a kulcsból, és az nem jelzett hibát. Minden a gyártói érték.Tehát a kulcs jó. :F

(#805) Encian válasza riki (#804) üzenetére

Encian
(tag)

hová lett 8GB? 16GB ból csak 4-et lát :F

(#806) riki válasza Encian (#805) üzenetére

riki
(senior tag)

Hát ez az ,amit én sem igazán értem. Az SDformater minek ismeri fel ?.Mert a flashboot.ru -n van hozzá cucc,de mivel garis ezért a csere az ajánlott.

(#807) Encian válasza riki (#806) üzenetére

Encian
(tag)

Az SDFormater nem ismeri fel

(#808) cigam válasza Encian (#800) üzenetére

cigam
(félisten)

Nem akarok tendenciát levonni 2 esetből az adata-ra nézve, de az én karabineres 8GB-osomat is már 2x cserélni kellett. ... Mindenesetre rossz ómen

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#809) pechman8 válasza vodika (#796) üzenetére

pechman8
(tag)

Hát csak annyi, hogy ne bizonytalanodj el se Te sem más ha a pendrive nem működik hibátlanul!

Akkor az hibás! punk-tum! Kutya kötelessége hibátlanul működni!
Ne pazarold az életidődet...

ui: Szerintem a Trascend a legjobb, mert évek óta nyúzok 2-t és semmi bajuk, pedig ügyfélköröm vírusai miatt havonta formatálom.

[ Szerkesztve ]

Minden tiszteletem a nálam okosabbaké!

(#810) badmad

badmad
(senior tag)

Szevasztok!
Nagy gondban vagyok van egy silicon power 16 gigás pendrivom kitünően müködött ez idáig de most olyan marhaságot csinál hogy lefagyasztja a gépet.Feldugom a gépre eltelik 1-2 perc és az aztalról eltünik minden ikon nem tudok semit csinálni megnyitni.Van valami megoldás esetleg hogy megygógyuljon vagy végleg kuka.Segitsetek légyszíves :R

Üdv:Bad

(#811) cigam válasza badmad (#810) üzenetére

cigam
(félisten)

Nem valami ügyes vírus?

Pár hozzászólással korábban említett chkflsh-el teszteld le, ill. más gépben is kipróbálhattnád, mert lehet a géped a hunyó, nem a pendrive.

(#812) Jarod1 válasza badmad (#810) üzenetére

Jarod1
(addikt)

a windows csipog amikor bedugod?

Nem igérek semmit..... de azt betartom..

(#813) badmad válasza cigam (#811) üzenetére

badmad
(senior tag)

Kipróbáltuk másik gépeken is 3-4en mindegyiken ezt csinálta :F

(#814) badmad válasza Jarod1 (#812) üzenetére

badmad
(senior tag)

Igen csipog söt amikor anyosom lapijára feldugtam (vista fut rajta) azon felis ismerte mint adathordozó azután üres képernyő és nem tudsz semit csinálni mert megfagy a gép.Ki írja hogy a windovs nem válaszol és kész!

(#815) badmad válasza Jarod1 (#812) üzenetére

badmad
(senior tag)

Megpróbáltam de a progi nem látja söt ha akarnám akor sem menne a dolog mert ahogy bedugom már fagy a progi és kész! :((

(#816) Abri

Abri
(aktív tag)

hy all
van egy 8gb kingston dt100 pendrive om amit garban cseréltek mert kimúlt és a mostanit a Divx lejátszóm 1-2 perc filmezés után ledobja
PC -kben működik rendesen.
Vhogy ki kellene nyírni, hogy legariztassam, vmi ötlet, amitől megdöglik de külsérelmi nyoma nem lesz?

(#817) macilaci78 válasza Abri (#816) üzenetére

macilaci78
(Korrektor)

5V helyett adsz neki 12-őt. ;]

Egyszobás garzon Szegeden a Cserzy M. utcában eladó, akár garázzsal is a parkolóövezet határán. https://ingatlan.com/29949866

(#818) Jarod1 válasza badmad (#815) üzenetére

Jarod1
(addikt)

lehet hogy azz 5Vos USB kört zárja rövidre a pendrive..

(#819) WinZol válasza Encian (#795) üzenetére

WinZol
(tag)

Sziasztok!

Nekem betűről betűre ugyanaz a történetem mint az előbb elhangzott.
ADATA N005 32GB pendrive.
Most 4 GB-nek mutatja a lemezkezelő.
És persze tele fontos adatokkal.
A pendriveot április közepén vettem.

A hiba ma reggel jelenkezett.
Gyorsan írtam az ADATA-nak, de eddig semmi málasz.

Csak van vmi megoldás. Remélem.

Köszi

WinZol

(#820) badmad

badmad
(senior tag)

Oké értem és akkor most mi a megoldás!Anyi változás van hogy a céges lapimon kipróbáltam ott kb 10 perc után látja a rendszer de sajna úgyanúgy lefagyaszt mindent és nem tudok se formázni se semmi. :(

(#821) WinZol válasza riki (#806) üzenetére

WinZol
(tag)

Szia!

Mint írtam nekem is megadta magát az A-DATA N005 32GB-s pendrivem.
Az általad említett orosz honlapon találtam hozzá cuccot,
de sajnos nekem nem csinált vele semmit.

A 16 GB-s-nél láttam, hogy van jó tapasztalat.

Ha tudnál segíteni azt megköszönném.

WinZol

(#822) Big M

Big M
(tag)

Helló!
Azt szeretném megtudni, hogy ha veszek egy usb3-as pendrive-ot, azt nem fogom tudni használni az usb2 csatlakozású gépeknél? Létezik átalakító?

(#823) Abri válasza Big M (#822) üzenetére

Abri
(aktív tag)

tudod használni, csak USB2 sebességet tudsz vele, de az USB3 as pendrive usb2 in gyorsabb lesz mint egy sima usb2 es , szal semmi gáz, működik majd.
Visszafele kompatibilisek

(#824) 010203

010203
(tag)

Sziasztok,

hoztak hozzám egy pendrive-t, úgy hogy két részre van szedve. Egy 2 gb-osat felismeri 2 db meghajtóval, 2*1 gb-osnak. Hogyan lehet egyesíteni a kettőt?

Válaszotokat várom.

Köszi.

EASEUS Partion Master-rel próbálkozom, de MBR-t még nem mertem változtatni :(

(#825) Abri válasza 010203 (#824) üzenetére

Abri
(aktív tag)

rendszer felügyeleti eszközök -> számítógépkezelés -> lemezkezelés fül
és ott tudod darabolni egyesíteni

az más kérdés hogy van e rajta adat és úgy akarod egyesíteni, mert az kockázatos

(#826) 010203 válasza Abri (#825) üzenetére

010203
(tag)

Nincs rajta adat. Nem engedi egyébként sem, csak új partíciót létrehozni a pendrive-n.
Két cserélhető lemez-em van egyébként, úgy 2*1 gb. Lehet, hogy nem egyre gondoltunk, azért írtam le. :)

(#827) Abri válasza 010203 (#826) üzenetére

Abri
(aktív tag)

törölni kell a 2 partíciót aztán létrehozni egyet

(#828) 010203 válasza Abri (#827) üzenetére

010203
(tag)

Na és azt, hogyan?
Ha törlöm a partíciót, akkor csak létre tudok hozni egyet (ha jóra gondolok, hogy az a partíció törlés :) )

(#829) cigam válasza 010203 (#828) üzenetére

cigam
(félisten)

Hát nem mindegy hogyan? A lényeg hogy egyetlen partíció legyen a pendrive-on nem?
Erre a leg1xübb módszer, hogy törlöd az összes partíciót róla, létrehozol 1akkorát amekkorát eged (automatice a legnagyobb méretet ajánlja fel). Ezt leformázod FAT fájlrendszerre, és mindenki boldog.

Melyik része nem világos?

(#830) 010203 válasza cigam (#829) üzenetére

010203
(tag)

Na látod, ez nem megy. Vagyis végig megy, de a meghajtó ugyanaz marad. Nekem pedig két részre van szedve (két meghajtó) a pendrivem ami csak 1 meghajtónak kellene lennie.

(#831) cigam válasza 010203 (#830) üzenetére

cigam
(félisten)

Pontosan melyik műveletnél akadsz meg, kapsz hibaüzenetet?

Pontosan milyen pendrive? Merthogy lehet a gyári titkosító program van a +1 kitörölhetetlen partíción.

[ Szerkesztve ]

(#832) Encian válasza WinZol (#819) üzenetére

Encian
(tag)

Remélem Neked sikerül valamilyen megoldást találnod, egyenlőre én feladtam, gondolkozom ezen, ha más nem lesz a közeljövőben.

(#833) Logicman86

Logicman86
(tag)

Üdv !

Tavaly az egyik banknál volt egy akció, hogy számlanyitáskor adnak egy ingyen 2 GB-os pendrive-ot. (gondoltam hogy nem egy csúcsszuper eszköz lesz, de ezt azért nem feltételeztem volna) Szóval használatba veszem 2 GB-os minden jó, használom 1-2 napig(többször tele is írtam) és az egyik nap azt veszem észre amikor bedugom az USB-be, hogy azt írja, hogy a meghajtót használat előtt formázni kell. Mondom MIVAN?? Más opció nem volt így mondom jólvan akkor formázd... Elindul a formázás a klasszikus kis ablakkal de kb a felénél hibát dob, hogy az eszköz nem formázható... És közben látom a méretkiírásnál hogy 8 mb a pendrive-om mérete. Mondom remek, ingyen volt de legalább sokáig se bírta... Akkor eltettem a fiókba és most nézegetve a forumot gondoltam írok ide, hátha esetleg vki találkozott már ilyesfajta problémával és tud rá vmi orvosságot.

Az eszköz neve a kezelőben: ChipsBnk Flash Disk USB Device

Ha vkinek van használható ötlete, ne tartsa magában :R

[ Szerkesztve ]

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#834) Jarod1 válasza Logicman86 (#833) üzenetére

Jarod1
(addikt)

Szerintem a bank filléreket kap ilyen selejtes cuccot amit elsóz...

(#835) badmad válasza Jarod1 (#818) üzenetére

badmad
(senior tag)

Értelek de innnen van tovább vagy nincs rá megoldás? :F

(#836) kiskaktusz válasza Logicman86 (#833) üzenetére

kiskaktusz
(addikt)

szia!

nekem is volt ilyen problémám...

röviden a sztori; adott 1 16 gigás EMTEC pendrive, szomszéd rakna rá filmeket, visszahozza, hogy ez kuka (ugyen ez a probléma, formázni kell..). bedugom a saját gépembe (win7 prof 32bit) nem engedi formázni, ahogy nálad sem... mondom érdekes... levittem, bedugtam anyámék gépébe (xp prof) megformázza simán NTFSre is és FAT32re is gond nélkül.. ezek után a notim és a gép között "hurcolgattam" fájlokat, különböző kiterjesztésű fájlokat, különböző tömörítéssel, de az xp és a win7 is látja és kezelni is tudja az összes fájlt...
vissza adtam a szomszédnak, hogy nincs ezzel semmi gond, 10 perc múlva jön, hogy márpedig ez tényleg kuka... lejátzsottam ugyan ezt, amit am előbb írtam és minden simán megy...

a filmekért 1 másik pendriveot adtam (agfa 4gb) azzal nem volt gondja a gépének, ami szintén win7..

az előbb említett 16os pendrive-ot most direkt hurcolgattam ismerősökhöz, barátokhoz, adat ide, adat oda és semmi gond nincs vele...

furcsállom, mert usb driver gondja nem lehet, mivel a másik pendrive jó volt, de a 16os nem.. gondoltam fájlrendszerre is, de ugyan úgy FAT32re volt formázva alapból a 16os, mint a 4es, amivel nem volt baja...

ezek után tényleg nem tudom mi a baja, lényeg, hogy nem kuka a 16os pendrive, csak neki nem azt fogom odaadni :DD

szerintem formázd meg xpvel NTFSre hátha... a FAT32vel ugyan gy gondja lesz

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#837) Logicman86 válasza kiskaktusz (#836) üzenetére

Logicman86
(tag)

Sajnos az xp sem segített... :W Próbáltam pár, aHiren boot lemezben megtalálható progival is, de egyikkel sem jutottam semmire :(

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#838) fuze

fuze
(őstag)

Sziasztok!
Most vettem új processzort, ramot és alaplapot (Asrock M3A UCC). Egyetlen problémám van. Ha csatlakoztatok egy pendriveot Első vagy hátsó USB-be, hibásan másol rá adatot oda és vissza is egyaránt. Ha pedig formázni próbálom bármilyen fájlrendszerben gyors, vagy sima módban akkor a következő üzenetet kapom: A windows nem tudta befejezni a formázást.

Két pendrive-al is próbáltam.
Mit tegyek? :)

adamsimon.hu | Webdesigner, UI Designer, 3D Artist

(#839) kiskaktusz válasza fuze (#838) üzenetére

kiskaktusz
(addikt)

mással amúgy jók az USB-k? telefon, egér stb...?

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#840) fuze válasza kiskaktusz (#839) üzenetére

fuze
(őstag)

Igen. De azért a biztonság kedvéért kinyomtatok valamit a nyomtatóval. Az pont az egyik olyan USB-ben van hátul, amivel próbáltam a pendrive-ot.

(#841) fuze válasza fuze (#840) üzenetére

fuze
(őstag)

Na kipróbáltam a nyomtatást. Elsőre jó volt, majd visszatettem a lapot és gondoltam mellényomtatok mégegyszer és :F

íme: kép

csak félig nyomtatta ki... remélem nem hardveres baj, mert hónapok óta szívok a géppel, hogy jó legyen. De ez az usb dolog áááá

[ Szerkesztve ]

(#842) kiskaktusz válasza fuze (#841) üzenetére

kiskaktusz
(addikt)

másik géppel próbáld ki azt a nyomtatót még... bár biztos nem azzal van a gond, hanem a géppel, de így még jobban konkretizálódhat a hiba forrása

(#843) Jarod1 válasza fuze (#838) üzenetére

Jarod1
(addikt)

bios a legújjabb az alaplapon?

(#844) fuze válasza Jarod1 (#843) üzenetére

fuze
(őstag)

Nem. Sajnos a legrégebbi. Ma már nézelődtem, hogy hogyan frissítsem le hátha attól jó lesz. Pendrive-al nem merem... valahogyan cd-ről kéne. Persze rizikómentesen. Nero-ban van valami bootcd írás. Ha azzal meg tudnám csinálni az fasza lenne :) viszont nem tudom mit és hogyan állítsak be.

(#842) kiskaktusz
A nyomtató nem valószínű, hogy rossz. Most hosszú ideig nem volt asztalim és laptopot használtam. Azzal tökéletes. Egyébként is a fő probléma az usb.

[ Szerkesztve ]

(#845) fuze válasza fuze (#844) üzenetére

fuze
(őstag)

Na jó nem szaroztam lefrissítettem windows alól, bár valahogy mindig is irtóztam ettől. A szomorú viszont az, hogy a windows továbbra sem tudja befejezni a formázást :(

Most a legújabb bios van rajta.

(#846) Jarod1 válasza fuze (#844) üzenetére

Jarod1
(addikt)

ha asus azt win alól is lehet..

(#847) mijos

mijos
(senior tag)

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy a 16 gb-os pendrive-ra nem tudok rámásolni egy 10 gb-os hd filmet mert azt írja ki a total, hogy írásvédett!

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#848) fuze válasza Jarod1 (#846) üzenetére

fuze
(őstag)

Asrockom van most. De mondom már sikerült a bios frissítés win alól. Viszont a pendriveok még mindig nem akarnak működni :(

(#849) Jarod1 válasza fuze (#848) üzenetére

Jarod1
(addikt)

akkor már csak 2 lehetőségre tudok gondolni, biosba valami usb beállítás gond van, vagy az 5 Voltos táp nem stabil ami az usbre megy..,,windows update volt? frissítések keresése..

[ Szerkesztve ]

(#850) Jarod1 válasza mijos (#847) üzenetére

Jarod1
(addikt)

kingston pendrive? nekem is ezt csinálta, ghostolni akartam rá de kiírta hogy readonly, formáztam és azóta jó.( előtte ntfs re formáztam de ezt ezek xerint nem xerette)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.