Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#351) vidékiürge


vidékiürge
tag

Sziasztok!

Lehet már egy páran megtaláltátok egy korábbi hirdetésemet, ami elromlott pendrive-ok megjavításáról szólt. Idő, pénz, és szoftverhibás pendrive-ok hiányában a felvásárlást abbahagyom. De hogy ne vesszek kárba, megosztom veletek, hátha így azért segítek sokakon!

Minden pendrive-on vagy egy memória és egy vezérlő IC. Ha nem tud írni, olvasni, és mégis látod rajta az adatokat, vagy lassú, esetleg vírusos, akkor a vezérlő IC újrainstallálásával megoldható bármiféle szoftveres probléma. Mindez titok oroszul rejlik a weben. Nem tanultam oroszt, de elektronikai alapismeretem segítségével megtaláltam. Mielőtt elkezded javítani a pendrive-od, nézd meg a memória és a vezérlő IC sorozatszámát. Pl egy 8GB-os Kingston DataTravellerben Phison PS2232-es IC van és Toshiba memóriachipek. Ezek után meg kell keresned a pendrivodat az oldalon, és a hozzá megfelelő programot ami az ic-ket támogatja.
Továbbá elég sok hasznos információval rendelkeznek ott, adatvisszaszerzés és millió kis apróság aminek sokan hasznát vennétek.
Ide kattints! vagy Oroszul :)

Sok sikert hozzá, remélem hasznos tanácsokat adtam mindenki számára!

Üdv Stumi

[ Szerkesztve ]

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#352) hajospeti


hajospeti
tag

Sziasztok!

Nekem is van egy problémás pendrive-om.
Kingston 8GB. Egyszer, véletlenül a win 7 -be bedugva, megkérdezte a gép, hogy javítással vagy e nélkül használja. A javításra mentem...
Innentől rossz a pen. Próbáltam formázni a legkülönbözőbb programokkal, de nem sikerült. Mindig amikor rámennék, hogy format, azt írja ki, hogy nincs meghajtó, helyezzen be.
Tudtok segíteni?

(#353) senki11


senki11
aktív tag

Üdv!
A problémám miatt rengeteget google-ztem de nem találtam meg az ellenszert.

Amikor csatlakoztatom a pendrive-omat (Flash Voyager GT 16 Gb) a gépemre a simán felismeri és a gépről tudok is rá másolni, viszont fordítva már nem működik. Ha a pendrive-ról akarok gépbe másolni akkor magától leválik, majd újra felismeri a gép.

Ilyen alkalmakkor a feladatkezelőben megjelenik a következő üzenet:
Hiba történt az eszközön (\Device\Harddisk1\D) a lapozási művelet közben.
Disc 51 hiba,

Más fórumokon is írtak hasonló problémákat, de megoldást eddig nem találtam.
Ahogy észrevettem ASUS lapoknál jelentkezik Athlon procikkal és csak bizonyos eszközöknél, míg ugyan azon a konfigon más eszközök gond nélkül futnak.

Egyébként más eszközökkel amik szintén USB-n csatlakoznak a PC-hez eddig semmi gondom nem volt csak az említett Voyagerrel.

Kössz előre is minden tanácsot!

(#354) senki11 válasza öreg0503 (#350) üzenetére


senki11
aktív tag

Próbálj lefuttatni pár vizsgálatot HD Tune progival. Egy normális teszthez viszont a teljes verzió kell nem a free. Egy másik progi ami viszont full ingyenes - CheckFlash
Az SDFormatter pedig nagyon jó ha formázni akarod - szintén ingyenes

(#355) feri1


feri1
aktív tag

Sziasztok!

Iso fájlból szeretnék dvd formátumot késziteni amit pendrivera szeretnék másolni és erröl nézni filmet asztali dvd-n.
Avit sima ügy,de ezt,hogy kell?

Elöre is köszönöm a segitséget.

Köszi.

Sziasztok!

(#356) tyaptyap


tyaptyap
csendes tag

Sziasztok!

8 gigás Transcend pendrive-omra raktam chromium OS-t kipróbálásra. Mikor leformáztam win7 alatt, akkor 980 megást csinált belőle. Ezzel most mit csináljak?

¥ € $

(#357) tyaptyap válasza tyaptyap (#356) üzenetére


tyaptyap
csendes tag

pánik elmúlt - használtam a keresőt - probléma +oldódott - minden OK :DD

¥ € $

(#358) Weaver


Weaver
senior tag

van egy 8 GB-s kingston pendrive-om amivel ugyan semmit probléma nincs, csak annyi h öcsém laptopján 12K val másolgat vígan, az én gépemen meg 8K fölé nem nagyon megy. (konfig az adatlapon.)

mitől lehet ez ?

(#359) Scrym


Scrym
tag

Nem tudtuk olyan progit amivel particionálni lehet PenDrive-okat? PartitionMagic kilőve!

(#360) andy83


andy83
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 4GB-os Silicon Power pendrive-om, és kb minden 5. használatnál a laptopom formázni akarja. Ez nem tudjátok mitől lehet? :F
Elég idegesítő, mert most is fontos dolgok vannak rajta, amit nem szeretnék letörölni róla, de így meg nem tudom használni. Nem lehet vhogy megkerülni ezt a "kötelező" fomázást? :W

Előre is köszi! :U

facebook.com/SzeretekMozizni

(#361) andy83 válasza andy83 (#360) üzenetére


andy83
aktív tag

Erre vki tud megoldást? :F

facebook.com/SzeretekMozizni

(#362) tjb007


tjb007
nagyúr

Van egy Kingston DT Mini Slim 2GB -os pendrive -om amit korábban valamilyen program segítségével bootolhatóvá tettem XP telepítés céljából. Azóta kegyetlen lassan lehet csak rá másolni. Próbáltam leformázni többször is de semmi változás sem történt.
Az alábbi adatokat produkálja:

Helyre lehet valahogyan még hozni ?

(#363) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Van nálam egy 64gb-os pendrive és nem bírom NTFS-ben megformázni csak exfat-ban. Mi lehet a probléma?

(#364) ANT válasza spyduck (#363) üzenetére


ANT
őstag

[link]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#365) spyduck válasza ANT (#364) üzenetére


spyduck
nagyúr

nekem felajánlja és el is kezdi de a végén kiírja, h sikertelen! Win7

(#366) kangool válasza spyduck (#363) üzenetére


kangool
tag

ezzel próbáld meg:

http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool.shtml

(#367) ANT válasza spyduck (#365) üzenetére


ANT
őstag

Vagy ezzel.
Egy kicsit kugliztam is...
Amúgy nem akarlak elkeseríteni, de a találatok között több is arról szól, hogy a hozzád hasonlóan járt user belefutott valami bóvliba.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#368) spyduck válasza ANT (#367) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem az enyém hála istennek, haverom adta ide, h csináljak vele valamit de én is felkészítettem erre amit linkeltél, régebben én is olvastam erről. ;]

(#369) spyduck válasza spyduck (#368) üzenetére


spyduck
nagyúr

Úgy látom 1,34mb-os ez a kis csoda :DDD

(#370) ANT válasza spyduck (#369) üzenetére


ANT
őstag

Szépen összement!
Akkor a megoldás: bal váll fölött, hátrafelé, jó messzire... :K

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#371) Tomiee


Tomiee
csendes tag

Sziasztok!

Promóciós pendrive-val akadt egy kis problémám.
Autós nyílt napon kaptam, kinézetre egy Kingston DT, ehhez hasonló.
Két részre van partrícionálva a drive, az egyiket normál usb flashként ismeri fel a gépem, a másik rész cdfs fájlrendszerű, és természetesen ez a része a promós anyag, videóval zenével, ilyesmi.

A kérdésem egyszerű:
El tudom tüntetni ezt a cdfs fájlrendszert, és összevonni a kettőt?
Egy idő után igazán zavaró, h bár saját használatra is tudom használni, de mindig automatikus lejátszással próbálja indítani a kis promós anyagát.

A segítséget illetve a válaszokat előre is köszönöm!

Üdv

"Doing nothing is surprisingly difficult ... you never know when you're finished." Leslie Nielsen

(#372) kangool válasza Tomiee (#371) üzenetére


kangool
tag

ettől a fórumtárstól kérdezd meg, hátha jutott valamire. neki is hasonló problémája akadt: link

véleményem szerint mivel a cdfs - cd rom file system egy eszközmeghajtó program nem tudsz vele mit kezdeni

(#373) Tomiee válasza kangool (#372) üzenetére


Tomiee
csendes tag

Köszi!

"Doing nothing is surprisingly difficult ... you never know when you're finished." Leslie Nielsen

(#374) Crash Campo


Crash Campo
csendes tag

Üdv az lenne a problémám, hogy egy a gépen a pendrive-ok Automatikus indításánál az első lehetőség az Open, ha ez választom akkor gondolkodik egy kicsit aztán semmi ha a Sajátgép-ben kattintok akkor is ugyan ez a helyzet. Címsorban és Intézőben betudok lépni. Ez a probléma egyik pillanatról a másikra jelentkezett. Másik gépen nincs ez a probléma.

(#375) redzsi


redzsi
senior tag

Hali!

Miért van az, hogy a kingstone usb-n lévő film az asztali dvd-n lejátszva időnként akadozik?
Van valami megoldás erre?

Köszi

(#376) kangool válasza redzsi (#375) üzenetére


kangool
tag

Milyen az avid? ezzel a programmal nézd meg az adatait:
http://mediainfo.sourceforge.net/hu

lehet rossz kódolású a film

(#377) redzsi válasza kangool (#376) üzenetére


redzsi
senior tag

A most akadozó film az xvid MPEG4.

(#378) karika85


karika85
tag

Helló, sziasztok!

Nekem is és egyik kollégámnak is hasonló problémám volt, mint itt a többi emberkének! Nekem a 128-as pendrive-om egyik percről a másikra azt írta ki, hogy "ismeretlen fájlrendszer (raw)" ezért nem olvasható stb. stb....

próbáltam már xp telepítővel, win7 telepítővel particionálni/formázni de mindig csak ntfs-be engedte és 100%nál kiírta, hogy nem sikerült a formázás!

Így tovább keresgéltem, és így jutottam el idáig, pontosabban kangool user segítségéhez, mégpedig, amelyikben ezt a progit említi:

http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool.shtml

gondoltam letöltöm, és kipróbálom... és sikerült formázni... :) tudom használni rendesen!!! :)

Köszönöm kangool a segítségedet!!! :R :)) :)

Úgyhogy, ha valakinek a pendriveja raw "fájlrendszerbe van", akkor használja ezt a progit!

by karika

[ Szerkesztve ]

(#379) Hix3r


Hix3r
csendes tag

Hi!

Van egy 4GB-os Kingmax U-Drive pendriveom, ami egyszercsak(tényleg nem használat közben) meghülyült.
Következőt csinálja:

Gépbe dugva a Windows kiírja, hogy az eszköz hibát csinált, ezért leállt. Eszközkezelőben ottvan, de az van ráírva, hogy az eszköz hibát vétett.(nincs specifikusan felismerve hogy Kingmax, csak USB cuccok között ottvan.)
A pendriveot nem lehet elérni, tulajdonképp, mintha be se dugtam volna, bár a kis LED ég rajta.
Közben pedig melegszik, mint az istennyila, minél többet van bedugva az USB portba, annál melegebb, lesz, 10 perc után égeti a kezet, alig lehet kihúzni.

Namost annyira nem vagyok tudatlan, hogy ne vágnám, hogy itt komoly gondok vannak. Szóval írtam Kingmax supportnak(1-2 hónapja), hogy elvileg lifetime garancia van a termékükre, milegyen... Sőt a honlapjukon a letöltések között van egy progi is amire azt írják megoldja a rossz pendrive problémát, de ez csak az előtt működik, mielőtt ez az Eszköz hibát vétett ezért leállt üzenet kijönne, ergo fel kell ismernie a pendrive-ot, vagy legalább valami USB-cuccot, mert most bedughatom az orromat is, ugyanazt írná ki sztem...

Hát itt tartok, csak megkérdem, hátha valaki találkozott, bármivel, vagy tud valamiről, mert Kingmax support nem igazán tart érdemesnek válaszra eddig. (Bár UPC 8 hónap alatt válaszolt, lehet még várni kell...)

[ Szerkesztve ]

"It ain’t what you don’t know that gets you into trouble. It’s what you know for sure that just ain’t so."

(#380) Laby


Laby
senior tag

Hali! Pár napja elkezdett a pendrive-om rosszalkodni. Amikor törölni akarok róla akkor írásvédett (nincs megnyitva sehol máshol és nem az a tulajdonságokba megnézve), ha másolni akarok akkor meg ezt írja:
"a windows nem tudta menteni a fájl összes adatát. az adat elveszett. a hibát hardverhiba vagy hálózati kapcsolat hibája okozhatja. próbálja máshova menteni"
Így egy filmet rárakni sem tudok, valamit törölni sem meg szinte semmit mert mindig ezt írja. Leformáztam azóta a pendrive-t utána elkezdte ugyan ezt játszani. Kingmax 8gb-os pendrive ez. Total commander-be másoltam, meg intézőbe is de ugyan ez mind a két helyen.
Nem tudja valaki mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#381) Laby


Laby
senior tag

Ez a része megoldódott, amikor nem rakom le a tálcára és a képernyőn a másolás van akkor engedi. Viszont most meg amikor berakom akkor azt írja hogy helyezzen be lemezt mert nem található semmi. Ha formázni akarom akkor írásvédett, és most nem tudom használni a pendrive-t.

(#382) ANT válasza redzsi (#375) üzenetére


ANT
őstag

Mert USB 1.1 van az asztali játékoson. Az ennyit tud.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#383) DjSteve85


DjSteve85
csendes tag

Sziasztok!
A pendriveom: Kingston DataTravel G2 8Gb
Amin használnám: hordozható dvd lejátszó.
A lehetőségek: particionálás? vagy fájlrendszer? Esetleg vmi más?
Vagy miért nem ismeri fel? Mérete miatt? a kisebbet felismeri.
Aki bármivel tud szolgálni ez ügyben, annak előre is köszönöm!

(#384) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!
Van egy TDK pendriveom, ami kevés, pár nap használat után elromlott. Jelenleg 0B-osnak látja a rendszer, nem lehet particionálni windowsból, és semmilyen eszközzel nem tudtam formázni sem. Esetleg tudtok ajánlani valamilyen programot amivel megpróbálhatom partícionálni, vagy már veszett ügy?
Sajnos számla elkarlódott, nem tudnám érvényesíteni a garit :S

Előre is köszönöm
Yush

(#385) Zoli G


Zoli G
tag

Sziasztok, EMTEC 16gb-os pendrájvom van pqi memo chip-ekkel. Probléma a következő: Kölcsönből visszakapva, a cucc már csak olvasható, mintha írásvédett lenne. Se win se linux nem tudja írni, törölni róla. mind a kettő úgy csinál, mintha megtette volna, de kihúz-bedug után látom, hogy nem történt semmi, csak az van rajta ami azelőtt. Formázni sem tudják, sőt próbáltam egy Low level format progit is, na az se. sőt amikor elvileg íródik, nem is villog az a fény ami azelőtt villogott. :( Létezik hogy "kontakhibás benne az írószál" vagy valami hardveres gubanc? van valakinek egyéb ötlete(már minden épeszűt kipróbáltam) :W

(#386) Zoli G


Zoli G
tag

Még annyi, hogy ha valami újat akarok rátenni I/O hibát jelez.

(#387) GomezGTS


GomezGTS
tag

Sziasztok!

Nekem is egyik napról a másikra hülyült meg a drájv.
Betoltam pár napja és oda se jut el hogy bele tudjak nézni, mert I/O hibára hivatkozva kidobja az üzenetet és ennyi. Se kép se hang.
Kingston 16Gb egyébként.

Eddig nem volt vele bajom, ráadásul 3 hónapos. Ha 5ször használtam lehet sokat mondok.

Köszi a segítséget előre is!

Üdv!

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#388) Zanik


Zanik
addikt

Ártatlanul bedugom a kolléganő gépének előlapi USB-jébe a pendrive-om (1Gb, Kingston DT), de se kép, se hang. Próbálom hátul, ott se. Vissza a saját géphez ahol fél perccel előtte még működött, már ott se megy. Hát, kurva ideges lettem. :((( Nem bonthatom meg a gépet, de erős a gyanúm, hogy valaki valamit elbaszott az előlapi USB bekötésénél. Így bízzon az ember a számtech szakikban... :W

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#389) dim dim


dim dim
tag

Üdv!

Van arra megoldás, hogy egy adott pendrive mindig ugyanazt a betűjelet kapja, a rendszer semmiképp se ossza ki másnak, mindegy, melyik USB-be dugom a pent?

Most, vagy van fenn virtuális dvd drive vagy nincs, vagy van memókártya vagy nincs, és az adott pen ezerféle betűjelet kap-a szinkronizáló meg jelez, hogy invalid target media.

Köszönöm

(#390) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Vettem egy 16 gigás kingston peni-t, de amikor egy 7gb-os filet akartam rámásolni azt írta ki, hogy nincs elég hely... :F Hallottam vmi olyant, hogy ez csak akkor küszöbölhető ki ha átformatálom másra a drivot, de nem igazán vágom a szitut... HA VALAKI TUDNA SEGÍTENI PLS ÍRJON!

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#391) luciferk válasza adamssss (#390) üzenetére


luciferk
senior tag

Lehet, hogy a pendrívéd FAT vagy FAT32-re van formázva, de az csak max 4GB-os filét kezel, vagyis formázd át pent NTFS formátumra és máris mehet rá a 7GB-os file. Gondolom vinyót formáztál már, ugyan úgy kell formázni a pendrívét is. ;)

(#392) adamssss válasza luciferk (#391) üzenetére


adamssss
veterán

Szia!
Ez fogja befolyásolni a pen sebességét?
Amúgy köszi. Megcsinálom.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#393) Face50


Face50
csendes tag

Sziasztok!
Nekem van egy Kingmax 2GB-os pendrive-om és az a problémám vele, hogy mikor bedugom a gépbe ez az üzenet jelenik meg: A meghajtóban (H:) lemezt használat előtt formázni kell!
Ilyenkor mit lehet tenni?
Fontos lenne mert rajta van szinte az egész életem :W
Előre is köszi a segítséget! :R :R :R
Üdv!

Acer Extensa 5630EZ, Logitech G5,

(#394) Kiskrapek13


Kiskrapek13
csendes tag

Sziasztok nekem olyan problémám lenne hogy a kingston datatraveller pendriveomat megformáztamFAT32esre és azóta semmilyen gép nem hajlandó felismerni azt írja,hogy az USB eszközt nem lehet felismerni.néztem a lemezkezelést vezérlőpultba de ott se látja.mi lehet a baja egy sima sajátgépben történő formázás tönkreteheti a pendriveot?

(#395) Blaze71 válasza Kiskrapek13 (#394) üzenetére


Blaze71
őstag

Próbáld meg nem ATI Chippes gépben megnézni és ha ott látja, akkor formázd újra úgy, hogy elsőre törlöd, majd újra létrehozod a partíciót. Mondjuk ezt csak Vista, vagy Win7 alatt tudod megcsinálni, mert XP nem fogja látni valószínüleg.

Face50! Elvileg fel kellene kínálnia egy olyan lehetőséget is, hogy folytatás javítás nélkül. Ha nem teszi, akkor próbáld Vista, vagy Win7 alatt egy másik gépben. Mentsd le róla az adatokat és formázd ezután. Aztán mehet rá vissza a cucc.

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#396) luciferk válasza adamssss (#392) üzenetére


luciferk
senior tag

Nem vettem észre sebesség változást FAT32 vagy NTFS-re formázott pennél.

(#397) Face50


Face50
csendes tag

Nem kínál fel csak annyit, hogy Formázás vagy Mégse!
Néztem win7 alatt is de egyáltalán meg se tudom nyitni a meghajtót, mert mikor nyitnám meg akkor újra kidobja a formázás ill.mégse ablakot...
Tehát nem tudom róla lementeni az adatokat...itt a probléma! :O
Azért köszi! :R :R Blaze71 :R :R

Acer Extensa 5630EZ, Logitech G5,

(#398) adamssss válasza luciferk (#396) üzenetére


adamssss
veterán

Én sem vettem. :D
Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#399) bercee


bercee
tag

sziasztok
van egy corsair voyager mini 4gigás pendrivom és firmwaret szeretnék rajta frissíteni. hogyan tudok?
köszi

(#400) fugo1


fugo1
csendes tag

helosztok van egy 8 gb-os pendrive-om és rá akarom rakni ezt a filmet Avatar.TELESYNC.Hungarian.720p.x264-N&R
4,36 GB (4 689 391 616 bájt)

de azt irja ki hogy a célmeghajtó megtelt és helyezzen be egy másikat ezt nem értem
és ugyan ezt irja ki a 7gb os sherlock holmes videónál is de aaz Assasins creed az /gb os és az felrakja rá nem értem igaz ez több fájlbol áll

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.