- Gurulunk, WAZE?!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- bitpork: Augusztus 2- szombat jelen állás szerint.
- zebra_hun: Hűthető e kulturáltan a Raptor Lake léghűtővel a kánikulában?
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Geri Bátyó: B550 szűk keresztmetszet, de mi és miért?
- Yutani: Yutani Retró Hangkártyái: AdMOS AdWave 32
-
LOGOUT
BUÉK!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Disc Man
csendes tag
Last minute aticion!!!
Nokia 1 GB micro sd /csak a kártya/ 1450ft.
Nokia 2 Gb micro sd /csak a kártya/ 2100ftSONY M2 1GB micro sd 3700ft
SONY M2 2GB micro sd 5100ft
SONY M2 2GB micro sd+usb adapter 5700ft -
Macka
veterán
Nagyon fontos lenne: Nincsen valakinek 2mm átmérőjű csavarja anyával? 4 db kellene. NVIDIA VGA-ra hűtést felfogatni.Kb. 25 mm hosszú.
-
válasz
CPT.Pirk #8294 üzenetére
Hát ez tényleg nem gyengén befertőződött...
(Nagyon nagy az a vírus duma
)
Beállt a venti és túlmelegedett, vagy mi?
Bár ilyen pormennyiség még működő tpokban is szokott lenni. Bár ez igen márkás darab lehetett "Vargáné és Tsa")
Kedvenc szövegem az volt "-Pedig mondtam nekik hogy ha szirénázik a gép akkor kapcsolják ki, mert biztos nem jó neki" - csaj a beállt ventis P3-asát műtöttem... Úgy megszorult hogy kézzel is alig lehetett forgatni...
Amúgy meg gyerekek, tényleg nem gondoljátok hogy péntek este nem egy kocsmában voltatok hanem azt a szerencsétlen műsort néztétek...
-
Kaics
aktív tag
Vegyetek szép kuckót!
Alku van!
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
USB-s BRÚTÚSZ még mindig eladó. 1K, cd van hozzá.
Van nagyobb mennyíségű használt 8cm-es venti, olcsóban megdumálhatjuk, tápokból származnak. (portalanítva és olajozva adom őket, mindenféle márka van)
Jah és halottatok már a számgép tápot megtámadó trójai progiról? Másik topicban jött elő (2600XT), de én lencsevégrekaptam a bestiát gyilkolás közben! [link]
-
vatomi
aktív tag
Van egy Club3D Geforce 7800GT 256mb PCIE videókari nálam, amit a gazdája lecserélt, mert "rossz". A hiba nálam is jelentkezett, néha becsíkoz a boot képernyőnél de windows alatt semmi gond nem volt vele amíg teszteltem 3dmark03-mal. Nem igazán van kedvem szórakozni vele, lehet, hogy egy BIOS frissítés megoldja ezt a néha jelentkező problémát, lehet hogy nem. Van rajta egy Zalman VF700-Cu, ramokon bordákkal, a gpu hibátlan, nincs lesarkazva. Oem, kiegészítő tápkábelem sincs hozzá, a tápon volt pcie tápcsati, amivel teszteltem. Ismétlem, win alatt fél óra teszt alatt sem jött nálam hiba elő! 8K, alku nincs, esetleg kipróbálható de nem akarok sokat szórakozni vele. Aki előbb viszi, azé
-
Macka
veterán
válasz
s7evcsenko #8285 üzenetére
Szerintem egy kretén...
-
Hobli1988
aktív tag
Ki tudna psp-ben segíteni egy kicsit,mert van 1-2 dolog amiben help kellene?
-
kornél1
aktív tag
válasz
s7evcsenko #8285 üzenetére
amugy én se vágom, mitöl ilyen a hangja.. mer ezek szerint folyamat kotta részeg volt.. midenesetre jol lejáratta magát. amugy meg tök irigyek mind a Mágára.. lol
-
s7evcsenko
addikt
Húúú
Ez a Koós tényleg ekkora alkesz, vagy csak show kedvéért ivott ennyit?? -
wid22
aktív tag
LG H30N DVD iró Sata Fekete 2500 ft
GF2 MX 1000 ft -
kornél1
aktív tag
off: pécsi telefonkereskedők újfent kitettek magukért
ezek alapján mi mehet a fővrosban?
-
-
vatomi
aktív tag
HP Business Inkjet 1200d nyomtató - 30.000ft
Holnap Pécsre el tudom vinni!
Ezenkívűl van még P2 400mhz alaplappal, P3 750mhz és P3 900mhz alaplappal, 128/256 mb sd ramok, Gef4 Ti 4200 64mb, Radeon 9200 AGP 128 mb, P4 2666/533mhz processzor. Ha valakit ez utóbbaik közül érdekel valami, este pontosíthatunk, sajna nem tudok többet mondani addig.
-
NovaBlue
aktív tag
mennyi a max hőmérséklet amit egy e6750-es elbír?
-
gPoint
tag
válasz
vigyoricsiga #8261 üzenetére
ment PÜ
-
Toness
őstag
Egyelore csak bearazas szintjen erdeklodok az alabbi cuccokrol hogy mit erne ha azonnal el szeretnem adni, kb 2honap mulva lenne esedekes, akkor megyek haza Londonbol.
PSP Slim, garival, minden tartozekaval, dobozban, 4GB memokari, eredeti UMD-k:
Test Drive unlimited, Metal Gear solid portable ops, NFS most wanted, TOCA 3, Tomb Raider anniversary, GTA Vice city stories, GTA Liberty city stories, Fifa Street 2, Fifa 2008
es meg 3 umd film: Domino, A knights tale, 28 days later
-
yerico
senior tag
Aki még nem érti, a kőolajdrágulást a gyenge dollár és a növekvő kínai fogyasztás adja. Azonban kb. 350-400 forintos gázolajár után egyszerűen nem éri meg a kínai árukat átszállítani európába, mert az olcsó munkaerőt kiegyenlíti a megnövekedett szállítási költség. Közben Kínában is drágul a munkaerő. Emiatt a gyárak elkezdik visszatelepíteni a gyártókapacitást Európába, közvetlenül a keleti részre, vagy éppen átdobják Bangladesbe és a fejletlenebb részekre. Miért jó ez nekünk? Kelet-Európában újra növekszik gyártókapacitás, itt folyik a termelés, növekednek a bevételek, csökken a kínai GDP, tehát csökken a vásárlóerő, kevesebb üzemanyagot vásárolnak, csökken a kőolaj ára. Hosszabb távon egyenesen hasznos számunkra a gázolaj árának növekedése.
Az EU megszünteti az etanol támogatását, tehát a gazdák le fognak állni a termeléséről, pont amiatt, mert növeli az amúgy is kritikus CO2 kibocsátást, és csökkenti az élelmiszermennyiséget.
(A hibridautók se jobbak CO2 kibocsátás és környezetszennyezés tekintetében, sőt, rosszabbak. A hibridkocsi is zsákutca. Elég csak abba belegondolni, hogy két-három évente ki kell dobni a kocsiból 200 kiló akkumulátort, és újat kell venni bele. Az egyetlen értelmes megoldás az elektromos autó, ahol az áramot nem gáz és hasonló erőművek állítják elő, hanem megújuló energiaforrásból származó áram, vagy akár atomerőmű.)
Az, hogy mennyire vagyok járatos a témában, fogalmazzunk úgy, hogy ha akarok, meg tudom mondani, hogy kinek mennyi gabonája hol van éppen tárolás alatt, ki mennyi támogatást kapott és mikor. Amikor a gazdák kinn tüntettek a Kossuth téren, minden nappal és éjjel azzal foglalkoztam, hogy át tudják nekik küldeni a támogatásokat, mert nagyon nem vont egyszerű. (Pláne, mikor az EU még nem sem nyitotta azt a támogatási formát, amit a parasztok már követeltek.)
A mezőgazdaságot nem a Feco tette tönkre természetesen, hanem a kisgazdák nevével fémjelzett 90-94-es szaktárca, amit utána persze már senki sem tett helyre, de a Viktorka vezette kormányban ügyködő doktortorgyán meg gyakorlatilag ki is végezte. A többi kormány bűne egyszerűen az, hogy szakmailag analfabéta politikusokat tettek oda mindenhova, és nem értetik meg az emberekkel, hogy nem az 5-10 hektáros gazdaságoké a jövő, hanem társulniuk kell egymással, és úgy lehetnek versenyképesek, ha a termelés mellett az értékesítést is a kezükbe veszik. Ja, és a "gazdák" fele, háromnegyede felesleges, nem bír el ennyi embert a magyar mezőgazdaság eltartani. -
Csepy
őstag
Regards: Csepy
-
MrWolf
csendes tag
Használható (Abit, Asus, MSI nem) Socket 754-es alaplapot keresek SOS-ben holnapra. Tud valaki segíteni?
-
Kobe
veterán
wacom volito a6 os méretű diitális rajztábla 9k ért eladó
-
Hát ha azokat a dögöket amiket én szoktam ilyennel hűteni, elhűti... akkor igen...
Némelyik Quantum (és Maxtor) winyón úgy melegszik a motormeghajtó hogy nem tudod megfogni, ill. megégeti a kezed. Ilyen megoldással feltett hűtőbordával meg frankón megy évek óta... a K6 sem 2 napig ment ilyen ragasztott hűtéssel (500MHz-en már az sem volt éppen hideg)
Amúgy ha MrWolf-tól jó áron tudsz venni akkor inkább az, persze. Kevésbé macerás
-
Dare2Live
félisten
piacgazdaság van mindenki annak adja el a terményét akinek akarja: Aki a legtöbbet ad érte.
Anno szar volt mert mondjuk 2001ben egy tonna pl gabonáért kínáltak 17.000ftt, na ez az önköltségi ár alatt volt nemcsoda ment a "buza égetés". 2004(05)óta fix felvásárlási árat ad az EU jelenleg ez 108euro, ez az amit tisztes haszonnak lehet nevezni azóta már senki se önti a dunába, gyújtja fel a gabonáját ha épp 108euro alatt lenne majd megveszi az EU.
De a kutya nem adja el a terményét az EUnak amikor a gabonatozsdén egy tonna gabona 51.000Ft. És azért látsz repcét annyit mert az mégjobban megéri.
Nagyanyáméknál Zalaban olyan földeket vetettek be idén amiken 18éve nemjárt traktor: Nem véletlen.
egy táblázat, az árakrol w a wheat=gabon corn a kukorica ára a táblázat és direkt futures ugye még jó 1hónap mire aratás.
Na most akkor ha idén 4tonnás termésátlaggal számolunk aminél már most látszik, hogy sokal jobb lesz(5-6t/ha tuti) és 23.000ft/ha önköltségi árral számolunk amiböl már a családot is eltartottuk akkor 100ha esetén ami nem egy nagy/nem egy kicsi terület mennyi profitot termelünk 1 év alatt?
...itt max az megy tönkre aki 5 meg 10han akar gazdálkodni de ők már korábban tönkrementek. valójában 90óta sose volt ilyen jó magyar gazdának lenni.Persze ez a lakosságnak első ránézésre katasztrofális de MOnak a föld a természeti kincse, ha fölmegy a rajta megtermelt árú értéke az hosszabb távon igencsak +ív egy dolog. Olyan ez mint amikor elszabadul az olaj/gáz/paradicsom/arany ára. Azok az országok ahol ezeket bányásszák/termesztik járnak jól és a többiek amik olcsó termékekkel fizetnek értük rosszul.
csak 1 vélemény....
-
vigyoricsiga
csendes tag
Szükségem lenne 1-2 olcsó dologra 20-40Gb vinyó ,AGP-s videókari 64Mb-tól(2-3db kéne) ha van eladód dobj privit ár és tipussal.
-
kornél1
aktív tag
N95 eladva
-
MrWolf
csendes tag
Igényesek számára jól jöhet. Van egy eladó Terratec Aureon 5.1-es PCI hangkártyám. Optikai meg jack ki és bemenetei vannak. Adok mellé 10m Toslink optikai kábelt grátisz
-
Macka
veterán
válasz
kornél1 #8251 üzenetére
Május 1 óta csak a Mecsek.
Én itt lakom ugye belvárosban. Gyalog 5 perc munkahely, konditerem meg a Sportcsarnokban van. Ha oda kimegyek autóval, az egy hónapban ( mivel szinte minden nap megyek ) 5-6K. És akkor még figyelni kell az 50-re is. Úgyhogy bicaj. Eddig 60km-et kerekeztem, az már nem kevés pénz. 3-4 hó alatt simán visszajön a bringa ára.Hétvégén mentem Szekszárdra, és 5.6 litert fogyasztottam benzinnel. 1.6 Mugen chip, 130Le... Végig 90 km/h, lakott területen 50. Városban meg csak bringa.
-
NovaBlue
aktív tag
na kinek kell egy Logitech G7-es gémeregér???na kinek???
Carbon fibre változat kis tatyójával midnenével ocssóé 8k-ért? -
Macka
veterán
Én meg járok kerékpárral....
-
kornél1
aktív tag
válasz
s7evcsenko #8245 üzenetére
mohácsról átjárnak Horváto-ba mer ott is olcsobb....
-
s7evcsenko
addikt
Igazán nem akarok politizálni, mert gyűlölöm a politikát, de szerény véleményem szerint erről nem a Feco tehet!
Ha megnézed a szomszédos országok üa árait, jóval magasabbak mint itt, kivéve Szlovéniát!
Vagyis az üa árban lévő adó nem változott, csak mivel drágább a nettó ár, így több az adó vonzata is! -
Hobli1988
aktív tag
Kesesek olyan wifis bigyót,amit a géphez kell rakni,hogy legyen wifi a gépen!
-
nesa
veterán
En ertem amit mondasz de amig Feco lehetetlene teszi a megelhetest nincs helye a mondanivalodnak.
Inkabb a kinai aruk ellen csinalj kampanyt.Mas a repce olajos mag igy abbol biodiesel lesz ,etanol altalaban a cukorrepabol keszul meg egyeb alkohol eloalitasara alkalmas novenybol.
A buzat, kukoricat,napraforgot meg azert nem termelnek ebbe a kurva orszagba mert a fent emlitett joember es cinkostarsai tonkreteszik a gazdakat.... ami csak reszben igaz
mivel ha jartas lennel a dologba tudnad hogy a gabonatarolokba meg mindig van buza csak epp nem neked es nem a magyar alamnak-embereknek... mivel a Paraszt gazda se hulye neki is megkell elni valamibol igy gabonat a deli hatarakon napi tobb 100 kamion viszi ki horvatorszagba+boszniaba.....
A kenyer ara meg igyis ugyis horor lesz ,ehezni fog az orszag....... ezt az nepcsoport vetette ki rank akiket nemszabad leirni se...
Ugyhogy ha te nem veszed meg a 225Ft os bioetanolt akkor aztis elviszik kulfoldre eladni es meg az se marad.
-
kornél1
aktív tag
dejoooo,nyárra 360/L is lehet a gázolaj
legközeleb 0,8L-es autot veszek
-
Hobli1988
aktív tag
PSP Slim eladó vacsi új állapotban 1év garis és viszi az irott játékokat +1eredeti játék+1gigás memoriakártya! 45k
-
yerico
senior tag
Aki E85-tel hajtja a kocsiját, azzal biztosan saját kezével gyújtatnám fel a kocsit. Hogy miért? Amerre megy az ember, mindenfelé sárgul a határ, nő a repce. Hova tűntek a kukorica és napraforgótáblák? Mindenki repcét termel. Ez persze kib@szás mindenkivel, és nem is éri meg, de sebaj.
1. A repce megművelése továbbra is hagyományos gázolajos gépekkel történik, a repcéből etanol előállítása közben + a megművelés + az elégetés alatt bőven több széndiosid szabadul fel, mint a sima olaj/benzin kitermelése és elégetése során. Azaz adtunk egy jó nagy pofont a környezetvédelemnek, a globális felmelegedés meg a jó haverunk, hiszen támogatjuk. Az már csak mellékes, hogy a teljes magyar területen termelt repceföldek által előállított etanol nem fedezi a megműveléshez szükséges gépek igényét sem.
2. Immáron 1800 forint egy kiló csirkemellfilé. Miért? A repceföldek helyén eddig takarmánynövények nőttek, amiket az állatok ettek meg. Csökken a takarmány, csökken az állatállomány, nő az élelmiszerár, Az afrikaiak éhenhalnak, az USA-ban már hiánycikk a rizs. Ja, 1 év alatt 70%-ot drágult a kenyér és az étolaj is, hála az elfuserált etanol támogatási programnak. Majd jönnek az éhséglázadások, amiket az ENSZnek, közvetve nekünk, a "gazdagoknak" kell megoldani.Röviden: környezetszennyező, miatta majdnem duplájára drágultak az élelmiszerek, többet eszik belőle a motor, növeli a CO2 kibocsátást.
-
valakinek pár dvd esetleg? TDK 25-ös hengerben 56FT/db, Verbatim 65FT/db szintén 25-ös pakkban, mások is vannak, bővebben priviben
-
gPoint
tag
ment PÜ
-
Dodder
tag
Egy két apróság:
P4-es ház 300w táppal 2000Ft
25 Db TDK DVD lemez 25-ös hengerben 1800ft
P2 ház táp acorp 6via/zx85 lap,400 Mhz cerka proci,8Mb Savage 4 videó, 1500Ft
USB 2.0 PCI kártya 500Ft
Avance Logic ALS 4000 hangkari 500Ft
Maxtor 6,5GB 1500Ft -
4sal3
aktív tag
2x2giga 667es noti ramot keresek ultra ócsóé.
-
kornél1
aktív tag
na emberek!!! utoljára (remélem) Nokia N95 8GB fullllllllfullllll, doboz, tartozékok, karcmentes, garival, 1,5hónapos eladó! telepitett navígációs szoftver, rengeteg alkalmazás, stb!!!!! nagyon korrekt áron: 90000Ft rugalmas vagyok! pü-t pls
remélem nem kell bemutatni a tellát, ez most a Nokiánál a csúcs, jobb a specifikációja, mint az E90-nek. uj árát le sem írom, ez is kvázi új 2/3ad áron.
-
s7evcsenko
addikt
Valami ilyesmire gondoltam, csak olcsóbban!
Mivel ez csak egy kósza fellángolás, nem szeretnék túl sok pénzt beleölni! -
Kaics
aktív tag
válasz
s7evcsenko #8220 üzenetére
Jut eszembe: csillagász távcsöve nincs valakinek véletlenül? Ért valaki itt hozzá?
[link] - passzív tápom végleg eladóvá vált.
-
Hobli1988
aktív tag
Eladó egy Slim Psp 1gigám memkártya és egy eredeti játékkal,szinte vadi új 1év garival és viszi az irott játékokat is!45k
-
s7evcsenko
addikt
Van itt valaki, aki ért a távcsövekhez?
Szeretnék egyet, de nem akarok túl sok pénzt adni érte, viszont gagyit sem akarok!
Megnézném vele a marsraszállást!NovaBlue: Hát a 3.6-nak nem sok esélye van, de a 3.4-3.5 reális lehet! (lásd enyémet...
)
Viszont haver kicsit olcsóbban szeretne hozzájutni! -
NovaBlue
aktív tag
válasz
s7evcsenko #8217 üzenetére
mennyi az annyi hááát körülnézek mennyiért dobálják de sztem egy olyan 24-25K mivel 2hónapos!
Alapfeszen én ennyin használom egy TX2-es hűtéssel de tesz erejéig haverom Gigájában mennt 3400 körül is alapfeszen egy ninjával.az én P5k-mban pedig 3.2-nél nemmentem feljebb!De sztem van ebben még kraft 3.6-ot simán menne sztem egy kis+fesszel de arra én nemvállalkozom!üdv
-
hoax
senior tag
válasz
s7evcsenko #8217 üzenetére
Ha így van, akkor csak vadásszon tovább...
-
NovaBlue
aktív tag
Valakinek egy 2hónapos e6550-es proci 10hó garival?
-
Matsonic MS8147C+ alaplap és 2200+ Athlon + 3*256 Mb RAM még mindíg eladóak nyócezerér, kell valakinek vagy adjam a kutyának?
A memók órajele 266MHz, 2db Samsung, és 1db Blitz frankón kavarnak együtt -
Hát, a VGA RAMokról se nagyon akarnád leszedni a süniket, nem? Meg ha kevés ragasztót teszel bele akkor könnyen lejön (de fent marad ha nem rugdosod).
E85-ről meg a Totalcaron volt nemrég némi írogatás... Elvileg sok mindenbe jó. Főleg olyan autókba amik tudják állítgatni az előgyújtásuk.
-
kornél1
aktív tag
az országban tudomásom szerint nemrég még 3 olyan töltö állomás volt, ami kiszolgál E85-el.. szal még lehet várni
nemtom...nekem dizelem van, de fasz kivan a 328Ft-os literárral....és nem 2lityit fogyaszt százon... soha többet dízel. majd veszünk jóóó kis hibridautokat, amikor majd az állam 50-70-80%-os támogatást áád rájuk
az etanol+viz dolgot nem vágom.
-
nesa
veterán
válasz
kornél1 #8203 üzenetére
+ ha karbis a gep meg egyszerubb a dolog, kicsit nagyobb elogyujtast kell adni es hozza teljesitmenyt az ara meg 225Ft/L ami eleg jelentos
elenben benzin szurot kell cserelni az elso 100km utan mert a lerakodott szenyezodest feloldja es eltomiti a szurot (papir) celszerubb gazolajszurot rakni bele utanna, az nem papir alapu.
Kerdes mikor lesz ilyen pecsen?? 2012 ig nem kell jovediki adot fizetni utanna azert ilyen olcso ,bar ezt Feco igerte ugyhogy kitudja mi lesz belole a jovoben.
Mas: ugye az etanol keverheto vizzel ??
-
kornél1
aktív tag
Autó-Piac-ban olvastam, hogy beletankolják, elöször kigyullad valami jelzölámpa a müszerfalon, tolsz neki egy nagy gázfröccsöt, a vas elfogadja, azt szépen mehetsz vele örökre... namost azért ennek kérdezz utána, javaslom keresd meg email-ban az Autó-Piac újságot (az nem kerül semmibe) segitökészen fognak válaszolni.
nemrégiben volt benne erröl cikk, Büdipesten sokan csináljék ezt.... meg ezek a swiftek tényleg mindent bírnak. Mint a Nokia 3510.
-
bijesz
aktív tag
2x200GB olcsóbb lett - 16k click
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H370 i5 9500 32GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB ZALMAN S2 TG be quiet! 650W
- Bontatlan SteelSeries QcK 3XL egérpad
- Telefon felvásárlás!! iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
- Akciós Windows 10 / 11 Pro OEM Licenc Kulcs 100% eredeti, jogtiszta!
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE AORUS MASTER RTX 3070 8GB GDDR6 videokártya garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged