Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás

Hozzászólások

(#813) Fáraó


Fáraó
őstag

Üdv!

Nem igazán ide kapcsolódnak, illetve csak részben, a kérdéseim, de jobb helyet nem találtam rá.

1. Vettem egy 250-es SSD-t (Samu EVO 840 Basic, ha számít), partícionálni szeretné 50-50-150 arányban. W7 Prof 64 bit lesz rajta (ill. az első partíción), op. rendszer install során szeretném darabolni. Régen telepítettem W7-t, de ha jól emlékszem az NTFS fájlrendszer kijelölése után kétféle formázást lehet kérni: gyorsat és lassút. Melyiket célszerű választani? A gyorsra tippelnék, mivel SSD, és jó lenne ha nem szántaná végig a partíciót cellánként, de jó lenne egy megerősítés.
2. Van két WD HDD (SATA II) a gépben, eddig IDE-két voltak vezérelve. Nem lesz gond (lefagyás, akadozás, adatolvasás), ha mostantól a vezérlő ACHI módban lesz?
3. Az alaplapon lévő déli hídban [alaplap speci] (ICH10R) lévő vezérlőre kötném az SSD-t és a HDD-ket (amik most is ott vannak), persze a sorrend változna, legkisebb értékűre kerülni az SSD, vagy érdemes lenne inkább az extrába rárakott SATA chipre kötni? Az alaplap blokkdiagramja alapján a déli hídból gyorsabb vezérlés lehet elérni...
4. Bár a vezérlő SATA II-es, van SATA III-as kábelem, aminek az egyik vége derékszögben tört, jobb lenne vele a szerelés, ill. nem kellene meghajolni a kábelnek a ház falánál. Összeköthetem a vezérlőt és az SSD-t ezzel a SATA III-as kábellel?

Köszi a türelmet!

VIGYORRRGAZMUS.....

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Particionálás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.