Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#14451) yogibear


yogibear
addikt

[link]

Hehe... kedvenc reklámom tőlük...
A következő lépés: OTP bank.... és egy Mastercard logó.
Közben meg 4 éve a Visa-t osztogatják kéretlenül, amire 3 évig app sem volt,
ami van az sem 100-as, ráadásul ennyi idő alatt nem voltak képesek összefésülni az újat a MC-dal...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#14452) tomp válasza yogibear (#14451) üzenetére


tomp
félisten

Nem lennék meglepve ha jövőre a Visa NFC fizetését is kiszednék az appból. Minek sajátot üzemeltetni ami viszi a pénzt miközben Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Xiaomi Pay is van?

Nekem a SMART nincs 4éves éves és MC a kártya. Erre a számlacsomagra váltással küldték.

(#14453) karlkani válasza scream (#14448) üzenetére


karlkani
aktív tag

Arra azért érdemes figyelni, hogy NEM csak a kártya számít, hanem az is, hogy mikor lett kötve a szerződés.

Díjak és költségek azon lakossági bankszámlákhoz kapcsolódó kártyák esetén
- amely bankszámlákra vonatkozó szerződéskötés 2014. december 31-ig megtörtént, a szerződés teljes körű aláírása mellett és
- amely bankszámla vonatkozásában az ügyfél nem kezdeményezett szerződés-módosítást eltérő számlakonstrukció igénybe vételére vonatkozóan 2014. december 31-ét követően

Belföldi
- OTP által üzemeltetett Ft és Euró töltésű ATM-ekből 81 Ft + 1,23%
- Idegen ATM-ből 1548Ft

Díjak és költségek azon lakossági bankszámlákhoz kapcsolódó kártyák esetén
- amely bankszámlákra vonatkozó szerződéskötés 2014. december 31-ét követően történt, a szerződés teljes körű aláírása mellett vagy
- amely bankszámlára vonatkozó szerződéskötés 2014. december 31-éig megtörtént, azonban az ügyfél szerződés-módosítást kezdeményezett eltérő számlakonstrukció igénybe vételére vonatkozóan 2014. december 31-ét követően

Belföldi
- OTP által üzemeltetett Ft és Euró töltésű ATM-ekből 135 Ft + 1,49%
- Idegen ATM-ből 1344 Ft + 0,6%

(#14454) yogibear válasza tomp (#14452) üzenetére


yogibear
addikt

Nekem MC helyett küldték a Visa-t... jövő év közepén jár le...
Tavalyik nem zavart, mert Applen kivül nem volt app náluk, csak MC-ra a régi szimpli, meg az Apple, mert abba nem tudnak belepiszkálni...
De pont kiadták az új szimplit, órára meg megoldottam az ingyenes Curve-vel...
De most hogy már direktben tudnám használni az órát, pénteken bementem fiókba és lecseréltettem MC-ra... jobb az, ha egy már okafogyott rendszer kiesik a sorból...
Bár Curve-nek annyi előnye van, hogy a webkártyát tettem alá és azon mindig csak az elvásárolandó összeg van...

Nem lennék meglepve ...

Azon sem, ha beszántanák az egészet, mert kb már felesleges...
Az iCsekk sokkal jobb, informatívabb, a szimplis az adatok felét sem írja ki abból, ami benne van a QR kódban.
A BKK jegyet meg Budapest Go-val már NFC-vel is érvényesíteni lehet...
A parkolást meg aki használja, azok sem épp mind boldogok tőle...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#14455) yogibear válasza karlkani (#14453) üzenetére


yogibear
addikt

Jogos... kösz hogy jelezted...
Vagyis nem mindegy, hogy valaki mikortól ügyfél...
2014. dec. 31. előtt, vagy után kötötte az első számla szerződését...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#14456) Llew


Llew
senior tag

Én nemrég váltottam Smartra. Az ingyenes keszpenzfelvetelhez nyilatkoznom kell ujra? Az ügyintező nem mondta, hogy kéne.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#14457) yogibear válasza Llew (#14456) üzenetére


yogibear
addikt

Szerintem nem, mert nem számlacsomaghoz van kötve, hanem személyhez...
Ha pl két tulaj van, csak az egyik nyilatkozhat...
Ha a másik akarja, akkor az elsőnek le kell mondania...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#14458) Peter.70 válasza yogibear (#14457) üzenetére


Peter.70
őstag

Kell nyilatkozni, és akkor a régi automatikusan megszünik

(#14459) axioma válasza tomp (#14450) üzenetére


axioma
veterán

Nem olyan csoda az... Raiff full ingyenes dev.szamla, es a kartyat - ha nem a forint folyoszamlasat rakod moge - aka'r 4000 Ft alatt meguszhatod. Ja es akkor is ennyi, ha mas termeked nincs naluk.
A bankok jellemzoen nem adnak devizakamatot a usernek, a bent fekvo deviza viszont statisztikai alapon adott %-ban altaluk befektetheto, azzal mar bentebb vannak. De megis az ures szamla vezetese az informatika koraban 1x a termektipus letrehozasakor dij, utana nem ker enni...

(#14460) PedroPascal


PedroPascal
senior tag

Nekem Net számla van amit 2014 előtt kötöttem. Nem találok az OTP oldalon egyszerűen átlátható összehasonlítást a csomagok között. Elvileg csak a Prémium Plusz nagyobb (jobb) csomag. Érdemes erre váltani?

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#14461) karlkani válasza yogibear (#14455) üzenetére


karlkani
aktív tag

Nem az számít, mióta ügyfél valaki. Hiába kötötte a szerződést 2014. december 31-e előtt, ha a későbbiekben váltott másik csomagra, többet fizet a készpénzfelvételért.

(#14462) yogibear válasza Peter.70 (#14458) üzenetére


yogibear
addikt

Kösz a javítást, akkor rosszul emlékeztem...
Vagyis akkor minden csomagváltásnál újra kell rendelkezni...

#14461 karlkani:
Igen, elég disznóság, hogy ha már van megkülönböztetés, ki tudja miért amúgy, akkor a régi ügyfél is új lesz ebből a szempontból, ha csomagot vált...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#14463) yogibear válasza PedroPascal (#14460) üzenetére


yogibear
addikt

[link]

Ez nem jó összehasonlítani?
Másrészt sem a Net, sem a Prémium plusz már nem igényelhető...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#14464) Peter.70 válasza yogibear (#14462) üzenetére


Peter.70
őstag

Ha bankot váltasz csak akkor szerintem

(#14465) herdsman12 válasza PedroPascal (#14460) üzenetére


herdsman12
őstag

Amennyiben előfordulhat, hogy valakivel közös számlát akarsz, akkor maradj a Net-nél.

(#14466) yogibear válasza Peter.70 (#14464) üzenetére


yogibear
addikt

Bankváltásnál értelemszerűen kell, mert a régi bankét törlik, az újat felviszik.

Ha a jövőben más fizetési számláról szeretne díjmentesen készpénzt felvenni és díjmentes vásárlás készpénzátvételt kezdeményezni, akkor új nyilatkozatot kell tennie. Arra a fizetési számlára kell nyilatkoznia, amelyről a jövőben díjmentesen szeretne készpénzt felvenni és díjmentes készpénzátvételt kezdeményezni, a fizetési számlát vezető banknál. Az új nyilatkozatát a bank átadja a Központi Nyilvántartás részére, amely értesíti a korábbi nyilatkozatát kezelő bankját, ezzel a korábbi nyilatkozatának érvényessége megszűnik.

De bankon belül számlacsomag váltásnál nem kell új nyilatkozat... mivel az a nyilatkozat névreszólóan van leadva az adott bank által...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#14467) PedroPascal válasza yogibear (#14463) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Ez így jó, köszönöm! De mivel már nem aktuális így értem miért nem találtam az oldalon.
#14465
Ahogy nézem nem igazán van most olyan amire érdemes váltani erről. Milyen előnnyel járna ezen a közös számla vezetés a többivel szemben?

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#14468) Doky586 válasza yogibear (#14463) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egész pontosan mindegyik alatt az szerepel hogy "Nem igényelhető"...
Akkor most mire lehet váltani?

(#14469) yogibear válasza Doky586 (#14468) üzenetére


yogibear
addikt

[link] :))

#14467 PedroPascal:
Gondolom azért írta, mert a NET csomagnak lehet több "teljes értékű" tulajdonosa is, nálam is pl. ketten vagyunk, mert szükséges volt anno... plusz van haláleseti szerződés is rá, vagyis ha az egyik tulaj meghalna, a másik teljeskörűen hozzáfér a számlához, nem zárolják a hagyatéki tárgyalás idejére, ami hónapokig tart, és addig nem férne a pénzéhez sem, meg az automatikus számlafizetéssel is akadhatnak ilyenkor gondok...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#14470) Doky586 válasza yogibear (#14469) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Idős emberként nem gondoltam hogy a fiataloknak nevű fület kell nézni.. :))
Tehát csak a Smart-ra lehet váltani, más nincs. Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#14471) Llew válasza PedroPascal (#14467) üzenetére


Llew
senior tag

Én Netről váltottam Smartra, mert az alsp szolgaltatasai elegendőek és így nincs havidíj, meg első evben kártyadíj

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#14472) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kérdések:

1.- Ha váltok Smart számlacsomagra megmarad a bankszámla-számom?
2.- Megmaradnak a már felvett "csoportos átutalási megbízások" vagy mindegyiket újra fel kell majd venni?
3.- ugyanígy megmaradnak a beállított rendszeres utalások?
4.- a számlámat évtizedekkel ezelőtt egy vidéki fiókban nyitottam, de nem szeretnék leutazni oda többé otp-t intézni, megoldják ezt nekem az új lakóhelyemen?
5.- A meglevő bankkártyám (mastercard) megmarad? Vagy majd küldenek postán újat és addig pénz nélkül maradok?

[ Szerkesztve ]

(#14473) Llew válasza Doky586 (#14472) üzenetére


Llew
senior tag

1. Szamlaszam megmarad
2. Nem tudom, nem hasznalom őket, de szerintem megmaradnak mert a számlához tartoznak nem a csomaghoz.
3. Mire gondolsz?
4. Barmelyik fiókban intezheted
5. Kartya cserés. Nekem megmaradt addig a regi míg nem jött az új. Utána kellett bevinnem a régit.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#14474) Doky586 válasza Llew (#14473) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

3. Havonta egy adott napon utalok egy fix összeget egy számlaszámra beállított megjegyzés rovattal. Vagy a 'súlyadót' félévente, stb.
Jó volna ha nem vesznének el ezek a (bankszámla)számok, vagy mindent ki kell írogatnom papírra aztán csomagváltás után mindent visszagépelni?

(#14475) Llew válasza Doky586 (#14474) üzenetére


Llew
senior tag

Ja hogy fix utalasok. Hat szerintemxezek is a szamlahoz tartoznak, a csomagvaltas nem kene hogy befolyasolja, de ez szerintem telefonon megmondjak neked

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#14476) Mercutio_ válasza Doky586 (#14472) üzenetére


Mercutio_
félisten

2-3 ügyfélszolgálatot kell megkérdezni, már nem emlékszem pontosan én se.
Az biztos, hogy a korábbi utalásaid sablonjai (egyszeri utalások) eltűnnek a rendszerből. (2 éve legalább is még így volt)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14477) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm a válaszokat. Valószínű akkor mindent le fogok screenshotozni mielőtt váltani megyek, biztos ami biztos. De volna két új kérdésem:

6.- mostanában kell még a webkártya számla? Régebben azért kellett mert az online vásárlási limitet nem lehetett 50ezer forint alá állítani. Mostmár lehet? (a fő bankkártya online limitjét pl 1Ft-ra állítani a telefonos alkalmazással és csak a vásárlás idejére feljebb venni (azon 1-2 percre) ? Így ha véletlen előfizetek megújuló havi fizetésre akkor nem tudnak levonni semmit.

7.- az internet-bank (pc webes) ugyanúgy megmarad? (usernév jelszó), de tudok mobiltelefonos (android) progit is használni?

(#14478) Mercutio_ válasza Doky586 (#14477) üzenetére


Mercutio_
félisten

Screenshot helyet talán a Ctrl-C Ctrl-V kimásolás egy szövegfile-ba praktikusabb.

6. A limitállításnak smart számlánál költsége van (a webkártyának is) abban nem vagyok biztos, hogy ezzel az előfizetéses levonást tudod korlátozni, mintha azokat a bankok másként kezelnék :U

7. Igen megmarad, sőt, a QR-kódos belépéssel talán még gyorsabb is, mint beírni a jelszót.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14479) blg válasza Mercutio_ (#14478) üzenetére


blg
senior tag

már nincs díja a limitállításnak

(#14480) Szbtms válasza Mercutio_ (#14478) üzenetére


Szbtms
csendes tag

6. Július 1-től már nem. Lakossági forint alapú bankkártyák hirdetményből: "az ATM limitmódosítási díj, vásárlási limitmódosítási díj és virtuális vásárlási limitmódosítási díj
kivezetése".

(#14481) Llew válasza Doky586 (#14477) üzenetére


Llew
senior tag

6. A webkartya szükségességet neked kell eldöntened. Ha hasznalod hasznos lehet, de egy revoluttal vagy barmi hasonlóval kivaltható.

A limitallitasi infót köszi mindenkinek, ez nekem is új.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#14482) karlkani


karlkani
aktív tag

Sziasztok!

Lehet tudni arról valamit, hogy mikor vezetik ki az OTPdirekt internetes szolgáltatást? A 45 Ft-os SMS díjakból kezd elegem lenni. Push üzenetekre való átálláshoz elég az InternetBankba történő regisztráció vagy telepíteni kell telefonra is az alkalmazást (nem szeretném)?

(#14483) skroy válasza karlkani (#14482) üzenetére


skroy
senior tag

A push üzenetek az alkalmazáson érkeznek, szóval kell hozzá.

(#14484) Llew válasza karlkani (#14482) üzenetére


Llew
senior tag

Ha nem rakod fel az alkalmazast szerinted min menne az üzenetek? Miert nem akarod feltenni az alkalmazast?

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#14485) karlkani válasza skroy (#14483) üzenetére


karlkani
aktív tag

Köszi a választ!

Mondjuk logikus...

#14484 Llew
Nem szívesen tárolnám a banki adataimat telefonon...

(#14486) Llew válasza karlkani (#14485) üzenetére


Llew
senior tag

Ezt sosem értettem. Mert mi lesz velük? A netbanktól nem félsz?

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#14487) karlkani válasza Llew (#14486) üzenetére


karlkani
aktív tag

Nem. Nem vagyok állandóan bejelentkezve, privát ablakban nyitom meg, semmilyen adatot nem tárolok a gépen.

(#14488) Llew válasza karlkani (#14487) üzenetére


Llew
senior tag

Ezen sem kell allandóan bejelentkezve lenned.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#14489) donbig válasza Llew (#14488) üzenetére


donbig
tag

Én is idegenkedem tőle sajnos, így egyelőre marad az elég húzós sms költség.

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#14490) yogibear válasza donbig (#14489) üzenetére


yogibear
addikt

Minek az? Nem elég, ha 2 naponta weben belépsz a netbankba és ellenőrzöd a kiadásokat?
Az első 10 belépés ingyen van, a maradék 5 meg asszem 36 huf/sms... olcsóbb...

Sajnos előbb v utóbb a régi netbank is meg lesz szüntetve...
És nekem sem tetszik az emailes belépés...
Sokaknak bőven elég lenne egy light mobilbank is. Push a költésekről, meg gyors egyenleglekérdezés... de ebben még co2 emisszió is van, ami rohadt fontos volt...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#14491) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen sűrűn szoktatok számlacsomagot váltani? (bankon belül), főleg a már kivezetett számlacsomagokra gondolva.
Pénzügyileg (árak) minimálisat fogom nyerni rajta, de talán vannak az új csomagban új funkciók ami a régiben nincs?

(én az elsők közt léptem be 20 éve az elektronikus számlacsomagba és talán én leszek az utolsó aki kilép belőle és váltok smart csomagra)

[ Szerkesztve ]

(#14492) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Ha az OTP Junior-ról váltok, megmarad ez a rövid számlaszámom (aminek a vége 8 db 0), vagy változni fog? Úgy tudom, a rövid szám junior-specifikus.
Smart csomag lenne a cél.

üdv, adika4444

(#14493) skroy válasza adika4444 (#14492) üzenetére


skroy
senior tag

Nem junior specifikus, mindenkinek 2x8 szám, illetve 8db 0.

(#14494) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

Ha még a régi internet bankot használom, de akarom használni a mobil bankot ( abból már csak új van )
Ebben a párositásban fogom tudni használni?

(#14495) Gallmix


Gallmix
aktív tag

Elérhetővé vált a Google Pay, a Garmin Pay és a Xiaomi Pay az OTP Banknál

https://fintechzone.hu/elerhetove-valt-a-google-pay-a-garmin-pay-es-a-xiaomi-pay-az-otp-banknal/

(#14496) PedroPascal válasza Gallmix (#14495) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Gpay pár napja nagy kéréssel küldi a fizetési jelentést. Van hogy több óra múlva.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#14497) Gallmix válasza Atomgeszi (#14340) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Biztosan kivezetett termék ezért nem vihető tovább.

#14489 donbig
Pedig, normálisan használat esetén, erre nincs annyi ok. Számold ki mennyit költöttél éves 5-10 éves távlatban feleslegesen sms-ekre.

[ Szerkesztve ]

(#14498) madagaszkar válasza PedroPascal (#14496) üzenetére


madagaszkar
tag

Nálam is ugyan ez van.

(#14499) #64638144


#64638144
törölt tag

Azt nem értem, hogy az OTP oldalán miért van nagy hallgatás a Gpay-ről? Csak nem azért csinálják, hogy aki nem olvas tech híreket, az továbbra is a Simple-t használja? A román OTP oldalon persze van tájékoztató a Gpay-ről.

(#14500) PedroPascal válasza #64638144 (#14499) üzenetére


PedroPascal
senior tag

A román oldalon már tavaly is volt. Gondolom ott nincs Simple.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.