Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#13951) axioma válasza Breki (#13950) üzenetére


axioma
veterán

bankkartyas vasarlassal mukodik... szoval ingyen lesz az atpakolas is

(#13952) Breki válasza axioma (#13951) üzenetére


Breki
veterán

Mármint a MÁK-nál gondolom

Köszönöm ez fontos infó!

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#13953) Peter.70 válasza _NCT (#13949) üzenetére


Peter.70
őstag

A prémium + ennek kb 3 szorosa lenne havonta. Csak a havi díj kb 1500 / hó

(#13954) axioma válasza Breki (#13952) üzenetére


axioma
veterán

Nezz at ide: [link]

(#13955) vnorbi válasza Breki (#13950) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Prémium Magyar Állampapír (PMÁP) tartására jelenleg az OTP a jobb, nem az Államkincstár. A kondíciók ugyanazok:

- vételt és eladást nem terheli plusz díj
- számlavezetési díjat nem számol az OTP a PMÁP tartásáért (akciósan!)
- az esetleges korábbi visszaváltás árfolyama ugyanannyi, mint a Kincstárnál.

Ami az OTP-nek előnye a Kincstárral szemben:

- az értéknap vásárlás szempontjából 19:00-ig tart minden munkanapon (a Kincstárban 16:00, pénteken 14:00), azaz OTP-nél nem feltétlenül csúszol át másnapra, ha csak 4 után tudsz vele foglalkozni
- a Kincstár elektronikus csatornái gyakrabban* fekszenek ki túlterhelődés miatt, mint az OTP rendszere (*gyakrabban: idén volt már olyan, hogy a Kincstár gyakorlatilag egy teljes munkanapon keresztül használhatatlan volt internetről).

Fontos hangsúlyozni, hogy ez a jelenlegi helyzet, és az OTP sokkal rugalmasabban ront ezeken a feltételeken, mint a Kincstár. Például egy éve még volt számlavezetés díj meg rontott árfolyam, amiket nyugodtan visszahozhatnak, ha kedvük tartja.

(#13956) DS39 válasza vnorbi (#13955) üzenetére


DS39
nagyúr

Viszont kedvezőtlenné tenni sem érdekük, mert, akkor sokan elviszik majd az OTP-től a pénzt.

(#13957) axioma válasza vnorbi (#13955) üzenetére


axioma
veterán

Az otp fizeteset hasznalja a MAK szoval az utolsot nem ertem... eddig CSAK kartyas fizetesi problemam volt a kincstarban, mas nem.
Az otp-nel legutobb allomanyi dijat vontak, me'g ha most pmap-ra nem is (de pl. dkj-re lenne? babakotvenyt kezelnek?).
Az otp-nel nem tudsz kartyaval venni allampapirt, csak mar otp-hez alternativ uton bejuttatott penzbol.
OTP-nel nem tudok rola hogy lehetne meghatalmazassal mas usernek az ertekpapir-szamlajat is teljeskoruen kezelni. De ebben tevedhetek ha mindket user otp-s, de kulso user biztos nem kaphat. Nalunk idos rokon nem kezeli hanem megkeri egy hozzafero leszarmazottjat.

@DS39: naiv, vagy foleg OTP userekre vetitve... a legtobb akkor se valt ha mar anyagilag nagyon nagy kulonbseg lenne.

(#13958) vnorbi válasza axioma (#13957) üzenetére


vnorbi
aktív tag

WebKincstrárra és MobilKincstárra be sem lehetett lépni, nem jött be a login ablak, amikor ez volt.

Akciós 0 forintos állampapír állománydíj csak a PMÁP-ra van az OTP-nél, és azok közül is csak az újakra (2027/K, 2028/L, 2030/J, 2031/I).

[ Szerkesztve ]

(#13959) KAMELOT válasza _NCT (#13949) üzenetére


KAMELOT
titán

0 költséges a számlám, legyen szó bármiről. Kivéve, ha azonnai utalást kérek. Az 3700Ft

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#13960) Peter.70 válasza KAMELOT (#13959) üzenetére


Peter.70
őstag

Prémium + ? Mikor nyitottad?

(#13961) KAMELOT válasza Peter.70 (#13960) üzenetére


KAMELOT
titán

18 éve

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#13962) Peter.70 válasza KAMELOT (#13961) üzenetére


Peter.70
őstag

Akkor úgy lehet, hogy 0 a ktsg. De ha most nyitod, akkor az alapdíja 1.326.- Ft / hó.
És pl a SMART szla csomaghoz képest nem látom semmi előnyét

[ Szerkesztve ]

(#13963) _NCT válasza Peter.70 (#13962) üzenetére


_NCT
őstag

Igen, valóban ennyi, sajnos nekem nem éri meg így, csak az alapdíj drágább, illetve új kártyát kapnék, aminek 2. évtől 10k a díja. Marad a Smart, az számomra a legjobb most.

(#13964) Llew


Llew
senior tag

Lehet hülye kérdés, de számlacsomag váltásnál a szamlaszam is módosul?
Van egy ezereves net szamlacsomagom es gondoltam at kéne valtani startra.
Mas bankot is neztem, de nem tetszik az appjuk. Ezt az újat otp eleg jol összerakta.
Illetve szeptemberben jar le a mostani csomagban a kartyam, mar irtak sms-t iogy majd jon az új, de akkor meg előtte lenne érdemes gondolom váltani. Online lehet ezt intezni?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#13965) blg válasza Llew (#13964) üzenetére


blg
senior tag

megmarad a számlaszám. de kártyából új lesz.

(#13966) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Babaváró hitelnél ha a terhesség 13. heténél már kértük a 3 éves törlesztő szüneteltetést, akkor a baba születése után van még bármi teendő, pl. be kell menni a bankfiókba bemutatni a születési anyakönyvi kivonatot?

(#13967) Pharaoh válasza Ron Swanson (#13966) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Be kell vinni a baba adókártyáját és lakcím kártyáját is az anyakönyvivel együtt. Ha ez elmarad fél évig, akkor nem számit megszületett babának

[ Szerkesztve ]

(#13968) oba


oba
addikt

Visa online kártyám van, Tempó számla, és az új simple appban próbálnám aktiválni az érintéses fizetést, de nem megy. Azt írja hogy nem tudja aktiválni, próbáljam újra vagy vegyem fel a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal. Mit rontok el? :)

(#13969) peanar válasza Llew (#13964) üzenetére


peanar
senior tag

Miért szeretnél váltani?
Nekem is net számlacsomagom van és igazából nincs bajom vele.
Tartozik hozzá ugye a net számla, nekem van még egy deviza valamint egy "webkártya" számlám, ezért havi 685 Ft + 77Ft (a dev.számla miatt) fizetek. A kártyás forgalmam eléri az évenkénti elvárt összeget, így még eddig egyszer sem fizettem a b.kártyáért.
Net számla <-> web számla közötti pénzmozgás ingyenes.
Mivel tud többet vagy miért jobb a start?

(#13970) Llew válasza peanar (#13969) üzenetére


Llew
senior tag

Mert a startal kb megsporolom a havidijat, illetve első évben a kártyadijat is. Webkártya kérhető a starthoz is 134 ftert es ingyenes melle egy euros deviza számla.

Ezt a részt nem értem:
"A kártyás forgalmam eléri az évenkénti elvárt összeget, így még eddig egyszer sem fizettem a b.kártyáért."
Ezt hol írják? Illetve mi az összeg, meg mi tartozik bele? Kb minden költést kártyával intézek, de mindig kell fizetnem a kártyáért.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#13971) blg válasza peanar (#13969) üzenetére


blg
senior tag

a Smart csomag azzal tud többet, hogy 0 a havidíja, ha teljesíted a feltételeket. Ha kérsz webkártyát, az 134 Ft/hó, a normál bankkártya éves díja 2978 Ft (első évben ingyenes). Ez a kettő együtt még mindig csak 382 Ft/hó.

(#13972) peanar válasza Llew (#13970) üzenetére


peanar
senior tag

Otp alkalmazás, Kártyáim, itt válaszd ki a b.kártyád, majd görgess lefele és az Egyéb lehetőségek-nél lesz olyan opció hogy Kártya éves díj kedvezmény.
Ezt megnyitva (nálam) meg tudom nézni a kártyaforgalmat az aktuális időszakra, valamint alatta az éves díjmentességhez szükséges kártyaforgalom szerepel, azaz 600eFt.

Annyit tudok, hogy az összegbe csak a kártyás vásárlások tartoznak bele, de ezen belül hogy pontosan mi(k) azt nem tudom.

Fontos hogy nekem a kártyám Mastercard Prémium kártya, gondolom ezen van itt a hangsúly!

Előtte prémium csomagom volt, onnan váltottam és maradt a kártyám.
Mint ahogy te is, én is mindent kártyáról intéztek, így nekem megérte/megéri ezzel a kártyával (és mivel nekem kell dev.számla) + számlacsomaggal.

Nézz utána te hogy járnál jobban, kártya csere és éves díj mentesség vagy számlacsomag csere.

(#13973) Llew válasza peanar (#13972) üzenetére


Llew
senior tag

Akkor ez a kartyad miatt van. Alapból nincs ilyen opció a net szamlanal.
A szamladij megsporolas 7-8000 egy evben. Ha kerek is webkartyat akkor ~1500-al kevesebb, de az egy revolut eldobhatossal kivaltható. A jelenlgi kartya 3360. Nem eri meg kartyatcserelni.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#13974) Llew válasza blg (#13965) üzenetére


Llew
senior tag

Az új kártya az tiszta sor. Milyen gyors egy ilyen váltás? Illetve, hogy megy? A régi számla azonnal megszűnik, illetve a kártyát bevonják? Mikor lesz meg az új? Meddig maradok kártya nélkül? Vagy amíg nincs új nem vonják be a régit?

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#13975) viktorhu válasza peanar (#13972) üzenetére


viktorhu
veterán

Mi ennek a prémium kártyának a jelentősége egyébként? Az arany hitelkártyára jár a 2% visszatérítés, de a sima prémiumnak nevezett debit kártyájuk, ha jól értem, nem is számít prémium kártyának a Mastercard részéről, csak sima dombornyomott debit kártya.

(#13976) MasterMark válasza viktorhu (#13975) üzenetére


MasterMark
titán

Ha elég forgalom van rajta akkor ingyen van.

Switch Tax

(#13977) peanar válasza viktorhu (#13975) üzenetére


peanar
senior tag

Ahogy MasterMark is írta, he eléred az évi 600eFt forgalmat (kártyás vásárlás) akkor ingyen van.

(#13978) blg válasza Llew (#13974) üzenetére


blg
senior tag

nem szűnik meg a számlád! azonnal átváltanak az új csomagra. Új kártya pár hét. 5 éve váltottam net-ről smartra, már nem emlékszem pontosan, hogy a régi kártyát megtarthattam-e addig. - talán igen, mert lehet több kártyád is a smart csomaghoz, csak ha már megvan az új kártya, a régit érdemes vissza adni, hogy azért ne fizess feleslegesen.

(#13979) MasterMark válasza blg (#13978) üzenetére


MasterMark
titán

Meg lehet tartani, de újat mindenképp kap.

Nem minden fióknál csinálják meg azonnal, van ahol csak hó végén van váltás, de van ahol következő munkanap reggelre már átáll.

Switch Tax

(#13980) berbatov2


berbatov2
senior tag

Sziasztok!
Elnézést, de nem olvastam vissza, hogy volt-e mostanában ilyen eset. Tegnap este megjelent a mobil alkalmazásban 4db nem általam kezdeményezett vásárlás, mivel a kártya végig nálam volt ezért online vásárlás lehetett csak, de amúgy is ez a logikus(netpincér,zalandoo stb.) Semmilyen sms-re kéretlen emailre stb nem nyomtam rá soha, pont ugyanúgy használom az online fizetéseket mint eddig.
A letiltás megtörtént fél órán belül, az ügyintéző nem tudta megmondani, hogy hogyan volt lehetséges a fizetés a szokásos "megerősítem a tranzakciót" azaz a jóváhagyásom nélkül.
Igazából ez lenne az egyik kérdésem. A másik pedig, hogy a lenyúlt pénzt visszatéritik-e?
Köszi előre is.

(#13981) peanar válasza berbatov2 (#13980) üzenetére


peanar
senior tag

Hát, míg kp felvételnél (lopásnál) ha leleményes az ember, lehet bizonyítékot szerezni (elrohan a hozzá legközelebbi autómatához, kártya be, egy tranzakció indít....ez magyarázat lehet a hogy lehettem közel azonos időben két különböző autómatánál), addig az online vásárlást már (szerintem) nehezebb kimagyarázni.
Az ilyenek ellen a legjobb védekezés pl egy webkártya.

Szerintem sos módosítsd ezen helyek belépési jelszavait ezzel is megtéve egy plusz óvintézkedést.
Én a telóm is szét néznék, hogy nem történt e "illetéktelen" behatolás.

Nagyon sok csaló link emailen, sms-ben kering a nagyvilágban...az ilyeneket kellő elővigyázatossággal lehet csak elkerülni.
Ezért használok én a telón, otthoni sz.gépen is vírusirtót valamint online vásárlásoknál a fentebb említett webkártyás megoldást.
(a vírusirtó a telón már nagyon sok csaló smst elkapott, figyelmeztetett a nem megnyitására)

(#13982) blg válasza berbatov2 (#13980) üzenetére


blg
senior tag

nem kötelező minden online vásárláshoz a jóváhagyás. a bank algoritmusai döntik el, hogy adott online vásárláshoz kérnek-e jóváhagyást, vagy nem

(#13983) zsoltzsolt válasza berbatov2 (#13980) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Vissza fogják fizetni. Nekem is volt még évekkel ezelőtt ilyen. Miközben beszéltem az ügyintézővel az esetről, közben is mentek a levonások, pár ezres tételek. Szerencsére azonnal észrevettem.

(#13985) raziel01 válasza berbatov2 (#13980) üzenetére


raziel01
veterán

Be lehet állítani, hogy a fizikai kártyával ne lehessen online vásárolni. Nekem is úgy van beállítva. Így csak a webkártyával lehet online fizetni. Arra meg annyit rakok amennyire szükség van. Szerintem ez is jó módszer.
Amúgy nagyon régen vagy 10 éve visszaadták a lóvét amikor netes vásárlásnál valami idegen pár 100 Ft-os vásárlás történt kínából.

(#13986) Oldman2 válasza raziel01 (#13985) üzenetére


Oldman2
veterán

Kártyacsere után el kell-e indítani ismételten a kártyához kapcsolódó, havi ingyenes pénzfelvétel regisztrációt.

Ha igen, ez megy-e online?

(#13987) yogibear válasza Oldman2 (#13986) üzenetére


yogibear
addikt

Nem, mert nem a kártyához, hanem a számlához kapcsolódik... és azon belül, ha pl. két tulaj van akkor az egyikhez... csomagváltáskor kell csak újra regelni...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#13988) Oldman2 válasza yogibear (#13987) üzenetére


Oldman2
veterán

Biztos így van, de ha nem a kártyához kapcsolódik, akkor hogyan történik a készpénzfelvétel ellenőrzése?
:F

(#13989) yogibear válasza Oldman2 (#13988) üzenetére


yogibear
addikt

Szerinted?
A kártyádon tartja a bank a pénzed, vagy a számládon?
Látja a rendszer, hogy hányszor vettél fel pénzt az adott hónapban a számládról, az első kettő ingyenes, max összesen 150ezerig... ha ennél kevesebbet vettél ki kétszerre, akkor a következő 3. kp felvétel után már fizeted a díjat... ha többet, akkor is, a 150ezer feletti részére... mi ebben a bonyolult? :))

[https://www.otpbank.hu/portal/hu/Bankszamla/DijmentesKeszpenzFelvet]

A havi két díjmentes készpénzfelvétel számlatulajdonosonként jár, vagy fizetési számlánként?
Fizetési számlánként. A törvény szerint egy fizetési számlához csak egy nyilatkozatot lehet tenni. Eszerint a számlatulajdonosok számától függetlenül egy fizetési számláról csak havonta az első két alkalommal, összesen legfeljebb 150 000 forintot lehet felvenni díjmentesen belföldön, ha erre vonatkozóan nyilatkozatot tett számlavezető bankjánál.

Havi két alkalommal a fióki készpénzfelvétel is ingyenes?
Nem. A bankfióki készpénzkifizetés nem díjmentes, ha fiókban vesz fel készpénzt, díjat kell fizetnie.

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#13990) Oldman2 válasza yogibear (#13989) üzenetére


Oldman2
veterán

Oké, de mivel ÉN,és nem a nejem nyilatkozott, azt hogyan ellenőrzik, hogy ÉN veszem fel a pénzet?

(#13991) DS39 válasza Oldman2 (#13990) üzenetére


DS39
nagyúr

Miért érdekelne ez bárkit?
Adott számláról havi 2 kivétel ingyen van.
Aki tudja a pin kódot, az tudja használni. De a költség, ha vonnának, a számlát, illetve a tulajdonost terhelné.

A pontos szövegezésre nem emlékszem, de tuti a számlára szól, nem a személyhez.

[ Szerkesztve ]

(#13992) Boond válasza Oldman2 (#13990) üzenetére


Boond
addikt

Nem számít ki veszi fel a pénzt. Egy számlához csak egy nyilatkozat lehet. Kettő nem. A másik félnek új számlát kell nyitnia, ha élni akar az ingyenes készpénzfelvétellel. Ugyan ez vonatkozik arra is, ha valakinek több számlája van, csak az egyiken érvényesítheti. A bank nem vizsgálja ki veszi fel a pénzt, jogilag csak a tulajdonos tehetné meg.

(#13993) omfgk


omfgk
addikt

Aprón utaltam előre és azt írja a másik fél ,hogy valamiért nála -487-al kevesebb landolt (25000-es összeg).

OTP-s kártyával küldtem ha jól látom Erste-re (középső 8 szám 00000000, és 116-al kezdődik az egész).

Ez mitől lehet?
Nem találkoztam még ilyennel.

Az én oldalamon ugye van ilyenkor egy eseti megbízások költsége.
De az nyilván külön. És nem is ennyi az összege.

[ Szerkesztve ]

(#13994) blg válasza omfgk (#13993) üzenetére


blg
senior tag

az mit jelent, hogy "OTP-s kártyával küldtem" ? most akkor átutalást indítottál egy OTP-s bankszámláról? - annak semmi köze nincs a bankkártyához... Vagy valami mást csináltál?

belföldi forintszámláról belföldi forintszámlára történő forint utalásnál nincs olyan, hogy a címzettnél kevesebbet írnak jóvá, mint amennyit átutaltál.

(#13995) omfgk válasza blg (#13994) üzenetére


omfgk
addikt

OTP-s számla, belföldi utalás, csak marhaságot írtam.

Gondoltam ,hogy az ő oldalán lesz valamilyen elszámolási baki (vagy csak kamu), de az a +500ft nem fog agyoncsapni emiatt.

Olyat már láttam ,hogy számlatörténetnél valamiért a könyvelt egyenleget két részletben vitte be a rendszer.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#13996) Boond válasza omfgk (#13993) üzenetére


Boond
addikt

"Aprón utaltam előre "
esetleg közvetítői díj?

(#13997) dptrsk válasza omfgk (#13993) üzenetére


dptrsk
addikt

Magánszemélynek utaltál vagy vállalkozónak(vállalkozásnak)?

vállalkozás esetén elképzelhető, hogy a bejövő tételeknek van jóváírási díja.
sajnos ennyi infoból nem megállapítható, de ha küldesz neki még 487 forintot, lehet azt sem mindet kapja meg…

(#13998) omfgk válasza dptrsk (#13997) üzenetére


omfgk
addikt

Magánszemélynek.

De lehet tényleg valamilyen business csomag volt mert találtam ilyet most egy gyors keresés alapján Erste számlacsomagoknál (business).

Számla javára érkező sztenderd átutalások jóváírásának
kondíciói
Forint összeg jóváírása

Ennek is vannak különböző díjai valamint

Könyvelési díj

De legalább ilyet is láttam.
Mivel nem tudtam a -487-re mit mondani így inkább kipótoltam. Nyilván ha ismét belefutok egy ilyenbe akkor majd mondom ,hogy bizonyos számlacsomagoknál lehetnek ilyen plusz költségek, ami nyilván nem az én problémám onnantól.

[ Szerkesztve ]

(#13999) DS39 válasza omfgk (#13998) üzenetére


DS39
nagyúr

Jófej voltál, de igazából most sem a te próbáltad lett volna, ha te tudod bizonyítani, hogy a megfelelő összeget utaltad, akkor az a másik fél dolga, hogy neki az utalás fogadása pénzbe kerül-e vagy sem.

(#14000) N0R


N0R
csendes tag

Limitmódosítás ingyenes 2023.07.01-től.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.