Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) footy válasza ooszi (#5647) üzenetére


footy
addikt

FTP-t inkabb ne forwardolj. Valts SFTP-re vagy valmi biztonsagosabb atvitelre, vagy legalabb ne a standard portot forwardold.

(#5652) Patice válasza solyomsherif (#5650) üzenetére


Patice
nagyúr

1. Nem, bár ez ugye attól is függ, hogy mit akarsz még arra a Debian-ra felrakni, futtatni, ami esetleg nagyobb prociterhelést eredményezne. Headless kiszolgáló programok szvsz. nem igazán fogják megdobni a villanyszámládat.

2. Igen. Amikor a Debian telepítés után (parancssorból) felrakod az OMV-t, akkor az már automatikusan indulni is fog a rendszerrel együtt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5653) solyomsherif válasza Patice (#5652) üzenetére


solyomsherif
csendes tag

Köszi a választ!

Igazából nem részleteztem, de pont egy olyan hétköznapi állapotra irányult a kérdésem amikor csak megy a NAS és nem is jelentkezek be a debianba. Igazad van nyílván ha futtatok valamit az megdobja a fogyasztást.
A HDD-ket ugyanúgy be tudom állítani hogy csituljanak el idővel? Nem befolyásolja a pörgésüket a debian?
A rendszer ssd-n van és 3 HDD-n tárolom az adatokat.

(#5654) lovi27 válasza solyomsherif (#5653) üzenetére


lovi27
addikt

Ez már egy izgalmasabb kérdés, mert a több háttérfolyamat miatt hamarabb van esély, hogy valamelyik felébreszti. Beállítani persze belehet és valószínűleg le is állnak idővel.

Amúgy milyen előnyt vársz a full Debiantól?

(#5655) lovi27 válasza Pelican (#5649) üzenetére


lovi27
addikt

Megnéztem neked. Nálam nincs gond. Linux alól is ugyanolyan jól másol. Így hirtelen a Debian Live 9.1-el próbáltam és FileZilla klienssel. Nálad valami jogosultsági problémára gondolok.

(#5656) Patice válasza solyomsherif (#5653) üzenetére


Patice
nagyúr

Az OMV-ben van lemezkezelés, ahol nagyon részletesen be lehet állítani, hogy beállított tétlenség esetén mit kezdjen a lemez magával.

Pláne ha a rendszer SSD-n van (mint nálam is) ott simán fog menni a spin-down, vagy a hibernáció. :K

Én Debian Jessie netinstallt használtam legutóbb, aminek során elég minimál csomag-készletet rak csak fel. Én az extra csomagok közül egyedül az SSH-t választottam ki, a többit kicsillagoztam.

A nagyobbik OMV-s gépem Január óta hibátlanul futott így.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5657) nemurea válasza footy (#5651) üzenetére


nemurea
aktív tag

Ahogy láttam a screenshot-okról, a routerben nem tudja megváltoztatni a külső-belső port-számot, vagyis pl. az 56845 külső portot továbbítani a belső 21-re. Megnéztem, ugyanúgy TP-link-em van, de ezen van plusz egy sor a beállításoknál, ahol ezt meg lehet adni. Valószínűleg az övé régebbi típus. (Egyébként szerintem is tök veszélyes a standard portokat kiengedni, egy-két éve volt a Syno-nak egy balesete az 5000-es porttal...)

@solyomsherif: ha csak hagyod futni a Debiant-t, nem lépsz be, szinte nulla processzoridővel számolhatsz. Még a torrentek sem zavarnak sok vizet. Ez is egy Debian Jessie+OMV telepítés (a legutolsó magasabb tüske a webgui-ra belépés és a grafikonok lekérése volt):

Ha csak alkalomszerűen akarsz a grafikus felületre belépni, akkor még akár az is szóba jöhet, hogy felrakod az általános módon az OMV-t, és az Extras-ból telepíted a Window Managert, ez egy plugin, ami felrak egy XFCE felületet és egy rdp szervert a távoli elérés érdekében. Így mondjuk az összes programot, amit használsz, egyénileg kell telepíteni (gondolom, mivel ezt az utat nem próbáltam), de tényleg minimalista lesz, nem lesz benne olyan progi, amire nem lenne szükséged.

Vagy ha HTPC-jellegű gép kell, akkor Debian -> OMV. Csak javasolni tudom.

Olyan szinten jól működik nekem ez a felállás, hogy a hétvégén a saját és szomszéd gyerekek Amiga emulátoron tolták a 25 évvel ezelőtti Pinball Dreamst a NAS-on, ami egyébként egy passzív Atom procis, 1.6 GHz-es gép, tök jól működik, egyedül a hang csúszott meg alkalmanként.

(#5658) lovi27


lovi27
addikt

Azért a fejlesztők véleményén is érdemes elgondolkodni:
"And I highly recommend getting another device to run kodi on. kodi and desktop environments cause too many issues with omv."

(#5659) Patice


Patice
nagyúr

No, összeállt az új tákolmány: :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5660) ooszi válasza Patice (#5659) üzenetére


ooszi
senior tag

Nagyon ütős, az a két darab 8tb vinyo nagyon komoly, irigylésre méltó.

Mi a különbség a sima és a pro red közt, tudom az ára, de miért?

[ Szerkesztve ]

BY ooszi

(#5661) nemurea válasza ooszi (#5660) üzenetére


nemurea
aktív tag

A Red direkt házi szerverekbe, NAS-okba van szánva, folyamatos üzemre lett kitalálva.

Lehet, hogy más majd pontosabban kifejti :K

(#5662) ooszi válasza nemurea (#5661) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia
A WD Red ből van sima és Pro változat, 30-40 ezer forint különbség van köztük

BY ooszi

(#5663) nemurea válasza ooszi (#5662) üzenetére


nemurea
aktív tag

Bocs, félreértettem, és köszönöm, az ember mindig tanul! :R Tehát vannak a red HDD-k és a redebbek :D

(#5664) Patice válasza ooszi (#5660) üzenetére


Patice
nagyúr

A sima RED az 5400 rpm és egy ponton rögzített a lemezek tengelye.

A RED PRO 7200 rpm, nagyobb cache és két ponton rögzített a lemeztengely ezért bírja jobban az erősebb vibrációt, ami jellemzően sok (8+) lemezes környezetben, összezsúfolva éri.

Amúgy ezek a sima 8TB RED-ek is eléggé remegnek a sok lemez miatt és még küzdök ezzel, hogy hogyan csatoljam el úgy a háztól, hogy ne rezonáltassa be és emellett tudjam hatékonyan hűteni is a ventikkel.
A képen kicsit látszik, hogy a HDD-k alá parafát raktam, de sajnos nem elég (vastag), hogy a rezonanciát kellően elnyelje. Vannak már továbbfejlesztési ötleteim, de még nem volt időm (két gyerek mellett) tovább folytatni a próbálkozást.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5665) lovi27 válasza Patice (#5664) üzenetére


lovi27
addikt

Nekem egy 6 terás van, de semmilyen remegést, rezonanciát, zajt nem tapasztalok. Igaz, a hűtés miatt nem fektetve van.

[ Szerkesztve ]

(#5666) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok
Ha a munkahelyen telepítek egy számítógépre egy Putty-t, mennyi esélyem van hogy elérjem kívülről az otthoni NAS-t vagyis az OMV-t.
Egyáltalán ez lehetséges?

BY ooszi

(#5667) doberman válasza ooszi (#5666) üzenetére


doberman
senior tag

gondolom a putty használatával ssh kapcsolatot és/vagy tunnelt akarsz létrehozni az otthoni szerveredhez.
A siker nagyban függ a céges tüzfal beállításaitól. konkrétan azt kellene megtudni, kideríteni hogy mely portok kommunikációját engedélyezte a rendszergazda vagy üzemeltető. A putty alapbeállításaiban a 22-es portot használja az ssh kapcsolathoz, de bármire beállítható.
Tehát derítsd ki, hogy melyik portot tudod használni, nyílván alhálózaton vagy és egy átjárón "mész" ki az internetre kb innen kellene elindulni. (Elsőre tegyél egy próbát -hátha bejön. otthon csinálj egy portforwardot
a routereden és engedd ki az omv 22 -es portját a net-re. persze ha a saját routered előtt van még egy szolgáltatói eszköz, az egy kicsit bonyolítja dolgokat. Készíts egy ddns-t.... hoppá el is felejtettem: a legfontosabb, hogy otthon publikus címed legyen! Ha nincs akkor nem tudod megcsinálni...)
1 - van-e pub ip címed?
2- ddns készítése
3- otthon működő portfw készítés
4- vállalati tűzfal óvatos "körbetapogatása". nem tiltott port keresése.
5- putty ddns.cím port-ra (elegánsabb lenne a tunnel kapcsolat de az legyen majd később)

8lnu

(#5668) ooszi válasza doberman (#5667) üzenetére


ooszi
senior tag

Szűz Mária, szia köszönöm a fáradságot hogy leírtad, fix Ip címem van a Mac címre, van ddns em is a no ip től, portál forwardom nincs. Köszönöm próbálkozom.

BY ooszi

(#5669) ooszi válasza ooszi (#5668) üzenetére


ooszi
senior tag

Aha akar csatlakozni de a 22 portnal elakad, akkor sajna csak holnap tudom meg nézni mert reggelig dolgozom.

BY ooszi

(#5670) doberman válasza ooszi (#5669) üzenetére


doberman
senior tag

állj! nem akartalak elriasztani... :DDD
ez kb 5-10 perces "ujjgyakorlat" ha van egy kis hozzáértés...
a portforwardra (port továbbítás) szükséged lesz. ez intézi azt a mókát, hogy a beállított portra érkező forgalmat a router mögötti hálózat bizonyos ip-ű gép (most az omv) bizonyos portjára továbbítsa.
ezt egyébként úgy szokták beállítani, hogy ne a "szabvány" portokat nyitják meg hanem valami teljesen mást.
pl egyik népszerű openwrt magyar verziójában a kívülről érkező 22222 portot továbbítják a belső hálózat 22 szabványos ssh portra.
A port továbbításról itt olvashatsz bővebben.
Ha szerencséd van itt pedig megtalálod a routered tipusát, és találsz segítséget a portforward beállításához.
(Egyébként míg próbálkozol a munkahelyedről, lehet érdemes lenne engedélyezned a routered elérését távolról - természetesen jó erős jelszó ajánlott a router védelmére - )

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#5671) ooszi válasza doberman (#5670) üzenetére


ooszi
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget, holnap szórakozok otthon vele, azt már meg se merem kérdezni hogy a Debian az mire jó, az olyan mint az Ubuntu Mate, mert azt használtam egy darabig, vissza olvasgatam, Debian plusz OMV de hogyan is, nincs desktop gépem, és arra gondoltam hogy milyen jó volna ha kettő egy gépen lenne, desktop plusz nas.

BY ooszi

(#5672) passat77


passat77
tag

Sziasztok!

Puttyon keresztül upgradeltem 2.x ről 3.x-re. Utána ez a hibaüzenet fogadott: 403 Forbidden.
Tudtok segíteni?

(#5673) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Sziasztok!

Na sajna nem egészen úgy ment, ahogy reméltem. Debian Jessie felment, de az OMV 3 nem megy rá. A #3920-ban lovi27 által leírtak alapján próbáltam (először, meg másodszor, aztán meg máshonnan, de gyakorlatilag az is ugyanez volt). Már annyit olvastam meg irkáltam, hogy arra nem is emlékszem pontosan, hogy legelőször mi volt a gond, de mindig valami telepíthetetlen függőségen akadt fenn. Bütykörészés után odáig eljutott (postfix végű sor után), hogy pár beállítást bekért (email, stb, tudjátok:), de apt-get install openmediavault-ra most ez a baja:

Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
Some packages could not be installed. This may mean that you have
requested an impossible situation or if you are using the unstable
distribution that some required packages have not yet been created
or been moved out of Incoming.
The following information may help to resolve the situation:

The following packages have unmet dependencies:
openmediavault : Depends: php5-fpm but it is not installable
Depends: php5-cgi but it is not installable
Depends: php5-cli (>= 5.6) but it is not installable
Depends: php5-pam but it is not going to be installed
Depends: openssh-blacklist-extra but it is not installable
E: Unable to correct problems, you have held broken packages.

Ez mi ez? :F // Php7-et próbáltam feltenni külön, hátha, de nyilván vagy szarul elégtelenül csináltam vagy csak simán nem jól. :)

szerk.: Jah, a gép, úgy látom van pl olyan ssd amit "nem szeret" (?):
Celeron G1840, 2 GB RAM, 30 GB Adata S396 SSD. Csak ez volt rádugva, Jessie teljes repartícionálás után ment fel netinstallból.

[ Szerkesztve ]

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#5674) lovi27 válasza passat77 (#5672) üzenetére


lovi27
addikt

Ha csak ennyit - semmit mondasz, nem. Valószínűleg különben se.

(#5675) nemlehet válasza Sebaj Fóbiás (#5673) üzenetére


nemlehet
őstag

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy nem tudok exe fájlt futtatni smb megosztás alól. Hálózati meghajtóként van hozzáadva a windows-os gépen a megosztott mappa, ebből akarok fájlt futtatni.

Azt sikerült kiosztanom, hogy ez valami smb jogosultság probléma, valamelyik idei frissítésben bekerült, hogy nem lehet minden executable-t futtatni alapból. De konkrétan nem találtam meg, hogy hogy kell ezt átállítani.
Tudna nekem valaki segíteni ebben akár privátban? Amúgy minden más működik, de megkönnyítené az életem, ha nem kéne állandóan másolgatni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#5676) nemlehet válasza passat77 (#5672) üzenetére


nemlehet
őstag

Nekem sajnos állandó problémáim voltak főverzió frissítésekkel. Jobban jársz ha újrarakod. (tudom nem túl hasznos tanács, de jellemzően gyorsabb mint nyomozgatni, hogy éppen mi ment félre.)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#5677) lovi27 válasza Sebaj Fóbiás (#5673) üzenetére


lovi27
addikt

Pont a hétvégén telepítettem egy gépre a következők szerint:

Letöltöttem a legújabb Jessie netinst ISO-t: debian-8.9.0-amd64-netinst.iso

A felkínált lehetőségeken kívül csak az SSH szervert pipáltam be, a többi felesleges az OMV-hez.

A Volker csinált két scripot fájlt kifejezetten az OMV3 telepítéséhez:
Install OMV3 on Debian Jessie

Én utasításonként telepítettem. Az elsőben csak az /etc/apt/sources.list fájlhoz adja az OMV forrás címét, a másodikban van a telepítés. Vagy a parancsokat kiírhatod egy-egy fájlba, majd a chmod 755 fájlnév paranccsal tedd futtathatóvá (script) a linux számára és akkor egy root terminálban a ./fájlnév paranccsal tudod végrehajtani őket.

Próbáld meg így, gond nélkül ment a telepítés.

[ Szerkesztve ]

(#5678) Sebaj Fóbiás válasza lovi27 (#5677) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Jah, ezt próbáltam én is, és szintén utasításonként. Debianra még (az SSH-n kívül) egy Cinnamont raktam, de hát ez csak nem kavar.. :F Na jó, szóval mennie kéne... akkor elölről kezdem a letöltéstől. Köszi!

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#5679) lovi27 válasza nemlehet (#5675) üzenetére


lovi27
addikt

Nyugodtan várd meg hátha tudja valaki a megoldást, de mivel ez egy általános linux kérdés, lehet ezeken a fórumokon hamarabb tudnak segíteni:
Linux kezdőknek vagy Linux haladóknak.

[ Szerkesztve ]

(#5680) lovi27 válasza Sebaj Fóbiás (#5678) üzenetére


lovi27
addikt

Nem kéne bekavarnia, de azt is tudod utólag telepíteni - biztos, ami biztos.
A 2. scriptben a 7. sorban lévő utasításokat egyben kell bemásolni a 11. sor végéig. Más trükk nem volt.

(#5681) Dadan01 válasza nemlehet (#5675) üzenetére


Dadan01
senior tag

Az smb usernek és/vagy a megosztásnak nincsen futtatási joga. Egy chmod 777 -
r könyvtárnév megoldja, bár se nem szép se nem ajánlott azt hiszem. Sshn belépve, a meghajtó gyökéréből. De biztos van itt nagyobb guru..

(#5682) nemurea válasza Sebaj Fóbiás (#5678) üzenetére


nemurea
aktív tag

Ha jól értem, szűz installt csinálsz, tehát először a Debian lemezképet mentetted le. Abban 100% tuti biztos vagy, hogy a Jessie (Debian 8-as) verziót töltötted le? Ugyanis az egyik különbség éppen a php verziójában van, és szerintem ezért is lesz egy kicsit munkás fejleszteni az OMV-t a Debian Stretch alá:

https://www.debian.org/releases/stable/amd64/release-notes/ch-whats-new.html

A Jessie már nem a főverzió, hanem oldstable.

(#5683) Sebaj Fóbiás válasza nemurea (#5682) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Nekem is ez csapódott le, hogy ha valahol mégis elcsesztem valamit akkor az kb már csak egy rossz iso letöltése lehet. Mondjuk ennyire hülye és/vagy vak nem szoktam lenni, de kivétel erősíti a szabályt. :DDD Meg nekem mindegy, csak működjön. Amint hazaérek megnézem. Köszi mindenkinek a törődést :R

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#5684) Sebaj Fóbiás válasza Sebaj Fóbiás (#5683) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Hát nem a gép a hülye... :W :DDD

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#5685) passat77 válasza nemlehet (#5676) üzenetére


passat77
tag

Ezt akartam elkerülni :(
Na de pik-pak fennt van újra, addig kávé és cigiszünet az user-eknek...

(#5686) szpeti40


szpeti40
addikt

Gondolkodok, hogy veszek egy HP Microszervert, a mostani őskövület lecserélésére. Láttam hogy több embernek innen ilyen van, honnan érdemes beszerezni?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5687) Keksz válasza szpeti40 (#5686) üzenetére


Keksz
senior tag

ahol a legolcsóbb :-D
én emagról vettem, hardverapron meg vettem bele plusz RAM-ot

(#5688) szpeti40 válasza Keksz (#5687) üzenetére


szpeti40
addikt

Hát én az egyel régebbit néztem ki, abból is az N36L. A mostani sajnos drága nekem.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5689) Pelican válasza szpeti40 (#5688) üzenetére


Pelican
őstag

Én tavaly a Black Friday-n vettem emagtól gen8-at jó áron, lehet érdemes addig várnod...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#5690) zodes válasza Patice (#5664) üzenetére


zodes
aktív tag

Én szivacs bakokra raktam, közte pedig szellőzik. Nekem bevált :)

Képzeljétek kaptam köszönő emailt:

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#5691) osztraksajt válasza zodes (#5690) üzenetére


osztraksajt
őstag

Én minden évben szoktam adni 5-10 eur-t, eddig mindig küldött rá személyesen köszönő e-mailt nekem is.

(#5692) zodes válasza osztraksajt (#5691) üzenetére


zodes
aktív tag

Nekem az volt a furcsa, hogy kb. fél éve adtam. Szoktam másoknak is adni, ha jó dolgot csinálnak, rendszeresen használom. Úgy érzem megérdemlik. De még soha senkitől nem kaptam vissza köszönő emailt. Ezért lepődtem meg. :)

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#5693) ooszi válasza zodes (#5692) üzenetére


ooszi
senior tag

Big UP!
Király ez az OMV, kopp kopp kopp, több napja tökéletes működik, nagyon egyszerű a kezelése, Plex média szerver kiválóan fut.

BY ooszi

(#5694) zodes válasza ooszi (#5693) üzenetére


zodes
aktív tag

Nekem másfél éve tudja ezt! :DD
De sokaknak itt még régebbóta megy tökéletesen! :)
Én most csak azért állitottam le 1 napra, mert elköltöztem és ha már költözés kitakaritottam a hardvert.
Ne tudjátok mi volt benne! Muskátlit is lehetett volna ültetni az alaplapra. :D
Nekem ezen van mindenem. az összes kép, doksi, zene, minden. Elérem a munkahelyemről is.
Nagyon szeretem. Megcsináltam a hardvert szinte hangtalanra. Nem került 100 ezrekbe.
Ahogy mondod, Király! :DD

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#5695) ooszi válasza zodes (#5694) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia már én is elerem minden honnan, nagyon fapados a kezelése, nem kell pilóta vizsga hozzá, nekem Gen7 N54L em van, 45.000Ft volt, hardver megfelelő, egy kicsit a Plex hez gyengusz.

BY ooszi

(#5696) Keksz válasza ooszi (#5693) üzenetére


Keksz
senior tag

Sat Mar 7 17:15:03 2015
óta fut :-D

sajnos még nem ugrottam át a 3as-ra
lehet megvárom a 4es verziót
addig teljesen jó ez :-)

(#5697) KaiotEch válasza zodes (#5694) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nekem is vígan, ment míg el nem csesztem. Plex-be azóta kell user, az hagyján, a TV már nem látja. Bár nekem Plex-el eddig sem volt felhőtlen a kapcsolatom. Most lehet kodit raknék rá az újra. Van valakinek hozzá manual-ja, vagy nem olyan nagy ördöngösség? :R

(#5698) ht42 válasza Keksz (#5696) üzenetére


ht42
senior tag

Én 2015 május óta nyomom, azóta csak áramszünetkor volt leállás... szintén 2-es

(#5699) zodes válasza KaiotEch (#5697) üzenetére


zodes
aktív tag

Én elejtétől fogva kodit használok. Mondjuk azzal kezdtem. A mostani NAS-om volt egy HTPC, XBMC-vel.
Aztán a kis lapom (Asrock E350M) NAS lett OMV-vel. Nekem is a 2-es van. Akkor jobban bíztam benne.
A TV hátuljára pedig fel van fogatva egy RPI-3 most azon fut a LibreElec és a Kodi. A RPI-3 akciósan 12 rugó volt az Ebay-en. Tökéletes Házimozi rendszer, saját felhő, tároló minden egyben fillérekért. Stabil, mint atom.
:C
Ez a fórum, meg nagyon jó.
De EZ is jó, meg EZ is! Olvasd el az elsőnél az összefoglalót! Főleg Zsigus útmutatóját! Nagyon jó és érthető! :)

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#5700) ooszi válasza Keksz (#5696) üzenetére


ooszi
senior tag

Az igen apám, nem semmi.
:Y :Y :Y

BY ooszi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.