Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) Flowtation válasza Pelican (#5950) üzenetére


Flowtation
őstag

Ez olyasmi mint a málna csak dedikáltan médialejátszó?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5952) Adamo_sx válasza Flowtation (#5951) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Hát, nagy vonalakban. Ez össze van rakva, dobozban van, távirányítóval, stb. Általában gyárilag Android fut rajtuk, de a többség kifejezetten Libreelec-et futtat rajta, ha médialejátszóként használja. Ebben a fórumban utánanézhetsz: Amlogic 905.

(#5953) Flowtation válasza Adamo_sx (#5952) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi, ezt nem tudtam. Átnézem a fórumot. :R

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5954) vadkörte válasza Flowtation (#5953) üzenetére


vadkörte
addikt

Egy ilyen mellé a Pi "felesleges". Ez egy céleszköz, médialejátszásban szebb/jobb, mint a Pi.

Üdv. V. Körte

(#5955) nemurea válasza vadkörte (#5954) üzenetére


nemurea
aktív tag

Nálam pl. ott lenne kérdéses a dolog, hogy mivel két tévé van, kettőt illene venni, karbantartani, és itt már lehet, jobban jönnék ki, ha maga a NAS erősebb és tud transzkódolni. Csak az a nagyon macerás, hogy első körben ezt a Plex izomból (CPU-ból) oldaná meg, nem tudom, képes lennék-e rávenni, hogy az integrált GPU-t használja helyette (mint ahogyan a LE teszi), még ha erősebb alaplapom is lenne, ami tudja dekódolni a friss kodekeket.

(#5956) #92063744


#92063744
törölt tag

Sziasztok!

Sok sikeres próba után élesben is felraktam az OMV-t a Dell gépemre, és a nagy magabiztosságom a negyedik, véglegesnek szánt telepítésnél megbosszulta magát: mindent megcsináltam, csak az omv-extrastrong bővítményt nem raktam fel.

Mindezt utólag realizáltam, fel is akartam rakni, de feltöltés után nyoma sincs. Újraindítottam, kerestem, minden. A bevezetőből töltöttem le a bővítmény képét, valamint az OMV-t telepítés után mindig frissítem konzolon a leírt parancsok segítségével.

Mi lehet a gond? Minden más működik. Esetleg már frissebb az OMV, mint az előző három tesztelésem alatt?

[ Szerkesztve ]

(#5957) Dadan01 válasza nemurea (#5955) üzenetére


Dadan01
senior tag

Van olyan plex kliens LG tvre, ami nem transzkódol mindig, xplay. Lehet más tv platformra is van.

(#5958) nemurea válasza Dadan01 (#5957) üzenetére


nemurea
aktív tag

A Plex szerver is csak akkor transzkódol (elvileg), amikor a kliens maga nem képes lejátszani a tartalmat. De nekem nagyon úgy tűnt, nem a kliens vezérli ezt a folyamatot, hanem a szerver dönti el (a tévétől kapott infók alapján), hogy kell-e transzkódolni vagy sem. Mikor próbálkoztam a témával, ugyanazt a filmet mind a Plex kliens, mind az Xplay kliens diavetítés-szerűen játszotta le. (Nem, egyébként a filmet tudta kezelni a tévé normálisan, akkor kezdett bele a transzkódolásba a szerver, mikor bekapcsoltam a külső feliratot :F )

LG tévéim vannak, az Xplay sajnos fizetős, míg a Plex erre ingyenes. De ha csak lehet, elkerülöm, lassú a SmartShare-hez képest.

Bocs, ez tényleg totál offtopic volt itt.

(#5959) nemurea válasza #92063744 (#5956) üzenetére


nemurea
aktív tag

Helyezzük egy könnyen elérhető helyre, majd a Rendszer / Bővítmények / Feltöltés gombra kattintva tallózzuk be és töltsük fel. Majd a Bővítmények között keressük meg az openmediavault-omvextrasorg plugint, jelöljük ki és telepítsük fel. Az új Rendszer / OMV-Extrák opció Tárak fülön, ha még nincs engedélyezve jelöljük ki az OMV-Extras.org Stable tárat és a Hozzáadás gombbal engedélyezzük. Végül kattintsunk a Bővítmények / Keresés gombra és a listában látható lesz minden telepíthető bővítmény.

Ezt a részt az Összefoglalóból betűről betűre (konkrétan!) követni kell, én is ott szenvedtem vele, mire beélesedett. Elvileg megvan az, csak nem adja magát könnyen (nem evidens, mondhatnók...)

Ha mégsem megy, térjünk vissza rá.

(#5960) Dadan01 válasza nemurea (#5958) üzenetére


Dadan01
senior tag

Úgy olvastam vhol, hogy külső feliratot csak transzkódolva tud a plex szerver, így mindegy a kliens valóban. Én nem tudtam megbarátkozni a plex-szel, marad a minidlna.

(#5961) szpeti40 válasza Dadan01 (#5960) üzenetére


szpeti40
addikt

Én Bubbleupnp-t használok, chromecast 1-el, szerintem az nem transzkódol mindig.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5962) vadkörte válasza Dadan01 (#5960) üzenetére


vadkörte
addikt

Próbáltam a Plex-et - még egy itteni probléma miatt - de nagyon nem jött be, pedig nem rossz. Nekem akkor jóval barátibb volt a miniDLNA. Jelenleg, mivel szándékosan butaTV-t vettem, NFS megosztással fér hozzá a NAS-on lévő médiatartalmakhoz a TV-re kötött RPi2. Teljesen megfelel kényes elvárásaimnak.

Üdv. V. Körte

(#5963) soldi3r válasza soldi3r (#5943) üzenetére


soldi3r
veterán

Nah, talan ma :) Elvileg jon egy mini-ITX gep, X9SCAA-L-B alaplappal, Intel Atom N2800 procival (2mag, 4 szal, 1.86GHz es 6.5W), 4GB memoriaval es egy 30GB-os SSD-vel.
Ebben az esetben viszont felmerul egy kerdes. Nem igazan fogok hozzaferni kijelzovel a gephez, mivel a TV-n mar nincs VGA bemenet, de Putty-n gondolom elerem.
Mennyire lenne stabil, ha mondjuk egy Debianra tennem fel a szoftvert? Mert ha mar igy nekialltam, jo lenne ha egy VPN-en keresztul menne a netre.

E30 (oo=[][]=oo)

(#5964) ztsoft válasza soldi3r (#5963) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

BIOS-hoz, telepítéshez mindenféleképp kell kijelző, de utána, ha már fent van az ssh, akkor mehet a Putty (szerintem egy NAS-hoz nem is kell kijelző).

Voltak itt egy páran, akik előbb a Debian-t rakták fel, majd arra az OMV, stabilitás szempontjából majd Ők válaszolnak.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5965) #92063744 válasza nemurea (#5959) üzenetére


#92063744
törölt tag

Köszönöm, úgy a 15. feltöltés után megjelent. :B

(#5966) Patice válasza soldi3r (#5963) üzenetére


Patice
nagyúr

Debian 8 + OMV3 teljesen stabil páros.

Persze a stabilitás fog függni attól is, hogy a Debian-ra mit pakol még föl az ember. Ha nincs köze azokhoz a modulokhoz, amit az OMV3 használ, akkor tünetmentes együttélésre lehet számítani. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5967) soldi3r válasza ztsoft (#5964) üzenetére


soldi3r
veterán

Persze, nyilvan. Van monitor, csak az az iroasztalon a laposra kotve.

(#5966) Patice, 9-cel ne is probalkozzak? Igazabol semmit nem tervezek (meg) ra, csak a VPN beallitas miatt indulnek onnan.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#5968) nemurea válasza soldi3r (#5963) üzenetére


nemurea
aktív tag

Abban nem vagyok biztos, h a vpn-hez kell-e egyaltalan fullos Debian - szerintem nem. Erdemes korulnezni a pluginek kozott.

De ha mar van ez e normalis gep, megfontolando egy vga-hdmi konverter, es akkor maris van ertelme a Debian desktopnak: bongeszo, spotify, barmi. Nalam is ez a felallas, jol mukodik - ssd-vel csucsszuper lehet.

(#5969) lovi27 válasza soldi3r (#5967) üzenetére


lovi27
addikt

Ne, mivel az OMV3 csak a Debian 8-ra telepíthető. Majd az OMV4 és a Debian 9 lesz párban.

(#5970) soldi3r válasza nemurea (#5968) üzenetére


soldi3r
veterán

Szerintem sem, sot, szinte biztos, hogy nem, de ennyire nem masztam bele a Debianba. Talan XFCE-vel is menni fog.

(#5969) lovi27, Kossz, megusztam egy felesleges telepitest :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#5971) nemurea válasza soldi3r (#5970) üzenetére


nemurea
aktív tag

Ööö, VPN kell vagy VNC...?

Amúgy ha csak egy XFCE grafikus környezet kell, és nem full Debian, akkor még azt is lehet telepíteni pluginből, a normál OMV telepítést követően (tehát nem Debiannal indítasz, hanem alap OMV telepítéssel, és utána raksz rá egy grafikus vázat - így gyakorlatilag semmilyen plusz, esetleg számodra felesleges programot nem tesz fel, ha jól gondolom).

(#5972) soldi3r válasza nemurea (#5971) üzenetére


soldi3r
veterán

VPN. Hat egy kicsit el fogok jatszani vele, mielott a helyere kerul, lehet egy virtualis geppel kiserletezek majd a hetvegen. Minimal installon gondolkozom en is, aztan arra a GUI, majd az 1-2 package.

E30 (oo=[][]=oo)

(#5973) #92063744


#92063744
törölt tag

Elegendő-e 1GB RAM az OpenMediaVault-hoz? Fájlok tárolására használnám csak, valamint néha másik gépen lejátszanék róla maximum FullHD videókat.

Most 2X1 GB DDR2-es Kingston van a 330-asban, de ha megelégszik az OMV a felével, az egyiket eladnám. :)

(#5974) szpeti40 válasza #92063744 (#5973) üzenetére


szpeti40
addikt

Elégnek elég, nekem 1 gigánál még nem használt többet a 6-ból, 6-700mb szokott lenni használatban.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5975) Flowtation válasza #92063744 (#5973) üzenetére


Flowtation
őstag

nemrég írtam, nekem athlon procival, 1 gb rammal megy, 1 rendszer+4 adatlemezzel, nfs és samba megosztással. Annyi, hogy 2.x van fent, de szerintem ez annyira nem lényeg.

(#5963) soldi3r:

Nekem telepítés óta kijelző nélkül van, mert csak egy monitor van itthon. :K

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5976) Patice válasza #92063744 (#5973) üzenetére


Patice
nagyúr

Nemrég amikor szórakoztam az épített gépemmel, akkor ideiglenesen beállítottam a SolidRun Cubox-i-met OMV-vel NAS-nak, mert ugye a család nem maradhatott sorozat és mese nélkül. Egy külső tápos, eSATA-s házban rákötöttem egy 3TB WD RED-et és tökéletesen kiszolgált itthon több klienst is, kétféle DLNA szerverrel, NFS és Samba megosztással, no meg egy kis torrenttel.

Rezzenéstelenül tolta a kis gép.

Speckók: 2x1.2 GHz ARMv5 proci + 1 GB DDR3 RAM @ 1066 MHz

Gigás hálózaton olyan 35 MB/s körül tudtam a HDD-re áthelyezni adatot. Olvasásnál kb. 45 MB/s-nél volt a plafon.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5977) #92063744 válasza Patice (#5976) üzenetére


#92063744
törölt tag

Köszi! :)

Jelenleg egy Asus RT-N12+ szolgál, minden gép kábellel van hozzákötve, azonban a sebesség 10-11-nél nem szokott fentebb kúszni sajnos másolásnál. :(

(#5978) vadkörte válasza #92063744 (#5977) üzenetére


vadkörte
addikt

Azért, mert annak a routernek "csak" 100 megás a switch-e.

Üdv. V. Körte

(#5979) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Adott egy mini PC egy notbook winyó.
Van rajta egy hálózati megosztás amit tökéltes.
Kérdés meg oldható e az hogy párrhuzamosan ugyanez a mini pc USB n keresztül
is megossza ugyanezt a winyót egy UPC s media boxnak kéne a felvételhez ?
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#5980) ztsoft válasza DonThomasino (#5979) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Szerintem nem a válasz. Ki is fejtem, hogy miért.

1. Első alkalommal formázza a külső HDD-t a box (ez biztos a Horizon HD box-on), csak utána készít felvételt.
2. A box (tudomásom szerint) csak USB HDD-t fogad, nem ismeri a megosztásokat.
3. Még nem halottam olyanról, hogy egy belső HDD partícióját elérhetővé tegyünk a külvilágnak USB-s HDD-ként.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5981) DonThomasino válasza ztsoft (#5980) üzenetére


DonThomasino
veterán

1. Lenne rá egy külön partició, külön az USB re külön a LAN ra.
2. Egy notebook winyó sata-usb kábellel nem az ?
3. Mi a különbség a belső HDD és az USB HDD között ?
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#5982) ztsoft válasza DonThomasino (#5981) üzenetére


ztsoft
őstag

1. "Még nem halottam olyanról, hogy egy belső HDD partícióját elérhetővé tegyünk a külvilágnak USB-s HDD-ként." csak ismételni tudom.

2. Egy notebook winyó sata-usb kábellel nem az ?
De, az. Ezt, hogy kötöd egyszerre két eszközre? Csak gondolj bele, a box éppen írni akar, a mini PC pedig olvasni, ezeket az utasításokat az USB-s vezérlő nem tudja teljesíteni (még az is lehet, hogy az egyszerre érkező parancsokból egy értelmezhetetlen katyvasz lesz), mivel arra tervezték, hogy egy eszköz vezérelje USB kapcsolaton keresztül.

3. Mi a különbség a belső HDD és az USB HDD között ?
A belső HDD-t az alaplapon található vezérlő hajtja, míg az USB-snek van egy USB <-> SATA konvertálója, vezérlője (plusz a driver).

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5983) LeslieG Jr.


LeslieG Jr.
őstag

Halihó mindenkinek!

Csak jelzem a vállalkozó kedvű OMV felhasználóknak, hogy kijött a 4.0.9-es verzió. Természetesen érdemes virtuális gépre telepíteni éles rendszer előtt, hogy kitapasztaljátok az új verziót. OMV4.0.9

Én már jó néhány napja virtuális gépen tesztelem a 4-es verziót. Amit eddig sikerült hibamentesen beállítani azok a következők:

- Plex Media Server (Repo-ból megy)
- Deluge 1.3.13
- Sonarr (ez nincs a plugin-ek között de fel lehet rá telepíteni és működik)
- Jackett (szintén nincs a plugin-ek között de fel lehet rá telepíteni és működik)
- Seafile 6.2.2 (ez külön kell telepíteni)
- Nextcloud 12.0.3 (ezt külön kell telepíteni)

Eddig ezek nálam működnek megfelelően.

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#5984) lovi27 válasza LeslieG Jr. (#5983) üzenetére


lovi27
addikt

Tegnap este néztem, akkor még nem volt kint az ISO oldalon. Láttam, néhányan már Pre-Alpha állapotú v4-et használnak. Nekem most nem hiányzik, jól elvagyok mint Microsoft béta tesztelő... :DDD :D

(#5985) LeslieG Jr. válasza lovi27 (#5984) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Én is csak most láttam meg. :B Elég sokszor járok fel az oldalukra olvasgatni a fórumot. Én még a 3-as verziót upgrade-eltem 4.0-ra. Most már legalább lehet ISO-ból is telepíteni tesztelés céljából. :C

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#5986) lovi27 válasza LeslieG Jr. (#5985) üzenetére


lovi27
addikt

És mit érdemes megemlíteni, ami előnyére változott?

(#5987) soldi3r válasza soldi3r (#5972) üzenetére


soldi3r
veterán

Szepen lassan a helyere kerul minden. Meg varom a hattertarat, illetve be kell faragnom a 3.5-os meghajtot a 2.5-es helyere :)
Feltettem egy Debian Jessie Core-t, egy SSH szerverrel. Arra ratettem egy XFCE-t, aztan az OMV-t.
Azt meg nem tudom, hogy a letolteseket az OMV-n keresztul, vagy a Debianbol lenne erdemesebb kezelni?

E30 (oo=[][]=oo)

(#5988) #92063744 válasza soldi3r (#5987) üzenetére


#92063744
törölt tag

,,be kell faragnom a 3.5-os meghajtot a 2.5-es helyere"

Hogy mi? :Y

(#5989) soldi3r válasza #92063744 (#5988) üzenetére


soldi3r
veterán

Vettem egy Pico PSU-t es adtak hozza egy hazat, ami 2db 2.5"-os HDD-t fogad. De gondolva a jovore, nem 1TB lemezt vettem, hanem egy 3TB-ost, ami meg 3.5", szoval kell egy atalakitas. Addig nem veszek masik hazat, amig biztos nem lesz, hogy ez igy frankon mukodik.

E30 (oo=[][]=oo)

(#5990) Gerzsi


Gerzsi
tag

omv 4ben van valami újdonság? felraktam virtualboxban de felületen semmi újat nem találtam :D

(#5991) lovi27 válasza Gerzsi (#5990) üzenetére


lovi27
addikt

Ha négyet visszaolvasol én is ezt kérdeztem, de nem jött válasz... :D

Az OMV magja (lényege) a kezdetek óta hasonló. Webes felületen határoltak a lehetőségek, meg nincs is igazán szükség rá. Jó amit kitaláltak. Egyszer színesek az ikonok, majd feketék, majd a sorköz távolság változik, de ezek nem lényegesek. A fejlesztői, alpha kiadások az OMV core-rel szoktak indulni. A látszat mögött valószínűleg ez már a Debian 9-re épül, azzal kompatibilis és gondolom ez lehet a legfontosabb újítás. Ami meg esetleg látszani is fog azon még javában dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

(#5992) g0dl válasza lovi27 (#5991) üzenetére


g0dl
addikt

Szerintem az egy fontos jellemző, hogy újabb oprendszerre épül. Amúgy is eléggé le van maradva ilyen tekintetben az omv ( már készülődik a debian 10).

(#5993) soldi3r válasza g0dl (#5992) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem biztos, hogy baj, hogy egy mar kiforrott rendszerre epul.

E30 (oo=[][]=oo)

(#5994) #92063744


#92063744
törölt tag

Az apt-get update paranccsal nem lehet frissíteni OMV 4-re, gondolom. :B

(#5995) LeslieG Jr. válasza #92063744 (#5994) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Azzal a parancsal nem. :P De a omv-release-upgrade parancsal lehet 3-asról frissíteni. De ez csak akkor ajánlatos ha nincsenek plugin-ek bekapcsolva az OMV3-as alatt. De ajánlott mindig a friss telepítés és nem az release upgrade.

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#5996) Gerzsi válasza lovi27 (#5991) üzenetére


Gerzsi
tag

Changelog:

openmediavault (4.0.10-1) stable; urgency=low

* Update locales.
* Add slovenian language support.
* Send notification email if a mount point is missing.
* Set domain name in Postfix configuration.
* Use Font Awesome and Material Design icons.
* Remove support of the old 'Gray' theme because it does not include and
use Font Awesome which is now required by the OMV UI.
* Mantis 0001854: Rsync notification mail - header information printed
in quiet mode.

openmediavault (4.0.9-1) stable; urgency=low

* Various improvements.
* Mantis 0001844: BTRFS RAID filesystems shows twice in OMV filesystems view.

openmediavault (4.0.8-1) stable; urgency=low

* Various improvements.

openmediavault (4.0.7-1) stable; urgency=low

* Get rid of net-tools package dependency.
* Improve PHP \OMV\System\Net\NetworkInterface class. Add PHP unit tests.
* Improve various postfix issues. Set smtp_tls_security_level=encrypt by
default. and set smtpd_tls_wrappermode=yes if port is 465.
* Fix dependency order of shared folder systemd mount units.

openmediavault (4.0.6-1) stable; urgency=low

* Various improvements.
* Outsource SNMP into a separate plugin. Please note that the existing
configuration will be deleted.
* Refactor RRD graph generation. Introduce omv-mkrrdgraph tool.
* Mantis 0001823: Monit collectd and PID file.
* Mantis 0001826: Fix hdparm issue.
* Mantis 0001828: Dashboard shows memory use of zero.

openmediavault (4.0.5-1) stable; urgency=low

* Various improvements.

openmediavault (4.0.4-1) stable; urgency=low

* Update locales.
* Mantis 0001791: Folder to represent the shared folders on the filesystem.
All shared folders are mapped to the directory '/sharedfolders/<SFNAME>'
for easy access in scripts. Plugin developers should not use them, instead
use the origin directory which is located at /srv/<FILESYSDEVNAME>/<SFPATH>.
* Mantis 0001809: nfs-common service unit is masked.

openmediavault (4.0.3-1) stable; urgency=low

* Get correct CPU information for NanoPi NEO 2.

openmediavault (4.0.2) stable; urgency=low

* Various improvements.

openmediavault (4.0.1) stable; urgency=low

* Adapt code to Debian 9.

openmediavault (4.0) stable; urgency=low

* Initial release.
* Mantis 0001499: Monit collectd and PID file.

(#5997) lovi27 válasza Gerzsi (#5996) üzenetére


lovi27
addikt

"* Various improvements." :))
Az esetleges várható újdonságokról volt szó, de szerintem még korán lett téma a v4.

[ Szerkesztve ]

(#5998) soldi3r


soldi3r
veterán

MiniDLNA-ra csak a Plex van, mint alternativa?
Megosztottam a tartalmakat, osszesen 3 mappat, ez kb 600GB adat. Az egyik mappa hianyzik, a masik tartalmanak a felet latom, a harmadiknak mas a neve, mint amit megadtam :)
Probaltam a

sudo service minidlna stop
sudo rm -rf /var/cache/minidlna/files.db
sudo service minidlna restart

parancsokat, de eredmenytelenul.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#5999) szpeti40 válasza soldi3r (#5998) üzenetére


szpeti40
addikt

BubbleUPnP?

Én ezt használom, igaz csak 200GB-nyi adatot oszt meg, leginkább 720p-s filmek, de én megvagyok vele elégedve.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6000) lovi27 válasza soldi3r (#5998) üzenetére


lovi27
addikt

Mint plugin, elképzelhető. De manuálisan bármit, amit a Debianban is lehet.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.