Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) szpeti40 válasza ztsoft (#5900) üzenetére


szpeti40
addikt

mostmár nekem is :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5902) Dadan01 válasza ztsoft (#5894) üzenetére


Dadan01
senior tag

root@pandora:~# apt search minidlna
Sorting... Done
Full Text Search... Done
minidlna/jessie-backports,now 1.1.6+dfsg-1~bpo8+1 amd64 [installed,automatic]
lightweight DLNA/UPnP-AV server targeted at embedded systems

openmediavault-minidlna/jessie 3.3.11 all [upgradable from: 3.3.10]
OpenMediaVault miniDLNA (DLNA server) plugin

Nem szoktam én frissíteni lehetőleg semmit, ami meg működik pláne nem, ezért vagyok némlileg értetlen. De megy minden továbbra is, szóval eh.
Köszönöm, hogy megnézted!

(#5903) ztsoft válasza Dadan01 (#5902) üzenetére


ztsoft
őstag

A barátom (Google) szerint Neked még nincs fent a legújabb verzió, mivel ezt írja [upgradable from: 3.3.10]. Ha az enyémet megnézed [installed], már látszik is a különbség. :))

Nem szoktam én frissíteni lehetőleg semmit, ami meg működik pláne nem, ezért vagyok némlileg értetlen.
Meg is fejtettük a rejtélyt. :K

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5904) ztsoft válasza ztsoft (#5903) üzenetére


ztsoft
őstag

Egyszerűen ellenőrizheted, hogy melyik verzió van telepítve.

dpkg -s openmediavault-minidlna ez a parancs a "Csomagállapot részleteinek megjelenítése." szolgál.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5905) lovi27 válasza Dadan01 (#5902) üzenetére


lovi27
addikt

Hogy tisztán láss. Nem a miniDLNA frissült, csak annak az OMV telepítője, a plugin. A készítője kedvezni akart nekünk egy olyan kezdeti értékkel, amit általában szükség esetén egy manuális paranccsal tesznek meg. Ennek a fájlnak a végéről hiányzott a conf kiterjesztés és ezért nem vette fel a kívánt értéket. A 3.3.11-ben most annyi változás történt, hogy a gyerek ennek a fájlnak a végéhez hozzáírta a megfelelő kiterjesztést és így már érvényre jut.

Nekem is logikus lenne, ha már úgyis hozzányúl akkor frissíti a motort is. Azt olvastam a miniDLNA fejlesztését abbahagyták és ReadyMedia néven folytatják tovább, amit viszont egy NAS készítő cég fejlesztői csinálnak. Lehet ez van a háttérben, de lehet teljesen más valami. Forrásból viszont telepíthető a legfrissebb is.

(#5906) ztsoft válasza lovi27 (#5905) üzenetére


ztsoft
őstag

Hogy tisztán láss.
Az OMV alapja a Debian 8 (Jessie), a fejlesztők erre készítettek egy webes felügyeleti rendszert, ezt kínálják OpenMediaVault néven. A csomagok nagy része a Debian fejlesztőktől jön, semmi köze az OMV-hez.

Nekem is logikus lenne, ha már úgyis hozzányúl akkor frissíti a motort is
A "motort" nem Ő fejleszti, így frissíteni sem tudja. A MiniDLNA csomag a Debian része, a Debian fejlesztők tartják karban (ellenőrzik, tesztelik, pontosabban, Alexander GQ Gerasiov a karbantartója). Mint minden csomagnak, ennek is vannak függőségei, így nem biztos, hogy az újabb verzió simán lefordulna a forrásból, a rendszer módosítása nélkül.

Példaként említhetném még a FreeNAS-t is, ott a FreeBSD az alap. A felállás nagyjából ugyan ez. Nem árt, ha ezzel tisztában vagy.

Csomag információk a MiniDLNA-ról:

root@mynas:/# dpkg -s minidlna
Package: minidlna
Status: install ok installed
Priority: optional
Section: net
Installed-Size: 326
Maintainer: Alexander GQ Gerasiov <gq@debian.org>
Architecture: amd64
Version: 1.1.6+dfsg-1~bpo8+1
Depends: adduser, lsb-base, libavformat56 (>= 6:11~beta1), libavutil54 (>= 6:11~beta1), libc6 (>= 2.15), libexif12 (>= 0.6.21-1~), libflac8 (>= 1.3.0), libid3tag0 (>= 0.15.1b), libjpeg62-turbo (>= 1.3.1), libogg0 (>= 1.0rc3), libsqlite3-0 (>= 3.5.9), libvorbis0a (>= 1.1.2)
Conffiles:
/etc/default/minidlna aaf6707ae6b701e19c1c80c7c3999b8e
/etc/init.d/minidlna dea6444a51e516e5fafb22a1bfc6726b
/etc/logrotate.d/minidlna 9ce248c572d8fd568c51546ec2a469e0
/etc/minidlna.conf e044891dffb37603f9f5b9366de14106
Description: lightweight DLNA/UPnP-AV server targeted at embedded systems
MiniDLNA (aka ReadyDLNA) is server software with the aim of being
fully compliant with DLNA/UPnP-AV clients.
.
The minidlna daemon serves media files (music, pictures, and video)
to clients on your network. Example clients include applications
such as totem and xbmc, and devices such as portable media players,
smartphones, and televisions.
.
MiniDLNA is a simple, lightweight alternative to mediatomb, but has
fewer features. It does not have a web interface for administration
and must be configured by editing a text file.
Homepage: https://sourceforge.net/projects/minidlna/

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5907) soldi3r


soldi3r
veterán

Nagyjabol sikerult osszerakni a dolgot. De egy ujrainditas utan [end Kernep Panic] uzenet fogad :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#5908) lovi27 válasza ztsoft (#5906) üzenetére


lovi27
addikt

Ezek pontosabban már le lettek írva, csak vissza kell olvasnod. Az Összefoglalót is.

"ezért vagyok némlileg értetlen. De megy minden továbbra is, szóval eh."
Erre válaszoltam a társnak a lényeget leírva és nem neked!

Neked sem árt tisztában lenni vele, hogy a fórumon nem személyeskedünk, tisztelettel beszélünk a többiekkel! :K Főleg, ha valami szakmai baki miatt érzed megad rosszul.... :F

(#5909) Dadan01


Dadan01
senior tag

Először is köszönöm mindenkinek aki foglalkozott ezzel a plugin/minidlna üggyel. A frissítés új funkciót nem hozott, ill verziót sem ugrott, így számomra az "eh" azt jelenti, hogy jó ez ahogy van, többet nem foglalkozom az üggyel :)

(#5910) vadkörte válasza soldi3r (#5907) üzenetére


vadkörte
addikt

A Pi-nél elég egyszerű a reinstall. Lehet jobban járnál azzal, mint a hibakereséssel.

Üdv. V. Körte

(#5911) szpeti40


szpeti40
addikt

Azt hogy tudom megoldani hogy éjfélkor elaludjon/hibernálódjon a gép és reggel 9-kor meg felébredjen?

Eddig az ' sudo rtcwake -m disk -s 32400' paranccsal próbálkoztam, de hiába raktam az ütemezett napi feladatok közé, nem aludt el. :(

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5912) soldi3r válasza vadkörte (#5910) üzenetére


soldi3r
veterán

A MicroSD letette a kanalat...

E30 (oo=[][]=oo)

(#5913) LeslieG Jr. válasza szpeti40 (#5911) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Szia!

A hibernálást a legegyszerűbben a GUI felületen a Rendszer->Energiagazdálkodás->Ütemezett feladatok(nál) hozzáadsz egy új feladatot és ott beállítod.

Tipus: Készenlét
Végrehajtás időpontja: Pontosan
Perc: 0
Óra: 0

És mented a beállítást.

Az automatikus felkeltetést meg bővítmények között van egy Openmediavault-wakealarm nevű plugin. Ezt fel kell telepíteni ha eddig nem tetted meg. Ez után megjelenik a Rendszer->Scheduled Wakealarms. Itt be kell állítani mikor keljen fel a gép. Itt is hozzá kell adni egy új feladatot.

Perc: 0
Óra: 9

És mentés szintén. Ha mindent jól csináltál akkor végrehajtja éjfélkor készenlétbe állítja a NAS-t míg reggel 9:00-kor felkelti a gépet.

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#5914) szpeti40


szpeti40
addikt

Észrevettem, hogy nagyon lassú itthon az internet, alig jönnek be a weboldalak, mire észrevettem ezt:

ha kikapcsolom a nas-t akkor újra gyors a net, de ha visszakapcsolom, akkor megint őrülten mennek kifelé a csomagok, hogy tudom megnézni, hogy mi generál ennyi kimenő forgalmat?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5915) Flowtation válasza szpeti40 (#5914) üzenetére


Flowtation
őstag

Torrent esetleg? Ha sokat seedelsz, lehet, hogy azok mennek ki. Ha esetleg értesz a wireshark progihoz, azzal lehet monitorozni a hálózati forgalmat, asszem ip címre is.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5916) szpeti40 válasza Flowtation (#5915) üzenetére


szpeti40
addikt

Ha a torrenteket leállítottam akkor se változott. Tényleg a wireshark eszembe se jutott. iptraf-al néztem de nem láttam, hogy mi lett volna.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5917) szpeti40


szpeti40
addikt

Most ahogy nézem a cpu-t is pörgeti valami, a top szerint a nvlkcwifln parancs, ami fogalmam sincs, hogy micsoda és a google se tudja :F

és ha a kill parancsal a PID száma szerint kilövöm, akkor jön helyette egy másik értelmezhetetlen parancs :W

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5918) szpeti40 válasza szpeti40 (#5917) üzenetére


szpeti40
addikt

Végül kaspersky Rescue Disk-el végigvizsgáltam a lemezeket és 4db trójai volt a tettes.

Más: Felraktam a Clamav-ot, ahogy nézem, csak mappákat tud figyelni, valahogy rá lehet venni, hogy pl a rendszerparticiót nézze, hogy elkerüljem a további trójaiakat?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5919) ztsoft válasza szpeti40 (#5917) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

A kép látható, hogy az a valami root-ként fut, ha kártékony, akkor az nagyon nem jó! Ajánlom az rkhunter szoftver telepítését, majd futtatását. Mivel az OMV-hez nincs plugin, így ssh-n keresztül kell telepíteni, futtatni, minden műveletet root-ként kell végezni.

sudo apt-get install rkhunter

Telepítés után az /etc/rkhunter.conf fájlt szerkeszteni kell, egy pár beállítást módosítani kell.

sudo nano /etc/rkhunter.conf

Itt meg kell keresni a SCRIPTWHITELIST=/usr/bin/lwp-request sort, majd erre változtatni #SCRIPTWHITELIST=/usr/bin/lwp-request a sor elejére beszúrni egy # karaktert.
Ugyan így a WEB_CMD="/bin/false" értékét átírni erre WEB_CMD=curl majd menteni Ctrl+o, majd Ctrl+x-el kilépni.

Az /etc/default/rkhunter fájlban minden beállítható. A lényeges beállítások a következők, magyarázattal (alapbeállítás). Engedélyezni az érték="true", tiltani az érték="false" lehet. Természetesen minden beállítás magyarázata ott van angolul.

CRON_DB_UPDATE, hetente frissíti az adatbázist (engedélyezve), CRON_DAILY_RUN, naponta futtatja az ellenőrzést (engedélyezve), APT_AUTOGEN, minden egyes telepítés, törlés után futtatja az ellenőrzést (nincs engedélyezve)

Majd az adatbázist frissíteni.

sudo rkhunter --update --propupd

Nálam is hibával futott le, erre még keresek megoldást.

Checking rkhunter data files...
Checking file mirrors.dat [ Skipped ]
Checking file programs_bad.dat [ Update failed ]
Checking file backdoorports.dat [ Update failed ]
Checking file suspscan.dat [ Update failed ]
Checking file i18n versions [ Update failed ]

A végén jöhet az ellenőrzés.

sudo rkhunter -c

Az eredmény OMV3 alatt:

System checks summary
=====================

File properties checks...
Files checked: 138
Suspect files: 0

Rootkit checks...
Rootkits checked : 379
Possible rootkits: 0

Applications checks...
All checks skipped

The system checks took: 1 minute and 27 seconds

Későbbiekben ellenőrizni lehet az eredményt a /var/log/rkhunter.log fájlban, bővebb információt is tartalmaz (csak root-ként lehet megnyitni).

Magyar Wiki [link], nem találtam újabbat.

ui.: Látom egy kicsit elkéstem, de azért érdemes feltenni.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5920) szpeti40 válasza ztsoft (#5919) üzenetére


szpeti40
addikt

Köszi, felraktam! :R
Nem gondoltam volna, hogy linuxon 4 trójaim lesz, torrentezni is csak az n betűs oldalról szoktam, máshonnan nem.

Annyi lenne még, hogy a nas indulás után valamiért nem kap ip címet a routertől, ahol van egy fenntartás a mac címére, ez eddig tökéletesen ment, most viszont sehogy se akar működni. És a nas kezdőképernyőén (magán a gépen a cli-n) az ip címet, amit eddig mindig írt. Manuálisan nagy nehezen tudtam neki adni ip címet, de azt se elsőre vette be. :(

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5921) ztsoft válasza ztsoft (#5919) üzenetére


ztsoft
őstag

Meg is van a hibára a megoldás. Szerkeszteni kell az /etc/rkhunter.conf fájlt.

Ezt UPDATE_MIRRORS=0 módosítani erre UPDATE_MIRRORS=1,
ezt MIRRORS_MODE=1 erre MIRRORS_MODE=0,
ezt WEB_CMD=curl erre WEB_CMD="".

Ezután jöhet a frissítés sudo rkhunter --update --propupd.

Nálam az eredmény:
Checking rkhunter data files...
Checking file mirrors.dat [ No update ]
Checking file programs_bad.dat [ Updated ]
Checking file backdoorports.dat [ No update ]
Checking file suspscan.dat [ No update ]
Checking file i18n/cn [ Skipped ]
Checking file i18n/de [ Skipped ]
Checking file i18n/en [ No update ]
Checking file i18n/tr [ Skipped ]
Checking file i18n/tr.utf8 [ Skipped ]
Checking file i18n/zh [ Skipped ]
Checking file i18n/zh.utf8 [ Skipped ]

Az IP címet az OMV alatt a "Hálózat", "Interfészek" alatt tudod szerkeszteni. Lehet "Statikus"-ra is állítani, azaz kézzel megadni.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5922) szpeti40 válasza ztsoft (#5921) üzenetére


szpeti40
addikt

Nálam ez az eredmény:
Invalid WEB_CMD configuration option: command is non-existent or not executable: curl

:F
Megcsináltam a legutolsó módosításokat is.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5923) ztsoft válasza szpeti40 (#5922) üzenetére


ztsoft
őstag

Ez volt WEB_CMD=curl és erre kell módosítani WEB_CMD=""
kell a két macska köröm a végére ""

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5924) szpeti40 válasza ztsoft (#5923) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen ezt megcsináltam, viszont csak egy WEB_CMD=curl sor volt, de az is a fájl elején kettőskereszt előtte és tabok.
Meg valami for example sor volt előtte a teljes sorra már nem emlékszem.
Na azt átírtam.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5925) ztsoft válasza szpeti40 (#5924) üzenetére


ztsoft
őstag

Nem jót szerkesztettél.

# For example:
#
# WEB_CMD=curl <-- Nem ezt kell!
#
# Alternatively, the user may specify a completely new command. However, note
# that rkhunter expects the downloaded file to be written to stdout, and that
# everything written to stderr is ignored. For example:
#
# WEB_CMD="/opt/bin/dlfile --timeout 5m -q"
#
# *BSD users may want to use the 'ftp' command, provided that it supports the
# HTTP protocol:
#
# WEB_CMD="ftp -o -"
#
# This option has no default value.
#
WEB_CMD="" <-- Így kell kinéznie!

Az ilyen szerkesztéseknél mindig a teljes sort kell nézni. A # jellel kezdődő sorokat a program nem veszi figyelembe, itt lehet bármit írni, úgynevezett komment szöveg.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#5926) szpeti40 válasza ztsoft (#5925) üzenetére


szpeti40
addikt

Azt tudom, hogy a # a komment, csak mást nem talált, de már megvan :R csak bamba voltam.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5927) nemurea válasza szpeti40 (#5926) üzenetére


nemurea
aktív tag

@ztsoft: köszi a leírást, könyvjelzőztem, ha újra kellene telepítenem a rendszert! :R

@szpeti40: remélem, megváltoztattad mind a webadmin jelszavad, mind a root felhasználóét. Jelenlegi tudásom szerint a torrenttől nem fog felmászni a trójai a NAS-ra, elvileg még akkor sem, ha programokat töltesz le, ott is "legfeljebb" lekódolja a teljes felcsatolt volument - de nem tudom elképzelni, hogy ha nem tudja a root jelszavadat, akkor hogyan indított el root-ként folyamatot a NAS-on futva. Nemcsak a NAS-ra, hanem az asztali/laptop gépedre is kellene egy ellenőrzés pl. keylogger után...

(#5928) szpeti40 válasza nemurea (#5927) üzenetére


szpeti40
addikt

Azt is észrevettem, hogy amikor készenlétbe rakom a gépet, hosszú percekig tart neki hibernálni magát és az alábbi 2 fontosabb dolgot szúrtam ki:

Reset adapter unexpectedly
failed to check link status

és nem mutatja a nas az ip címét:

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5929) Kacsakirály


Kacsakirály
csendes tag

Sziasztok!
Milyen programmal vagy,hogy tudom megnézi a felcsatolt merevlemezek tartalmát?

(#5930) szpeti40 válasza Kacsakirály (#5929) üzenetére


szpeti40
addikt

SSH-n keresztül telepíted a Midnight Commander az apt-get install mc paranccsal, maj az mc paranccsal előhívhatod

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5931) vadkörte válasza soldi3r (#5912) üzenetére


vadkörte
addikt

A Pi-mhez kerestem ócó de jó DAC-ot, akkor találkoztam ezzel.

Raspberry Pi alapú mini NAS építők figyelmébe ajánlanám. Előny a kompakt méret, hátány lehet a 2,5"...

Suptronics X820. OMV-vel egy kicsi ipari aluházban eléggé kompakt indusztriális mini NAS-t lehet rá építeni. Az USB3.0 persze nem kihajtható, de alapnak és ha nincsenek nagy igények, szerintem nem rossz...

Üdv. V. Körte

(#5932) soldi3r válasza vadkörte (#5931) üzenetére


soldi3r
veterán

Koszonom, de mar folyamatban egy Dell E5430-as foltos kijelzos noti, az elfer a szekreny tetejen es van rajta 2 nativ SATA csati.

E30 (oo=[][]=oo)

(#5933) vadkörte válasza soldi3r (#5932) üzenetére


vadkörte
addikt

Jogos. Abban kisit több az erő, mint egy Pi-ben. Bár talán másnak még jó lehet. :)

Üdv. V. Körte

(#5934) Gerzsi


Gerzsi
tag

OMV-ban állítotatok be tűzfalszabályokat?

(#5935) Kacsakirály válasza szpeti40 (#5930) üzenetére


Kacsakirály
csendes tag

Szia!
Ez a része rendben is van,de a lemezeket és a tartalmukat nem látom.Hogyan tovább?

(#5936) szpeti40 válasza Kacsakirály (#5935) üzenetére


szpeti40
addikt

a /srv mappában lesznek a lemezek

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5937) Kacsakirály válasza szpeti40 (#5936) üzenetére


Kacsakirály
csendes tag

Köszönöm a segítséged,most már látom végre a lemezek tartalmát.

(#5938) soldi3r válasza vadkörte (#5931) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem jott ossze a Dell, mire odaertem eladtak. Mi az a minimum hw ami kellhet egy ilyen gepnek? Egy C2D laptop vajon mire es meddig lenne eleg?

E30 (oo=[][]=oo)

(#5939) vadkörte válasza soldi3r (#5938) üzenetére


vadkörte
addikt

Mi a cél? Mit kellene megoldani a NAS-nak?

Amúgy saját vélemény, de elég nagy görénység, ha le van dumálva egy adás-vétel és a megbeszélltek ellenére eladják másnak a cuccot... No comment

Üdv. V. Körte

(#5940) soldi3r válasza vadkörte (#5939) üzenetére


soldi3r
veterán

Ebbe ne menyjunk inkabb bele, de Nyugat Europaban ez az altalanos....
Nagyon kicsi Transmission, inkabb Plex es esetleg mentest csinalni 1-2 geprol.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#5941) g0dl válasza soldi3r (#5938) üzenetére


g0dl
addikt

Egyébként miért laptop? Abba elég korlátozottan lehet diszkeket berakni. Egy integrált cpu-s itx alaplap elég kisfgyasztású, és van rajta sata.

(#5942) Flowtation válasza soldi3r (#5938) üzenetére


Flowtation
őstag

Nekem egy amd athlon 64 x2-n fut, 1 gb rammal, 1+3 lemezzel.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5943) soldi3r válasza g0dl (#5941) üzenetére


soldi3r
veterán

plug&play, kisebb a fogyasztas, beepitett szunetmentes, a monitor is keznel van. 3 lemez igy is elfer, ha kell. Mondjuk 2-vel szamolok. Illetve tudok melle tenni a W7-et, neha szuksegem lenne ra. Egy taphibas T420 a kiszemelt, ennyibol szerintem nem kapok mini ITX-es konfigot. Na meg maceras lenne, ha monitort kell rakotni, a TV-n mar nincs VGA. Szoval nekem egyszerubbnek tunik. A zajszint miatt pedig ugy is 2.5-es HDD kerul ra.
Egyebkent nezegettem azokat is, de java reszt 2 SATA porttal es joval magasabb fogyasztassal talaltam. De ha ez sem jon ossze, akkor marad egy C2D esetleg egy Intel Atomos mini ITX.

(#5942) Flowtation, Akkor ugy nez ki nem feltetlen kell a core i procikat keresni. Mert azert ezt a verziot is.

E30 (oo=[][]=oo)

(#5944) szpeti40


szpeti40
addikt

A nas indítása után (3.0.90) ki kell adnom a dhclient eth0 parancsot, hogy kapjon is címet a szerver, ezt hogy lehet orvosolni, azon kívül, hogy mindig kiadnom? :F

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5945) Flowtation válasza soldi3r (#5943) üzenetére


Flowtation
őstag

Valszeg nem, bár nekem ez a gép itthon tengődött, kidobni nem akartam, pont kapóra jött erre az OMV. Igaz kicsit hangos, de a garázsban van, szóval zajszint megoldva. :)

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5946) Patice válasza szpeti40 (#5944) üzenetére


Patice
nagyúr

Fix IP cím beállítással mondjuk.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5947) szpeti40 válasza Patice (#5946) üzenetére


szpeti40
addikt

Azzal is próbálkoztam, ha fix ip-t adok, meg akkor, következő újraindulás után, ugyan úgy elfelejti és csak az ifconfig eth0 ipcím netmask netmaszk up parancs segít, de akkor meg utána hiába adom meg a dns címet, nem tud a belső hálózaton kívülre forgalmazni, csak ha átrakom dhcp-re és dhclient eth0 . :(

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5948) vadkörte válasza soldi3r (#5943) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem valami erőgép, de cserébe nem kajál sokat.
ASUS C60M1-I Hirdetnek egyet itt a hardveraprón, 8 Mátyásért. Szerintem elég baráti, a 6 SATA portja meg különösen. 1 rendszerlemez + 5 adatdiszk azért szerintem nem kevés. Emellett passzív, tehát csendes is (mármint a lap) az általad írt feladatokra bőségesen elegendő, asztali gépnek meg egy NAS-t úgysem használ az ember :)

Üdv. V. Körte

(#5949) nemurea válasza vadkörte (#5948) üzenetére


nemurea
aktív tag

És még asztali gépnek is elmegy, néhány hete az ilyen jellegű NAS-omon flippereztük Amiga-emulátorral :)

@Soldi3r: Van egy témakör szerintem, amit érdemes vásárlás előtt kicsit körüljárni, ha ez fontosabb szempont számodra: a filmek lejátszása. Ha van dedikált, külön (média)lejátszód a tévén, nem gond. Ha nem kötöd direkt tévére, akkor első körben DLNA, ez sem gond addig, amíg a tévéd tudja dekódolni a filmet/sorozatot.

A probléma (most kezdtem szembesülni vele), ha a) nincs dedikált lejátszó és b) DLNA-n nézed és c) a tévé nem tudja a h.265-ös kodeket dekódolni - egyre több ilyen tömörítéssel találkozom. A Plex tud transzkódolni, de ezek a vasak (az enyém is) elvérzik ezen a fronton. Egy i3-as proci biztosan viszi, de az meg overkill általános NAS célokra.

(#5950) Pelican válasza nemurea (#5949) üzenetére


Pelican
őstag

Megoldás:
Tizenegy-két ezerért egy S905X alapú médiabox LibreElec-kel.
Ezzel UHD BD, HDR, HD hangok kipipálva.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.