Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) zodes válasza lovi27 (#5742) üzenetére


zodes
aktív tag

Szia, kiderült nem is NTFS, hanem EXFAT! :)
De erre is találtam leirást, ami tökéletesen működik, sőt az fstab utolsó sorába is beirtam, igy újrainditásnál is felcsatolódik a külső WD300GB HDD.
ITT a leirás, ha valakit érdekel. :)

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#5752) TheProb válasza TheProb (#5746) üzenetére


TheProb
veterán

senki, semmi infó?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#5753) lovi27 válasza TheProb (#5752) üzenetére


lovi27
addikt

Nekem semmi.

(#5754) Keksz válasza TheProb (#5746) üzenetére


Keksz
senior tag

Sonarrt használok (ezzel kiegészítve: Jackett)
Ott lehet szinkronost is szedeni (alapból, vagy tagekkel kiegészítve is), de csak ha "angol" néven kerül fel a sorozat, az ilyen magyar címmel felrakott, nem scene elnevezésekkel nem tud mit kezdeni (sajnos); vagy ha elírás van a sorozat nevében, pl Marvels.Spider-Man helyett csak simán Marvel.Spider-Man (s nélkül).
Amit nem tud hogyha már leszedted az angolt és ugyanolyan "minőség", akkor azt nem cseréli magyarra

Jackett egyébként van SR-hez is, nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#5755) TheProb válasza Keksz (#5754) üzenetére


TheProb
veterán

Hogy sikerült beállítani magyar tracker-t, főleg sonarr esetében? Ott még nincs is a "támogatott" tracker-es között a legnagyobb oldal. Este ránézek erre a jacket-re, köszi.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#5756) Keksz válasza TheProb (#5755) üzenetére


Keksz
senior tag

Jackett tudja ezeket:

plusz a két nagy is megy természetesen. :-D

Sonarrban pedig "Torznab"-ként veszed fel a Jackett localhost linkkel, pl.:
http://172.17.0.2:9117/torznab/xxxxx
(dockerben fut nálam)

Plusz kapsz egy API key-t a Jackettől.

[ Szerkesztve ]

(#5757) TheProb válasza Keksz (#5756) üzenetére


TheProb
veterán

Áhhá, köszi, itt már tényleg látok valami haladást. :D

Mondjuk tényleg marha hárklis a névre. Ha csak 1 szóköz vagy kis-nagybetű különbség már van, akkor nem látja a torrentet... :U

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#5758) Keksz válasza TheProb (#5757) üzenetére


Keksz
senior tag

ja ja, és nincs rá semmi fix
pl. manuálisan hozzá lehetne adni a sorozat adatlapjához az aliasneveket, vagy manuálisan keresni

(#5759) zodes válasza Keksz (#5756) üzenetére


zodes
aktív tag

Sziasztok!
Már nagyon régóta szeretném automatizálni legalább a sorozat keresést, letöltést, nézést.
Ismerem a sonarr-t csak nem értem, hogyan kell összehozni az omv, win, kodi hármassal.
Van valahol valami szájbarágós "hüjeLeírás" hogy hogyan kéne ezt nekem megszenvednem itthon? :)

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#5760) devil-k


devil-k
nagyúr

Hahó!

Nem jönnek be a HDD-im... Pedig fizikailag érzékeli az OMV, hogy benne van, de a mountolásra nemet ír... Mi a piszok baja van?!


[link]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#5761) Chris Kiki válasza devil-k (#5760) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Ahogy én értelmezem, valamilyen lemez ellenőrzési folyamat fut a háttérben. Légy türelmes.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#5762) devil-k válasza Chris Kiki (#5761) üzenetére


devil-k
nagyúr

1,5 percig tart a dolog. Lefutott és semmi. Eddig ilyen nem volt....


[link]

- mozi bolondéria -

(#5763) Patice válasza devil-k (#5760) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezt hagyod lefutni?

Amúgy gugli --> "clearing orphaned inodes"

"An orphaned inode is a file that is “semi-deleted”: it has no more directory entry, but it's still open in some process, so the data is still present on the disk. When the last process that has this file open closes it, the file will be fully deleted and the orphaned inode will disappear."

"fsck creates new directory entries for orphaned inodes in lost+found"

Magyarul: a lemezeken korábban nem teljesen törölt (lomtár?) vagy megnyitva maradt fájlok vannak, amiket most megpróbál kijavítani.

Amíg nem tudja kijavítani, addig nem fogja szerintem tudni fölcsatolni az OMV.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5764) devil-k válasza Patice (#5763) üzenetére


devil-k
nagyúr

Persze, hagytam neki lefutni. Az OMV SSD-ről megy, az adatok vannak a HDD-n.

- mozi bolondéria -

(#5765) Patice válasza devil-k (#5764) üzenetére


Patice
nagyúr

Eddig minden OK volt a lemezekkel?

SMART mutat valami rendelleneset?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5766) devil-k válasza Patice (#5765) üzenetére


devil-k
nagyúr

Minden ok volt. Azóta lett dili, mióta frissített...

- mozi bolondéria -

(#5767) nemurea válasza devil-k (#5766) üzenetére


nemurea
aktív tag

Mmm, abban ne bízz feltétlen, hogy a boot folyamat során majd maga kijavítja az ilyesmit. Valóban, általában nem szokott túl nagy gond lenni, de én azt tapasztaltam, hogy kézileg kell futtatni az fsck-t valamilyen paraméterrel, rögtön utánanézek...

[debian fsck]

Ez alapján nem kell különösebb paramétereket megadni. Ha végül betöltött a rendszer, logolj be a karakteres felületen és próbáld meg egyszerűen lefuttatni magában.

(#5768) g0dl


g0dl
addikt

Én nem elindult rendszerről, felcsatolt fájlrendszerekkel futtatnám a fsck-t ( ha egyáltalán elindul, mert gondolom az ssd a problémás) , hanem valamilyen live linux-ről.

(#5769) nemurea válasza g0dl (#5768) üzenetére


nemurea
aktív tag

Ha jól értettem, és a screenshot-ból is ez tűnik ki, akkor pont az a baj, hogy nem csatolja fel az adat HDD-t. De a live CD is jó megoldás.

(#5770) devil-k


devil-k
nagyúr

Nem az SSD-vel van a gond, sőt, a HDD-k sem hibásak, viszont a frissítés után a HDD-ket nem csatolja fel az OMV. :(((

- mozi bolondéria -

(#5771) nemurea válasza devil-k (#5770) üzenetére


nemurea
aktív tag

A kézileg a HDD-n futtatott fsck sem hozott eredményt? Mármint nem kellett neki semmit kijavítani? Még annyit érdemes megtenni ezen a fronton, hogy a -f (force) opcióval indítod el ([fsck hasznos opciók], 7. pont).

Ha ezzel megvagy, és még mindig nem csatolja fel automatikusan, akkor a WebGUI-n is meg lehet nézni, nem sikerül-e onnan megcsinálni.

Ha pedig ezen is túl vagy, akkor jöhet a parancssoros, kézi mount, ott tuti kinyögi, mi a baja.

(#5772) devil-k válasza nemurea (#5771) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt írta ki:

fsck from util-linux 2.29.2
e2fsck 1.43.4 (31-Jan-2017)
/dev/sda1 csatolva van.
e2fsck: Nem folytatható, megszakítás.

- mozi bolondéria -

(#5773) Adamo_sx válasza devil-k (#5772) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Szerintem nálad is az lehet, mint ami már nálam és másnál is előfordult (ha visszakeresel megtalálod): a linuxban fel van mountolva a disk, de erről az OMV "nem tud". Esetleg próbáld meg lecsatolni parancssorból a diszket (umount), és utána az OMV webes felületéről felcsatolni.

(#5774) devil-k válasza Adamo_sx (#5773) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt hogy tudom egész pontosan véghezvinni?

- mozi bolondéria -

(#5775) devil-k válasza Adamo_sx (#5773) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem történt érdemi változás.

- mozi bolondéria -

(#5776) TheProb


TheProb
veterán

Sonarr:

Egyelőre nem vagyok elájulva tőle. Sőt.
Mindent egy mappába töltet le a transmission-nel, ez így nekem nem segítség, csak hátrány. Olyat nem tud, hogy minden sorozatot a neki szóló mappába töltessen le? Egyéb esetben nem értem minek adatja meg velem a mappákat, bár a következő mondatban van a megoldás talán. Valamint az is baromság, hogy letöltet egy default mappába mindent, aztán még át is másolja a sorozat mappájába. Így dupla helyet foglal minden rész...

Ez így semmit nem ér, ebben a formában.

Ja, azt se értem, hogy pl. mr. robot-ból azt állítottam be, hogy magyarul töltsön. Erre rittik leszedte a 3x01-et angolul...

Sickrage ugyan ez..., ott bár van post processing, de ha átmozgatja a sorozat mappájába a fájlokat, akkor TM nem fogja tudni az új elérési utat... :U

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#5777) Flowtation válasza TheProb (#5776) üzenetére


Flowtation
őstag

Ezek valami pluginek? Mert ezeket simán tudja a transmission is. Legalábbis én így használom. Most, hogy találtam hozzá jó verziójú remote gui-t is, megoldódott, hogy abba a mappába töltsön amit én akarok, ha nincs olyan akkor létrehozza. Az egy mappába letöltés majd átmozgatás nem opció nekem sem, egyből megy a helyére.

De szólj ha másról beszélek. :))

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#5778) Adamo_sx válasza devil-k (#5775) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Ezt a nincs semmi változást pontosan hogy érted?
Az fsck-s hozzászólásod alapján a /dev/sda1 drive fel van mountolva (így nem lehet fsck-t futtatni), de ugye közben az OMV-ben nem tudod használni. Ha a parancsroban kiadod az umount /dev/sda1 (ha jól rémlik) parancsot, akkor ezt a drive-ot lecsatolja. Ekkor már akár az fsck-t is lefuttathatod rá, elvileg mennie kellene.
Felcsatolni pedig az OMV webes felületéről kellene felcsatolni (File systems/Mount). Itt látnia kéne, mutatva a rajta levő filerendszert.

(#5779) Keksz válasza zodes (#5759) üzenetére


Keksz
senior tag

csak angolul találtam, kell hozzá a sonarr, jackett proxynak a trackerekhez és egy torrent kliens (pl a transmission omv alatt pont jó)

sonarr install
https://github.com/Sonarr/Sonarr/wiki/Installation
jackett install és setup
https://www.htpcguides.com/add-custom-torrent-trackers-in-sonarr-using-jackett-guide/
sonarr konfig (egy része), itt viszont egy másik torrent klienst ír le, de lényegében ua (max más a port és a user)
https://www.cuttingcords.com/home/ultimate-server/setting-up-sonarr

egyszerű szerintem,,,... lényeg hogy felveszed a sorozatokat amiket figyel
pl összes rész vagy csak a következő megjelenések
és utána ahogy "kijön", tölti lefelé és berakja a media/TV könyvtárba (amit megadtál neki)

ahonnan Plex meg bescanneli neked

(#5780) TheProb


TheProb
veterán

Generáltattam egy cert-et a letsencrypt-tel, ezután hogy állítom be az SSL-re a tanúsítványt? A privát kulcsom megvan, viszont a public key-t nem találom sehol.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#5781) lovi27 válasza TheProb (#5780) üzenetére


lovi27
addikt

Mintha itt ilyesmiről beszélgetnének?

(#5782) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Fiúk lányok, baj van... csak nem tudom pontosan mi :)
Bejelntekeztem az OMV-be (2.x verzió ). Szokász szerint nyomtam update és upgrade-t
és instalált azt hiszem samba-t most viszont az van, hogy a Popcorn hour nem találja...

lehet ez az új samba a probléma? ha igen, hogy tudok visszalépni a régebbi verzióra?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#5783) doberman válasza sad_Vamp (#5782) üzenetére


doberman
senior tag

nálam rendben lefutott, működik minden. (omv 2.x)
parancsorosan frissítesz? a gui -ról nem megy?

8lnu

(#5784) lovi27 válasza sad_Vamp (#5782) üzenetére


lovi27
addikt

Nem, nem a Windows Samba probléma. Egyrészt azért, mert az a Windowst érintette és nem a Linuxot. Másrészt az a régi v1.0 Samba-val volt és a Linux már régen túllépett azon a verzión. Az OMV3-ban: Samba version 4.2.14-Debian

A v2-ben lévőről a smbstatus paranccsal kérdezheted le, de biztos vagyok, hogy az is valami hasonló lesz.

(#5785) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
már egy jó ideje nem követtem a rendszer fejlődését, nyitó hsz-ben nem is láttam amit keresk. Kérdés:
A deluge-t és az owncloudot fel tudom tenni egy verzióra?(amikor próbálkoztam velük akkor külön mentek) valamint, hogy az owncloudot el tudom-e kívülről érni pl mint a synology-t? (tudom tudom ddns, de a kérdés akkor is marad, nem nagyon akarok vpn-ezgetni, pláne, hogy esetleg mobilról is használnám.)

köszönöm!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#5786) lovi27 válasza klambi (#5785) üzenetére


lovi27
addikt

A v3-ban az OwnCloud támogatását megszüntették, így nincs plugin rá. Esetleg manuálisan telepítheted. Deluge van.

(#5787) klambi válasza lovi27 (#5786) üzenetére


klambi
addikt

van más cloud?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#5788) lovi27 válasza klambi (#5787) üzenetére


lovi27
addikt

Lehet, hogy valaki majd jelentkezik valamilyen cloud megoldással, de pluginról nem tudok.

(#5789) sad_Vamp válasza lovi27 (#5784) üzenetére


sad_Vamp
őstag

True! :R
amúgy kettős probléma állt fenn: durcizik a DSL router és kihúzodott a kábel a switchből. Mert NFS-en már megtalálom a dolgokat, Samba-n még mindig nem, de szerintem Router restart után rendbe jön. :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#5790) LeslieG Jr. válasza klambi (#5787) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Szia!

Ahogy lovi27 forumtárs is mondja sajnos plugin nincs de manuálisan lehet feltenni akár Nextcloud-ot vagy Seafile-t a 3.xx Openmediavault-ra. Én otthon használok Nextcloud-ot igaz nincs a netre kiengedve csak otthoni használatra van de meg lehet csinálni hogy a netre is kimenjen. Persze ahogy te is mondod kell ddns meg miegymás hozzá.

Nem egy nagy művészet feltenni egyiket sem. ;)

[ Szerkesztve ]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#5791) klambi válasza LeslieG Jr. (#5790) üzenetére


klambi
addikt

köszönöm, megnézem a lehetőségeket. Bevallom xpenology-t használtam csak kicsaoták a tört távoli elérést, gondoltam veszek akkor egyet de annyi pénzért azért na... nem. ez lett az alternatíva, csak nem szeretnék vpn-ezni hanem könnyen elérni nas-t ha kell webről(kívülről) ha lehet telefonról.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#5792) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Sziasztok!

Van egy tapogatózós kérdésem, hátha már valaki körüljárta a problémát.

Gondoltam, ha már a routerem (N18U) is tud OpenVPN-t, akkor neki kéne menedzselnie, mert így mondjuk egy NAS kiesés (restart, szerelés, akármi) alatt is élne a VPN, menetne a LAN-ozás. Így viszont vagy a NAS-t kéne csatlakoztatni a VPN-hez, vagy a routeren összemókolni a két tartományt (10.8.x.x, 192.168.x.x), de hirtelen egyikre sem találtam laikusként egyszerűen véghezvihető megoldást. Valószínűleg hagyom a fenébe, és marad az OMV az OpenVPN szerver. Mi a meglátásotok?

Üdv!

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#5793) g0dl válasza Sebaj Fóbiás (#5792) üzenetére


g0dl
addikt

El milyen két "tartomány"? Nekem pl. a router az openvpn szerverem, és az omv, vagy bármi más eléréséhez nem kellett semmit azokon beállítani.

Sőt valójában ha az alapértelmezett átjáró a vpn szerver is, akkor egyszerűbb a routing.

(#5794) zso79


zso79
őstag

Tudnátok ajánlani egy mini itx OMV konfigot a következőkre?
- 4 HDD raid 5 -ben
- alacsony fogyasztás (40w körül terhelve)
- hdmi -n KODI hw gyorsítással
- 2 helyre Plex 4k stream (esetleg on the fly 4k transcode)
- (ha házat, tápot is tudtok az már hab a tortán)

Előre is köszi!

(#5795) Sebaj Fóbiás válasza g0dl (#5793) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Ha OpenVPN-nel csatlakozom akkor 10.. kezdetű IP-t oszt, a belső LAN-on meg 192.168.. Ha VPN-en becsatlakozol, hogy éred el a LAN-os bármit? Simán a belső hálós 192... IP-jükkel? :F

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#5796) Adamo_sx válasza Sebaj Fóbiás (#5795) üzenetére


Adamo_sx
aktív tag

Nem lehet a routert beállítani, hogy a VPN kapcsolat esetén is ugyanabból a tartományból osszon IP-t, mint a LAN-on?

(#5797) Patice válasza zso79 (#5794) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezekből húzd ki a HDMI-n Kodi-t hw gyorsítással és akkor egész könnyű lesz ajánlani.

Az OMV fejlesztője szerint egy OMV install-t tönkretehet egy Kodi mellérakva.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5798) g0dl válasza Sebaj Fóbiás (#5795) üzenetére


g0dl
addikt

Természetesen a 192.168.x.x címén érem el a belső dolgokat, és a router routol oda-vissza. Belső eszközökön semmit nem kell állítani, ők a más lanban lévő címeket az alapértelmezett átjárón keresztik érik el.
Ha az OMV a vpn szerver, akkor külön be kell állítani, hogy a vpn címek rajta keresztül routolódnak. Szerintem ez bonyolultabb, és csúnyább is. Fő ellenérv a routerrel szemben, hogy kisebb a cpu erő benne, és annak kell a vpn-t is elvinni.

(#5799) g0dl válasza zso79 (#5794) üzenetére


g0dl
addikt

Nekem kb. ezeket tudja a rendszerem, csak három hdd ( snapraid paritás a rendszer hdd egy külön partíciójára megy, a másik kettő mergerfs), flex-et nem használok, de fullhd tvheadend stream van 1 tunerrel.
Összesen kb. 30W-ot eszik, N3150 alapú rendszer ( most lesz a második szülinapja). A transzkódolást szerintem nem bírná, de az nem is kell nekem.

(#5800) zso79 válasza Patice (#5797) üzenetére


zso79
őstag

Rendben, tfh. nem kell Kodi, helyette mondjuk virtual gép. Mi lenne a javaslatod? Transzkodot a jövőre nézve tervezek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenMediaVault
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.